ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ 4070 grafts-Dr ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) 13 ΣΕΠ 2021

teoyoung

Active Member
Καλησπέρα σε όλους. Εύχομαι να είστε όλο καλά. Εάν θυμάστε είχα αναφερθεί ότι έψαχνα να βρώ, πριν λίγους μήνες την κλινική και τον Ιατρό που θα επισκεφθόμουν και φυσικά να εμπιστευόμουνα για να κάνω την μ.μ. Επισκέφθηκα 3-4 κλινικές στην Αθήνα. Όλες οι κλινικές που επισκέφθηκα με ενημέρωσαν με τρόπο άρτιο και επαγγελματικό .Επειδή όμως είχα κάποιους φόβους, ανασφάλειες δεν είχα βρεί τον Άνθρωπο, τον Ιατρό, να με "πάρει πάνω του" και να τον εμπιστευτώ με κλειστά μάτια. Φυσικά, ένας σημαντικός παράγοντας ήταν και ο οικονομικός επειδή δεν μπορούσα να διαθέσω παραπάνω από ένα ποσό της τάξεως από 3000-3500 ευρώ.
Με αυτά τα χρήματα έφτιαχνα περιοχή Α και λίγο περιοχή Β. Περιοχή Γ ούτε λόγος βέβαια...
Για να μην σας κουράζω βρήκα τον Ιατρό που θα μπορούσα να εμπιστευτώ. Όχι τόσο επειδή ήξερα την δουλειά του αλλά περισσότερο ότι με στήριζε και μου έδινε την δυνατότητα να μιλάω απευθείας μαζί του άμεσα χωρίς να μεσολαβούν τρίτοι. Επειδή οι ανασφάλειες μου ήταν παραπάνω από το κανονικό, το θεώρησα ιδιαίτερο σημαντικό.
Σημαντικότερο ρόλο όμως έπαιξε τελείως τυχαία γνώμη-άποψη από μέλος που είχε φίλο που την έκανε σε αυτόν τον Ιατρό την μ.μ αλλά και το πιό σημαντικό ότι μέλος έκανε την μ.μ πριν ενάμιση χρόνο αναλύοντας διεξοδικά τι και πως.
Αυτά με οδήγησαν να επιλέξω τον συγκεκριμένο Ιατρό.Δεν θέλω προς το παρών να γράψω το όνομα του Ιατρού. Εαν όμως μου το ζητήσετε θα το γράψω.Τεχνικά στοιχεία πολλά δεν έχω να σας παραθέσω. Το μόνο που ρώτησα τον Ιατρό όταν τελειώσαμε, ήταν πόσο τριχοθυλάκια έβαλε, πόσα ακόμα έχει η δότρια και τι λόγο είχα. Άλλα πράγματα δεν ρώτησα τον Ιατρό. Συγχωρέστε με αλλά είχα τέτοιο άγχος και φόβο και ήταν το τελευταίο να ξέρω και να μετράω και να μετράμε τα τριχοθυλάκια μαζί ή να μου τα δώσει γραπτώς.Καθόλου δεν με ενδιέφερε.
Επίσης, την τελευταία στιγμή άλλαξα πλάνο και είπα το κάνω που το κάνω ας το κάνω σωστά και ας γεμίσω όλο το κεφάλι. Μου είπαν κάποια μέλη αφού ξεκίνησες κάντο όλο.Δεν είχα βέβαια τόσα χρήματα. Ευτυχώς όμως υπάρχει το overdraft από τις τράπεζες και ελπίζω σε 6 μήνες να εξοφλήσω τα επιπλέον χρήματα που πήρα.
Τα μόνα που ξέρω να σας πω είναι τα εξής :

Α) ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ

Β) ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΕΣ ΟΙ Μ.Μ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ - ΙΔΙΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΠΤΙΚΑ)
Mεταμοσχεύθηκαν : 4000-4100 ΤΡΙΧΟΘΥΛΑΚΙΑ

1) Ζώνη Γ 1200-1300 περίπου
2) Ζώνη Β προς Α -700
3) Ζώνη Α και HAIRLINE=2100
4) Λόγος 2,2-2,3
5) Η δότρια έμεινε περίπου με 1000-1100 μοσχεύματα (τριχοθυλάκια).
6) Μου έκανε και PRP , κάπως έτσι το λένε. Δεν θυμάμαι.

