Η ζωη με Covid-19

Stratos

Well-Known Member
Ρε Στρατο, διαβαζεις αυτα που ανεβαζεις;

Γιατι σκαβετε τον λακκο μονοι σας;

Στο αρθρο που ανεβασες αναφερεται ξεκαθαρα οτι οι θρομβωσεις ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΠΑΝΙΑ παρενεργεια.

Συγκεκριμενα περιπου 1 θανατος στο 1.000.000 σχετιζεται (δεν ειναι ουτε αυτο βεβαιο) με το εμβολιο.

Αντιθετως, εξαιτιας του εμβολιου εχουν σωθει εκατονταδες χιλιαδες ανθρωποι.

Μαθετε να διαβαζετε και να φιλτραρετε κριτικα οσα ανεβαινουν στο διαδικτυο.

Επομενως, ποιος ειναι ο φοβος θρομβωσεων; Ανυπαρκτος.

Μην ειστε ψοφοδεεις και συνωμοσιολογοι.
Παραίτηση καθηγητή για τις παρενέργειες του εμβολίου της AstraZeneca | Virus.com.gr
συνάδελφε και φίλε Tol, αυτό το ήξερες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Μπορείς να μου εξηγήσεις πιο αναλυτικά? Τί ποσοστό θα έχει το ΝΑΙ και τί το ΟΧΙ?

Και, επειδη μας απευθυνεις, φιλε Mizerix, συνεχως ερωτηματα, να σου αντιστρεψω την ερωτηση.

Αν γινει ενα δημοψηφισμα με το εξης ερωτημα:

Πρεπει ο πολιτης να πληρωνει φορους και εισφορες στο κρατος ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

Τι πιστευεις; Ποιο θα ηταν το αποτελεσμα;

Μηπως το 99,99999% θα ψηφιζαν ΟΧΙ;

Αραγε, ολοι αυτοι οι γνωστες και κριτικα σκεπτομενοι, αναλογιζονται: πως θα οργανωθει ενα κρατος προνοιας; πως θα βρεθουν εσοδα για κρατικες επενδυσεις στην υγεια, την παιδεια κ.α.;

Αλλά αυτα ειναι ψιλα γραμματα. Ο, τι πει ο λαος. Ο, τι θελει ο λαος. Δημοψηφισματα, για να παει η χωρα στο αγυριστο.
 

tol

Well-Known Member

Παλι, φιλε Στρατο, δεν φιλτραρεις κριτικα την ειδηση που διαβαζεις.

Ο συγκεκριμενος καθηγητης ειναι ΕΝΑ μελος μιας ΠΟΛΥΑΡΙΘΜΗΣ επιτροπης.

Οταν, λοιπον, απο τη μια οι εικοσι επιστημονες ισχυριζονται οτι δε σχετιζονται οι θανατοι με το εμβολιο και απο την αλλη πεταγεται ενας (σαν την πορδη) και λεει το αντιθετο, η κοινη λογικη τι σου υπαγορευει;

Να πιστεψεις τον εναν ή τους πολλους γνωστες και ειδικους;

Σε καθε τομεα, σε καθε ειδικοτητα υπαρχουν και οι "λοξοι". Αυτοι που "λενε το κοντο τους και το μακρυ τους". Αυτοι που πηγαινουν αντιθετα με το συνολο και υποστηριζουν εμμονικα τις μπαρουφες τους.

Αν εσυ, φιλε Στρατο, θελεις να πιστευεις τους "λοξους", τους "μπαρουφολογους", μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις εν μερει τον τροπο σκεψης σου.
 

Mizerix

Active Member
Και, επειδη μας απευθυνεις, φιλε Mizerix, συνεχως ερωτηματα, να σου αντιστρεψω την ερωτηση.

