Η ζωή μετά τις μεταμοσχεύσεις(pics) και τί μπορεί να γίνει περαιτέρω.

alexlaz

Member
Δε λες ούτε σε ποιους έκανες ΜΜ ούτε ποιος σου είπε ότι δεν πάσχεις από διάχυτη αραίωση .Οι σοβαροί γιατροί δεν βάζουν κανένα τόσο μικρό σε ηλικία για ΜΜ .Μόνο οι αρπαχτές .Αν δε τα λες όλα δεν θα βοηθηθείς εδώ
Σε δερματολόγους πήγα πριν κάνω μμ και μου είπαν ότι έχω τη κλασική τριχόπτωση, γενετικά κλπ κλπ, τις επεμβάσεις τις έκανα σε ιδιώτη γιατρό στη Θεσσαλονίκη, εάν θες προσωπικά θα σου πω, εδώ δείχνω τη φάτσα μου, πιστεύεις ότι κρύβομαι από κάτι. Για λόγους διακριτικούς δε το ανέφερα, γιατί πολλοί είναι Προκατειλημμένοι, και αν δεν ακούσουν το όνομα που θεωρούν τοπ θα με πουν είσαι χαζός, κοροϊδο που πήγες εκεί κλπ, λες και όλοι έχουμε τα φράγκα να πάμε στον ζαρεβ, στο Λορέντζο ή στους hasson & Wong. Όπως και να δει ευχαριστώ για το ενδιαφέρον από όλους . Έχω ένα πρόβλημα με το WiFi, ελπίζω να μη γράψω το ίδιο ποστ χίλιες φορές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Σε δερματολόγους πήγα πριν κάνω μμ και μου είπαν ότι έχω τη κλασική τριχόπτωση, γενετικά κλπ κλπ, τις επεμβάσεις τις έκανα σε ιδιώτη γιατρό στη Θεσσαλονίκη, εάν θες προσωπικά θα σου πω, εδώ δείχνω τη φάτσα μου, πιστεύεις ότι κρύβομαι από κάτι. Για λόγους διακριτικούς δε το ανέφερα, γιατί πολλοί είναι Προκατειλημμένοι, και αν δεν ακούσουν το όνομα που θεωρούν τοπ θα με πουν είσαι χαζός, κοροϊδο που πήγες εκεί κλπ, λες και όλοι έχουμε τα φράγκα να πάμε στον ζαρεβ, στο Λορέντζο ή στους hasson & Wong. Όπως και να δει ευχαριστώ για το ενδιαφέρον από όλους . Έχω ένα πρόβλημα με το WiFi, ελπίζω να μη γράψω το ίδιο ποστ χίλιες φορές.
Σε δερματολόγους πήγα πριν κάνω μμ και μου είπαν ότι έχω τη κλασική τριχόπτωση, γενετικά κλπ κλπ, τις επεμβάσεις τις έκανα σε ιδιώτη γιατρό στη Θεσσαλονίκη, εάν θες προσωπικά θα σου πω, εδώ δείχνω τη φάτσα μου, πιστεύεις ότι κρύβομαι από κάτι. Για λόγους διακριτικούς δε το ανέφερα, γιατί πολλοί είναι Προκατειλημμένοι, και αν δεν ακούσουν το όνομα που θεωρούν τοπ θα με πουν είσαι χαζός, κοροϊδο που πήγες εκεί κλπ, λες και όλοι έχουμε τα φράγκα να πάμε στον ζαρεβ, στο Λορέντζο ή στους hasson & Wong. Όπως και να δει ευχαριστώ για το ενδιαφέρον από όλους . Έχω ένα πρόβλημα με το WiFi, ελπίζω να μη γράψω το ίδιο ποστ χίλιες φορές.
αυτοι όλοι που ανέφερες δεν επρόκειτο -ακόμα και τα λεφτά να είχες -να σου έκαναν ΜΜ λόγω ηλικίας .Θα περίμεναν πρώτα να σταθεροποιηθείς μετά από κατάλληλη αγωγή και ίσως μετά αναλάμβαναν .Λες ότι είσαι στο φόρουμ καιρό .Είδες άλλους στην ηλικία σου να έχουν κάνει τόσες επεμβάσεις εδώ μέσα ;; Πως θα σου πούμε γνώμη όταν δε λες σε ποιο γιατρό σε έβαλε τόσο μικρό μέσα σε επέμβαση και σε έσφαξε για να κονομησει ;
 

