O Lorenzo στην Αθήνα 8 & 9 Μαϊου 2021 (+video)

kollaps

Member
Να πω κι εγώ ένα ευχαριστώ στο CVIAL και το γιατρό που αν και νέο μέλος του φόρουμ και σε μια φάση της ΑΑ που δεν είμαι ακόμα κατάλληλος για ΜΜ δέχθηκαν να με δουν και να με μετρήσουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflomallias

Active Member
Έτσι ακριβώς όπως το λες Georgie, κάνει και τις 4μμ την ημέρα ο ίδιος πηγαίνοντας από το ένα χειρουργείο στο άλλο με το ίδιο team για πάρα πολλά χρόνια. Consultation μόνο αυτός. Δεν υπάρχει κανένας εκπρόσωπος μόνο η αδελφή του που κλείνει τα ραντεβού. Επίσης είναι φαινόμενο φυσικής κατάστασης. 10 χλμ τρέξιμο κάθε πρωι και μετά 4 χειρουργεία.
4 κάθε μέρα επί 4 μέρες και Παρασκευή μόνο consultation.

εγώ είδα έναν τύπο κατά δήλωση του 53 ετών που φαίνεται early 40s πολύ fit και άνετο με cool συμπεριφορά... αν προσθέσω όσα αναφέρει ο cvial που τον γνωρίζει χρόνια συμπεραίνω ότι είναι ερωτευμένος με την δουλειά του... σε σημείο βαθιάς καψούρας..... με μπακάλικους υπολογισμούς πρέπει να καθαρίζει 800k + / μηνα... και συνεχίζει ακάθεκτος... άλλος θα επένδυε 6-7 μύρια για low risk passive income ... θα έπαιζε 2-3 μύρια ακόμα πιο ρισκαδόρικα, θα κράταγε και λίγο cash , θα τα έκλεινε όλα και θα κυνηγούσε τον άνεμο ή ότι άλλο τον ξεσήκωνε 24/7... δεν θα ζήσουμε για πάντα άλλωστε... αυτός όμως εκεί... στην καψούρα του ... στην δουλειά του ... ευτυχώς για εμας...
 

Kostas97

Well-Known Member
εγώ είδα έναν τύπο κατά δήλωση του 53 ετών που φαίνεται early 40s πολύ fit και άνετο με cool συμπεριφορά... αν προσθέσω όσα αναφέρει ο cvial που τον γνωρίζει χρόνια συμπεραίνω ότι είναι ερωτευμένος με την δουλειά του... σε σημείο βαθιάς καψούρας..... με μπακάλικους υπολογισμούς πρέπει να καθαρίζει 800k + / μηνα... και συνεχίζει ακάθεκτος... άλλος θα επένδυε 6-7 μύρια για low risk passive income ... θα έπαιζε 2-3 μύρια ακόμα πιο ρισκαδόρικα, θα κράταγε και λίγο cash , θα τα έκλεινε όλα και θα κυνηγούσε τον άνεμο ή ότι άλλο τον ξεσήκωνε 24/7... δεν θα ζήσουμε για πάντα άλλωστε... αυτός όμως εκεί... στην καψούρα του ... στην δουλειά του ... ευτυχώς για εμας...
Είναι όπως ο Σπανουλης στο μπασκετ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εγώ είδα έναν τύπο κατά δήλωση του 53 ετών που φαίνεται early 40s πολύ fit και άνετο με cool συμπεριφορά... αν προσθέσω όσα αναφέρει ο cvial που τον γνωρίζει χρόνια συμπεραίνω ότι είναι ερωτευμένος με την δουλειά του... σε σημείο βαθιάς καψούρας..... με μπακάλικους υπολογισμούς πρέπει να καθαρίζει 800k + / μηνα... και συνεχίζει ακάθεκτος... άλλος θα επένδυε 6-7 μύρια για low risk passive income ... θα έπαιζε 2-3 μύρια ακόμα πιο ρισκαδόρικα, θα κράταγε και λίγο cash , θα τα έκλεινε όλα και θα κυνηγούσε τον άνεμο ή ότι άλλο τον ξεσήκωνε 24/7... δεν θα ζήσουμε για πάντα άλλωστε... αυτός όμως εκεί... στην καψούρα του ... στην δουλειά του ... ευτυχώς για εμας...

Νομίζω ότι τα είπες όλα. Θα συμπληρώσω και το continuous improvement. Απ' ότι μου έλεγε, τα τελευταία 2 χρόνια έχει βελτιώσει αρκετά πράγματα όπως πχ το κομμάτι της αναισθησίας, που επηρεάζει πέραν του πόνου στο χειρουργείο και το shedding μετά την μμ αλλά και την γρήγορη φύτρωση.
 

bobby

Well-Known Member
Να πω και εγώ με την σειρά μου, αν και δεν ήμουν παρόντας (θα ήθελα πολύ αλλά είμαι στο εξωτερικό) πολλά συγχαρητήρια στον αγαπητό CVIAL, καταρχήν για το ότι «έψησε» τον γιατρό να έρθει και για την εξαιρετική οργάνωση (από τα λεγόμενα των συμμετεχόντων). Πολλά μπράβο!!!! Πολλά ευχαριστώ και στον γιατρό που αποτελεί έναν από τους κορυφαίους στο αντικείμενο (αν όχι ο κορυφαίος) για την bro bono συμμετοχή του!!!!