Αν γινει ενα δημοψηφισμα με το εξης ερωτημα:

Πρεπει ο πολιτης να πληρωνει φορους και εισφορες στο κρατος ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

Τι πιστευεις; Ποιο θα ηταν το αποτελεσμα;

Μηπως το 99,99999% θα ψηφιζαν ΟΧΙ;

Αραγε, ολοι αυτοι οι γνωστες και κριτικα σκεπτομενοι, αναλογιζονται: πως θα οργανωθει ενα κρατος προνοιας; πως θα βρεθουν εσοδα για κρατικες επενδυσεις στην υγεια, την παιδεια κ.α.;

Αλλά αυτα ειναι ψιλα γραμματα. Ο, τι πει ο λαος. Ο, τι θελει ο λαος. Δημοψηφισματα, για να παει η χωρα στο αγυριστο.
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο γιατί θα σου πω και τώρα που πληρώνουμε φόρους παντελώς διαλυμένο είναι το ΕΣΥ. Και πριν την πανδημία κάθε χρόνο δεν βρίσκαμε ΜΕΘ κλπ κλπ. Πάντως από εδώ το γυρνάτε από εκεί το πάτε όλο μιλάτε για αμόρφωτους, όλο για αρνητές, όλο για επαναστάτες κοκ. Νομίζω δεν έχετε ακριβή αίσθηση της πραγματικότητας.

Στο δημοψήφισμα ας πούμε θα πρέπει να βάλουμε και κριτήριο επίπεδο εκπαίδευσης για να λάβει κάποιος μέρος? Κι αν ναι, τί ακριβώς?
 

Stratos

Well-Known Member
Παλι, φιλε Στρατο, δεν φιλτραρεις κριτικα την ειδηση που διαβαζεις.

Ο συγκεκριμενος καθηγητης ειναι ΕΝΑ μελος μιας ΠΟΛΥΑΡΙΘΜΗΣ επιτροπης.

Οταν, λοιπον, απο τη μια οι εικοσι επιστημονες ισχυριζονται οτι δε σχετιζονται οι θανατοι με το εμβολιο και απο την αλλη πεταγεται ενας (σαν την πορδη) και λεει το αντιθετο, η κοινη λογικη τι σου υπαγορευει;

Να πιστεψεις τον εναν ή τους πολλους γνωστες και ειδικους;

Σε καθε τομεα, σε καθε ειδικοτητα υπαρχουν και οι "λοξοι". Αυτοι που "λενε το κοντο τους και το μακρυ τους". Αυτοι που πηγαινουν αντιθετα με το συνολο και υποστηριζουν εμμονικα τις μπαρουφες τους.

Αν εσυ, φιλε Στρατο, θελεις να πιστευεις τους "λοξους", τους "μπαρουφολογους", μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις εν μερει τον τροπο σκεψης σου.
Abstract 10712: Mrna COVID Vaccines Dramatically Increase Endothelial Inflammatory Markers and ACS Risk as Measured by the PULS Cardiac Test: a Warning | Circulation (ahajournals.org)
και αυτή η δημοσίευση σε περιοδικό είναι μπαρούφα ψεκασμένου?
 

Mizerix

Active Member
@tol Να σου δώσω ένα παράδειγμα να καταλάβεις. Έχουν πει υποχρεωτική χρήση της μάσκας σε εσωτερικούς χώρους. Συμφωνώ απόλυτα!!! Οι ίδιοι «ειδικοί» μέσα στα νοσοκομεία που εργάζονται, σε γραφεία μεταξύ τους 10-10 άτομα, το ξέρεις ότι κατεβάζουν την μάσκα γιατί αισθάνονται άβολα? Και μην μου πεις τώρα και πού το ξέρω αυτό, έχω άτομα στο πολύ κοντινό μου περιβάλλον που τα βλέπουν με τα ίδια τους τα μάτια καθημερινά. Είναι οι γνωστοί «τηλεειδικοί» που κουνάνε το δάχτυλο στον κόσμο και απαιτούν να εφαρμόσει μέτρα, ορισμένα εκ των οποίων είναι παντελώς παρανοϊκά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stratos

