Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Harris_G

Well-Known Member
Μη συγχεετε το widows peak με την τριγωνικη hairline.To widows peak einai απλα μια μυτη στο κεντρο της hairline. Φωτο Α ειναι το γνησιο Widows Peak και Φωτο Β ειναι τριγωνικη hairline. Και οι δυο ωραιοι σχεδιασμοι και καθαρά θέμα γούστου. Η μυτη αυτη ειναι επι της ουσιας ενα τοπικό κατέβασμα το οποιο δειχνει σε καποιες περιπτωσεις πολυ ωραιο (επαναλαμβανω πάντα εν αρμονία με το προσωπικό γούστο του καθενός) και τραβάει σαν τρικ την προσοχή ώστε να κανει μια συντηρητική hairline να φαίνεται πιο γεμάτη χωρίς επί της ουσίας να είναι.
arocha.png
freitas.png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@Harris_G άνοιξες ένα ωραίο θέμα. Πιστεύω ότι κακώς δαιμονοποιούμε κάποιους τύπους hairline. Όλες είναι αποδεκτές, εξάλλου αν κοιτάξουμε γύρω μας θα παρατηρήσουμε όλων των ειδών τις hairline σε ανθρώπους που δεν πάσχουν από ΑΑ. Σημασία δεν έχει πως είναι η hairline αλλά αν δημιουργεί ένα ωραίο αισθητικό αποτέλεσμα ανάλογα με το είδος του προσώπου και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του καθενός όπως και τις επιθυμίες του (χτένισμα, κλπ).
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 37113
Χθεσινή φώτο έξω, τι θα διόρθωνες εδώ?
Εδω να ξερεις φερνεις πολυ σε Charlie Sheen,τελικα ισιο το μαλλι σου δινει αλλο αερα και διαφοροποιει το στυλ σου,νομιζω αυτο το look ειναι απο τα καλυτερα σου CVIAL.
Προσωπικα δεν θα αλλαζα τιποτα,ακομη και τα σημεια πανω απο τα αυτια και την φαβοριτα που εχουν μειωμενη πυκνοτητα δινουν ομορφη εικονα,"σπανε" καπως την μουντιλα του μαυρου μαλλιου και η αντιθεση προσδιδει μια ομορφη οπτικα εικονα(τουλαχιστον στα δικα μου ματια).Καλη επιτυχια οπως και να εχει,οι στοχοι σου εχουν προ πολλου επιτευχθει οποτε πλεον παμε για την τελευταια πινελια τελειοτητας
 

Harris_G

Well-Known Member
Ακριβώς έτσι @CVIAL . Και πολυ ευστοχο αυτο που ειπες στην αρχη του νηματος οτι μια σχετικα μεγαλυτερη ηλικια στηριζει τετοιες hairline και μαλιστα φαινονται και πιο easy on they απο υπερβολες. Μη ξεχναμε οτι καλουμε να συνδυασουμε την γενικη μας εμφανιση με αυτη του μαλλιου.
ΥΓ απο αυτες τις δυο που παρεθεσα, σε τι εισαι πιο κοντα (σα σχημα στο touch-up δλδ);
 

Gianney

Well-Known Member
Εσύ @CVIAL σκέφτεσαι να κάνεις την τρίτη μμ με τον jose όταν έρθει το φθινόπωρο με το καλό στην κλινική του Αναστασακη η θα πας ταξίδακι Ισπανία ξανά;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@Harris_G, Για να σου πω πρέπει να δω πανοραμική να καταλάβω πόσο ευθείες είναι οι πλευρές της τριγωνικής. Να ξεκαθαρίσω ότι όταν λέω windows peak δεν εννοώ τόσο έντονο. Εννοώ κάτι πιο mild σαν το Β αλλά με πιο καμπύλες τις 2 πλευρές της τριγωνικής hairline. Επίσης το κλείσιμο στους κροτάφους στην B (μάλλον) είναι ευθεία. Στην δική μου περίπτωση είναι καμπύλη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εσύ @CVIAL σκέφτεσαι να κάνεις την τρίτη μμ με τον jose όταν έρθει το φθινόπωρο με το καλό στην κλινική του Αναστασακη η θα πας ταξίδακι Ισπανία ξανά;

Ισπανία, στην Ελλάδα οι θέσεις/μέρες είναι περιορισμένες, δεν θέλω να στερήσω την ευκαιρεία από κάποιον άλλο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδω να ξερεις φερνεις πολυ σε Charlie Sheen,τελικα ισιο το μαλλι σου δινει αλλο αερα και διαφοροποιει το στυλ σου,νομιζω αυτο το look ειναι απο τα καλυτερα σου CVIAL.
Προσωπικα δεν θα αλλαζα τιποτα,ακομη και τα σημεια πανω απο τα αυτια και την φαβοριτα που εχουν μειωμενη πυκνοτητα δινουν ομορφη εικονα,"σπανε" καπως την μουντιλα του μαυρου μαλλιου και η αντιθεση προσδιδει μια ομορφη οπτικα εικονα(τουλαχιστον στα δικα μου ματια).Καλη επιτυχια οπως και να εχει,οι στοχοι σου εχουν προ πολλου επιτευχθει οποτε πλεον παμε για την τελευταια πινελια τελειοτητας

