Αποψη

Panos1995

Member
Καλησπέρα σε όλους τους συναγωνιστές.Θα ήθελα να καταθέσω μια άποψη που δεν νομίζω να έχει ξαναγραφτει εδώ μέσα.Αρχικα θέλω να πω πως όσο ήμουνα νοργουντ 1,2,2,5 δεν με απασχολούσε το θεμα των μαλλιών και δεν ήμουνα στο φόρουμ.Αισθανομουνα οκ με την εικόνα μου και σε συνδυασμό με το αρρενωπό μου πρόσωπο και το Χ μυώδες σώμα που έχω αισθάνομουνα οκ με την εμφάνιση μου.Πλεον είμαι νοργουντ 4 στα 28 και πάω για μεγάλο νοργουντ από ότι φαίνεται.Στο νοργουντ 4 με απασχολεί πολύ το μαλλί .Αυτο που θέλω να πω σαν άποψη είναι γτ όλοι πρέπει να έχουμε μαλλιά παντού;Γιατί όλοι πρέπει να είμαστε αφανες;Γιατί ένας νοργουντ 6 ή7 πρέπει να γίνει νοργουντ 0 αραιός;Δεν μπορεί να γίνει νοργουντ 2 πιο πυκνός;Δηλαδή τόσο κακό είναι να είσαι νοργουντ 2 και 3;Πιστεύω πώς αν πάνω είσαι γυαλί και γίνεις με μια μεταμόσχευση νοργουντ 2 θα σου φαίνεται λες και έγινες Μπέζος.Σκεφτειτε το λίγο.Ή αν είσαι με μαλλιά πάνω στην νοργουντ 5 επιφάνεια τόσο κακό είναι να είναι ανοιχτη η κορυφη;Όσοι πιστεύετε ότι ένας σαν τον Childress στις γκόμενες φαίνεται καλύτερα από εναν νοργουντ 2 με buzz cut γελιεστε πλάνη οικτρά.Για μένα οποίος νοργουντ1, 2 κάνει μεταμόσχευση είναι εμμονικος με τα μαλλιά.Ο πατέρας μου είναι χρόνια νοργουντ 2,5 και φαίνεται μια χαρα μαλλιάς.Παρατηρω στο φόρουμ ότι υπάρχει μια τελειομανία.Τοσοι άντρες είναι έξω με νοργουντ 2 και 3 και είναι μια χαρά με το σωστό layering καλύπτοντας πχ τους κροτάφους με τα μαλλιά από τις γέφυρες.Οταν βλέπω κάποιους εδώ μέσα νοργουντ 2 σε μεγάλη ηλικία να ανησυχουν και να σκέφτονται την μεταμόσχευση λέω από μέσα μου "πω ρε φίλε πώς κάνεις έτσι;μακάρι να ήμουνα στα 40 ,50 νοργουντ 2,μακάρι να είχα το προβλημα σου"Στον έξω κόσμο ελάχιστους ενδιαφέρει αν η χειρλαιν είναι λίγο πιο πίσω ή λίγο πιο αραιή και οι κροταφοι πιο πίσω.Επισης όσον αφορά το στριπ.Γιατι είναι τόσο κακό να φαίνεται μια μικρή ουλή στο πίσω μέρος του κεφαλιού;Εμένα δεν με ενοχλεί μπροστά στο να έχω μαλλιά.Εχω μιλησει με αρκετές γυναίκες και όταν τις λέω για ουλή στο πίσω μου λένε "σιγά το πράγμα" και ότι ίσα ίσα κάποιος με ουλή φαίνεται πιο αρρενωπός,πιο μάτσο κτλπ.Και ότι αν κάνω Στριπ σε καμια δεν θα χτυπήσει κάπως η ουλή πίσω στο κεφάλι.
Δηλαδη τόσο άσχημο θέαμα ειναι να έχεις μια μικρή ουλή πίσω;Μακαρι να είχαμε αυτό το πρόβλημα.Μακαρι να ήμουνα νοργουντ 0 με πυκνότητα 70 /cm2 και ας είχα και 3 ουλές πίσω!!Δεν θα με πείραζε καθόλου και θα ξυριζομουνα και κοντα.Χιλιες φορές να με λένε αυτός με τις ουλές παρά αυτός ο καράφλας.Δεν ξέρω αν συμφωνειτε.Παραθεστε τις απόψεις σας από κάτω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giorgosv

Active Member
Για τον κάθε ένα μας το ποσό σημαντικη βλέπει την αραίωση του είναι προσωπική υπόθεση.
Το αν θα διορθώσει την αραίωση εξαρτάται από το πόσο επηρεάζει την ψυχολογία του και τη ζωή του. Άλλοι είναι άδειοι πάνω τα ξυρίζουν και όλα καλά και άλλοι χάνουν κροτάφους και τα βράδια κλαίνε πχ.
Ένα μεγάλο nw η δική μου γνώμη και νομίζω και γενικά ότι αυτό ισχύει ξεκινάει από hairline φυσικά συντηρητική και βάζει προς τα πίσω με μειούμενη πυκνότητα. Το πρόσωπο γλυκαινει και δείχνει πιο νεανικό με το περίγραμμα του προσώπου που δίνει το hairline. Το να αφήσει άδειο μπροστά και το nw 6 να γίνει 4 δεν το έχω δει πουθενά.
Όσο για το στριπ για κανένα λόγο δεν θα έκανα. Κανείς δεν ξέρει ένας οργανισμός πως επουλώνει μια ουλη και δεν υπάρχει και λόγος όταν η fue έχει προχωρήσει τόσο.
 

