Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Stratos

Well-Known Member
αυτό με την τιμή ανά συνεδρία ποτέ δεν το κατάλαβα, εξηγήστε μου να καταλάβω γιατί πρέπει να πληρώσουμε το ίδιο αν σε μία συνεδρία βάλουμε 1500 ή 2000 ή 2500 grafts?
Aν πάμε στον οδοντίατρο θα πληρώσουμε το ίδιο αν κάνουμε 1 ή 2 ή 3 εξαγωγές?
Αν κάνουμε 1 ή 2 ή 3 σφραγίσματα το ίδιο θα πληρώσουμε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Δεν είμαι η Επιτροπή Ανταγωνισμού επομένως μάλλον δεν με καταλάβατε καλά. Ξαναδιατυπώνω λοιπόν: αν φέρετε αντίστοιχα παραδείγματα πολιτικής τιμολόγησης στον κλάδο σας, απευθείας οποιαδήποτε κριτική για το ότι κάνετε κάτι "ασυνήθιστο" θα σιγούσε. Αν σας ενδιαφέρει φυσικά να σιγήσετε την κριτική.

Με ενδιαφερει να μιλαμε αντρικια.
Το προβλημα δεν ειναι η τιμολογιακή πολιτική μου.
Ρωτηστε το @CVIAL αν ανακοινωνει τιμες.

1. Το προβλημα ειναι πως κάποιοι "κριτες των ιατρων" δεν αναγνωριζουν σε εναν Έλληνα το δικαίωμα να έχει ότι τιμές θέλει πριν τον εγκρίνουν αυτοί.
2. Επειδή λοιπόν χρεωνω όσο ένας ξενος με εξαιρετικά αποτελέσματα, λενε εδω και ένα χρόνο: εισαι ακριβός. Μάλιστα καποιοι έφτασαν σε απιστευτα σημεια γελοιότητας να λένε και πόσο πρεπει να χρεωνω συγκρινοντας με με ανειδικευτους ιατρούς, με νοσοκομες ή με κομμωτες που κανουν ΜΕΤ.
3. Αυτο που λενε στην πραγαματικότητα ειναι: ΕΓΩ θα σου πω πόσο αξιζει να χρεώνεις γιατι ειμαι παλιός στο φορουμ και λυνω και δένω. (ασε που λεω και τσαμπα οτι θελω γιατι ειμαι ανωνυμος!) Αν μάλιστα το δεχθεις, θα τα παμε καλα στο φρορουμ ΜΟΥ. Αν όχι, θα βρω 10 άκομα τρόπους να σπειρω την καχυποψία για τις ικανοτητες, το ήθος και το ατομο σου, κτλ. (έχουν γινει δεκαδες φορες αυτα)
4. και αν τελικα φτασεις να αποδείξεις πως ΕΧΕΙΣ τα αποτελεσματα που να αξιζουν αυτες τις χρεώσεις, μετα θα πω "Το φορουμ σε βοηθησε να βελτιωθείς."

Γενικά, αδιαφορούν εντελώς για τις τιμες μου τα 5-10 άτομα αυτα.
ΔΕΝ ειναι πελατες μου.
ΚΑι μάλιστα καποιοι ούτε καν ΜΕΤ δεν χρειάζονται, ας ειμαστε ειλικρινείς
Ειναι απλα ένα power game γιατι απειλείται η πρωτοκαθεδρια τους σε ένα φορουμ από τη στιγμη που μπήκε καποιος
που ξερει και δεν κάνει πως ξέρει.
Όποτε, πρεπει να βρούμε κάτι.
 