Well-Known Member
ο καθηγητής Κλινικής Ιολογίας, Γιώργος Σουρβίνος, στον ΣΚΑΙ, το πρώτο κρούσμα της μετάλλαξης αυτής στη χώρα μας δήλωσε τα εξής:
Δεν έχουμε ξαναδεί ποτέ τέτοιο στέλεχος με τόσες πολλές μεταλλάξεις και ειδικά συγκεντρωμένες στην περιοχή της πρωτεΐνης της ακίδας».
΄΄Όσο έχουμε αυτή την επιμένουσα λοίμωξη, την εξελισσόμενη πανδημία και τον εξελισσόμενο ιό με νέες μεταλλάξεις, κανείς δεν μπορεί να προβλέψει ποιο θα είναι το τέλος και ποιος θα είναι ο τελικός αριθμός των δόσεων που θα χρειαστεί να υποστούμε, με την καλή έννοια του όρου, προκειμένου να προστατεύσουμε τους εαυτούς μας και την υγεία μας΄΄

Για αυτούς που έλεγαν ότι θα πετάξουμε τις μάσκες σύντομα.
στα δικά μου μάτια ή δεν ξέρουν τι να κάνουν ή μας δουλεύουν τελείως ή και τα δύο ..
 

Mizerix

Active Member
ο καθηγητής Κλινικής Ιολογίας, Γιώργος Σουρβίνος, στον ΣΚΑΙ, το πρώτο κρούσμα της μετάλλαξης αυτής στη χώρα μας δήλωσε τα εξής:
Δεν έχουμε ξαναδεί ποτέ τέτοιο στέλεχος με τόσες πολλές μεταλλάξεις και ειδικά συγκεντρωμένες στην περιοχή της πρωτεΐνης της ακίδας».
΄΄Όσο έχουμε αυτή την επιμένουσα λοίμωξη, την εξελισσόμενη πανδημία και τον εξελισσόμενο ιό με νέες μεταλλάξεις, κανείς δεν μπορεί να προβλέψει ποιο θα είναι το τέλος και ποιος θα είναι ο τελικός αριθμός των δόσεων που θα χρειαστεί να υποστούμε, με την καλή έννοια του όρου, προκειμένου να προστατεύσουμε τους εαυτούς μας και την υγεία μας΄΄

Για αυτούς που έλεγαν ότι θα πετάξουμε τις μάσκες σύντομα.
στα δικά μου μάτια ή δεν ξέρουν τι να κάνουν ή μας δουλεύουν τελείως ή και τα δύο ..

Άστο ρε Στράτο, λέει ο @tol για επιτροπές-επιστήμονες και κουραφέξαλα, κι όλοι αυτοί οι «περίεργοι» είναι οι ίδιοι σε κάθε πανδημία φάτσα-φόρα στα πάνελ και κουνάνε το δάχτυλο στον κόσμο. Καθίστε εσείς και δείτε όλες αυτές τις «περίεργες φάτσες», εγώ προσωπικά κάνω την μελέτη μόνος μου με επιστημονικές μελέτες δημοσιευμένες σε περιοδικά είτε στον ΕΜΑ/FDA/WHO κλπ. Μην επεκταθώ περαιτέρω για τις περίφημες επιτροπές, δεν κάνει….
 

vag25

Well-Known Member
Το 80% είναι ανεμβολίαστοι.
το 20% εμβολιασμενων σε μεθ βγαινει απο το 70%+ του κοσμου οπως ειχαμε πει. Οποτε οντως περιπου το 90-95% ειναι οι ανεμβολιαστοι σε μεθ αναλογικα. Αν εχουμε 100*ατομα, 6 με 8 εμβολιασμενοι θα ειναι στην μεθ.

