NW stage III - F.U.Τ. - Άνδρας 43 ετών Αυριο το βιντεο! :)

aeratos28

Just aeratos
Εδώ ας το κάνει το νήμα καποιος,copypaste.δεν θα έχει αντίρρηση κανένας...φαντάζομαι.!
Ανέτρεξε αγαπητέ στο νήμα που κλειδώθηκε και θα καταλάβεις το γιατί.
Φρέσκαρε λίγο τη μνήμη σου.:)
Το μόνο που θα πω εγώ,είναι πως τα χαρακτηριστικά του σε όλα και παντού είναι huge.
Οπότε προσομοίωσε την εικόνα με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά.
Ευχαριστούμε τον μικρό oreo μας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Ανέτρεξε αγαπητέ στο νήμα που κλειδώθηκε και θα καταλάβεις το γιατί.
Φρέσκαρε λίγο τη μνήμη σου.:)
Το μόνο που θα πω εγώ,είναι πως τα χαρακτηριστικά του σε όλα και παντού είναι huge.
Οπότε προσομοίωσε την εικόνα με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά.
Ευχαριστούμε τον μικρό oreo μας.
θα ήθελα να ξέρω και την έκταση της λήπτριας (cm2) που τοποθετήθηκαν αυτά τα g , αν μπορεί να μας διαφωτίσει ο νηματοθέτης.
 

oreo

Well-Known Member
Γτ εσύ τι είσαι? Γιατρός?? Έλεος που λέει και ο cvial...αν τον δεις στο δρόμο αυτό θα ρωτήσεις?αχαχαχα
Εμένα μου αρέσει η βελτίωση και δεν θα πήγαινε το μυαλό μου πιθανόν σε μεταμόσχευση αν τον έβλεπα στον δρόμο. Σίγουρα το παλικάρι είναι υπερευχαριστημένο. Αλλά συμφωνώ με αυτό που λες, οτι εδώ λέμε πράγματα απο την σκοπιά που πρέπει. Ήθελε 2-3 πινελιές ο καμβάς.
 

aeratos28

Just aeratos
Εμ,για αυτές τις πινελιές τις οποίες χρειάζονται εδώ ,υπάρχει το φόρουμ και κάνουμε μετρήσεις αναλυτικές..στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πινελιές..συμφωνώ..γτ σε άλλες βαφτίζουν το κρέας ψάρι και ξεχνάμε αυτά που ξέρουμε..ορεο μπορείς να στείλεις το νήμα του φίλου εδώ για να μπω να δω πάλι τι και πως.?
Εμένα μου αρέσει η βελτίωση και δεν θα πήγαινε το μυαλό μου πιθανόν σε μεταμόσχευση αν τον έβλεπα στον δρόμο. Σίγουρα το παλικάρι είναι υπερευχαριστημένο. Αλλά συμφωνώ με αυτό που λες, οτι εδώ λέμε πράγματα απο την σκοπιά που πρέπει. Ήθελε 2-3 πινελιές ο καμβάς.
 

oreo

Well-Known Member
Εμ,για αυτές τις πινελιές τις οποίες χρειάζονται εδώ ,υπάρχει το φόρουμ και κάνουμε μετρήσεις αναλυτικές..στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πινελιές..συμφωνώ..γτ σε άλλες βαφτίζουν το κρέας ψάρι και ξεχνάμε αυτά που ξέρουμε..ορεο μπορείς να στείλεις το νήμα του φίλου εδώ για να μπω να δω πάλι τι και πως.?
Εσύ επειδή είσαι καλό παιδί , κατέβασα πειρατικά το video απο την περίπτωση του φίλου που έκανε την μετ ,και έχεις την τιμή της πρώτης προβολής :
 

aeratos28

Just aeratos
Βρε μια χαρά δείχνει ο άνθρωπος.δεν λέμε το αντίθετο.απλα έχει πινελιές μπόλικες ακομα προς το πάρα πολύ δυνατό αποτέλεσμα.αυτο λέμε.
Εσύ επειδή είσαι καλό παιδί , κατέβασα πειρατικά το video απο την περίπτωση του φίλου που έκανε την μετ ,και έχεις την τιμή της πρώτης προβολής :
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε το νήμα εδώ θέλω να δω,όχι το βίντεο.που δείχνει την τοποθέτηση κτλ.αλλο σου είπε άλλο έκανες..κάτσε καλά μπισκότο,έχω έτοιμο το ποτήρι με το γάλα..θα σε βουτήξω μέσα..χαχαχαχα
Το έβαλα για να το θυμηθείς το περιστατικό ρε :p
 

aeratos28

Just aeratos
Το είδα και εκείνο το νήμα..μια από τα ίδια σε φωτό..την τοποθέτηση δεν την είδαμε..με τα στοιχεία που δεν υπάρχουν εδώ αλλά υπάρχουν εκεί όμως,με 2650 grafts,με λόγο 2.6 σε μια επιφάνεια τόσο μικρή ,γενικά πως κρίνεται εσείς εδώ το αποτέλεσμα?εγώ ρωτώ απλά,ανίδεος ειμαι
 

Panos1982

Well-Known Member
Απλά συγκρίνω τον χρόνο ενασχόλησης του γιατρού σε μια FUE και σε μια FUT επέμβαση. Που αν κάνει μεγάλη FUE επέμβαση και κάνει την εξαγωγή ο ίδιος είναι πολύ πιο χρονοβόρα για τον ίδιο σε σχέση με το να βγάλει απλά το στριπ και να ράψει την τομή.