makis25

Well-Known Member
δε φαινεται να εχει και πολλα γενια το παιδι να μπορουσε να παρει απο εκει μερικα να εκανε μια μικρη επιδιορθωση μαζι με το smp
 

F1ght3r

Well-Known Member
Βρε alexlaz είσαι μέλος 3 χρονια λες, συμβουλές δεν πήρες πριν κανεις κάτι εδώ στο forum? Εγώ νέο μέλος είμαι αλλα ανέβασα φωτός πριν την MM και επίσης διάβαζα και ξένα forums. Εμενα δεν με απασχολούσε το μαλλί που μου είχε αραίωση ύστερα από τα 20 και αποφάσισα να το ξυρίσω στα 30 μου και το έπαιρνα στο 1mm. Αλλα ένταξη το αφίσα ύστερα από το καλοκαίρι και γούσταρα και το έψαξα περισσότερο. Τώρα αν έπρεπε να κανεις MM η όχι εγώ δεν ξέρω, αλλα η έμπειρη εδώ μέσα αλλα λένε και ότι είσαι μικρός σε ηλικία. Εγώ δεν καταλαβαίνω σαν νέος γιατί να περιμένεις αν ήσουν NW6 καραφλός δηλαδή, να περιμένεις να σου πέσουν και άλλα μαλλιά αφού δεν είχες? Ας μου εξηγήσουν και η έμπειρη εδώ μέσα. Εγώ πάντως αν είχα NW6 δεν θα έκανα MM αν δεν είχα δότρια με 15 χιλιάδες τριχοφιλακια διαθέσιμα για MM
 

Kostas97

Well-Known Member
Σε δερματολόγους πήγα πριν κάνω μμ και μου είπαν ότι έχω τη κλασική τριχόπτωση, γενετικά κλπ κλπ, τις επεμβάσεις τις έκανα σε ιδιώτη γιατρό στη Θεσσαλονίκη, εάν θες προσωπικά θα σου πω, εδώ δείχνω τη φάτσα μου, πιστεύεις ότι κρύβομαι από κάτι. Για λόγους διακριτικούς δε το ανέφερα, γιατί πολλοί είναι Προκατειλημμένοι, και αν δεν ακούσουν το όνομα που θεωρούν τοπ θα με πουν είσαι χαζός, κοροϊδο που πήγες εκεί κλπ, λες και όλοι έχουμε τα φράγκα να πάμε στον ζαρεβ, στο Λορέντζο ή στους hasson & Wong. Όπως και να δει ευχαριστώ για το ενδιαφέρον από όλους . Έχω ένα πρόβλημα με το WiFi, ελπίζω να μη γράψω το ίδιο ποστ χίλιες φορές.
Επειδη εχω δει και γω αρκετους δερματολογους. Παω στοιχημα κανεις δεν σου εκανε τριχοριζογραμμα στα πλαινα και πισω μαλλια.
Κανεις δε θεωρει κανεναν κοροιδο ή ο,τιδηποτε αλλο . Προφανως οι επιλογες κρινονται με βαση την οικονομικη δυνατοτητα.
Οταν καποιος λεει σε κοροιδεψαν, δεν λεει εσενα χαζο, καθως εσυ εισαι ενας πελατης που ακουει τη γνωμη του "ειδικου".
Αυτος που θιγεται ειναι ο "ειδικος" . Αυτος που στην περιπτωση σου φαινεται να εκανε λαθος επιλογη...
 