*(50 εμβολιασμενοι-50 ανεμβολιαστοι)
 
  • Like
Reactions: tol

vag25

Well-Known Member
Και εδω το ιδιο ισχυει με τον εναν που παραιτηθηκε.
Μια ερευνα = καμια.
Εχουν γινει δις εμβολιασμοι και δεν προκυπτει κατι τετοιο.

Εχει βγει ενα μηνα αυτη ερευνα και εχει μηδεν αναφορες απο αλλους, σε εποχη που η ερευνα πανω στον covid εχει παρει φωτια.

Εφοσον ψαχνεις την εξαιρεση με παθος Strato, κακως εκανες μμ με fue και τριχοθυλακια. Eπρεπε να πας να σου βαλουν εκεινα τα grafts κουκλας που ειχε παρουσιασει ο αναστασακης για μια περιπτωση που του ηρθε στο ιατρειο του.
 

Συνημμένα

  • Inked2021-12-03_023817_LI.jpg
    Inked2021-12-03_023817_LI.jpg
    934 KB · Προβολές: 46
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
στα δικά μου μάτια ή δεν ξέρουν τι να κάνουν ή μας δουλεύουν τελείως ή και τα δύο ..

Eνας επιστημονας που λεει οτι δεν ξερει. Που ειναι το περιεργο?
Επιστημη= σου δινει την καλυτερη απαντηση που υπαρχει εκει εξω. Τις περισσοτερες φορες αυτη δεν θα ειναι αρκετη.
 

bobby

Well-Known Member
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο γιατί θα σου πω και τώρα που πληρώνουμε φόρους παντελώς διαλυμένο είναι το ΕΣΥ. Και πριν την πανδημία κάθε χρόνο δεν βρίσκαμε ΜΕΘ κλπ κλπ. Πάντως από εδώ το γυρνάτε από εκεί το πάτε όλο μιλάτε για αμόρφωτους, όλο για αρνητές, όλο για επαναστάτες κοκ. Νομίζω δεν έχετε ακριβή αίσθηση της πραγματικότητας.

Στο δημοψήφισμα ας πούμε θα πρέπει να βάλουμε και κριτήριο επίπεδο εκπαίδευσης για να λάβει κάποιος μέρος? Κι αν ναι, τί ακριβώς?
Θα σου απαντήσω τι πιστεύω εγώ, ξέρω δεν θα σου αρέσει αλλά για να καταστεί κάποιος ικανός να ψηφίζει για εμένα δεν θα έπρεπε να αρκεί η ηλικία και η ιθαγένεια-υπηκοότητα, θα έπρεπε να περνάει και από τεστ IQ και όσοι «κόβονται» να μην έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν. Πριν αρχίσεις να αντιπαραβάλεις επιχειρήματα ή να καταδικάσεις την άποψη ως αιρετική και αντιδημοκρατική σκέψου ποιοι ψηφοφόροι ψηφίζουν Ακροδεξιά ή Ακροαριστερά κόμματα ποιοι τα βάλανε στην Βουλή αλλά και ποιοι υποστηρίζουν τα τραγελαφικά «κινήματα»…..προφανώς αυτοί με χαμηλό IQ. Η ψήφος είναι δικαίωμα και υποχρέωση όλων αλλά θα ήθελες να εξαρταται η ζωή σου και το μέλλον σου από την ψήφο ατόμων πολύ χαμηλής νοημοσύνης;
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Πριν αρχίσεις να αντιπαραβάλεις επιχειρήματα ή να καταδικάσεις την άποψη ως αιρετική και αντιδημοκρατική σκέψου ποιοι ψηφοφόροι ψηφίζουν Ακροδεξιά ή Ακροαριστερά κόμματα ποιοι τα βάλανε στην Βουλή αλλά και ποιοι υποστηρίζουν τα τραγελαφικά «κινήματα»…..προφανώς αυτοί με χαμηλό IQ. Η ψήφος είναι δικαίωμα και υποχρέωση όλων αλλά θα ήθελες να εξαρταται η ζωή σου και το μέλλον σου από την ψήφο ατόμων πολύ χαμηλής νοημοσύνης;

Καθολου αιρετικη δεν ειναι αυτη η αποψη, φιλε bobby.

