Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Από εσας έχει πάρει το cookie cutter hairline designer o χειρουργος των celebrities???

@CVIAL, θα ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ "επιθετικο" και άσχημο αυτό το σχήμα.
ΜΗΝ το κάνεις.
Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σημασια πιο ήταν το σχημα του hairline κάποια στιγμη ένω ειχε ξεκινησει η ΑΓΑ.
Σημασια τι ταιριάζει ΤΩΡΑ και τι εικονα θες να έχεις.
Μια εικονα νεανική άλλα όχι με "τεχνητούς" τεραστιους κροταφους ειναι αυτη που σου ταιριάζει.
non-flared at all!
Προσωπική μου γνωμη
Ντόκτορ draw us something, άφησες την εικόνα στην φαντασία μας.
Άλλωστε ο πλουραλισμός των απόψεων μπορεί να φέρει και το επιθυμητό αποτέλεσμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον ο γιατρός δεν κατάλαβε ότι αυτό που έχω σχεδιάσει είναι η νεανική μου hairline απλά και μόνο επειδή κάποιος ρώτήσε. Σε καμμία περίπτωση δεν θα κάνω κάτι τέτοιο. Μιλάμε για διατήρηση της υπάρχουσας και touch up την μυτούλα μπροστά ζήτημα να είναι 100g σύνολο μαζί με όλη την hairline δεξιά αριστερά μέχρι τους κροτάφους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μάλλον ο γιατρός δεν κατάλαβε ότι αυτό που έχω σχεδιάσει είναι η νεανική μου hairline απλά και μόνο επειδή κάποιος ρώτήσε. Σε καμμία περίπτωση δεν θα κάνω κάτι τέτοιο. Μιλάμε για διατήρηση της υπάρχουσας και touch up την μυτούλα μπροστά ζήτημα να είναι 100g σύνολο μαζί με όλη την hairline δεξιά αριστερά μέχρι τους κροτάφους.

Η μυτούλα μπροστα θα δωσει ένα συνολικο τριγωνικό σχημα στο μάτι που φοβαμαι θα δειχνει πάλι επιθετικό.
Το widow's peak ταιριαζει σε ελάχιστα πρόσωπα και χρησιμοποείται γι ανα "κλεψεις" υψος με ελάχιστα σπαταλή grafts.
Anyways, γούστα ειναι αυτα.
Προσωπικά θα σου άλλαζα τελειειως το σχημα του hairline :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η μυτούλα μπροστα θα δωσει ένα συνολικο τριγωνικό σχημα στο μάτι που φοβαμαι θα δειχνει πάλι επιθετικό.
Το widow's peak ταιριαζει σε ελάχιστα πρόσωπα και χρησιμοποείται γι ανα "κλεψεις" υψος με ελάχιστα σπαταλή grafts.
Anyways, γούστα ειναι αυτα.
Προσωπικά θα σου άλλαζα τελειειως το σχημα του hairline :)

O φίλος μας ο Ιούλιος με λίγο photoshop αποκρυστάλωσε ακριβώς αυτό που θέλω να κάνω και είναι ελάχιστο. Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ, είναι subtle και δεν το θεωρώ καθόλου επιθετικό (ιδιαίτερα αν κλείσουν λίγο οι κρόταφοι όπως το έχει κάνει). Επίσης βγαίνει με τα graft που έχω (και εδικά τα μονότριχα που θα είναι πάλι πολλά) άνετα. Μην ξεχνάμε ότι οποιοδήποτε σοβαρό κατέβασμα της hairline (που δεν επιθυμώ) θέλει αρκετά graft γιατί πρέπει να πυκνώσεις την ήδη υπάρχουσα που βρίθει μονοτρίχων αλλιώς θα δημιουργήσεις firewall. Φυσικά θέλεις κάποιες σκόρπιες πινελιές εδώ και εκεί να μην είναι μια εντελώς ευθεία γραμμή να κάνει τις απαραίτητες ασυμμετρίες αλλά με το photoshop θέλει δουλειά για να το τελειοποιήσεις. Όπως και να έχει τον ευχαριστώ για την προσπάθεια.

