Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Συγνώμη,, μια μόνο απορία έχω : σε ολόκληρο το Λεκανοπέδιο, δεν υπάρχει άλλος γιατρός που να ειδικευεται σε FUT ? που να μπορούσε ο jack να πάρει συμβουλές, κλπ..? δεν αναφέρω την υπόλοιπη Ελλάδα καθώς λόγω proximity μπορεί να ήταν απαγορευτικό για τον φίλο.. Επισης,, όταν κάποιος σου ζητάει 70ευρώ μόνο για να σε δει και να μιλήσει μαζί σου, δεν είναι αυτό απο μονο του αποτρεπτικό σχετικά με την φιλοσοφία-κουλτούρα μιας επιχειρησης-κλινικής ? δεν κάνω τον έξυπνο ουτε τον μετά Χριστό προφήτη, αλλά 70 ευρώ γιατί ??
Δυστυχως φιλε τα ραντεβου για να σε δει γιατρός αποκατάστασης τριχωτου σε οποιαδήποτε ΚΛΙΝΙΚΗ, είτε θα μιλήσετε για θεραπείες είτε για ΜΜ , κάτω από το 50αρι δεν πέφτουν. Το range των τιμών παίζει από 50 εώς 80 η επίσκεψη. Για να μη παρεξηγηθώ, δε λέω σε έναν λοκαλ δερματολόγο αλλά στους γνωστούς γιατρούς που όλοι ξέρουμε. Σε 2 από αυτούς έχω παει και έχω δώσει αντίστοιχα 50 και 60 ευρώ το ραντεβού.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos1234

Well-Known Member
Καλώς τα ζητάει ο οποιοσδήποτε , αρκεί να είναι ένα ραντεβού με μετρήσεις και συζήτηση.
Αν το ραντεβού με τον κάθε γιατρό κρατάει 5 λεπτά και γίνετε ξεπέτα .... είναι κυριολεκτικά πεταμένα λεφτά.
 

jersey

Well-Known Member
Καλώς τα ζητάει ο οποιοσδήποτε , αρκεί να είναι ένα ραντεβού με μετρήσεις και συζήτηση.
Αν το ραντεβού με τον κάθε γιατρό κρατάει 5 λεπτά και γίνετε ξεπέτα .... είναι κυριολεκτικά πεταμένα λεφτά.

Δες εδώ τι ειπώθηκε απο τον Jacksmith για τα ραντεβού με την συγκεκριμένη κλινική και βγάλε συμπέρασμα αν άξιζαν που ο ίδιος τα είπε απογοητευτικά χωρίς μετρήσεις και ότι του είπαν σε αυτά δεν συμβάδιζε με την πραγματικότητα...

Στα 2 τελευταία ραντεβού δεν έγινε κάποια συγκεκριμένη μέτρηση παρά μόνο η εξέταση για 10 με 20 δεύτερα μέσω της κάμερας στο τριχωτό του κεφαλιού. Γενικά η διάρκεια είναι περίπου 10 λεπτά .Πάμε στην ουσία. Και την πρώτη και την δεύτερη φορά ο γιατρός πρότεινε FUT και με σιγουριά μου είπε ότι μπορούμε να πάρουμε 3000 και πιθανόν να φτάσουμε και 3200. Την δεύτερη μάλιστα φορά μου σημείωσε πάνω στο έντυπο και μία πυκνότητα στη δότρια 90 fus. ¨Είχα ως πλάνο πλέον μία πρώτη διαδικασία με 3000 τρ/κια και στο μέλλον υπολόγιζα σε μία δέυτερη μαζί με γένια.
Πάμε στην επέμβαση. Φτάνοντας την μέρα του χειρουργείου όταν με είδε ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα μπορέσουμε να πάρουμε 3000 και πρέπει να κάνουμε και fue.

Αποτελέσματα έως τώρα. α)Τα cons ( και τα 70 ευρω) στη δική μου περίπτωση ήταν άνευ σημασίας και ότι μου αναφέρθηκε δεν συμβάδιζε με τα πραγματικά δεδομένα

Consultation. To έχουμε αναλύσει, τι ειπώθηκε και τι τελικά έγινε.Απογοητευτικό.
 

panos1234

Well-Known Member
Δες εδώ τι ειπώθηκε απο τον Jacksmith για τα ραντεβού και βγάλε συμπέρασμα αν άξιζαν που ο ίδιος τα είπε απογοητευτικά χωρίς μετρήσεις και ότι του είπαν σε αυτά δεν συμβάδιζε με την πραγματικότητα...

