Charalambos, FUE, 4031g, 25-26/02/21

vlafo

Well-Known Member
H φύτρωση φαίνεται να πηγαίνει καλά αλλά αργά για 5 μηνο.Ένα 2 μηνο ακόμα να δεις που θα καταλήξεις.
Σε μια έκταση 100τμ με 4000g και μέση πυκνότητα 40g το αποτέλεσμα πρέπει να είναι παραπάνω από αξιοπρεπέστατο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλησπέρα παιδιά,

Συμπληρώθηκαν σήμερα 6 μήνες από την μμ και παραθέτω φωτογραφίες που απεικονίζουν την πρόοδο αυτής.

Αναμένω τα σχόλια σας.
 

Συνημμένα

  • 62. 6M after surgery.jpg
    62. 6M after surgery.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 262
  • 63. 6M after surgery.jpg
    63. 6M after surgery.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 260
  • 64. 6M after surgery.jpg
    64. 6M after surgery.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 295
  • 65. 6M after surgery.jpg
    65. 6M after surgery.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 282
  • 66. 6M after surgery.jpg
    66. 6M after surgery.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 261
  • 67. Right donor 6M after surgery.jpg
    67. Right donor 6M after surgery.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 225
  • 68. Left donor 6M after surgery.jpg
    68. Left donor 6M after surgery.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 224
  • 69. Back donor 6M after surgery.jpg
    3 MB · Προβολές: 90

manly_Man

Well-Known Member
Μακάρι να σε πηγαίνει αργά η φύτρωση φίλε και να βγουν αργότερα. Γιατί λίγα πράγματα έως τώρα και είσαι στον 6ο μήνα...Δεν βλέπω ουσιαστική αλλαγή σε σχέση με τον 5ο μήνα. Βάζεις μινοξιδίλη;
 

alex7

Well-Known Member
Φίλε Alex
Επειδή έχω κάθετα διαφορετική άποψη μου το τεκμηριώνεις σε παρακαλώ?
Ήταν τελείως άδειο κεφάλι .Η φωτογραφία είναι πανοραμική και σε εξωτερικό φως όπου φαίνονται τα πάντα .Για το μήνα του εξελίσσεται πολύ καλά .Έχει ακόμα περιθώρια βελτίωσης .Δεν έβαλε 10000 grafts Τηρουμένων των αναλογιών εμένα μου φαίνεται πολύ καλό
 

vlafo

Well-Known Member
Επειδή ο Χαράλαμπος είναι στον 6ο μήνα ακόμα και εχει άλλο ένα δίμηνο,δε θέλω να γράψω ακριβώς τη γνώμη μου αλλά θα σου πω το εξής.

1)Ο μήνας που είναι,είναι στα τελειώματα του.​
2)Μαλλί μπροστά είχε αρκετό δεν ήταν άδειος.​
3)Έβαλε πολλά σε μια έκταση 100τμ και όπως έχω αναλύσει έπρεπε να έχει πυκνότητα 40τμ μέσο όρο.​
4)Χερλάιν έπρεπε περισσότερα.​
Με λίγα λόγια,μέχρι τώρα τίποτα από αυτά δε βλέπω.​
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Και κάτι ακόμα.
Εικόνα δότριας δεν μου αρέσει καθόλου.
Έχει χρόνο βέβαια μέχρι το 12μηνο.
 

alex7

Well-Known Member
Επειδή ο Χαράλαμπος είναι στον 6ο μήνα ακόμα και εχει άλλο ένα δίμηνο,δε θέλω να γράψω ακριβώς τη γνώμη μου αλλά θα σου πω το εξής.

1)Ο μήνας που είναι,είναι στα τελειώματα του.​
2)Μαλλί μπροστά είχε αρκετό δεν ήταν άδειος.​
3)Έβαλε πολλά σε μια έκταση 100τμ και όπως έχω αναλύσει έπρεπε να έχει πυκνότητα 40τμ μέσο όρο.​
4)Χερλάιν έπρεπε περισσότερα.​
Με λίγα λόγια,μέχρι τώρα τίποτα από αυτά δε βλέπω.​
Δε νομίζω σε αυτήν την έκταση που μπήκαν τα grafts ότι μπορείς να πάρεις πολύ πυκνό αποτέλεσμα .Αν είσαι άδειος θα πάρεις ένα αποτέλεσμα σαν ελαφρά διάχυτη αλωπεκία .Εκτός αν έχεις πολύ παχιά τρίχα .Κάτι τέτοιο δε φαίνεται εδώ .Τα 100 τ.Ε είσαι σίγουρος ότι είναι η άδεια περιοχή;Εμένα μου φαίνεται μεγαλύτερη
 