Ειναι δυνατον να ισχυριζομαστε οτι για θεματα σοβαρα που απαιτουν γνωσεις και κριτικη ικανοτητα, χρειαζονται παλλαϊκα
δημοψηφισματα;

Δηλαδη θα κρινεται το μελλον μιας χωρας απο τις αποφασεις του Μπαμπη του Σουγια, της βαβως μου απο τα Κορφοβουνια, του Μητσαρα απο τα Τρικορφα και του καθε ασχετου και ανιδεου;

Και, για να ξεκαθαρισω καλυτερα τη θεση μου....

Δεν αναφερομαι σε καμια περιπτωση στο ηθος των ατομων με ελλιπη πνευματικη καλλιεργεια. Το αντιθετο μαλιστα.

Προσωπικη μου επιλογη ειναι να εργαζομαι και να ζω, εδω και 20 χρόνια, σε μια τοπικη κοινωνια 300 ατομων, κατα βαση μεροκαματιαρηδων, βιοπαλαιστων, αποφευγοντας τη συναναστροφη με τη λεγομενη "υψηλη κοινωνια".

Εχω, λοιπον, συναντησει ατομα χαμηλου πνευματικου επιπεδου που, ομως, διαθετουν ηθος, αρετες και προτερηματα. Ατομα που σε σκλαβωνουν με την ευγενεια, την απλοτητα και την ηθικη ακεραιοτητα τους.

Απο την αλλη, ομως, οταν ανοιγουμε συζητησεις σε θεματα που απτονται ειδικων γνωσεων και απαιτουν ιδιαιτερη κριτικη επεξεργασια, τοτε πολλες φορες "η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια" μπροστα στις ανυποστατες, παραλογες, μεσαιωνικες αποψεις που εκφραζουν.

Επομενως, δε θεωρω δειγμα δημοκρατιας τη διεξαγωγη παλλαϊκων δημοψηφισματων σε θεματα υψιστης σημασιας. Οι γνωμες των πολλων, των απαιδευτων δεσμωτων του πλατωνικου σπηλαιου (που ζουν στην αγνοια ή την ημιμαθεια) θα υπερισχυουν εναντι των επιστημονικα καταρτισμενων.

Ο κινδυνος φαλκιδευσης και υπονομευσης της επιστημης και της γνωσης ελλοχευει σε τετοιου ειδους δημοψηφισματα.

Οπως ελλοχευει και στο διαδικτυο και γενικοτερα στα Μ. Μ. Ε. , οπου ο καθε τυχαρπαστος, ο καθε δηθεν επιστημονας (που κουβαλα μεσα του συμπλεγματα κατωτεροτητας και θελει μεσω της αντιδρασης και της επαναστασης να αποκτησει κυρος και αναγνωρισιμοτητα) ειναι ελευθερος να διασπειρει ανυποστατες και περαν καθε λογικης αποψεις.

Και, δυστυχως, αυτοι οι ανερματιστοι μπουρδολογοι βρισκουν χιλιαδες προθυμους ομοϊδεατες και ολοι μαζι σηκωνουν το μπαϊρακι της επαναστασης εναντια στην επιστημη και προπαντων εναντια στη λογικη.
 

Stratos

Well-Known Member
Και εδω το ιδιο ισχυει με τον εναν που παραιτηθηκε.
Μια ερευνα = καμια.
Εχουν γινει δις εμβολιασμοι και δεν προκυπτει κατι τετοιο.

Εχει βγει ενα μηνα αυτη ερευνα και εχει μηδεν αναφορες απο αλλους, σε εποχη που η ερευνα πανω στον covid εχει παρει φωτια.