Gianney

Well-Known Member
Για τον κάθε ένα μας το ποσό σημαντικη βλέπει την αραίωση του είναι προσωπική υπόθεση.
Το αν θα διορθώσει την αραίωση εξαρτάται από το πόσο επηρεάζει την ψυχολογία του και τη ζωή του. Άλλοι είναι άδειοι πάνω τα ξυρίζουν και όλα καλά και άλλοι χάνουν κροτάφους και τα βράδια κλαίνε πχ.
Ένα μεγάλο nw η δική μου γνώμη και νομίζω και γενικά ότι αυτό ισχύει ξεκινάει από hairline φυσικά συντηρητική και βάζει προς τα πίσω με μειούμενη πυκνότητα. Το πρόσωπο γλυκαινει και δείχνει πιο νεανικό με το περίγραμμα του προσώπου που δίνει το hairline. Το να αφήσει άδειο μπροστά και το nw 6 να γίνει 4 δεν το έχω δει πουθενά.
Όσο για το στριπ για κανένα λόγο δεν θα έκανα. Κανείς δεν ξέρει ένας οργανισμός πως επουλώνει μια ουλη και δεν υπάρχει και λόγος όταν η fue έχει προχωρήσει τόσο.
Συμφωνώ σε αρκετά από αυτά που είπες.τωρα για την fut που πολλοί καταδικάζουν δεν είναι έτσι.Στο εξωτερικό η fue πάει πακέτο με την φίνα εδώ στην Ελλάδα τα τρία τέταρτα που κάναν fue χωρίς φίνα θα τρέχουν για μπαλώματα κατά καιρούς,και επίσης σε μεγάλες κλίμακες η fut είναι ενδεδειγμένη
 

oreo

Well-Known Member
Φίλε Χρήστο, κάνεις λάθος οτι ο έξω κόσμος δεν παρατηρεί τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά των συνανθρώπων. Ακριβώς το αντίθετο γίνεται και όσο πιο αρμονικά δένουν μεταξύ τους τόσο πιο ελκυστικός είσαι. Αυτό που δεν ξέρουν οι άνθρωποι είναι προφανώς η ορολογία και ο τρόπος που θα βελτιώσεις την εικόνα, του κεφαλιού συγκεκριμένα. Τα πάντα όμως είναι θέμα οπτικής. Δίνω ένα παράδειγμα (τυχαία ονόματα).
Για τον Ντίνο η Σούλα, είναι θεά, η γυναίκα που θέλει να μοιραστεί την ζωή του μαζί της, περνάει και τρέμουν τα πόδια του, ένα βλέμμα και λιώνει σαν Cornetto στον ήλιο του καλοκαιριού ο καψερός ο Ντίνος.
Για τον Ανδρέα η Σούλα είναι παντελώς αδιάφορη, δεν θα ήταν ούτε τελευταία επιλογή, γονατιστή τον παρακαλεί για την όποια επαφή, μα το μυαλό του έχει πάρει ένα μελαχρινο κουκλί, Αχ ρε Αντρίκο σαδιστή.
Τελικά η Σούλα τι είναι ? Αυτό που βλέπει ο Ντίνος ή ο Ανδρέας?
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε Χρήστο, κάνεις λάθος οτι ο έξω κόσμος δεν παρατηρεί τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά των συνανθρώπων. Ακριβώς το αντίθετο γίνεται και όσο πιο αρμονικά δένουν μεταξύ τους τόσο πιο ελκυστικός είσαι. Αυτό που δεν ξέρουν οι άνθρωποι είναι προφανώς η ορολογία και ο τρόπος που θα βελτιώσεις την εικόνα, του κεφαλιού συγκεκριμένα. Τα πάντα όμως είναι θέμα οπτικής. Δίνω ένα παράδειγμα (τυχαία ονόματα).
Για τον Ντίνο η Σούλα, είναι θεά, η γυναίκα που θέλει να μοιραστεί την ζωή του μαζί της, περνάει και τρέμουν τα πόδια του, ένα βλέμμα και λιώνει σαν Cornetto στον ήλιο του καλοκαιριού ο καψερός ο Ντίνος.
Για τον Ανδρέα η Σούλα είναι παντελώς αδιάφορη, δεν θα ήταν ούτε τελευταία επιλογή, γονατιστή τον παρακαλεί για την όποια επαφή, μα το μυαλό του έχει πάρει ένα μελαχρινο κουκλί, Αχ ρε Αντρίκο σαδιστή.
Τελικά η Σούλα τι είναι ? Αυτό που βλέπει ο Ντίνος ή ο Ανδρέας?
Ακριβώς έτσι. Περί ορέξεως….κολοκυθόπιτα. Τι τι κάνει στον καθένα κλικ είναι πολύ πολύ πολύ υποκειμενικό.
 