jersey

Well-Known Member
2. Επειδή λοιπόν χρεωνω όσο ένας ξενος με εξαιρετικά αποτελέσματα, λενε εδω και ένα χρόνο: εισαι ακριβός. Μάλιστα καποιοι έφτασαν σε απιστευτα σημεια γελοιότητας να λένε και πόσο πρεπει να χρεωνω συγκρινοντας με με ανειδικευτους ιατρούς
Συγγνώμη που επεμβαίνω Κ. Αναστασάκη, αλλά από ότι είπε και ο @CVIAL χτες, δεν υπάρχει ειδικότητα μμ. Οι περισσότεροι γιατροί που κάνουν μεταμοσχέυσεις είναι είτε σε άλλη ειδικότητα είτε άνευ ειδικότητας. Και ο Lorenjo από ότι ανέφερε ο @alex7 έχει ειδικότητα Θωρακοχειρουργου, αυτό δεν το κάνει κατώτερο ή οτιδήποτε υπονοείτε. Νομίζω τα αποτελέσματα μετράνε για να κρίνεις κάποιον γιατρό. Μπορείτε λοιπον να μας εξηγείσετε τι εννοείτε με το ανειδίκευτοι γιατροί ; αφού δεν υπάρχει ειδικότητα για μεταμόσχευση μαλλιών και δεν απαιτείται κάποια τέτοια άδεια, τα οποία επιβεβαίωσε ο CVIAL που θεωρείται έγκυρη πηγή, αλλιώς δεν θα έπαιρνα το θάρρος να εκφράσω τους ενδοιασμούς μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

george_hatzi

Well-Known Member
Με ενδιαφερει να μιλαμε αντρικια.
Το προβλημα δεν ειναι η τιμολογιακή πολιτική μου.
Ρωτηστε το @CVIAL αν ανακοινωνει τιμες.

1. Το προβλημα ειναι πως κάποιοι "κριτες των ιατρων" δεν αναγνωριζουν σε εναν Έλληνα το δικαίωμα να έχει ότι τιμές θέλει πριν τον εγκρίνουν αυτοί.
2. Επειδή λοιπόν χρεωνω όσο ένας ξενος με εξαιρετικά αποτελέσματα, λενε εδω και ένα χρόνο: εισαι ακριβός. Μάλιστα καποιοι έφτασαν σε απιστευτα σημεια γελοιότητας να λένε και πόσο πρεπει να χρεωνω συγκρινοντας με με ανειδικευτους ιατρούς, με νοσοκομες ή με κομμωτες που κανουν ΜΕΤ.
3. Αυτο που λενε στην πραγαματικότητα ειναι: ΕΓΩ θα σου πω πόσο αξιζει να χρεώνεις γιατι ειμαι παλιός στο φορουμ και λυνω και δένω. (ασε που λεω και τσαμπα οτι θελω γιατι ειμαι ανωνυμος!) Αν μάλιστα το δεχθεις, θα τα παμε καλα στο φρορουμ ΜΟΥ. Αν όχι, θα βρω 10 άκομα τρόπους να σπειρω την καχυποψία για τις ικανοτητες, το ήθος και το ατομο σου, κτλ. (έχουν γινει δεκαδες φορες αυτα)
4. και αν τελικα φτασεις να αποδείξεις πως ΕΧΕΙΣ τα αποτελεσματα που να αξιζουν αυτες τις χρεώσεις, μετα θα πω "Το φορουμ σε βοηθησε να βελτιωθείς."

Γενικά, αδιαφορούν εντελώς για τις τιμες μου τα 5-10 άτομα αυτα.
ΔΕΝ ειναι πελατες μου.
ΚΑι μάλιστα καποιοι ούτε καν ΜΕΤ δεν χρειάζονται, ας ειμαστε ειλικρινείς
Ειναι απλα ένα power game γιατι απειλείται η πρωτοκαθεδρια τους σε ένα φορουμ από τη στιγμη που μπήκε καποιος
που ξερει και δεν κάνει πως ξέρει.
Όποτε, πρεπει να βρούμε κάτι.

Καλή τη πίστει δέχομαι στο 100% όσα λέτε. Ακόμα, επί της αρχής είμαι υπερ της προσαρμοσμένης τιμολογιακής πολιτικής σε υπηρεσίες καθώς εκεί μεγιστοποιείται το όφελος των δυο συμβαλλόμενων (οικονομική θεωρία).