Εφοσον ψαχνεις την εξαιρεση με παθος Strato, κακως εκανες μμ με fue και τριχοθυλακια. Eπρεπε να πας να σου βαλουν εκεινα τα grafts κουκλας που ειχε παρουσιασει ο αναστασακης για μια περιπτωση που του ηρθε στο ιατρειο του.
αν δεις στο νήμα μου έκανα μμ πριν 20 χρόνια τότε που ήταν στην αρχή οι μμ οπότε το αποτέλεσμα ήταν τραγικό. Δεν υπήρχε κανένας λόγος να το κάνω, δεν είχα μυαλό, δεν το έψαξα, πίστεψα αυτούς που έταζαν μαλλιά με το κιλό. Σήμερα κάποιοι υπεύθυνοι δεν ενημέρωσαν σωστά, έκρυψαν τα έστω και ελάχιστα περιστατικά παρενεργειών, δεν απέσυραν το άστρα ζένεκα όταν έπρεπε και έχασαν την εμπιστοσύνη αρκετών σκεπτόμενων μη ψεκασμένων. Εχθές ένας συντοπίτης απο τα Χανιά βγήκε θετικός στην όμικρον και το έμαθε απο την τηλεόραση και τα site και δεν τον ενημέρωσε κανένας υπεύθυνος. Αυτό σε κάνει ακόμα να θεωρείς ψεκασμένους και αμόρφωτους και χαμηλού επιπέδου αυτούς που δεν κάνουν εμβόλιο? Μήπως φταίνε και κάποιοι άλλοι ?
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο γιατί θα σου πω και τώρα που πληρώνουμε φόρους παντελώς διαλυμένο είναι το ΕΣΥ.
Καλά προφανώς αυτό είναι αστείο που λες.
Ποιοί πληρώνουν φόρους?
Οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι είναι πάντοτε τα εξιλαστήρια θύματα και πάντα αυτοί σήκωναν το κάρο.
Τους ελεύθερους κάπως τους μαζέψανε τώρα που τους φορολογούν από το πρώτο ευρώ,αλλά είμαστε με την Ιταλία σε παραοικονομία οι πρωταθλητές της Ευρώπης.
Οπότε υπολόγισε ότι δίνεις το 5% του ΑΕΠ σου σε αμυντικές δαπάνες,το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη,και έχεις περίπου ένα 10% παραοικονομία,δηλαδή στο σύνολο έχεις χαμένα λεφτά του κράτους 20δις+10δις για αμυντικές δαπάνες.
Σε ποιό κόσμο ζεις για να δεις ότι τόσα χρόνια αυτά μας τα τρώνε.
Που θα βρεις λεφτά για υγεία και παιδεία?
Και για ποιο διαλυμένο ΕΣΥ μιλάς όταν τα καλύπτει ολα σχεδόν τα κόστη όσα και να είναι.

Που θεωρείς ότι πηγαίνουν τα λεφτά σου τσάμπα όταν στην Αμερική π.χ πεθαίνεις στο δρόμο γιατί είναι ιδιωτική η ασφάλιση.
Φυσικά πάσχει σε πολλά αλλά το σύστημα λειτουργεί.
Όταν λοιπόν οι Ελληνάρες πληρώνουν φόρους όπως ο Ολλανδός και ο Γερμανός,τότε θα έχουν απαιτήσεις από το κράτος.
40 χρόνια δεν πλήρωνε κάνεις,άσε μην ανοίξω πληγές πάλι,που θα τα βρει το κράτος,στο Ελντοράντο ζεις?
 

tol

Well-Known Member
Σήμερα κάποιοι υπεύθυνοι δεν ενημέρωσαν σωστά, έκρυψαν τα έστω και ελάχιστα περιστατικά παρενεργειών, δεν απέσυραν το άστρα ζένεκα όταν έπρεπε

Φιλε Στρατο, επιμενεις να γραφεις πραγματα αστηρικτα.