Γ) Hairline στα 8,0-8,3 από το κέντρο των φρυδιών.('Ηθελα 7.0-7.5 αλλά υπάκουσα στον Ιατρό)
Επίσης πίεσα τον Ιατρό να κατεβάσει την hairline στο 7,5cm από φρύδια και πάνω αλλά μου επισήμανε ότι θα χάσω πυκνότητα και έτσι συμφώνησα, ότι εάν σε ένα χρόνο δεν μου αρέσει το ύψος της hairline θα έρθω πάλι, , να μου κατεβάσει ένα πόντο. Μου είπε για τον ένα πόντο θα χρειασθούμε σίγουρα 700 τριχοθυλάκια. Φυσικά μου είπε ότι δεν θα χρειασθεί εαν δω το τελικό αποτέλεσμα, αλλά εαν θέλω...
Επίσης η δότρια δεν είναι αυτή που θέλει ο κάθε Ιατρός.Μου το είχαν πεί βέβαια και οι άλλοι Ιατροί στην Αθήνα. Με άριστα το 10 η δότρια μου κυμαινόταν μεταξύ 6-7 βαθμολογία. Πάντως την δουλειά μας την κάναμε, όπως μου είπε. Πίεσα πολύ τον Ιατρό να "φορτώσει" την Α περιοχή και για την Β, που είχε βέβαια κάποιες τρίχες δικές της, να βάλει ότι περισσέψει.
Δεν θα επεκταθώ παραπάνω σε άλλα τεχνικά στοιχεία επειδή δεν τα γνωρίζω να σας τα πώ. Θεωρώ υποχρέωση μου να σας ενημερώσω επειδή αυτό το forum με έκανε να ξεκινήσω να κάνω αυτό που ήθελα τόσα χρόνια και πάλι τις φοβίες μου τις είχα. Τελικά ήταν πολύ πιο ανώδυνο από ότι περίμενα.
Η μ.μ μαλλιών έγινε σε δυο μέρες.Δευτέρα κ Τρίτη. (13/9/21-14/9/21)
Περιμένω τις απόψεις σας.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210913_093319.jpg
    IMG_20210913_093319.jpg
    629 KB · Προβολές: 808
  • IMG_20210913_093832.jpg
    IMG_20210913_093832.jpg
    929.5 KB · Προβολές: 794
  • IMG_20210913_093847.jpg
    IMG_20210913_093847.jpg
    1 MB · Προβολές: 707
  • IMG_20210914_130400.jpg
    IMG_20210914_130400.jpg
    991 KB · Προβολές: 715
  • IMG_20210914_180115.jpg
    IMG_20210914_180115.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 675
  • IMG_20210914_180118.jpg
    IMG_20210914_180118.jpg
    927 KB · Προβολές: 683
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

teoyoung

Active Member
Πως ήμουν τον Μάϊο του 2021.Έβαλα και μια photo , την τελευταία, όταν ήμουν 45 χρονών. Πριν 9 χρόνια.
Σε 9 χρόνια ..."καταστράφηκα".
 

Συνημμένα

  • 20210531_081135.jpg
    20210531_081135.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 541
  • face.jpg
    face.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 552
  • IMG_20210604_152202.jpg
    IMG_20210604_152202.jpg
    880.9 KB · Προβολές: 530
  • foto_2012_new.JPG
    foto_2012_new.JPG
    179.2 KB · Προβολές: 490
Τελευταία επεξεργασία:

teoyoung

Active Member
Σας παρακαλώ μην μου ζητήσετε άλλες φωτογραφίες για τις επόμενες 10 μέρες επειδή όπως είπε ο Ιατρός οι πρώτες 4 και 10 μέρες είναι επικίνδυνες μην ακουμπήσω-κτυπήσω το κεφάλι μου.Και εγώ ο μα......ας το κτύπησα στην βρύση το πίσω μέρος (περιοχή γ στα μεταμοσχευμένα τριχοθυλάκια) προσπαθώντας να βγάλω την δότρια να την δείτε.Δεν μάτωσε τίποτα. Μακαρι να μην έκανα ζημιά. Τόσα χιλιόμετρα και δεν κτύπησα , και κτύπησα τώρα.Τι μα....ας είμαι !
 

Συνημμένα

  • IMG_20210916_025610.jpg
    IMG_20210916_025610.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 603
  • IMG_20210916_025618.jpg
    IMG_20210916_025618.jpg
    969.3 KB · Προβολές: 511
  • IMG_20210916_025817.jpg
    IMG_20210916_025817.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 505

teoyoung

Active Member
Και η τελευταία που μπορώ να σας βάλω.Πάω να κοιμηθώ καθιστός επειδή δεν έχω πολλές επιλογές.Για τις 4 επόμενες ημέρες δεν θα ξανακάνω τίποτα.Μόνο τηλεόραση , καναπέ και laptop. Όχι βάρος, όχι ακουμπισμα πουθενα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210916_025520.jpg
    IMG_20210916_025520.jpg
    309.9 KB · Προβολές: 523
  • hairline.jpg
    hairline.jpg
    851.9 KB · Προβολές: 652
  • Like
Reactions: spi

dimitraza

Member
Και η τελευταία που μπορώ να σας βάλω.Πάω να κοιμηθώ καθιστός επειδή δεν έχω πολλές επιλογές.Για τις 4 επόμενες ημέρες δεν θα ξανακάνω τίποτα.Μόνο τηλεόραση , καναπέ και laptop. Όχι βάρος, όχι ακουμπισμα πουθενα.
Καλή επιτυχία teo! Μου φαίνεται πολύ πολύ καλή δουλειά... Σε 4 μήνες αρχίζουν τα ωραία!!!!
 

teoyoung

Active Member
Το όνομα του Ιατρού είναι Άγγελος Κεραμιδάς στην Θεσσαλονίκη. Έχει στο instagtram κάποιες μ.μ
Ένα θα πω μόνο, και ίσως το παρεξηγήσετε. Πιο εύκολο μου φαίνεται τώρα πια να ξαναπάω του χρόνου να μου κατεβάσει την hairline παρά να πάω στον οδοντίατρο μου να μου κάνει απονεύρωση.
Απίστευτο...αλλά αυτό βίωσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Neverwinter

Active Member
Το όνομα του Ιατρού είναι Άγγελος Κεραμιδάς στην Θεσσαλονίκη. Έχει στο instagtram κάποιες μ.μ
Ένα θα πω μόνο, και ίσως το παρεξηγήσετε. Πιο εύκολο μου φαίνεται τώρα πια να ξαναπάω του χρόνου να μου κατεβάσει την hairline παρά να πάω στον οδοντίατρο μου να μου κάνει απονεύρωση.
Απίστευτο...αλλά αυτό βίωσα.

Πονεμένη ιστορία η απονεύρωση , δεν έχεις άδικο , κάποιες απονευρωσεις είναι να βαράς το κεφάλι σου !!!
Εντωμεταξύ σε ένα άλλο Νήμα αναφέρεται ότι δούλευε στην Starks , πλέον έχει δικό του ιατρείο ;
Ποσό κόστισε η επέμβαση αν επιτρέπεται ;;
 
  • Like
Reactions: spi

teoyoung

Active Member
Ναι, έχει δικό του Ιατρείο.Όσο αφορά την τιμή δεν μου επιτρέπεται αλλά από την στιγμή που έκανα όπως είπα overdraft για να καλύψω το ποσό, η τιμή ήταν προσιτή. Είμαι Υπάλληλος σε ΔΕΚΟ κι όχι Επιχειρηματίας.
Παραπάνω δεν μπορώ να σου πω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Neverwinter

Active Member
Ναι, έχει δικό του Ιατρείο.Όσο αφορά την τιμή δεν μου επιτρέπεται αλλά από την στιγμή που έκανα όπως είπα overdraft για να καλύψω το ποσό, η τιμή ήταν προσιτή. Είμαι Υπάλληλος σε ΔΕΚΟ κι όχι Επιχειρηματίας.
Παραπάνω δεν μπορώ να σου πω.
Εντάξει σεβαστό , βέβαια και εγώ ιδιωτικός υπάλληλος είμαι με κάτι παραπάνω από τον βασικό , δεν νομίζω να έχει σημασία αυτό !
 