Αφήσατε όμως να εννοηθεί ότι όσοι ποστάρουν τιμοκαταλόγους πουλάνε μπριζόλες. Για τα υπόλοιπα λοιπόν μέλη που στεκόμαστε κριτικά απέναντι στις δύο πλευρές μπορείτε να μας αναφέρετε κλινικές με παρόμοια πολιτική, για να αξιολογήσουμε την αξιοπιστία της παραπάνω φράσης;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οχι λάθος κανεις George
Ειναι πολλα περιστατικα που σε καμία περίπτωση δεν εχουν μπει σε αυτο το γαϊτανάκι .
Δε μπορω να σου αναφέρω ονόματα, αλλα ειναι πολυ αντικειμενικοί σε όλη τη παρουσίαση και αρκετοί απο αυτούς εχουν δεχθεί κριτικη για το αποτέλεσμα πριν καν ολοκληρωθεί χωρις να εχουν μπει στη διαδικασία υπεράσπισης της κλινικής .

Πάντως εμείς έχουμε τους πιο λίγο υποστηρικτές και ιδιότροπους για πελάτες ακόμη και στα παλαιότερα χρονιά εκτός από έμενα τότε.
 

alex7

Well-Known Member
Συγγνώμη που επεμβαίνω Κ. Αναστασάκη, αλλά από ότι είπε και ο @CVIAL χτες, δεν υπάρχει ειδικότητα μμ. Οι περισσότεροι γιατροί που κάνουν μεταμοσχέυσεις είναι είτε σε άλλη ειδικότητα είτε άνευ ειδικότητας. Και ο Lorenjo από ότι ανέφερε ο @alex7 έχει ειδικότητα γναθοχειρουργου, αυτό δεν το κάνει κατώτερο ή οτιδήποτε υπονοείτε. Νομίζω τα αποτελέσματα μετράνε για να κρίνεις κάποιον γιατρό. Για ποιους ανειδίκευτους γράφετε ; αφού δεν υπάρχει ειδικότητα για μεταμόσχευση μαλλιών και δεν απαιτείται κάποια τέτοια άδεια.
Θωρακοχειρουργου έχει ο Λορεντζο
 
λοιπον θελω να πω κατι με αφορμη τον παναγιωτη που με προβληματισε αυτο που ειπε εχθες και με αφορμη αυτο απαντω μια κ καλη σε ολους προς ενημερωση....
με πηρε η σταυρουλα να με ρωτησει για εμενα και πηρα το θαρρος να την ρωτησω και να το ξεκαθαρισουμε μια και καλη....
τα 4000 ευρω την δευτερη μερα δεν ισχυουν...ισχυουν αν βαλεις και τοσα μοσχευματα....αν βαλεις 3000 σε δυο μερες θα δωσεις πολυ λιγοτερα και παει λεγοντας.....έπισης αν την πρωτη μερα που ειναι 2500 ευρω σου βαλει 1500 γιατι τοσα χρειαζεσαι παλι δεν θα δωσεις 2500 ευρω αλλα κατα πολυ λιγοτερα.....συμπερασμα? αλλες φορες μπορει να σου βγει το πολυ 1.20 αν πας για πολυ μικρη συνεδρια μεχρι και 0.70 αν εισαι μεγαλο περιστατικο....αυτο ειναι ολο...
Γιώργο δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα
Της το τονισα κιόλας κ μου είπε θα χρειαστεί κ δεύτερη συνέδρια με ότι συνεπάγεται όπως κ το κόστος δεν είναι με το μοσχευμα αλλα με την συνέδρια
Αν δεν κάνω λάθος το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά που έχουν μιλήσει με την κλινική
Θα το κρατήσω και θα αποθηκευσω το μήνυμα σου σε περίπτωση που δεν μπορώ να βγάλω άκρη για να διαπραγματευτω
 

vlafo

Well-Known Member
Κοιτα, καταλαβαινω αυτο που λες και ειναι λογικό και γενικά κανονας το 12μηνο +
Όμως, με ένα μαλλι σαν του @vlafo, ειδικα με το παχος και το χρωμα της τριχας, ειναι αδυνατον να μην υπάρχει κάλυψη.