"Δεν απεσυραν το Αστρα Ζενεκα, οταν επρεπε" ;

Τι γραφεις;

Ξερεις για ποσους θανατους ευθυνεται το Αστρα Ζενεκα και απο την αλλη ποσους επικειμενους θανατους αποφυγαμε εξαιτιας του;

Τι συγκρινεις τωρα;

Ετη φωτος η διαφορα των θετικων επιδρασεων του εμβολιου εναντι των αρνητικων.

Και, φυσικα, αυτα τα γραφει ο υποφαινομενος που εκανε αμεσα και τις δυο δοσεις του Αστρα Ζενεκα και την ιδια μερα εκανε στο γυμναστηριο εξαντλητικη αρση βαρων για περιπου δυο ωρες. Και, αν μου δινοταν η ευκαιρια, σε λιγες μερες που θα κανω την τριτη δοση (και αν χρειαστει και την τεταρτη και την...εικοστη) , παλι με Αστρα Ζενεκα θα τις εκανα.

Αν ειχε εισακουστει η παραλογη αποψη που διατυπωνεις και ειχε αποσυρθει αμεσα το Αστρα Ζενεκα, τωρα θα θρηνουσαμε μονο τη χωρα μας, τουλαχιστον, καποιες χιλιαδες επιπλεον νεκρους. Αντιθετως, αυτοι που αποδεδειγμενα πεθαναν εξαιτιας των θρομβωσεων απο το εμβολιο μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου.

Αυτη ειναι η αντικειμενικη, αδιαμφισβητητη, αναντιρρητη αληθεια, φιλε Στρατο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stratos

Well-Known Member
Φιλε Στρατο, επιμενεις να γραφεις πραγματα αστηρικτα.

"Δεν απεσυραν το Αστρα Ζενεκα, οταν επρεπε" ;

Τι γραφεις;

Ξερεις για ποσους θανατους ευθυνεται το Αστρα Ζενεκα και απο την αλλη ποσους επικειμενους θανατους αποφυγαμε εξαιτιας του;

Τι συγκρινεις τωρα;

Ετη φωτος η διαφορα των θετικων επιδρασεων του εμβολιου εναντι των αρνητικων.

Και, φυσικα, αυτα τα γραφει ο υποφαινομενος που εκανε αμεσα και τις δυο δοσεις του Αστρα Ζενεκα και την ιδια μερα εκανε στο γυμναστηριο εξαντλητικη αρση βαρων για περιπου δυο ωρες. Και, αν μου δινοταν η ευκαιρια, σε λιγες μερες που θα κανω την τριτη δοση (και αν χρειαστει και την τεταρτη και την...εικοστη) , παλι με Αστρα Ζενεκα θα τις εκανα.

Αν ειχε εισακουστει η παραλογη αποψη που διατυπωνεις και ειχε αποσυρθει αμεσα το Αστρα Ζενεκα, τωρα θα θρηνουσαμε μονο τη χωρα μας, τουλαχιστον, καποιες χιλιαδες επιπλεον νεκρους. Αντιθετως, αυτοι που αποδεδειγμενα πεθαναν εξαιτιας των θρομβωσεων απο το εμβολιο μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου.

Αυτη ειναι η αντικειμενικη, αδιαμφισβητητη, αναντιρρητη αληθεια, φιλε Στρατο.
δηλαδή αν αυτοί που έκαναν το αστρα ζενεκα και πεθαναν απο θρόμβωση έκαναν άλλο εμβόλιο πάλι θα πεθαιναν έτσι και αλλιώς?
εγώ δεν είπα να μην κάνουν κανένα.
 