Μακάρι να σε πηγαίνει αργά η φύτρωση φίλε και να βγουν αργότερα. Γιατί λίγα πράγματα έως τώρα και είσαι στον 6ο μήνα...Δεν βλέπω ουσιαστική αλλαγή σε σχέση με τον 5ο μήνα. Βάζεις μινοξιδίλη;
Όχι δεν βάζω μινοξιδίλη. Γενικά όμως νιώθω οτι με πηγαίνει αργά από την αρχή. Απ' την επούλωση μέχρι τα μοσχεύματα που δεν λέγαν να πέσουν και τώρα με την φύτρωση που εύχομαι και αυτή απλά να κυλάει αργά και να έχει να δώσει ακόμα. Απλά δεν ξέρω πόσο μπορεί να δώσει ακόμη γιατί έχω συμπληρώσει ήδη 6μηνο.
 

vlafo

Well-Known Member
Δε νομίζω σε αυτήν την έκταση που μπήκαν τα grafts ότι μπορείς να πάρεις πολύ πυκνό αποτέλεσμα .Αν είσαι άδειος θα πάρεις ένα αποτέλεσμα σαν ελαφρά διάχυτη αλωπεκία .Εκτός αν έχεις πολύ παχιά τρίχα .Κάτι τέτοιο δε φαίνεται εδώ .Τα 100 τ.Ε είσαι σίγουρος ότι είναι η άδεια περιοχή;Εμένα μου φαίνεται μεγαλύτερη
Μα δεν ήταν άδειος.
Αν δεις τοποθέτηση είναι μια χαρά όπως θα έπρεπε να δείχνει σε μια τέτοια έκταση.
Ναι εκεί είναι 100τεκ και η εικόνα της τοποθέτησης είναι αυτή που θα έπρεπε να είναι.

Εδώ όμως είναι μια τελείως άλλη εικόνα.
 

alex7

Well-Known Member
Όχι δεν βάζω μινοξιδίλη. Γενικά όμως νιώθω οτι με πηγαίνει αργά από την αρχή. Απ' την επούλωση μέχρι τα μοσχεύματα που δεν λέγαν να πέσουν και τώρα με την φύτρωση που εύχομαι και αυτή απλά να κυλάει αργά και να έχει να δώσει ακόμα. Απλά δεν ξέρω πόσο μπορεί να δώσει ακόμη γιατί έχω συμπληρώσει ήδη 6μηνο.
Έχει και η τρίχα να παχύνει .Τα μονοτριχα βγαίνουν πρώτα .Στη συνέχεια κάποια γίνονται πολυτριχα .Έχει να βελτιωθεί αρκετά ακόμα
 

manly_Man

Well-Known Member
Μα δεν ήταν άδειος.
Αν δεις τοποθέτηση είναι μια χαρά όπως θα έπρεπε να δείχνει σε μια τέτοια έκταση.
Ναι εκεί είναι 100τεκ και η εικόνα της τοποθέτησης είναι αυτή που θα έπρεπε να είναι.

Εδώ όμως είναι μια τελείως άλλη εικόνα.
Μια χαρά μοσχεύματα έβαλε για την έκταση του και ειχε ηδη από πριν αρκετά μαλλιά...απλά δεν εχει ακόμα φύτρωση για κάποιο λόγο. Ίσως να τον πηγαίνει αργά...Θέλει κανα 2μηνο ακόμα για να ειμαστε σίγουροι.
 

manly_Man

Well-Known Member
Όχι δεν βάζω μινοξιδίλη. Γενικά όμως νιώθω οτι με πηγαίνει αργά από την αρχή. Απ' την επούλωση μέχρι τα μοσχεύματα που δεν λέγαν να πέσουν και τώρα με την φύτρωση που εύχομαι και αυτή απλά να κυλάει αργά και να έχει να δώσει ακόμα. Απλά δεν ξέρω πόσο μπορεί να δώσει ακόμη γιατί έχω συμπληρώσει ήδη 6μηνο.
Ναι βλέπεις άλλες μεταμοσχεύσεις στο 6μηνο που έχουν σχεδον ολοκληρωθει, γιαυτο το λες. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, οπότε απλά περίμενε να δεις. Βλέπεις νέες τρίχες να σκάνε; Εγώ λέω να βάλεις μινοξιδίλη για καλύτερη αιμάτωση της περιοχής!
 

vlafo

Well-Known Member
Η μινοξιδίλι θα επιταχύνει τη φύτρωση, ότι είναι να βγει θα βγει τώρα δεν έχει νόημα να την πάρει.
Για αυτό είπα αρχικά άλλο ένα 2μηνο ακόμα αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος για δραματικές αλλαγές
 
Μπλουζα