Σε αυτες και μονο τις περιπτωσεις που τα χαρακτηριστικά της δοτριας "σώζουν" τα περισσοτερα λάθη (εκτος από τα τεράστια), αν θες να βγαλεις συμπερασματα για τον επαγγελματισμο, την ικανοτητα, την επιβιωση, την καλλιτεχνια ακομα και την ηθική ενος ιατρού/κλινικής, δεν το βγαζεις μονο από το αποτέλεσμα.
Σε ένα μαλλι σαν του @vlafo, τα 900 ή 1500 (η 0, δεν παιρνω θεση) δεν θα φανουν αν λειπουν στους 12 μηνες.
Αρχικα, αν θυμαται κανεις αυτη ακριβως ήταν η διαφωνια μου όταν ήρθε στο ιατρειο.
Του ειπα πως χρειάζεται πολυ λιγοτερα από ότι ζηταγε.
Γιατι και με 2200 μπροστα και τιποτα πισω θα ειχε παλι γεμάτο κεφάλι (+ αγωγή)

Φοβαμαι πως τα γνωριζετε αυτα.
Το αποτελεσμα θα ειναι μια χαρα και με 900 μειον, και με 1500 μειον.
Αλλά το αποτελεσμα δεν θα αποδείξει αν ειναι μειον 0, μειον 900 ή μειον 1500.
Σωστά όλα αυτά που αναφέρετε και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Δεν ήταν θέμα κάλυψης,άλλωστε την έχω ήδη και τώρα όπως είμαι,ήταν καθαρά θέμα πυκνότητας ο κυριότερος λόγος.

Επειδή έχω την εμπειρία και τη γνώση,επιτρέψτε μου να γνωρίζω άριστα και να αξιολογώ τους ανθρώπους,τα λάθη τους,τις αδυναμίες τους,την ηθική τους και τον επαγγελματισμό τους και σε αυτά είμαι κάθετος.
Και ειδικά στην αξιολόγηση που κάνω στο γιατρό πάνω από όλα και δεν πέφτω σχεδόν ποτέ έξω.
Εμπειρία από διάφορα στάδια της ζωής μου και σε διάφορες πτυχές.

Τώρα το τι χάθηκε αν χάθηκε (τα 900 η 1500 που ανέφερα χάριν ειρωνίας-αστεϊσμού,που φυσικά δεν έγινε αντιληπτό)το ξέρω μονάχα εγώ και ο γιατρός τι έγινε και σίγουρα δεν θα το δημοσιοποιήσω εδώ για πολύ συγκεκριμένους λόγους.

Έχω τις απαντήσεις για όλα,οπότε τα υπόλοιπα δεν με απασχολούν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα
Της το τονισα κιόλας κ μου είπε θα χρειαστεί κ δεύτερη συνέδρια με ότι συνεπάγεται όπως κ το κόστος δεν είναι με το μοσχευμα αλλα με την συνέδρια
Αν δεν κάνω λάθος το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά που έχουν μιλήσει με την κλινική
Θα το κρατήσω και θα αποθηκευσω το μήνυμα σου σε περίπτωση που δεν μπορώ να βγάλω άκρη για να διαπραγματευτω
Δεν λέω ότι λες ψέματα ρε συ απλά ότι με προβλημάτισε αυτό...ναι το ξέρω ότι έχουν πει κ άλλοι κ ήθελα να το διασταυρώσω και σου είπα τι ισχύει....δεν ισχύουν ότι είναι ταρίφα με την μέρα...σε έφερα σαν παράδειγμα και μου είπε εννοείται ότι αν μπουν 3000 δεν θα δώσεις 4000 και ας είναι διήμερη....
 

alex7

Well-Known Member
Γιώργο δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα
Της το τονισα κιόλας κ μου είπε θα χρειαστεί κ δεύτερη συνέδρια με ότι συνεπάγεται όπως κ το κόστος δεν είναι με το μοσχευμα αλλα με την συνέδρια
Αν δεν κάνω λάθος το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά που έχουν μιλήσει με την κλινική
Θα το κρατήσω και θα αποθηκευσω το μήνυμα σου σε περίπτωση που δεν μπορώ να βγάλω άκρη για να διαπραγματευτω
Αυτός Ο Γιατρός δεν είναι «φανατικός « με τα λεφτά .Η τιμή που θα πάρεις θα είναι χαμηλότερη από αυτήν που προβλέπεις .Εγώ μπήκα με συμφωνία 1 ευρώ το graft μη ξέροντας ποσά θα μπουν και θα μου χρέωνε και 250 την ημέρα τα έξοδα .Εβαλε 4600 και μου πήρε 4000 αντί για 5100 που είχαμε συμφωνήσει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Με ενδιαφερει να μιλαμε αντρικια.
Το προβλημα δεν ειναι η τιμολογιακή πολιτική μου.
Ρωτηστε το @CVIAL αν ανακοινωνει τιμες.