teoyoung

Active Member
Όποιος φοβάται να διώξει τους φόβους του κ να προχωρήσει.Σε αυτό μόνο ο Ιατρός που θα βρεί μπορεί να βοηθήσει.
Δυστυχώς εγώ φοβόμουν πολύ επειδή νόμιζα ότι θα κάνω μεταμόσχευση καρδιάς. Ελπίζω αυτό το αρνητικό του χαρακτήρα μου να το διορθώσω με τον χρόνο...
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά-μέλη για το ενδιαφέρον τους. Θα συνεχίσω να ανεβάζω υλικό όσο περνάει ο καιρός για να έχετε μια συνολική εικόνα.
Ελπίζω να πάω καλά. Κρατάω μικρό καλάθι. Θα δούμε...ο χρόνος θα δείξει.
 

teoyoung

Active Member
Εντάξει σεβαστό , βέβαια και εγώ ιδιωτικός υπάλληλος είμαι με κάτι παραπάνω από τον βασικό , δεν νομίζω να έχει σημασία αυτό !

Θέλω να πω, ότι έψαχνα εκτός από Ιατρό και μια τιμή που να ανταποκρίνεται στις δυνατότητες ενός υπαλλήλου που κάνει μικροοικονομίες και που έχει-έχουμε οικογένειες
 

Neverwinter

Active Member
Θέλω να πω, ότι έψαχνα εκτός από Ιατρό και μια τιμή που να ανταποκρίνεται στις δυνατότητες ενός υπαλλήλου που κάνει μικροοικονομίες και που έχει-έχουμε οικογένειες
Έχεις απόλυτο δίκιο γιατί αρκετά άτομα όπως και εγώ δεν είχαμε την οικονομική άνεση απλά στριμωχτήκαμε για να κάνουμε κάτι καλό για εμάς , μια ερώτηση , μιας και είσαι από Θεσσαλονίκη γνώριζες ότι ο γιατρός συνεργαζόταν/δούλευε στην Starks ? Το ρωτώ αυτό γιατί αν πχ το γνώριζες πηγες και από την Starks να πάρεις μια γνώμη αλλά τελικά αποφάσισες να μας στον γιατρό που πηγες ; Την απορία μου ίσως την έχουν και αλλά άτομα υποψήφια που μπορεί να θέλουν να πάμε Θεσσαλονίκη και ίσως έχουν και την επιλογή τπυ γιατρού που πηγες αλλά με τι κριτήρια ; Πχ πηγες σταρκς και δεν εμπιστεύτηκες τον γιατρό ; Πηγες και ήταν πιο ακριβά ; Λογικές απορίες που έχουν όσοι ενδιαφέρονται για μεταμόσχευση , χωρίς ίχνος ειρωνίας φίλε Τεο !
 

nick90

Well-Known Member
Θέλω να πω, ότι έψαχνα εκτός από Ιατρό και μια τιμή που να ανταποκρίνεται στις δυνατότητες ενός υπαλλήλου που κάνει μικροοικονομίες και που έχει-έχουμε οικογένειες
Εσύ δεν ήσουν που ειχες φτιάξει ενα νήμα που πηγες στον Αναστασάκη και σου είχε πει 8500 ευρώ για combo και σου φάνηκε εξωφρενικά ακριβό το ποσό...; τελικά έκανες την επιλογή σου αλλού σε πολύ καλύτερη τιμή από ότι φαίνεται...Εύχομαι να τα πας τελεία και να δικαιωθείς με την επιλογή σου ! Καλό ειναι να έρχονται και νέες επιλογές γιατρών στο φόρουμ...και να μη κολλάμε στους ίδιους και στους ίδιους.
 

teoyoung

Active Member
Έχεις απόλυτο δίκιο γιατί αρκετά άτομα όπως και εγώ δεν είχαμε την οικονομική άνεση απλά στριμωχτήκαμε για να κάνουμε κάτι καλό για εμάς , μια ερώτηση , μιας και είσαι από Θεσσαλονίκη γνώριζες ότι ο γιατρός συνεργαζόταν/δούλευε στην Starks ? Το ρωτώ αυτό γιατί αν πχ το γνώριζες πηγες και από την Starks να πάρεις μια γνώμη αλλά τελικά αποφάσισες να μας στον γιατρό που πηγες ; Την απορία μου ίσως την έχουν και αλλά άτομα υποψήφια που μπορεί να θέλουν να πάμε Θεσσαλονίκη και ίσως έχουν και την επιλογή τπυ γιατρού που πηγες αλλά με τι κριτήρια ; Πχ πηγες σταρκς και δεν εμπιστεύτηκες τον γιατρό ; Πηγες και ήταν πιο ακριβά ; Λογικές απορίες που έχουν όσοι ενδιαφέρονται για μεταμόσχευση , χωρίς ίχνος ειρωνίας φίλε Τεο !

Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη. Έχω ζήσει στην Θεσσαλονίκη μέχρι την ηλικία των 12-13 ετών που έμεναν εκεί ο Παππούς κ η Γιαγιά μου.Ποδήλατο έμαθα στην πλατεία Αριστοτέλους. Παγωτό στον Τόττη και λουκουμάδες στον Γιάννη δίπλα. Ο Θείος μου το καλοκαίρι με πήγαινε στον Περαία για μπάνιο. Πήγαινα κολυμβητήριο στο Ποσειδώνιο. Οπότε αισθάνομαι αρκετά Σαλονικιός. Έμενα Καρούλου Ντήλ 25. Είναι οι παιδικές αναμνήσεις που όποτε πάω Θεσσαλονίκη, συγκινούμαι...
Από ένα μέλος εδώ βρήκα ότι όντως δούλευε στην STARKS.Έκανε εκεί και κάποια περιστατικά δικά του. Όντως είχα μιλήσει και με την STARKS και είχα κανονίσει αλλά λόγω της ευαισθησίας του χαρακτήρα μου χρειαζόμουν ιδιαίτερη προσέγγιση και αυτή μου την έδωσε ο Άγγελος Κεραμιδάς.
Ο γιατρός στην Starks είναι πολύ έμπειρος από αυτά που έχω διαβάσει και το ίδιο η κλινική. Οι τιμές όχι μεγάλη διαφορά. Δεν ήταν η τιμή που άλλαξα γνώμη. Απλώς ήμουν ο πελάτης-ασθενής που ήθελε τον Ιατρό πριβέ για να μου διαλύσει τις ανασφάλειες μου. Κατά την άποψη μου λόγω ότι η αναμονή στην STARKS είναι 3-4 μήνες το προσωπικό ίσως είναι πιεσμένο να είναι τόσο αναλυτικό και να κάνει την ψυχική ανάταση που ήθελα εγώ για να αποφασίσω να κάνω την μ.μ. Δυστυχώς, δεν έχω κρύο αίμα.Ο Ιατρός, οι Ιατροι εκεί δεν νομίζω να είχαν τους χρόνους που ήθελα εγώ. Δεν είμαι συνηθισμένη περίπτωση. Είχα φόβους όπως είπα. Μπορεί μετά από 3 χρόνια να πήγαινα και στην STARKS να κάνω δεύτερη μεταμόσχευση. Σύμφωνα με την μικρή εμπειρία που έχω. Προσφέρουν αξιόλογες υπηρεσίες.
Τώρα όμως γνώρισα αυτόν τον Ιατρό, και δεν τον αλλάζω επειδή "ταιριάζουμε".
Όταν είδε ότι δεν έμπαινα μέσα να ξαπλώσω να ξεκινήσω και σκεφτόμουν να φύγω μου είπε :
"Θοδωρή άστο πάνω μου. Θα σε πάω εγώ. Ηρέμησε. Είμαι εγώ εδώ για σένα".
Η τελική άποψη , συμβουλή μου είναι να κάνετε interview μόνο με τον Ιατρό, να δείτε εαν μπορεί να σας αφιερώσει χρόνο και πόσο, και εφόσον ταιριάζουν τα χνώτα σας , προχωρήστε.
Εννοείται ότι πρωτύτερα έχετε ουσιαστική άποψη για την επιστημονική του κατάρτιση και εμπειρία και σύσταση από μέλη(με φωτογραφίες όμως τεκμηριωμένα).Εαν είναι και μέλος της Ευρωπαϊκής Εταιρείας Μεταμοσχεύσεων ακόμη καλύτερα.
 

teoyoung

Active Member
Εσύ δεν ήσουν που ειχες φτιάξει ενα νήμα που πηγες στον Αναστασάκη και σου είχε πει 8500 ευρώ για combo και σου φάνηκε εξωφρενικά ακριβό το ποσό...; τελικά έκανες την επιλογή σου αλλού σε πολύ καλύτερη τιμή από ότι φαίνεται...Εύχομαι να τα πας τελεία και να δικαιωθείς με την επιλογή σου ! Καλό ειναι να έρχονται και νέες επιλογές γιατρών στο φόρουμ...και να μη κολλάμε στους ίδιους και στους ίδιους.