Όσο για τον χρόνο παραμονής του γιατρού πήγαινε στο νήμα του @jacksmith να δεις αν ήταν παρών ο γιατρός σε όλη τη διαδικασία (που δεν ήταν) ή αν έβγαλε το στριπ, τον έραψε και έκανε τις τομές και μετά τον ξαναείδε πάλι στο τέλος και τα υπόλοιπα έγιναν χωρίς την παρουσία του.... Τα γράφει αναλυτικά στο νήμα του

Στην fue , μονο αν ο γιατρος χρησιμοποιεί pen ειναι σε ολη τη διαδικασία παρων. Αν κανει pre made incisions ομως οι τεχνικοί κανουν την εξαγωγη κατα κορον κ ο γιατρος κανει μονο τις οπες , αυτο γινεται στο 95% των κλινικων παγκοσμιως.
Στο strip επισης, οι γιατροι κοβουν κ ραβουν την ουλη και κάνουν τις οπες μονο.
Οι τεχνικοι αναλαμβανουν να ξεχωρισουν τα θυλακια απ το στριπ με τα μικροσκοπια και στην συνεχεια να τα τοποθετησουν στις οπες που εχει δημιουργησει ο γιατρος.
Ετσι λειτουργούν ολοι.
Σε αυτα δεν κανει κατι διαφορετικο ο αναστασακης απ οτι κανουν οι υπολοιποι,
για να μιλαμε αντικειμενικα.
Αλλου ειναι τα "προβληματα" της κλινικης.
 

nick90

Well-Known Member
Στην fue , μονο αν ο γιατρος χρησιμοποιεί pen ειναι σε ολη τη διαδικασία παρων. Αν κανει pre made incisions ομως οι τεχνικοί κανουν την εξαγωγη κατα κορον κ ο γιατρος κανει μονο τις οπες , αυτο γινεται στο 95% των κλινικων παγκοσμιως.
Στο strip επισης, οι γιατροι κοβουν κ ραβουν την ουλη και κάνουν τις οπες μονο.
Οι τεχνικοι αναλαμβανουν να ξεχωρισουν τα θυλακια απ το στριπ με τα μικροσκοπια και στην συνεχεια να τα τοποθετησουν στις οπες που εχει δημιουργησει ο γιατρος.
Ετσι λειτουργούν ολοι.
Σε αυτα δεν κανει κατι διαφορετικο ο αναστασακης απ οτι κανουν οι υπολοιποι,
για να μιλαμε αντικειμενικα.
Αλλου ειναι τα "προβληματα" της κλινικης.
Ειναι αναλόγως την κλινική. Στην HDC pre made incisions κάνουν και την εξαγωγή στο μεγαλύτερο αν όχι όλο το μέρος το κάνουν οι γιατροί. Ο Γεωργίου πάλι στην Κύπρο κάνει μόνος του την εξαγωγή και ακολουθεί pre-made incisions. Στον Bisanga που ειδαμε ενα περιστατικό χτες στο φόρουμ στο Βέλγιο, που πάλι ακολουθεί pre made incisions, την κάνει μόνος του την εξαγωγή ο bisanga. Επίσης ο Dr Mwamba στο Βέλγιο μόνος του κάνει την εξαγωγή που ακολουθεί και αυτός pre made incisions. Και διάφοροι άλλοι γιατροί που ακολουθούν την pre made incisions τεχνική και κάνουν μόνοι τους την εξαγωγή...
Αντίστοιχα μπορεί να χρησιμοποιεί pen Κάποιος και να βάζει άλλον να κάνει την εξαγωγή.
Αυτά πρέπει να ξεκαθαρίζονται όμως..όχι να αφήνει να εννοηθεί στα μέλη ότι κάνει τα περισσότερα ο ίδιος στην επέμβαση και μετα να πηγαίνουν εκεί και να βλέπουν άλλα...όπως είπαν jacksmith και aldo.