1. Το προβλημα ειναι πως κάποιοι "κριτες των ιατρων" δεν αναγνωριζουν σε εναν Έλληνα το δικαίωμα να έχει ότι τιμές θέλει πριν τον εγκρίνουν αυτοί.
2. Επειδή λοιπόν χρεωνω όσο ένας ξενος με εξαιρετικά αποτελέσματα, λενε εδω και ένα χρόνο: εισαι ακριβός. Μάλιστα καποιοι έφτασαν σε απιστευτα σημεια γελοιότητας να λένε και πόσο πρεπει να χρεωνω συγκρινοντας με με ανειδικευτους ιατρούς, με νοσοκομες ή με κομμωτες που κανουν ΜΕΤ.
3. Αυτο που λενε στην πραγαματικότητα ειναι: ΕΓΩ θα σου πω πόσο αξιζει να χρεώνεις γιατι ειμαι παλιός στο φορουμ και λυνω και δένω. (ασε που λεω και τσαμπα οτι θελω γιατι ειμαι ανωνυμος!) Αν μάλιστα το δεχθεις, θα τα παμε καλα στο φρορουμ ΜΟΥ. Αν όχι, θα βρω 10 άκομα τρόπους να σπειρω την καχυποψία για τις ικανοτητες, το ήθος και το ατομο σου, κτλ. (έχουν γινει δεκαδες φορες αυτα)
4. και αν τελικα φτασεις να αποδείξεις πως ΕΧΕΙΣ τα αποτελεσματα που να αξιζουν αυτες τις χρεώσεις, μετα θα πω "Το φορουμ σε βοηθησε να βελτιωθείς."

Γενικά, αδιαφορούν εντελώς για τις τιμες μου τα 5-10 άτομα αυτα.
ΔΕΝ ειναι πελατες μου.
ΚΑι μάλιστα καποιοι ούτε καν ΜΕΤ δεν χρειάζονται, ας ειμαστε ειλικρινείς
Ειναι απλα ένα power game γιατι απειλείται η πρωτοκαθεδρια τους σε ένα φορουμ από τη στιγμη που μπήκε καποιος
που ξερει και δεν κάνει πως ξέρει.
Όποτε, πρεπει να βρούμε κάτι.

Γιατρέ,σαν απλό μέλος του forum δεν έχω διαπιστώσει τα άνωθεν στο βαθμό που διατείνεστε και νομίζω τζάμπα βασανίζεστε πιστεύοντας ότι υπάρχει κάποιο οργανωμένο σχέδιο ή power game εναντίον σας.

Αναφορικά με την τιμολογιακή σας πολιτική,μπορείτε φυσικά να χρεώσετε όσα θέλετε,απλά έχοντας κάνει πρόσφατα μμ(έχοντας απευθυνθεί σε αρκετές κλινικές όπως και τη δική σας) έχω πάρει από όλες τις υπόλοιπες "τιμοκατάλογο",μάλιστα σε κάποιες ήταν αναρτημένος και στο site τους.
Οπότε αυτό περί μπριζολών,ας το αφήσουμε κατά μέρους.
Επαναδιατυπώνω λοιπόν,αναγνωρίζοντας σας να πουλάτε όσο θέλετε,αναγνωρίστε όμως και σε εμάς το δικαίωμα να έχουμε άποψη για την δική σας τιμολογιακή πολιτική,όπως κάνουμε και με τους υπόλοιπους.

Τέλος,θα επαναλάβω ότι μέρος τυχόν "αντιπάθειας" προς την κλινική σας,αναζητήστε την στα post του εκπροσώπου σας.
Κανείς δε ξύπνησε ένα πρωί και είπε να τα βάλει με τον Αναστασάκη.
 