design hairline.png
 

DoctorWho

Well-Known Member
Όντως έχεις δίκιο ίσως όταν έρθει Ελλάδα το φθινόπωρο δώσει καμία καλύτερη τιμή και κανείς μμ με jose στην κλινική του Αναστασακη.
Ψάχνω το νήμα στο οποίο συζηταται/υπάρχουν λεπτομέρειες αναφορικά με αυτή τη συνεργασία Lorenzo/Αναστασάκη και δεν το βρίσκω.. μπορεί κάποιος να με παραπέμψει?
 

vag25

Well-Known Member

Συνημμένα

  • cvialaprio.jpg
    cvialaprio.jpg
    265.7 KB · Προβολές: 209

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με 300-400g στην hairline δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, πρακτικά να κατέβεις 2mm (ουσιαστικά νησίδες από μονότριχα) και άντε να γλυκάνεις και λίγο τους κροτάφους και να τονίσεις λίγο το κέντρο.

Επαναλαμβάνω ΔΕΝ πρόκειται να κάνω κάτι δραματικό στην hairline μου μια χαρά είναι για την ηλικία μου, μιλάμε για touch up.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vagosx

Well-Known Member
Βρήκαμε κεφάλι και παίζουμε!
Δεν ξέρω αν σκέφτεται κάτι τέτοιο ο dr Αναστασάκης, αλλά έχω τοποθετήσει πολλά g. (Πάει την ψώνισα!!!)

Ιουλιε δεν ξέρω τι δουλειά κανεις, αλλά τον τρόπο που προσεγγίζεις τον σχεδιασμο της hairline και των temporal θα τον ζήλευαν πολυ μεγαλογιατροί παγκοσμιως!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ιούλιε, 1cm συμμετρικό κατέβασμα hairline ισοδυναμεί με 1000g. Αντίο ζωη. Προσωπικά είμαι υπερ του προηγούμενου σχεδίου με κάποιες πινελιές.
 

vagosx

Well-Known Member
Ιούλιε, 1cm συμμετρικό κατέβασμα hairline ισοδυναμεί με 1000g. Αντίο ζωη. Προσωπικά είμαι υπερ του προηγούμενου σχεδίου με κάποιες πινελιές.

Προφανως Cvial δεν τίθεται θέμα επουδενί δεν φθάνουν τα grafts για κάτι τέτοιο, ομως ο σχεδιασμός είναι κάτι παραπάνω από δυνατός.
 

alex7

Well-Known Member
Ιούλιε, 1cm συμμετρικό κατέβασμα hairline ισοδυναμεί με 1000g. Αντίο ζωη. Προσωπικά είμαι υπερ του προηγούμενου σχεδίου με κάποιες πινελιές.
Ναι αλλά αυτό είναι το τέλειο αποτέλεσμα .Κουμπώνει τέλεια στο πρόσωπο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανως Cvial δεν τίθεται θέμα επουδενί δεν φθάνουν τα grafts για κάτι τέτοιο, ομως ο σχεδιασμός είναι κάτι παραπάνω από δυνατός.

Δεν συζητιέται, μα και το πρώτο σχέδιο αντικατοπτρίζει σε μεγάλο βαθμό με κάποια στοιχεία από αυτό που έχει στο δεύτερο αυτό που έχω στο μυαλό μου. Πλάκα έχει να ήξερες το επάγγελμα του Ιουλίου. Στο λέω γιατί ξέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Cvial
Καλές οι αναλύσεις,αλλά το σχέδιο του Ιουλίου,είναι απλά το τέλειο που σου ταιριάζει.
Δυστυχώς είναι ανέφικτο.
Architectur designer?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Vlafo to ξέρω ότι σου αρέσουν οι ευθείες hairline και ήμουν σίγουρος ότι αυτό θα προτιμούσες. Προσωπικά δεν θα το έκανα ακόμα και αν είχα τα graft θα προτιμούσα μια καμπύλωση μαζί με το κατέβασμα. Έχω μακρύ μέτωπο και η ευθεία γραμμή δεν μου πάει. Για να έχεις καλύτερη αίσθηση και πρέπει να δεις όλο το πρόσωπο αλλά και τα πλάγια.

Δυνατός είναι ο σχεδιασμός του Ιουλίου όχι στο οτι έχει σχεδιάσει μια ευθεία hairline αλλά στο πως την έχει σχεδιάσει με peaks and valleys.
 
Μπλουζα