To θέμα είναι ότι αυτή η περιοχή φθίνει. Η ρετρο δεν σταματά. Άρα θέλει ενίσχυση για να τελειώνω οριστικά. Αν η αντίθεση ήταν ομοιόμορφη και πιο gradient δεν θα είχα θέμα. Όχι ότι και τώρα είναι άσχημο αλλά είναι αυτές οι πινελιές που λέγαμε. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό το μοντέρνο που ξυρίζουν τα πλαινά τελειώς και αφήνουν μαλλί πάνω. Μου θυμίζουν κάτι Ιησουίτες μοναχούς του 15ου αιώνα.
 

athenian

Well-Known Member
Τα εχεις ΠΟΛΥ ευκολα! (αν θες να ερθω να στα πάρω εγω με FUT :) )
Ξεχνα crown και πρασινα άλογα και επένδυσε εκει που αξίζει: Στη ΒΙΤΡΙΝΑ! Ασε τα υπογεια κατα μέρος...
Αυτή η στρατηγική με βρίσκει κάθετα αντίθετο.
Νομίζω πως το ζητούμενο από μια μεταμόσχευση μαλλιών είναι η φυσικότητα και η ομοιογένεια. Είναι πολύ άσχημο και περίεργο αισθητικά ένα κεφάλι με δυνατή hairline και άδειο crown. Επειδή είμαι κομμωτής το βλέπω συχνά αυτό το φαινόμενο και το θεωρώ αντιαισθητικό.
 

Gianney

Well-Known Member
Αυτή η στρατηγική με βρίσκει κάθετα αντίθετο.
Νομίζω πως το ζητούμενο από μια μεταμόσχευση μαλλιών είναι η φυσικότητα και η ομοιογένεια. Είναι πολύ άσχημο και περίεργο αισθητικά ένα κεφάλι με δυνατή hairline και άδειο crown. Επειδή είμαι κομμωτής το βλέπω συχνά αυτό το φαινόμενο και το θεωρώ αντιαισθητικό.
Νομίζω πως πολλοί κοιτάνε πρώτα την βιτρίνα δηλ hairline κροτάφους α ζώνη και τέλος crown και γ ζώνη και ορθώς.Στην συγκεκριμένη περίπτωση του cvial με αυτή την τρίχα και πολύ πιο μεγάλο πρόβλημα στο crown να είχε πίστευω δεν θα ήταν εύκολα αντιληπτό λόγω του illusion.
 

athenian

Well-Known Member
Νομίζω πως πολλοί κοιτάνε πρώτα την βιτρίνα δηλ hairline κροτάφους α ζώνη και τέλος crown και γ ζώνη και ορθώς.Στην συγκεκριμένη περίπτωση του cvial με αυτή την τρίχα και πολύ πιο μεγάλο πρόβλημα στο crown να είχε πίστευω δεν θα ήταν εύκολα αντιληπτό λόγω του illusion.
Δεν αναφέρομαι στον cvial. Και τίποτα να μην κάνει έχει ένα άριστο αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρω, γιατί το λεπτό πρέπει να είναι και υγιές και δυστυχώς λόγω retro είναι κομμάτι δύσκολο να πάρουμε από τις κλασσικές περιοχές. Το καλό είναι ότι επειδή έχω πολλά μονότριχα έχουμε μεγάλη δεξαμενή για διαλογή. Σε συζήτηση με τον γιατρό ήταν σαφές ότι θα επικεντρωθεί να βρει τέτοια γιατί τα χρειαζόμαστε.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ναι γιατι το θεμα σου ειναι η χοντρη τριχα και πρεπει να βασιστειτε σε τετοια, γιαυτο ρωτησα. Φυσικα μιλαμε για ψυρισμα θανατου και τελειοποιησεις οχι οτι δεν εισαι ηδη εξαιρετικος. Εχει αλλαξει κατι απο το 18 που σε ειδα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι γνωστό και έχει γίνει ήδη συζήτηση. Από το 18 όχι πλην (πιθανώς) της αραίωση στο crown που μπορεί να έχει μεγαλώσει (θα φανεί στο ξύρισμα) και λίγο της retro.
 

crossfire

Well-Known Member
@CVIAL , έχε στον νού σου οτι αφαιρώντας 1500 με 2000 grafts, θα ομογενοποιηθεί σε κάποιο βαθμο η δοτρια συγκριτικά με την retro περιοχή.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αν δεν επαρκούν τα τριχοθυλάκια από τη δότρια λόγω πολλαπλών ΜΜ δε γίνεται να δανειστείς από τα γένια ; Ή μπορείς να πάρεις μόνο από τη δότρια για να βάλεις στα γένια και να καλύψεις κενά ;
 
Μπλουζα