Fiponazio

Active Member
Ολόιδια!!! :))
Σε αυτο ειδικα έπεσες μεσα! :))
Μην προτρέχεις γιατρέ μπορεί και η δουλειά του να είναι το ίδιο καλή με την δίκη σου και καλύτερη δεν τα λέω μόνο για τα παιδιά που είναι υπέρ του πάει και σε σένα :). Μπορεί να αποδειχθεί το αντίθετο και να δικαιολογείτε μετά το σχόλιο σου αλλά έχουμε χρόνο ακόμα υπομονή.
 

nick90

Well-Known Member
Αφήσατε όμως να εννοηθεί ότι όσοι ποστάρουν τιμοκαταλόγους πουλάνε μπριζόλες. Για τα υπόλοιπα λοιπόν μέλη που στεκόμαστε κριτικά απέναντι στις δύο πλευρές μπορείτε να μας αναφέρετε κλινικές με παρόμοια πολιτική, για να αξιολογήσουμε την αξιοπιστία της παραπάνω φράσης;
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης πιο παλιά είχατε αναρτήσει τιμοκατάλογο.
Μια αναζήτηση στο διαδίκτυο έβγαλε το παρακάτω:
Γιατρέ,σαν απλό μέλος του forum δεν έχω διαπιστώσει τα άνωθεν στο βαθμό που διατείνεστε και νομίζω τζάμπα βασανίζεστε πιστεύοντας ότι υπάρχει κάποιο οργανωμένο σχέδιο ή power game εναντίον σας.

Αναφορικά με την τιμολογιακή σας πολιτική,μπορείτε φυσικά να χρεώσετε όσα θέλετε,απλά έχοντας κάνει πρόσφατα μμ(έχοντας απευθυνθεί σε αρκετές κλινικές όπως και τη δική σας) έχω πάρει από όλες τις υπόλοιπες "τιμοκατάλογο",μάλιστα σε κάποιες ήταν αναρτημένος και στο site τους.
Οπότε αυτό περί μπριζολών,ας το αφήσουμε κατά μέρους.
Επαναδιατυπώνω λοιπόν,αναγνωρίζοντας σας να πουλάτε όσο θέλετε,αναγνωρίστε όμως και σε εμάς το δικαίωμα να έχουμε άποψη για την δική σας τιμολογιακή πολιτική,όπως κάνουμε και με τους υπόλοιπους.

Τέλος,θα επαναλάβω ότι μέρος τυχόν "αντιπάθειας" προς την κλινική σας,αναζητήστε την στα post του εκπροσώπου σας.
Κανείς δε ξύπνησε ένα πρωί και είπε να τα βάλει με τον Αναστασάκη.
Τελικά παιδιά για να καταλάβω και εγώ όσες κλινικές έχουν συγκεκριμένη πολιτική τιμών με τιμοκατάλογο είναι μπριζολάδικα; :p:p:p συμπεριλαμβανομένης και της HDC; @John_John1 Εσύ τι γνώμη έχεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Καλή τη πίστει δέχομαι στο 100% όσα λέτε. Ακόμα, επί της αρχής είμαι υπερ της προσαρμοσμένης τιμολογιακής πολιτικής σε υπηρεσίες καθώς εκεί μεγιστοποιείται το όφελος των δυο συμβαλλόμενων (οικονομική θεωρία).

Αφήσατε όμως να εννοηθεί ότι όσοι ποστάρουν τιμοκαταλόγους πουλάνε μπριζόλες. Για τα υπόλοιπα λοιπόν μέλη που στεκόμαστε κριτικά απέναντι στις δύο πλευρές μπορείτε να μας αναφέρετε κλινικές με παρόμοια πολιτική, για να αξιολογήσουμε την αξιοπιστία της παραπάνω φράσης;

Όχι δεν ειναι υποχρεωση μου να κανω κατι που κάνουν άλλες κλινικές.
Η μονη μου υποχρεωση ειναι να προσφερω τις καλύτερες δυνατες υπηρεσίες.
Ειμαι Ιατρός.
Ειναι παρανομο, αντιδεοντολογικό και αθέμιτος ανταγωνισμός να ποσταρω τιμες για ιατρικές-χειρουργικές πραξεις.
ΔΕΝ με ενδιαφερει τι κάνουν άλλοι, που αν ειναι Ελληνες, παρανομούν αν ποσταρουν τιμές.
κακώς το έκανα και εγω, αλλα το διόρθωσα.
Αυτός ειναι ο Κώδικας Δεοντολογιας του ιατρικού Συλλόγου Αθηνών, και έχει ισχυ Νομου.
 