F1ght3r

Well-Known Member
Υπάρχει δότρια με 15 χιλιάδες τριχοθυλάκια; 7 με 10 χιλιάδες δεν είναι συνήθως;
Αν ήμουν Nw6 λέω ότι αν δεν είχα 15 χιλιάδες άντε έστω και 12 χιλιάδες δεν θα έκανα, μιλάμε για πολύ καλή δότρια. Αν μου πάρουν όπως λες γιατί τόσα είναι 7-10 για καλή κάλυψη σε Nw6 καθάρισε η δότρια.
 

veg

Active Member
φιλε μου πηγαινε σε ενα τιμιο γιατρο , να σου πει γνωμη και για τι μπορει να παρεις φαρμακευτικα ,αλλα και αν μπορεις να κανεις καποιο πλανο . Για παραδειγμα γενια ισως θα μπορουσαν να βοηθησουν , αυτο που θελεις ειναι να φερεις την ληπτρια η εστω ενα μεγαλο μερος της σε σχετικη ισοποπια με την αραιη δοτρια .Να πιασεις το look του ανθρωπου που δεν εχει πυκνα μαλλια αλλα τα πιο αραια μαλλια του εχουν μια 'φυσικη ' ισοροπια . Υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν ΑΑ , αλλα εχουν εκ φυσεως αραια μαλλια ,γνωριζω τετοιους που τα μαλλια τους ειναι αραια απο 18 χρονων ιδια για πολλα χρονια . Και φυσικα να μην απογοητευεσαι δεν ειναι τα μαλλια το κεντρο της ζωης .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mak39

Member
Καλησπέρα Αλέξανδρε.
Προσωπικά όπως και τα αλλά μέλη θα σου πρότεινα να κανεις consulation με ένα δυο καλούς γιατρούς.
Δυστυχώς δεν είναι όλοι οι γιατροί γνώστες. Προσωπικά είχα επισκεφτεί γιατρό όταν τα μαλλιά μου είχαν πάρει τη κάτω βόλτα και αυτός έβλεπε ένα υγειές κεφάλι.
Καλη επιτυχία.
 

Αthens2021

Active Member
Καλησπερα, επειδη βλεπω να προτεινετε πολυ ευκολα το smp , θα συμβουλευα να το ψαξετε πιο πολυ η να κρατατε μικρο καλαθι. Προσωπικα εχω κανει για ν καλυψω την ουλη του strip κ την αραιωση στα temporals. Θεωρω οτι παρα την καλη προθεση αυτων που το εφαρμοζουν, τις υποσχεσεις για μονιμα μελανια που δεν ξεθωριαζουν με τον ηλιο κ δεν αλλαζουν χρωμα κτλ δεν ειναι μια λυση safe και μπορει να στραβωσει το πραγμα κ να ειναι ασχημα ορατο. Μου φαινεται πολυ πιο καλαισθητο ενα κεφαλι ξυρισμενο με tan για να σπαει το ασπρο (vin diesel )παρα το smp. Ευχομαι παντως ν κρατησεις το look το κοντοκουρεμενο που σου παει. Θα μπορουσες ισως ν το κανεις να φανεται πιο πυκνο με mane αν δεν εισαι κατα των hair concealers
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπερα, επειδη βλεπω να προτεινετε πολυ ευκολα το smp , θα συμβουλευα να το ψαξετε πιο πολυ η να κρατατε μικρο καλαθι. Προσωπικα εχω κανει για ν καλυψω την ουλη του strip κ την αραιωση στα temporals. Θεωρω οτι παρα την καλη προθεση αυτων που το εφαρμοζουν, τις υποσχεσεις για μονιμα μελανια που δεν ξεθωριαζουν με τον ηλιο κ δεν αλλαζουν χρωμα κτλ δεν ειναι μια λυση safe και μπορει να στραβωσει το πραγμα κ να ειναι ασχημα ορατο. Μου φαινεται πολυ πιο καλαισθητο ενα κεφαλι ξυρισμενο με tan για να σπαει το ασπρο (vin diesel )παρα το smp. Ευχομαι παντως ν κρατησεις το look το κοντοκουρεμενο που σου παει. Θα μπορουσες ισως ν το κανεις να φανεται πιο πυκνο με mane αν δεν εισαι κατα των hair concealers
τι ειναι το ταν?
 