Έχω καλυφθεί απόλυτα προσωπικά.
Η απάντηση μου αφορά τις απορίες του φίλου μας obi.
Ο κάθε γιατρός ή ελεύθερος επαγγελματίας ορίζει τις τιμές του σύμφωνα με τις παροχές του και τα προσωπικά του standar.
Ανέφερα λοιπόν πως έχει κάθε δικαίωμα να ζητήσει αντίτιμο επίσκεψης και ας αναφέρει πως αυτό θα αφαιρεθεί από την πιθανή συνεργασία που μπορεί να έχουν τα δύο μέρη, αρκεί να είναι ένα ραντεβού αντάξιο του όποιου ποσού ζητάει.
 

obi one

Active Member
Έχω καλυφθεί απόλυτα προσωπικά.
Η απάντηση μου αφορά τις απορίες του φίλου μας obi.
Ο κάθε γιατρός ή ελεύθερος επαγγελματίας ορίζει τις τιμές του σύμφωνα με τις παροχές του και τα προσωπικά του standar.
Ανέφερα λοιπόν πως έχει κάθε δικαίωμα να ζητήσει αντίτιμο επίσκεψης και ας αναφέρει πως αυτό θα αφαιρεθεί από την πιθανή συνεργασία που μπορεί να έχουν τα δύο μέρη, αρκεί να είναι ένα ραντεβού αντάξιο του όποιου ποσού ζητάει.
προσωπικά δεν γνωρίζω άλλη κλινική στην Ελλάδα να ζητάει το ποσό αυτό για μια επίσκεψη.. κ μου φαίνεται υπερβολικό. προφανώς κ είναι δικαίωμα του καθενός να ζητάει ότι θέλει και να δίνει σε αντάλλαγμα αυτό που ο ίδιος θεωρεί αντάξιο..Αλλά θεωρώ οτι αυτή η πρακτική καταγράφεται στα αρνητικά της συγκεκριμένης κλινικής.
 

jersey

Well-Known Member
Έχω καλυφθεί απόλυτα προσωπικά.
Η απάντηση μου αφορά τις απορίες του φίλου μας obi.
Ο κάθε γιατρός ή ελεύθερος επαγγελματίας ορίζει τις τιμές του σύμφωνα με τις παροχές του και τα προσωπικά του standar.
Ανέφερα λοιπόν πως έχει κάθε δικαίωμα να ζητήσει αντίτιμο επίσκεψης και ας αναφέρει πως αυτό θα αφαιρεθεί από την πιθανή συνεργασία που μπορεί να έχουν τα δύο μέρη, αρκεί να είναι ένα ραντεβού αντάξιο του όποιου ποσού ζητάει.
Εννοείται έχει δικαίωμα να ζητάει λεφτά στο cons αλλά να γίνεται και σωστή δουλειά και να τον κρατάει ώρα να κάνουν κανονικό αναλυτικό consultation με ακριβείς μετρήσεις.
Το θέμα ειναι οτι και πλήρωσε ο jacksmith και ότι του ειπώθηκε δεν ήταν σωστό και μόνο 10 λεπτά τον είδε, και ουσιαστικά δεν έγιναν μετρήσεις, αλλά μόνο μια μέτρηση του δόθηκε μέσης πυκνότητας δότριας από την βοηθό 90g/cm2 που αποδείχτηκε ότι ήταν λάθος το νούμερο καθώς όλοι οι άλλοι γιατροί δεν είδαν κάτι τέτοιο αλλά μέση πυκνότητα 68-70g/cm2 στις παρθένες περιοχές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
προσωπικά δεν γνωρίζω άλλη κλινική στην Ελλάδα να ζητάει το ποσό αυτό για μια επίσκεψη.. κ μου φαίνεται υπερβολικό. προφανώς κ είναι δικαίωμα του καθενός να ζητάει ότι θέλει και να δίνει σε αντάλλαγμα αυτό που ο ίδιος θεωρεί αντάξιο..Αλλά θεωρώ οτι αυτή η πρακτική καταγράφεται στα αρνητικά της συγκεκριμένης κλινικής.
Ο Βεκρης ζητούσε 80, η εκπρόσωπος δωρεάν και παίρνεις χάδι στη δοτρια δώρο ;) .
Ο Παπανικολάου δωρεάν, το ίδιο και η DHI .
Τι να το κάνεις όμως .
Αφού δε γίνονται μετρήσεις.
Ολοι ελα να σε φτιάξουμε θα σου πουν.
 

oreo

Well-Known Member
Ο Βεκρης ζητούσε 80, η εκπρόσωπος δωρεάν και παίρνεις χάδι στη δοτρια δώρο ;) .
Ο Παπανικολάου δωρεάν, το ίδιο και η DHI .
Τι να το κάνεις όμως .
Αφού δε γίνονται μετρήσεις.
Ολοι ελα να σε φτιάξουμε θα σου πουν.
Εγώ πήρα και λίγο χάδι απο 2 γιατρίνες που φώναξε η εκπρόσωπος , έπεσα πάνω στο 2+1 χάδι δώρο :p
 

giorgosv

Active Member
Κανείς δεν κάνει μετρήσεις στην Ελλάδα. Και αυτοί που λένε ότι κάνουν θέατρο είναι. Ούτε στην Κύπρο γίνονται σοβαρές μετρήσεις μόνο κατά προσέγγιση με την εμπειρία.
Για αυτό όταν κάποιος πάει σε ακριβή κλινική εξωτερικού και γίνονται μετρήσεις διαφέρουν κατά πολύ με τις εν λόγω κλινικές.
 