Mak39

Member
Επειδή πρέπει να μιλάμε πάντα με στοιχεία και να συντονίζομαστε στην ίδια γλώσσα,μπορείς να μου παραθέσεις και εξηγήσεις τον όρο λάσπη,τι σημαίνει και πως πετάγεται αυτός στο γιατρό και που έχει πέσει εδώ μέσα τέτοιο πράγμα?
Τεκμηριωμένα θέλω.
Όλα τα στοιχεία που ζητάς είναι στο νήμα σου.
Έκανες την επιλογή σου σύμφωνα με τα πιστεύω σου και καλά έκανες. Καλά είναι όμως να γνωρίζουμε που βρισκόμαστε και να προσέχουμε τι γράφουμε. Δεν έχει κανένα νόημα να μιλάμε απαξιωτικά με αυτούς που δεν συμφωνούμε.
Σου επισυνάπτω αποσπάσματα απο τη παρουσίαση σου.
 

Συνημμένα

  • 20210405_211636.jpg
    20210405_211636.jpg
    85.5 KB · Προβολές: 46
  • 20210405_211610.jpg
    20210405_211610.jpg
    100.4 KB · Προβολές: 46
  • 20210405_211513.jpg
    20210405_211513.jpg
    51.7 KB · Προβολές: 44

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρέ,σαν απλό μέλος του forum δεν έχω διαπιστώσει τα άνωθεν στο βαθμό που διατείνεστε και νομίζω τζάμπα βασανίζεστε πιστεύοντας ότι υπάρχει κάποιο οργανωμένο σχέδιο ή power game εναντίον σας.

Αναφορικά με την τιμολογιακή σας πολιτική,μπορείτε φυσικά να χρεώσετε όσα θέλετε,απλά έχοντας κάνει πρόσφατα μμ(έχοντας απευθυνθεί σε αρκετές κλινικές όπως και τη δική σας) έχω πάρει από όλες τις υπόλοιπες "τιμοκατάλογο",μάλιστα σε κάποιες ήταν αναρτημένος και στο site τους.
Οπότε αυτό περί μπριζολών,ας το αφήσουμε κατά μέρους.
Επαναδιατυπώνω λοιπόν,αναγνωρίζοντας σας να πουλάτε όσο θέλετε,αναγνωρίστε όμως και σε εμάς το δικαίωμα να έχουμε άποψη για την δική σας τιμολογιακή πολιτική,όπως κάνουμε και με τους υπόλοιπους.

Τέλος,θα επαναλάβω ότι μέρος τυχόν "αντιπάθειας" προς την κλινική σας,αναζητήστε την στα post του εκπροσώπου σας.
Κανείς δε ξύπνησε ένα πρωί και είπε να τα βάλει με τον Αναστασάκη.

