Προιόντα styling που πυκνώνουν τα μαλλιά

dlazaros

Well-Known Member
Χαχα είναι για σώμα από το είδα όμως αλλά αφού σου κάνει δουλειά με την λιπαρότητα κλαιν
Έβαζα το baby powder της Johnson και μύριζα σαν μωράκι αλλά αυτό είναι ωραιο! Σταμάτησα να βγάζω τα σπυράκια στο κεφάλι και πίσω απο τα αυτιά με αυτό το πράγμα και επειδή δεν λούζομαι πλέον κάθε μέρα τα μαλλιά δεν πέφτουν και δεν σπάνε εύκολα και είναι σαν μετάξι, 2 χρόνια το βάζω, πίνω νερό στο όνομα του!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Την εντοπισα και συντομα θα τη δοκιμασω.
Μεχρι τωρα ειχα uppercut.
Εσύ φίλε πως χρησιμοποιείς την πούδρα;σε ρωτάω γιατί ξέρω ότι βάζεις και τον αφρό οπότε πως το δουλεύεις το όλο πράμα;
 

mikeshair

Member
Για να μην ανοίγω νέο νήμα,
Θέλω να ξεκινήσω χρήση σε προϊόν για κάλυψη αραιωμενης περιοχης

Έχω αραίωση σε crown και γενικά στην κορυφή κανονική ισια τρίχα, έχω δανειστεί τη φωτό επισυναψης που μοιάζει κάπως στην περίπτωση μου.
λουζομαι κάθε 2 μέρες χρησιμοποιώ ελάχιστο ζελε, γιατί
Το μαλλί συνήθως το έχω κανονικό προς κοντό.

Εχω χρησιμοποιήσει ίνες κερατίνης του γνωστού τοπικ χωρίς λακ, λέω να πειραματιστω + ίσως για κάτι καλύτερο.

Σε μια έρευνα που έκανα σε φόρουμ, πολλοί προτείνουν συνδιασμό 2 προϊόντων όπως, πρώτα χρήση dermatch η πούδρας σε σπρει και μετά γέμισμα με ίνες toppik.

Πολύ καλά σχόλια βλέπω για caboki hair concealer, δεν έχω καταλάβει είναι σε υγρή μορφή η κάτι σαν ίνες κερατίνης πιο ψηλές; Ελλάδα το βρίσκουμε;

Αν έβαζα κάτι τέτοιο πρώτα, https://www.skroutz.gr/s/14030137/K...ion-Concealing-Scalp-Shader-Kastano-35gr.html
μήπως είναι καλύτερα;

γιατί δεν θέλω να βάλω κάτι σε σπρει η υγρή μορφη στις ρίζες νομίζω ότι θα χαλάει και θα ξεραινει την τριχα.


Να υπενθημισω ότι λακ δεν βάζω ούτε πρόκειται, μόνο λίγο ζελέ για μαλακό κράτημα.

Η χρήση σε τέτοια προϊόντα θα είναι 2 φορές την βδομάδα,

Είδα εδώ και για το slick gorilla, αλλά νομίζω δεν κάνει για την περίπτωση μου, λόγω προχωρημένης αραίωσης.

Με τα παραπάνω και την σχετική φωτό, τι θα μου προτείνατε;
 

Συνημμένα

  • Polish_20240212_144112169.jpg
    Polish_20240212_144112169.jpg
    179.9 KB · Προβολές: 21

Gianney

Well-Known Member
Για fluffy μαλλιά και όγκο η λύση είναι δύο προϊόντα.salt spray και πούδρα από εταιρείες uppercut μια gorilla νομίζω είναι οκ.it is not sponsor
 

LoverBoy

Well-Known Member
Για να μην ανοίγω νέο νήμα,
Θέλω να ξεκινήσω χρήση σε προϊόν για κάλυψη αραιωμενης περιοχης

Έχω αραίωση σε crown και γενικά στην κορυφή κανονική ισια τρίχα, έχω δανειστεί τη φωτό επισυναψης που μοιάζει κάπως στην περίπτωση μου.
λουζομαι κάθε 2 μέρες χρησιμοποιώ ελάχιστο ζελε, γιατί
Το μαλλί συνήθως το έχω κανονικό προς κοντό.

Εχω χρησιμοποιήσει ίνες κερατίνης του γνωστού τοπικ χωρίς λακ, λέω να πειραματιστω + ίσως για κάτι καλύτερο.

Σε μια έρευνα που έκανα σε φόρουμ, πολλοί προτείνουν συνδιασμό 2 προϊόντων όπως, πρώτα χρήση dermatch η πούδρας σε σπρει και μετά γέμισμα με ίνες toppik.