Εσύ για ποια άλλα προβλήματα μιλάς ; Ειδα που ανέφερες για το forelock, ότι η κλινική, το αφήνει συνεχώς ελλιπές χωρίς να το φτιάχνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Για αρχη τα προβληματα που εχω εντοπισει περαν του αδυναμου φορλοκ που αφηνει η κλινικη αφορουν στο after care.
Δεν ειναι το πρέπων οπως δεν ειναι πρεπων κ η στάση του γιατρου σε τετοιες περιπτωσεις που χρειαζεται κ κατι δεν πήγε καλα.
Τα consultations δεν ειναι καθολου αναλυτικα.
Τα στοιχεια κατα την διαρκεια της επεμβασης ΔΕΝ ειναι αναλυτικα δεν γινονται καθολικες μετρησεις ληπτριας δοτριας οπως κανουν οι κορυφαιες κλινικες.
Για τα εργαλεια εχω δει μεγαλες οπες πισω στη δοτρια κ πυκνοτητες με τα εργαλεία που δουλεύει ο γιατρος μπροστα στη ληπτια οι πυκνοτητες ειναι απλα αποδεκτες.
Στους κροταφους εχουμε δει διτριχα μπροστα μπροστα αλλα και λαθος φορες τριχων, οποτε κακη κατασκευη συνολικα.
Σε περίπτωσεις μεγαλων νοργουντ δεν εχει καλο πλανο να σου πει θα κανουμε 2 επεμβασεις να καλυψουμε αρτια ολο το προβλημα αλλα προσπαθει να το μπαλωσει ολο μονομιας με ανεπαρκη αριθμο θυλακιων με αποτελεσμα να αφηνει μισοτελειωμενα πολλες φορες τα τελικα αποτελεσματα με βαση αυτο που επρεπε να γινει εκφραζοντας οτι δουλεύει με την τακτικη less is more.....
Π.χ αν ειχε ενα κεφαλι σαν του cvial που χριεαζεται 5500κ αντι να εκανε 2 συνεδριες 3κ 1η + 2.5κ μια 2η επεμβαση δουλεύοντας πρωτα στο μπροστινο κομματι κ μετα στο πίσω,
Θα εκανε πιθανοτατα μια επεμβαση με 3κ και θα προσπαθουσε να μπαλωσει ολιστικα το προβλημα με αποτελεσμα να αφησει αδυναμα σημεια γτ δεν γινεται αλλιως, κ θα αφηνε σιγουρα αδυναμο το φορλοκ με οτι αυτο συνεπαγεται.....
Επισης θα αναγκαστει μεσω αυτης της τακτικης να δουλέψει ξανα σχεδον ολες τις περιοχες της 1ης επεμβασης που αυτο σημαινει μια μειωση της φυτρωσης γιατι οταν δουλεύεται ξανα κ ξανα μια περιοχη το δερμα δεν ειναι το ιδιο ευπροσδεκτο να δεχτει τα νεα θυλακια.
Και τελος αν κανει στριπ οπως ειδαμε που συχνα κανει παλι βγαζει μικροτερο αριθμο θυλακιων απ οτι χρειαζεται,
Μαξ εχω δει 3.5κ ενω κλινικες εδω κ πανω απο μια 10ετια βγάζουν 7 κ 8κ αν χρειαστει.... κι αν κατι δε παει καλα τα ρίχνει στο δερμα ή την ιδιοσυγκρασια του ασθενους (που καποιες φορες μπορει να συμβαινει) αλλα θα επρεπε να αναλαμβανει εστω μια δωρεαν επιδιορθωτικη fue οποτε συμβαινει κ οχι να κανει bulling στον ασθενη του.....
Αυτα κυριως.....
Τον χαρακτήρα του δεν τον σχολιαζω γτ ειναι ανεξάρτητος απ τα αποτελεσματα που παραγει καποιος γιατρος αλλα κι αυτος συνοπτικα απαραδεκτος ειναι.....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μια χαρά , καλή φυτρωση να έχει !!

Σκεφτομαι τωρα με βάση τα λεγόμενα του Χρήστου περί εκπαίδευσης του προσωπικού και της εμπιστοσύνης από τον γιατρό, που ειμαι βέβαιος πως είναι ικανότατο, θα μπορει να κάνει όλη την μμ μια νοσοκόμα χωρις την παρουσία γιατρού!!

Ενδεχομένως, είναι απολύτως ΟΚ να έκαναν ολόκληρη την μεταμόσχευση του, οι υπάλληλοι της κλινικής του… (εκάστοτε) γιατρού!

Σωστά ;

Φαντάζομαι, κάποιος γιατρος που εμπιστεύεται το όνομα του θα εμπιστεύεται και το κεφάλι του στις νοσοκόμες, όποτε είναι εύλογο να του έκαναν την μεταμόσχευση εκείνες .. μια γενικη σκέψη κάνω!!
Αυτή την απορία έχω και εγώ απο προχτές... Μα έχεις την Μπαρτσελόνα σου και πας άλλου;
 
Μπλουζα