Οργανωμένο οχι βεβαια.
Συγκεκριμένοι ad hoc, εννοείται.
Όλοι τους ξέρουν και έχουν συχνα εισπραξει και αρνητικά σχόλια για την εμμονή τους.
Για τις ...μπριζόλες, απαντησα αλλου. Ειναι θεμα Νομου. Και φυσικα καλαισθησιας.
Και ναι, κάποιοι με το που μπηκα, απλα αρχισαν την κοντρα απλα γιατι απειλήθηκαν.
Απλα, παιδικα πραγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Συγγνώμη που επεμβαίνω Κ. Αναστασάκη, αλλά από ότι είπε και ο @CVIAL χτες, δεν υπάρχει ειδικότητα μμ. Οι περισσότεροι γιατροί που κάνουν μεταμοσχέυσεις είναι είτε σε άλλη ειδικότητα είτε άνευ ειδικότητας. Και ο Lorenjo από ότι ανέφερε ο @alex7 έχει ειδικότητα Θωρακοχειρουργου, αυτό δεν το κάνει κατώτερο ή οτιδήποτε υπονοείτε. Νομίζω τα αποτελέσματα μετράνε για να κρίνεις κάποιον γιατρό. Μπορείτε λοιπον να μας εξηγείσετε τι εννοείτε με το ανειδίκευτοι γιατροί ; αφού δεν υπάρχει ειδικότητα για μεταμόσχευση μαλλιών και δεν απαιτείται κάποια τέτοια άδεια, τα οποία επιβεβαίωσε ο CVIAL που θεωρείται έγκυρη πηγή, αλλιώς δεν θα έπαιρνα το θάρρος να εκφράσω τους ενδοιασμούς μου.

Απλα πραγματακια.

Ο ιατρός ο ανειδικευτος ειναι ολοιδιος με τον νεοσύλλεκτο φανταρο. Δνε ξερει ουτε να κρατησει το όπλο.
και κυρίως, δεν έχει δει ΜΑΧΗ!
Ο ειδικευμενος ιατρός, εστω και παθολογος, ειναι μπαρουτοκαπνισμενος, 5 χρονια μετωπο!
ΚΑΘΕ ειδικευμενος ιατρός έχει γινει άλλος άνθρωπος όταν τελειωσει την ειδικοτητα από όταν μπει!
και μεχρι να τη τελειωσει, εχει μαζεψει και άλλα 2 χρονια στρατο, 1,5 αγροτικο και 2-3 αναμονη, αρα ειναι και +10 ετη μεγαλύτερος (που κανει και κατι ιατρικό) και + 5 στο ..μετωπο, καταλαβαινεις.
Καμια σχέση!

Ο Θώρακο (έτσι τους λεμε) ειναι ο Πεζοναυτης!
Βαραμε προσοχες φίλε οι περισσότεροι ομοβαθμοι (δλδλ με ίδια χρόνια εμπειρια) χειρουργοι, γιατι έχει φαει πολυ ξύλο, έχει φαει πολύ γα...σι και έχει αντέξει.
Οπότε, ειδικα Θώρακο-, Κάρδιο- και Νευρο-χειρουργούς σεβομαι απίστευτα την ταλαιπωρία τους και το στρες που έχουν βιώσει 6-10 χρόνια ειδικότητα (τόσο ειναι οι ειδικότητες αυτες!!!) περισσοτερο από ένα Οφθαλμίτρο ή έναν Ορθοπεδικό. Οπότε, ειναι το ακριβως αντιθετο από αυτο που εικάζεις.
Ειναι πολύ ταλαιπωρημένοι άνθρωποι και του ςέχει λάσσει σχεδον πάντα σωστα η ταλαιπωρια αυτη.
Respect στον Lorenzo που ειναι Θωρακο, και θεωρω πως ειναι από τους βασικούς λογους που ειναι top: έχει μαθει να δουλευει σε περιβάλλον zero margin of error.

Αν κρινω από όσους γνωρισα και από τον εαυτο μου, οι ανειδικευτοι ιατροι (δλδ αμεσως μετα τη σχολή ή το στρατο ή έστω το αγροτικό) ειναι/ειμαστε άσχετα παιδαρελια που δεν έχουμε ιδεα ποσα δεν ξερουμε και το παιζουν/με ιστορια.
Μακρυά!
Μόνο στην ειδικότητα σπαει ο τσαμπουκας, ταπεινωνεσαι, μαθαίνεις και μπορει να γινεις καλος πρωτιστως καταλαβαινοντας πόσο άσχετος εισαι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Από περιέργεια κατέβασα το φύλλο της κυβερνήσεως με τον Κώδικα. Σε ποιό άρθρο απαγορεύει την ανακοίνωση τιμών?
Δεν ξερω!
Ο δικηγορος μου μου το είπε σε πεικοινωνια με την κ. Φραγκακη, την Δικηγορο του ΙΣΑ.
 
Μπλουζα