Πολύ καλά σχόλια βλέπω για caboki hair concealer, δεν έχω καταλάβει είναι σε υγρή μορφή η κάτι σαν ίνες κερατίνης πιο ψηλές; Ελλάδα το βρίσκουμε;

Αν έβαζα κάτι τέτοιο πρώτα, https://www.skroutz.gr/s/14030137/K...ion-Concealing-Scalp-Shader-Kastano-35gr.html
μήπως είναι καλύτερα;

γιατί δεν θέλω να βάλω κάτι σε σπρει η υγρή μορφη στις ρίζες νομίζω ότι θα χαλάει και θα ξεραινει την τριχα.


Να υπενθημισω ότι λακ δεν βάζω ούτε πρόκειται, μόνο λίγο ζελέ για μαλακό κράτημα.

Η χρήση σε τέτοια προϊόντα θα είναι 2 φορές την βδομάδα,

Είδα εδώ και για το slick gorilla, αλλά νομίζω δεν κάνει για την περίπτωση μου, λόγω προχωρημένης αραίωσης.

Με τα παραπάνω και την σχετική φωτό, τι θα μου προτείνατε;
Ως χρήστης ίνων πύκνωσης χρόνια τώρα θα σε συμβουλέψω για να φανεί το αποτέλεσμα σου φυσικό να φτιάχνεις το μαλλί σου πρώτα με το τζέλ ή ότι άλλο προιόν προτιμάς μετά να ρίχνεις σκόνη με το απλικατέρ και στο τέλος κάποια υγρή λακ σαν αυτή που θα τα δέσει και δεν θα φαίνονται οι ίνες σαν σκόνη!
 

mikeshair

Member
Για fluffy μαλλιά και όγκο η λύση είναι δύο προϊόντα.salt spray και πούδρα από εταιρείες uppercut μια gorilla νομίζω είναι οκ.it is not sponsor
Για τα προϊόντα που έγραψες, ένα είναι κάτι σαν αυτό; https://www.skroutz.gr/s/20869676/S...ng-Matte-Effect-Hair-Styling-Powder-20gr.html

Αυτό είναι πούδρα σε spray; Και το δεύτερο; εννοείς πούδρα σε ίνες;
Μπορείς να δώσεις λινκ με προϊόν, γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει τι το ένα κ τι το άλλο;
 

mikeshair

Member
Ως χρήστης ίνων πύκνωσης χρόνια τώρα θα σε συμβουλέψω για να φανεί το αποτέλεσμα σου φυσικό να φτιάχνεις το μαλλί σου πρώτα με το τζέλ ή ότι άλλο προιόν προτιμάς μετά να ρίχνεις σκόνη με το απλικατέρ και στο τέλος κάποια υγρή λακ σαν αυτή που θα τα δέσει και δεν θα φαίνονται οι ίνες σαν σκόνη!
Για τι σκόνη μιλάμε; Ίνες κερατίνης; Το κοινό toppik που ξέρω η κάτι άλλο; Για δώσε ένα λινκ, Δεν έχω σκοπό να βάλω λακ, αν γνωρίζετε κάποιο προϊόν κάθεται καλύτερα στις ρίζες πείτε μου.

Αυτό σκεφτόμουν για αγορά, https://www.skroutz.gr/s/20869676/S...ng-Matte-Effect-Hair-Styling-Powder-20gr.html

Αφού πρώτα τα περνούσα λίγο με ένα concealer, που έγραψα παραπάνω. Λάθος είναι η σκέψη μου;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Για τι σκόνη μιλάμε; Ίνες κερατίνης; Το κοινό toppik που ξέρω η κάτι άλλο; Για δώσε ένα λινκ, Δεν έχω σκοπό να βάλω λακ, αν γνωρίζετε κάποιο προϊόν κάθεται καλύτερα στις ρίζες πείτε μου.

Αυτό σκεφτόμουν για αγορά, https://www.skroutz.gr/s/20869676/S...ng-Matte-Effect-Hair-Styling-Powder-20gr.html

Αφού πρώτα τα περνούσα λίγο με ένα concealer, που έγραψα παραπάνω. Λάθος είναι η σκέψη μου;
Σκόνη εννοώ ίνες πύκνωσης!Εγώ έχω βολευτεί με την Calvani!Το concealer δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει!Αλλά γιατί όχι να βάλεις λακ υγρή?Σταθεροποιεί και κάνει ένα με το μαλλί τις ίνες χωρίς να δείχνουν άσχημα!Υπάρχει και απο την τόππικ το https://www.skroutz.gr/s/7798788/Toppik-Fiberhold-Spray-118ml.html
 

Harris_G

Well-Known Member
Σκόνη εννοώ ίνες πύκνωσης!Εγώ έχω βολευτεί με την Calvani!Το concealer δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει!Αλλά γιατί όχι να βάλεις λακ υγρή?Σταθεροποιεί και κάνει ένα με το μαλλί τις ίνες χωρίς να δείχνουν άσχημα!Υπάρχει και απο την τόππικ το https://www.skroutz.gr/s/7798788/Toppik-Fiberhold-Spray-118ml.html
Eσυ σαν Loverboy, Cavliari πρεπει να βαζεις!
 