Ναι, εγώ ήμουν. Φυσικά σε πολύ καλύτερη τιμή
 

Neverwinter

Active Member
Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη. Έχω ζήσει στην Θεσσαλονίκη μέχρι την ηλικία των 12-13 ετών που έμεναν εκεί ο Παππούς κ η Γιαγιά μου.Ποδήλατο έμαθα στην πλατεία Αριστοτέλους. Παγωτό στον Τόττη και λουκουμάδες στον Γιάννη δίπλα. Ο Θείος μου το καλοκαίρι με πήγαινε στον Περαία για μπάνιο. Πήγαινα κολυμβητήριο στο Ποσειδώνιο. Οπότε αισθάνομαι αρκετά Σαλονικιός. Έμενα Καρούλου Ντήλ 25. Είναι οι παιδικές αναμνήσεις που όποτε πάω Θεσσαλονίκη, συγκινούμαι...
Από ένα μέλος εδώ βρήκα ότι όντως δούλευε στην STARKS.Έκανε εκεί και κάποια περιστατικά δικά του. Όντως είχα μιλήσει και με την STARKS και είχα κανονίσει αλλά λόγω της ευαισθησίας του χαρακτήρα μου χρειαζόμουν ιδιαίτερη προσέγγιση και αυτή μου την έδωσε ο Άγγελος Κεραμιδάς.
Ο γιατρός στην Starks είναι πολύ έμπειρος από αυτά που έχω διαβάσει και το ίδιο η κλινική. Οι τιμές όχι μεγάλη διαφορά. Δεν ήταν η τιμή που άλλαξα γνώμη. Απλώς ήμουν ο πελάτης-ασθενής που ήθελε τον Ιατρό πριβέ για να μου διαλύσει τις ανασφάλειες μου. Κατά την άποψη μου λόγω ότι η αναμονή στην STARKS είναι 3-4 μήνες το προσωπικό ίσως είναι πιεσμένο να είναι τόσο αναλυτικό και να κάνει την ψυχική ανάταση που ήθελα εγώ για να αποφασίσω να κάνω την μ.μ. Δυστυχώς, δεν έχω κρύο αίμα.Ο Ιατρός, οι Ιατροι εκεί δεν νομίζω να είχαν τους χρόνους που ήθελα εγώ. Δεν είμαι συνηθισμένη περίπτωση. Είχα φόβους όπως είπα. Μπορεί μετά από 3 χρόνια να πήγαινα και στην STARKS να κάνω δεύτερη μεταμόσχευση. Σύμφωνα με την μικρή εμπειρία που έχω. Προσφέρουν αξιόλογες υπηρεσίες.
Τώρα όμως γνώρισα αυτόν τον Ιατρό, και δεν τον αλλάζω επειδή "ταιριάζουμε".
Όταν είδε ότι δεν έμπαινα μέσα να ξαπλώσω να ξεκινήσω και σκεφτόμουν να φύγω μου είπε :
"Θοδωρή άστο πάνω μου. Θα σε πάω εγώ. Ηρέμησε. Είμαι εγώ εδώ για σένα".
Η τελική άποψη , συμβουλή μου είναι να κάνετε interview μόνο με τον Ιατρό, να δείτε εαν μπορεί να σας αφιερώσει χρόνο και πόσο, και εφόσον ταιριάζουν τα χνώτα σας , προχωρήστε.
Εννοείται ότι πρωτύτερα έχετε ουσιαστική άποψη για την επιστημονική του κατάρτιση και εμπειρία και σύσταση από μέλη(με φωτογραφίες όμως τεκμηριωμένα).Εαν είναι και μέλος της Ευρωπαϊκής Εταιρείας Μεταμοσχεύσεων ακόμη καλύτερα.
Τα ίδια σκεφτόμουν και εγώ και είχα το άγχος και τον φόβο που είχες και εσυ , έχεις απόλυτο δίκιο για το θέμα γιατρού να σε κάνει να νιώσεις άνετα ! Εύχομαι όλα να πάνε καλύτερα από ότι περιμένεις , αααα και να μην χρειαστείς καμία απονεύρωση χα χα χα!!
 
Μπλουζα