pagouras

Well-Known Member
δηλαδή αν αυτοί που έκαναν το αστρα ζενεκα και πεθαναν απο θρόμβωση έκαναν άλλο εμβόλιο πάλι θα πεθαιναν έτσι και αλλιώς?
εγώ δεν είπα να μην κάνουν κανένα.
Διαστρεβλωση της πραγματικοτητας οσο δν παει. Εχουν πεθανει 18000 ατομα απο covid υπαρχουν χιλιαδες με Long covid παρενεργειες και βαζουμε στην ζυγαρια τις πιθανοτητες για 1 στα 7 εκ. ατομα που θα εμβολιαστουν να πεθανει ενας. Κριμα και αυτος ο ενας αλλα δν υπαρχει χαπι .εμβολιο , αντιβιωση που να μην εχει παρενεργεις και την πιθανοτητα ακομα και του θανατου. Βρισκεται 1 τρελογιατρο στους 10 χιλιαδες που λεει κατι διαφορετικο ναι αλλα ο ταδε λεει αυτο, πεθαινει 1 εμβολιασμενος ναι αλλα πεθανε και αυτος που εκανε το εμβολιο, λιποθυμαει ενας αθλητης επαθε ξαφνικιτιδα απο το εμβολιο, Δλδ εχει χαθει η τελειως η λογικη. Εμπιστευομαι τους ειδικους και οσο και να διαβασω οσο και να γκουγκλαρω λοιμοξιολογος δεν θα γινω, εμπιστευομαι τους διεθνεις οργανισμους φαρμακων υγειας κτλ. Οπως εμπιστευομαι τον μηχανικο μου τον υδραυλικο μου τον ηλεκτρολογο μου τον πλακα μου σε πιο απλα πραγματα ετσι εμπιστευομαι και τους ειδικους και φιλτραρω τις μπαρουφες που υπαρχουν διασπαρτες στο διαδικτυο.
 

Mizerix

Active Member
Θα σου απαντήσω τι πιστεύω εγώ, ξέρω δεν θα σου αρέσει αλλά για να καταστεί κάποιος ικανός να ψηφίζει για εμένα δεν θα έπρεπε να αρκεί η ηλικία και η ιθαγένεια-υπηκοότητα, θα έπρεπε να περνάει και από τεστ IQ και όσοι «κόβονται» να μην έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν. Πριν αρχίσεις να αντιπαραβάλεις επιχειρήματα ή να καταδικάσεις την άποψη ως αιρετική και αντιδημοκρατική σκέψου ποιοι ψηφοφόροι ψηφίζουν Ακροδεξιά ή Ακροαριστερά κόμματα ποιοι τα βάλανε στην Βουλή αλλά και ποιοι υποστηρίζουν τα τραγελαφικά «κινήματα»…..προφανώς αυτοί με χαμηλό IQ. Η ψήφος είναι δικαίωμα και υποχρέωση όλων αλλά θα ήθελες να εξαρταται η ζωή σου και το μέλλον σου από την ψήφο ατόμων πολύ χαμηλής νοημοσύνης;

Για να εισέλθουν κάποια μορφάσματα και κάποια τραγελαφικά κινήματα στην Βουλή, αυτόματα σημαίνει ότι «βρήκαν χώρο». Ποιός ευθύνεται για αυτόν τον χώρο? Πιστεύεις ότι ευθύνονται μόνο τα άτομα πολύ χαμηλής νοημοσύνης? Για να σου αντιπαραθέσω το ερώτημα, έχω επισημάνει πολλάκις 3-4 σημεία κλειδιά για την αντιμετώπιση της πανδημίας και το 99% των ατόμων με υψηλό IQ (δεν το λέω ειρωνικά) πίστευε ότι δεν έχω κάνει το εμβόλιο, το έκανα με το ζόρι, ανήκω σε τίποτα «επαναστατικές δράσεις», ψηφίζω το Χ κόμμα κλπ. Αν κρίνω από τις απαντήσεις που έχω πάρει, θα σου πω με βεβαιότητα ΝΑΙ να ψηφίζουν οι πάντες! Γενικότερα έχουμε την τάση να θεωρούμαστε ο καθένας ξεχωριστά σαν οντότητα ότι είμαστε εξυπνότεροι από τον άλλον.
 
Μπλουζα