mikeshair

Member
Σκόνη εννοώ ίνες πύκνωσης!Εγώ έχω βολευτεί με την Calvani!Το concealer δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει!Αλλά γιατί όχι να βάλεις λακ υγρή?Σταθεροποιεί και κάνει ένα με το μαλλί τις ίνες χωρίς να δείχνουν άσχημα!Υπάρχει και απο την τόππικ το https://www.skroutz.gr/s/7798788/Toppik-Fiberhold-Spray-118ml.html
Thanks!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikeshair

Member
Πριν τις ίνες πύκνωσης, μπορώ να βάλω κάτι άλλο πρόσθετο πριν για καλύτερο και πιο φυσικό αποτέλεσμα; Λακ στο τέλος δεν θα μπει
 

LoverBoy

Well-Known Member
Πριν τις ίνες πύκνωσης, μπορώ να βάλω κάτι άλλο πρόσθετο πριν για καλύτερο και πιο φυσικό αποτέλεσμα; Λακ στο τέλος δεν θα μπει
Όχι απλά μη το βάζεις αμέσως μετά το μπάνιο!Άσε λίγο το μαλλί να στεγνώσει και να "Λαδώσει" κανένα 30 λεπτο κολάει καλύτερα μετά!
 

mikeshair

Member
Όχι απλά μη το βάζεις αμέσως μετά το μπάνιο!Άσε λίγο το μαλλί να στεγνώσει και να "Λαδώσει" κανένα 30 λεπτο κολάει καλύτερα μετά!
Το είχα πάρατηρησει και εγώ αυτό που λες, στην λίγη χρησή πόυ έχω κάνει. Καθόταν καλύτερα όταν έβαζα μετά από ώρες και ακόμα καλύτερα την επομενη.

Ωραία τότε θα πάρω calvani, τα χρώματα πιστεύω να είναι σωστά, αν και βλέπω dark brown που είναι το χρώμα μου το βγάζει σε 2 και το ένα το αναφέρει extra. Στην εικόνα με το δειγματολογιο που έχει είμαι σίγουρος για το dark brown
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Το είχα πάρατηρησει και εγώ αυτό που λες, στην λίγη χρησή πόυ έχω κάνει. Καθόταν καλύτερα όταν έβαζα μετά από ώρες και ακόμα καλύτερα την επομενη.

Ωραία τότε θα πάρω calvani, τα χρώματα πιστεύω να είναι σωστά, αν και βλέπω dark brown που είναι το χρώμα μου το βγάζει σε 2 και το ένα το αναφέρει extra. Στην εικόνα με το δειγματολογιο που έχει είμαι σίγουρος για το dark brown
dark ναι το άλλο θα είναι πολύ σκούρο!
 

Gianney

Well-Known Member
Για τα προϊόντα που έγραψες, ένα είναι κάτι σαν αυτό; https://www.skroutz.gr/s/20869676/S...ng-Matte-Effect-Hair-Styling-Powder-20gr.html

Αυτό είναι πούδρα σε spray; Και το δεύτερο; εννοείς πούδρα σε ίνες;
Μπορείς να δώσεις λινκ με προϊόν, γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει τι το ένα κ τι το άλλο;
Ναι το ένα είναι αυτό και το άλλο αυτό
 

Gianney

Well-Known Member
Ναι το ένα είναι αυτό και το άλλο αυτό
Το ένα στην ουσία είναι σπρέι με θαλασσινό νερό,που το βάζεις στα μαλλιά μετά το μπάνιο για να είσαι όπως βγαίνεις αν μπορούμε να το πούμε από την θάλασσα και μετά το αφήνεις να στεγνώσει.Στην συνέχεια βάζεις την πούδρα που δεν δίνει καλό κράτημα μεν απλά απορροφάει την λαδιλα αν έχεις και δίνει και επιπλέον όγκο
 

mikeshair

Member
Θέλω να προχωρήσω σε παραγγελία ίνες calvani, αλλά με προβληματίζει το τι χρώμα να παραγγείλω, σε toppik παλαιότερα είχα dark brown και ήταν οκ. Εδώ στα δείγματα που βλέπω φένεται ανοιχτόχρωμο κάπως το dark brown. Βγάζει και σε extra dark brown αλλά νομίζω ότι θα είναι πιο σκούρο προς μαύρο.

Mηπως έχει κάνει χρήση κανείς το χρώμα που λέω, και αν η εικόνα με τα χρώματα που ανέβασα αντικατοπτρίζει τα πραγματικά;

Δεν υπάρχουν και δείγματα για να έκανα δοκιμή, από ότι ρώτησα απο 12g και
 

Συνημμένα

  • Polish_20240213_220530462.jpg
    Polish_20240213_220530462.jpg
    265.7 KB · Προβολές: 10
Μπλουζα