ΥΓ:Ελπίζω στις φωτογραφίες που του έστειλα να μου πει κανά καλό νέο για την περίπτωση μου…..
 

ΛΕΣ

Active Member
Νομίζω ότι τα είπες όλα. Θα συμπληρώσω και το continuous improvement. Απ' ότι μου έλεγε, τα τελευταία 2 χρόνια έχει βελτιώσει αρκετά πράγματα όπως πχ το κομμάτι της αναισθησίας, που επηρεάζει πέραν του πόνου στο χειρουργείο και το shedding μετά την μμ αλλά και την γρήγορη φύτρωση.
CVIAL στο κομματι της επεμβασης ειμαστε ολοι σιγουροι για την ανωτεροτητα του γιατρου, πιστευεις ομως οτι και στο κονσολτατιον προσφερει κατι αρκετα ανωτερο απο τους γιατρους της Ελληνικης/Κυπριακης αγορας;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Hands down. Τέτοια ανάλυση, τεκμηρίωση και στρατηγικό πλάνο δεν υπάρχει, το έχουμε γράψει κατ’ επανάληψη. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες γιατί θα στεναχωρήσω κόσμο και δεν θέλω.
 

nick90

Well-Known Member
Μπορεί κάποιος να αναφέρει συνοπτικά τι περιλαμβάνει το consultation με τον Lorenjo; Για να καταλάβουμε και εμείς που δεν πήγαμε τη διαφορά του με το consultation μιας ελληνικής κλινικής. Έκανε αναλυτικές μετρήσεις δότριας (συνολική έκταση, λόγος ανά περιοχή, πάχος τρίχας) και λήπτριας και μίλησε με ακριβή νούμερα; Είχε στρατηγικό πλάνο για το πως θα διαχειριστεί όλη την δότρια σε βάθος χρόνου και πόσες επεμβάσεις θα κάνει και πότε ; Έδειξε τι ακριβώς αποτέλεσμα θα πάρει ο ασθενής αναλόγως το πρόβλημα και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του; Νομίζω καλό είναι να αναφερθούν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υπομονή και θα τα δεις όλα στο βίντεο που θα ανεβάσω σε 1 περίπου εβδομάδα. Εντός των επομένων ημερών όλοι οι συμμετέχοντες θα πάρουν με pm από μένα την αναλυτική διαγνωσή τους με όλα τα δεδομένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Η κυρια διαφορα ειναι στο οτι σου λεει (αφου ζυγισει ολα τα δεδομενα ενδελεχως) που θα φτασεις μελλοντικα. Και φυσικα αν υπαρχει dupa/bupa κλπ ειναι βουτυρο στο ψωμακι του. Κατι δλδ σχεδον απιθανο να στο διαγνωσει ενας λιγοτερο τεκμηριωμενος ιατρος.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Μπορεί κάποιος να αναφέρει συνοπτικά τι περιλαμβάνει το consultation με τον Lorenjo; Για να καταλάβουμε και εμείς που δεν πήγαμε τη διαφορά του με το consultation μιας ελληνικής κλινικής. Έκανε αναλυτικές μετρήσεις δότριας (συνολική έκταση, λόγος ανά περιοχή, πάχος τρίχας) και λήπτριας και μίλησε με ακριβή νούμερα; Είχε στρατηγικό πλάνο για το πως θα διαχειριστεί όλη την δότρια σε βάθος χρόνου και πόσες επεμβάσεις θα κάνει και πότε ; Έδειξε τι ακριβώς αποτέλεσμα θα πάρει ο ασθενής αναλόγως το πρόβλημα και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του; Νομίζω καλό είναι να αναφερθούν.
Η απαντηση ειναι ναι, σε καθε ερωτηση που εκανες. Ηταν επισης πολυ επεξηγηματικος και ακριβης σε οποιαδηποτε ερωτηση του εκανες. Το εντυπωσιακο ειναι οτι εκανε ενα πληρες και πολυ αναλυτικο consultation σε 30' χωρις να υπαρχει αισθηση βιασυνης. Και φυσικα η παρουσια του @CVIAL να καλυπτει τα οποια κενα στη συνεννοηση λογω της γλωσσας και να κανει και καποιες διευκρινιστικες ερωτησεις στο γιατρο για την καθε περιπτωση ηταν ανεκτιμητη
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Επίσης με τα βίντεο που σου δείχνει βλέπεις την περίπτωσή σου και έτσι ξέρεις περίπου πού μπορείς να φτάσεις.
 

vag25

Well-Known Member
Ελα ρε εσκασε και ο Αναστασακης?? respect :)

Πολυ ωραιο βιντεο Cvial, καθε φορα τα κανεις και πιο ομορφα.

Απο οτι βλεπω ημουν αναμεσα σε αυτους με τα περισσοτερα μαλλια, αλλα και αναμεσα σε αυτους τους λιγους με την χειροτερη διαγνωση. Δεν ξερω αν μπορω να χαρω η να κλαψω :p
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα