2η μμ fue 1.811 grafts στην LP clinic (Παπανικολάου Λευτέρης)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν αυτή η φώτο είναι η κατάσταση της δότριας μου μετά από 5000g, πρακτικά δηλαδή εξαντλημένη. Όπως σου είπα ζήτημα είναι να έχω 1500 στο σύνολο. Απλά επειδή η επούλωση είναι πολύ καλή γιατί έγινε με μέγιστη προσοχή (manual punch σε 2 συνεδρίες των 2500K) και εντελώς διάσπαρτη δεν φαίνεται. Να σημειώσω δε ότι και στην πάνω πάνω περιοχή που δεν έχουν αφαιρεθεί graft πάλι υπάρχει αποχρωματισμός που οφείλεται στο ότι όταν φυτρώνει τρίχα μετά από ξύρισμα δημιουργείται μια υπεραιμία (κοκκινίλα) με συνέπεια οι γύρω περιοχές να φαίνονται πιο άσπρες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι τέρμα ξύρισμα αυτό. Εμείς μιλάμε για το τέρμα ξύρισμα όπου είναι πρακτικά αδύνατο να μη φαίνονται ουλές και να είναι όπως πριν όταν έχουν αφαιρεθεί μικροσκοπικά κομμάτια δέρματος από το punch. Οι ουλές επίσης έχουν πιο άσπρο χρώμα από το υπόλοιπο δέρμα γιαυτό κ φαίνονται.

Το έγραψα, είναι τέρμα ξύρισμα +8 μέρες. Αυτά τα πρακτικά αδύνατον να μην φαίνονται ουλές είναι θεωρία, εγώ σου μιλάω για την πράξη και τι φαίνεται στο μάτι σε απόσταση 10cm όπως είναι η φώτο που πόσταρα. Στην πραγματικότητα και σε σύνηθη απόσταση 50cm η κατάσταση είναι ακόμα ευνοϊκότερη.
 

Ibarumah

Active Member
Φρέσκοκουρεμενος σημερα.
Στον 1 μηνα μετα τη μμ.
Εικονα δοτριας, μετα απο 2 μεταμοσχευσεις:

Screenshot_20210805_145431_com.android.gallery3d_edit_1346159589243548.jpg
Screenshot_20210805_145442_com.android.gallery3d_edit_1346151378952403.jpg
 

makis25

Well-Known Member
να σου πω τωρα συνολο εχεις βαλει 3500-3600; Σε αυτες τις φωτο δε βλεπω κατι ασχημο .καλα φαινεται σε αυτο το μηκος
 

aeratos28

Just aeratos
Με καθαρότερες φωτό έξω φίλε σε φως ημέρας.μεσα στο μπάνιο και χωρίς φλας δεν βγαίνει εύκολα συμπέρασμα.
 

Disco

Well-Known Member
Φρέσκοκουρεμενος σημερα.
Στον 1 μηνα μετα τη μμ.
Εικονα δοτριας, μετα απο 2 μεταμοσχευσεις:

Προβολή συνημμένου 38731Προβολή συνημμένου 38732
Σε αυτό το κοντό μήκος, στη δότρια δεν φαίνεται κάποια αραίωση μετά από 2 επεμβάσεις. Μια χαρά φαίνεται!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Hamurabi δεν χρειάζεται να βάλεις καθαρότερες φώτο, είναι εμφανές το doting σε αυτές. Σε μεγαλύτερο μήκος δεν θα φαίνεται τίποτα.
Καλή επιτυχία , να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα ;)
 

Ibarumah

Active Member
Παιδια ολες μου τις φωτός τις βγαζω στο μπάνιο με ολα τα φωτα ανοιχτα.
Σιγα μη προσλαβω κ φωτογράφο να με βγαλει :p
Εχω βγάλει συνολικά 3600 grafts.
Ναι θεωρω οτι η δοτρια μου με τη 2η σκαλα που κουρεύομαι ειναι ωραιοτατη. Κανενα προβλημα δεν βλέπω.
Βεβαια αν γινει κ 3η μμ εκει πιστευω θα πρεπει να ανεβω σκαλα γιατι στη 2η σκαλα ισως φαινεται, βεβαια υπάρχει κ η δυνατότητα του smp οπου καθαρισες κ σε αυτο το θεμα. Ειδωμεν.
 

Ibarumah

Active Member
Καλησπερα φίλοι, είμαστε στους 2μηνες και 23 μερες. Δηλαδή σε μια βδομάδα κλείνουμε 3μηνο.
Ως τωρα δεν βλεπω ουτε τρίχα κ μεχσι πιάσει ένα ψιλό αγχος μη πηγε κατι στραβα απο πλευρας μου.
Τη μερα της επέμβασης λιγες ωρες μετα ανεβασα 2 βαλιτσες ρουχα σε 2 οροφους.
Συν ιδρωτες λόγω των 40 βαθμ ων που ειχε.
Ολα τα αλλα τα εκανα τέλεια, οσον αφορα λουσίματα βραδυνους ύπνους κτλ.

Δε θυμάμαι στην 1η ποτε άρχισαν τα ξεπεταγονται οι μπομπιρες.
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπερα φίλοι, είμαστε στους 2μηνες και 23 μερες. Δηλαδή σε μια βδομάδα κλείνουμε 3μηνο.
Ως τωρα δεν βλεπω ουτε τρίχα κ μεχσι πιάσει ένα ψιλό αγχος μη πηγε κατι στραβα απο πλευρας μου.
Τη μερα της επέμβασης λιγες ωρες μετα ανεβασα 2 βαλιτσες ρουχα σε 2 οροφους.
Συν ιδρωτες λόγω των 40 βαθμ ων που ειχε.
Ολα τα αλλα τα εκανα τέλεια, οσον αφορα λουσίματα βραδυνους ύπνους κτλ.

Δε θυμάμαι στην 1η ποτε άρχισαν τα ξεπεταγονται οι μπομπιρες.
Μήπως λούστηκες με azax ? Ta κάνει αόρατα :p
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπερα φίλοι, είμαστε στους 2μηνες και 23 μερες. Δηλαδή σε μια βδομάδα κλείνουμε 3μηνο.
Ως τωρα δεν βλεπω ουτε τρίχα κ μεχσι πιάσει ένα ψιλό αγχος μη πηγε κατι στραβα απο πλευρας μου.
Τη μερα της επέμβασης λιγες ωρες μετα ανεβασα 2 βαλιτσες ρουχα σε 2 οροφους.
Συν ιδρωτες λόγω των 40 βαθμ ων που ειχε.
Ολα τα αλλα τα εκανα τέλεια, οσον αφορα λουσίματα βραδυνους ύπνους κτλ.

Δε θυμάμαι στην 1η ποτε άρχισαν τα ξεπεταγονται οι μπομπιρες.

Υπομονή από τους 3,5 μήνες και μετά. Και εγώ στην πρώτη μμ δεν είχα τρίχα πάνω
 

Ibarumah

Active Member
Καλησπερα παιδια...
Ειμαστε στους 3 μηνες και 12 μερες περίπου...
Τιποτα ακομα...
Στη hairline, και στους κρόταφους οταν ψιλαφιζω πιανω σαν γενια 2-3 ημερων τα οποια δε μεγαλώνουν ειναι ετσι εδω κ καιρο. Το ιδιο και στο crown.
Στην Β ζωνη ομως για καπιο λογο δε νοιωθω τιποτα σα να μη βαλαμε τίποτα εκει, ενω ειχαμε βαλει πραμα κ εκει. Και με έχει προβληματισει λιγο αυτο.
 
Μπλουζα