alexlaz

Member
Λοιπόν, ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον σας μάγκες, και ειδικά για αυτούς που πραγματικά πρότειναν κάτι χρήσιμο και δε πέταξαν τη κακία τους. Για να φωτίσω μερικά παιδιά που με ρωτάνε, όχι δε περίμενα να μου πέσει το μαλλί για να κάνω μμ, και prp είχα κάνει και εσκαγα 50αρια τη φορά, και φίνα πήρα και γενικά όλη αυτή η διαδικασία με γάμησε και οικονομικά και ψυχολογικά. Οπότε για αυτούς που είστε έτοιμοι να κρίνετε και να πείτε τη κακία σας, δήθεν από θέση ισχυρού, άντε και γαμηθειτε, κρύβεστε πίσω από ένα άβαταρ και γράφετε ο,τι σας καυλώσει. Θα μάθετε να μιλάτε και να προτείνετε με όμορφο τρόπο γιατί δε ξέρετε το τρόπο που θα το λάβει ο άλλος. Ήξερα γενικά ότι παρότι πολλοί έχετε γνώσεις, είστε τοξικοί συγκριτικά με τα φόρουμ του εξωτερικού , μην είστε τόσο Βαλκάνιοι ρε αλήθεια.
 

alex7

Well-Known Member
Λοιπόν, ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον σας μάγκες, και ειδικά για αυτούς που πραγματικά πρότειναν κάτι χρήσιμο και δε πέταξαν τη κακία τους. Για να φωτίσω μερικά παιδιά που με ρωτάνε, όχι δε περίμενα να μου πέσει το μαλλί για να κάνω μμ, και prp είχα κάνει και εσκαγα 50αρια τη φορά, και φίνα πήρα και γενικά όλη αυτή η διαδικασία με γάμησε και οικονομικά και ψυχολογικά. Οπότε για αυτούς που είστε έτοιμοι να κρίνετε και να πείτε τη κακία σας, δήθεν από θέση ισχυρού, άντε και γαμηθειτε, κρύβεστε πίσω από ένα άβαταρ και γράφετε ο,τι σας καυλώσει. Θα μάθετε να μιλάτε και να προτείνετε με όμορφο τρόπο γιατί δε ξέρετε το τρόπο που θα το λάβει ο άλλος. Ήξερα γενικά ότι παρότι πολλοί έχετε γνώσεις, είστε τοξικοί συγκριτικά με τα φόρουμ του εξωτερικού , μην είστε τόσο Βαλκάνιοι ρε αλήθεια.
άραξε στη καράφλα σου και άσε το Forum.Δεν είναι εδώ για άτομα του δικου σου ύφους και ήθους.Μάθε να ζεις με το πρόβλημα σου
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς αυτούς που σου πρότειναν κάτι χρήσιμο τους έστειλες στον αγύριστο. Μάλλον το πρόβλημα σου δεν είναι η ΑΑ αλλά ο τρόπος που σκέφτεσαι και αυτός μάλλον δεν θα αλλάξει ποτέ, μακάρι να είναι λόγω της κακής ψυχολογίας σου όπως λες. Μπορείς να συνεχίσεις στα φόρουμ του εξωτερικού, εδώ δεν είσαι πλέον ευπρόσδεκτος. Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις με τα Βαλκάνια, μπορεί η γλώσσα να είναι rough μερικές φορές αλλά δεν είναι ούτε υποκριτική ούτε πουλημένη.
 
Μπλουζα