oreo

Well-Known Member
Ακριβώς έτσι. Περί ορέξεως….κολοκυθόπιτα. Τι τι κάνει στον καθένα κλικ είναι πολύ πολύ πολύ υποκειμενικό.
Ακριβώς, για αυτό η όποια παρέμβαση, πρέπει να έχει εγωκεντρικό χαρακτήρα. Προβαίνουμε στην αλλαγή για να νιώθουμε εμείς καλύτερα, οι τρίτοι έπονται της αντανάκλασης της θετικής μας ενέργειας.
 

oreo

Well-Known Member
Α επίσης φίλε Χρήστο, απο νοργουντ 5-6 δεν θα γυρίσεις σε αραίο νοργουντ 0. Σε νόργουντ 2 γυρνάς.
 

Aldo

Well-Known Member
Φίλε Χρήστο, κάνεις λάθος οτι ο έξω κόσμος δεν παρατηρεί τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά των συνανθρώπων. Ακριβώς το αντίθετο γίνεται και όσο πιο αρμονικά δένουν μεταξύ τους τόσο πιο ελκυστικός είσαι. Αυτό που δεν ξέρουν οι άνθρωποι είναι προφανώς η ορολογία και ο τρόπος που θα βελτιώσεις την εικόνα, του κεφαλιού συγκεκριμένα. Τα πάντα όμως είναι θέμα οπτικής. Δίνω ένα παράδειγμα (τυχαία ονόματα).
Για τον Ντίνο η Σούλα, είναι θεά, η γυναίκα που θέλει να μοιραστεί την ζωή του μαζί της, περνάει και τρέμουν τα πόδια του, ένα βλέμμα και λιώνει σαν Cornetto στον ήλιο του καλοκαιριού ο καψερός ο Ντίνος.
Για τον Ανδρέα η Σούλα είναι παντελώς αδιάφορη, δεν θα ήταν ούτε τελευταία επιλογή, γονατιστή τον παρακαλεί για την όποια επαφή, μα το μυαλό του έχει πάρει ένα μελαχρινο κουκλί, Αχ ρε Αντρίκο σαδιστή.
Τελικά η Σούλα τι είναι ? Αυτό που βλέπει ο Ντίνος ή ο Ανδρέας?
O Ανδρέας ασχολείται με τον ιππόδρομο …
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Για τον Ντίνο η Σούλα, είναι θεά, η γυναίκα που θέλει να μοιραστεί την ζωή του μαζί της, περνάει και τρέμουν τα πόδια του, ένα βλέμμα και λιώνει σαν Cornetto στον ήλιο του καλοκαιριού ο καψερός ο Ντίνος.

Αχ Κ.!!! :(
 

Aldo

Well-Known Member
Άμα βλέπει ο φίλος Ανδρέας, κορίτσια σαν την Ραφαέλα(GNTM4), που χρόνος να ασχοληθεί μετά με τις "κυνομαχίες"
Πήγα την έτρεξα στο ψαχτήρι δεν πιάνει digia εδώ που μένουμε , ε τον ερμο τον Ανδρέα…
Εντελώς τυχαία μου θύμισε το «Κίνδυνος» του Κουρκούλη
 

oreo

Well-Known Member
Σαν με κοιτάς
ηλιοβασίλεμα στα μάτια σου, φωτιά
καίγομαι μέσα στη δική σου τη ματιά
λιώνω σαν φλόγα την αυγή σαν με κοιτάς.

Μάλλον κάτι τέτοιο είναι η Κ. !!!!
 

oreo

Well-Known Member
Πήγα την έτρεξα στο ψαχτήρι δεν πιάνει digia εδώ που μένουμε , ε τον ερμο τον Ανδρέα…
Εντελώς τυχαία μου θύμισε το «Κίνδυνος» του Κουρκούλη
Τον κουρκούλη λεει χαχαχααχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Αν και εδώ πρεπει να πω οτι το τραγούδι του Ερωτικό (Και όμως η μοναξιά, δεν είναι ο μόνος δρόμος) θα ταίριαζε στον Ιούλιο.
 

Aldo

Well-Known Member
Τον κουρκούλη λεει χαχαχααχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Αν και εδώ πρεπει να πω οτι το τραγούδι του Ερωτικό (Και όμως η μοναξιά, δεν είναι ο μόνος δρόμος) θα ταίριαζε στον Ιούλιο.
Ο Λορέντσο είναι ο μόνος δρόμος, λέει ο Ιούλιος …
 
Μπλουζα