vlafo

Well-Known Member
Μάγκες χαλαρώστε με τις μετρήσεις.
Τις θέλουμε αλλά μέχρι ένα σημείο.
Και ο Freitas δεν κάνει,βάζει το μικροσκόπιο και ξέρει,αποθέματα δότριας, πάχος τρίχας,έκταση,και ότι χρειάζεται.
Δε χρειάζεται να βλέπεις το κλάσμα και το δεκαδικό.
Και ο Bissanga τα ίδια κάνει, καλά για τον Cole δεν συζητώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Μάγκες χαλαρώστε με τις μετρήσεις.
Τις θέλουμε αλλά μέχρι ένα σημείο.
Και ο Freitas δεν κάνει,βάζει το μικροσκόπιο και ξέρει,αποθέματα δότριας, πάχος τρίχας,έκταση,και ότι χρειάζεται.
Δε χρειάζεται να βλέπεις το κλάσμα και το δεκαδικό.
Και ο Bissanga τα ίδια κάνει, καλά για τον Cole δεν συζητώ.
Για περιπτώσεις μέχρι NW3 ηλικίας 40+ και δότριας με πολύ καλά χαρακτηριστικά, θα συμφωνήσω. Για όλες τις περιπτώσεις όμως όχι. Οι περισσότεροι NW4 και άνω, κάτω από 40 και με νορμαλ και κάτω δότριες θέλουν οπωσδήποτε μετρήσεις για να δουν που μπορεί να φτάσουν και αν αξίζει τον κόπο….
 

Disco

Well-Known Member
O lorenzo τζάμπα κανει τα cons στην Ελλάδα και κανει πλήρη αναλυση με την παραμικρή λεπτομέρεια και ας μην κανεις επέμβαση σε αυτόν..
Και εδω στο νήμα βλέπεις ο jack πλήρωσε 70 ευρώ και ουτε μια μέτρηση της προκοπής δεν του κανανε. Δεν συζητάμε καν για αναλυτικές μετρήσεις τύπου lorenzo.. αλλα ουτε τα βασικά δεν του είπαν σωστα...
 

vlafo

Well-Known Member
O lorenzo τζάμπα κανει τα cons στην Ελλάδα και κανει πλήρη αναλυση με την παραμικρή λεπτομέρεια και ας μην κανεις επέμβαση σε αυτόν..
Και εδω στο νήμα βλέπεις ο αλλος πλήρωσε 70 ευρώ και ουτε μια μέτρηση της προκοπής δεν του κανανε. Δεν συζητάμε καν για αναλυτικές μετρήσεις τύπου lorenzo.. αλλα ουτε τα βασικά δεν του είπαν σωστα...
Καλά δεν γίνεται καμία σύγκριση προφανώς.
Αυτό είναι ούτε τα βασικά.
Μην ξεχνάς και εγώ τα έχω πληρώσει ;)
 

Disco

Well-Known Member
Καλά δεν γίνεται καμία σύγκριση προφανώς.
Αυτό είναι ούτε τα βασικά.
Μην ξεχνάς και εγώ τα έχω πληρώσει ;)
Προφανώς και δεν υπάρχει καμια σύγκριση με το cons του lorenzo. Και δεν ζήτησε κάνεις να γίνεται κάτι τέτοιο. Απλα τα βασικά τουλάχιστον να τα λένε σωστα και οχι ξεπετα τυπου 10λεπτου με πληρωμή κιολας...
 

vlafo

Well-Known Member
Προφανώς και δεν υπάρχει καμια σύγκριση με το cons του lorenzo. Και δεν ζήτησε κάνεις να γίνεται κάτι τέτοιο. Απλα τα βασικά τουλάχιστον να τα λένε σωστα και οχι ξεπετα τυπου 10λεπτου με πληρωμή κιολας...
Δυστυχώς αυτή είναι η μαύρη πραγματικότητα.
 

bobby

Well-Known Member
Είχα βρει μικρός το φλουρί στην βασιλόπιτα και με πάει καλά απο τότε :cool:
Εγώ το πέτυχα φέτος (παρότι έγιναν ενέργειες για να το πάρει η κόρη μου..... :p :p :p )........
Λες το τέλος του 2022 να με βρει με μαλλούρα?????:p:p:p:p
 

bobby

Well-Known Member
Προφανώς και δεν υπάρχει καμια σύγκριση με το cons του lorenzo. Και δεν ζήτησε κάνεις να γίνεται κάτι τέτοιο. Απλα τα βασικά τουλάχιστον να τα λένε σωστα και οχι ξεπετα τυπου 10λεπτου με πληρωμή κιολας...
Και σκέψου οι μετρήσεις του Λορέντζο είναι η quick version όταν πας για την ΜΜ (ή στην Μαδρίτη για cons - δεν ξέρω στα σίγουρα για αυτό ας μας πει κάποιος που έχει πάει εκεί), εκτιμώ ότι σου κάνει πολύ πιο αναλυτικές )τουλάχιστον έτσι φαίνεται από τα εξελόφυλλα).
 
Μπλουζα