Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Giorgos-3

Well-Known Member
Δες και του Ραφαέλ και σύγκρινε συνολικά.Επισης για τα αποτελέσματα στο site δεν είδα να πεις κάτι.Καθολου επηρεασμένος δεν είμαι.Τα ίδια έλεγα και για την lp.
Τα αποτελέσματα που βλέπεις στο σάιτ είναι του τυρκαλα; Όλα ; Είσαι σίγουρος; Έχεις μιλήσει μαζί του ; Αυτός το ενημερώνει ; Είναι δικές του δουλειές η ασχολείται η εταιρεία; Ρωτάω δεν ξέρω ....το λες με σιγουριά και υποθέτω το έχεις ψάξει ...γιατί να τρέξει κάποιος στο σάιτ του όταν έχεις εδώ να δεις 5-6 χερλαίν φρέσκες; Πάντως αν κρίνω από τα παραπάνω ποστ σου σιγά σιγά αρχίζεις και στρογγυλεύεις την γωνία γιατί κτλ ότι ήταν λίγο άστοχη η σύγκριση...λες και είναι κακό να το πεις ας πούμε αν όντως καταλαβαινεις ότι δεν πολύ ισχύει τελικά ....
Υγ. @CVIAL @Georgie κλαίω με σας που δίνετε μια ευχάριστη νότα ανάμεσα στα πόστ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Georgie
Έτσι βαδίζω.
 

Συνημμένα

  • 20210225_203051.jpg
    20210225_203051.jpg
    362.2 KB · Προβολές: 253

vlafo

Well-Known Member
Ένα ενδιαφέρον χαρακτηριστικό περιστατικό Freitas,μίξη μμ μαζί με γένια και ολική επαναφορά 52χρόνου σε 30αρη.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ένα ενδιαφέρον χαρακτηριστικό περιστατικό Freitas,μίξη μμ μαζί με γένια και ολική επαναφορά 52χρόνου σε 30αρη.
Του Vlafo θελουμε σα τρελοι, δεn παει fast-forward η ζωη ρε;;;
 

makis25

Well-Known Member
Ένα ενδιαφέρον χαρακτηριστικό περιστατικό Freitas,μίξη μμ μαζί με γένια και ολική επαναφορά 52χρόνου σε 30αρη.
αυτο που χω καταλαβει ειναι πως πλεον το 2021 , σε συνδιασμο με τις θεραπειες που υπαρχουν σημερα , μπορει καποιος απο 25 ως 65 ας πουμε , που ναι μεχρι και nw4 να εξαφανισει εντελως τη φαλακρα του , να μοιαζει σαν να μην εχασε τριχα , να γινει nw1 αν γουσταρει . Και καποιος που ναι ως και nw5 η και πανω , να ξαναγυρισει σε nw2 με λιγο ψηλη hairline απλα . Αρκει να μην σπαταληθουν μοσχευματα κτλ κτλ , βασικα να πεσεις σε καλο γιατρο που χει για ρουτινα αυτα τα τριχιλιαρα τετραχιλιαρα σε μοσχευματα .
 

bobby

Well-Known Member
Εκπληκτικό!!!!!! Τι να πούμε τώρα; Πυκνότητα, φυσικότητα, σχεδιασμός; Απίστευτος ο Freitas όπως και ο Pedro Martins . Έχω και εγώ ομοιότητες με την περίπτωση (patern, ηλικία 48) αλλά και διάφορες (καμία άσπρη τρίχα, λεπτή τρίχα και όχι γουρουνότριχα σαν τον Ισπανό, αραιότερος στις περιοχές ΑΑ, πυκνότερος στις donor) οπότε μου αναπτέρωσε το ηθικό η περίπτωση!!

Έχω βέβαια ξεκινήσει φίνα 1mg εδώ και 2,5 μήνες (χωρίς παρενέργειες ευτυχώς) και ελπίζω σε διάστημα 1-2 έτη να βελτιωθώ (midscalp, crown & donor) καθώς αυτό το patern (το δικό μου αλλά και του Ισπανού) παραπέμπει σε DUPA. Μακάρι ο κ. Τυρκαλάς να αποδειχθεί ο Έλληνας Freitas για να μην ξενιτευόμαστε (αλλά και να μην ματώνουμε οικονομικά..) αλλιώς όπως το βλέπω ο Freitas θα είναι η πρώτη μου επιλογή....Αλήθεια πόσο χρεώνει; 2,5€/graft;

Καλή φύτρωση αγαπητέ, πιστεύω (με τις πενιχρές γνώσεις μου) ότι λόγω υφιστάμενης κατάστασης σου (NW 1-2), αριθμού graft, αγωγής, salt & pepper μαλλιών, σχεδιασμού και πλάνου γιατρού θα έχεις καταπληκτικό αποτέλεσμα.

ΥΓ
Αυτό το πράγμα πάντως, γιατροί να «μπαίνουν» για πύκνωση τόσο επιτυχημένα ανάμεσα σε «μαμά» μαλλιά, μόνο αυτοί της ισπανικής σχολής το καταφέρνουν τόσο καλά!

Άραγε το κάνει επιτυχημένα κανένας Έλληνας η Κύπριος;

Γιατί για HDC τουλάχιστον από ότι έχω καταλάβει (μπορεί να κάνω λάθος) το αποφεύγουν σαν ο διάολος το λιβάνι... για Γεωργίου δεν ξέρω, ούτε για Έλληνες (Τυρκαλά, Αναστασάκη, BHR, Βεκρή τους οποίους θα είχα στα υπόψην από Ελλάδα).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Και ο Burgos εχει αγριεψει αρκετα, πιστευω ειναι το νεο μεγαλο ονομα απο τους Ισπανούς.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
@bobby
H κλινική δεν αποφεύγει σαν ο διάολος το λιβάνι αποφεύγει αρνητικούς χαρακτήρες και περίεργες συμπεριφορές που κρίνω εγώ και ο Κ. Φιουρης ο υπεύθυνος διαχείρισης ασθενών. Μας ενδιαφέρει να καταλάβει κάποια πράγματα ο ασθενής εξ'αρχης και αν λέει τα δικά του τότε απορρίπτεται.
Κρατάμε μια μικρή επιφύλαξη για να μην έχουμε παρατραγουδα στην πορεία και δεν εξαρτάται ότι ο γιατρός δεν έχει ικανότητα να μπει.
Μια χαρά ικανότητα έχει και δεν ξεμένει από περιστατικά.
Βάζω ένα παράδειγμα σε τι μαλλιά μπαίνουμε και μπορώ να σε βρω και άλλα πάρα δείγματα εξωτερικού.
Αν ενοχλεί τον vlafo η φώτο την μεταφέρω σε άλλο νήμα με το ποστ διότι είναι σε νήμα με άλλη κλινική.

Page1.jpg
 

oreo

Well-Known Member
Ένα ενδιαφέρον χαρακτηριστικό περιστατικό Freitas,μίξη μμ μαζί με γένια και ολική επαναφορά 52χρόνου σε 30αρη.
Προαγωγή απο λάντζα σε υποδοχή ο "μπάρμπας" με την καινούργια φράντζα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εκπληκτικό!!!!!! Τι να πούμε τώρα; Πυκνότητα, φυσικότητα, σχεδιασμός; Απίστευτος ο Freitas όπως και ο Pedro Martins . Έχω και εγώ ομοιότητες με την περίπτωση (patern, ηλικία 48) αλλά και διάφορες (καμία άσπρη τρίχα, λεπτή τρίχα και όχι γουρουνότριχα σαν τον Ισπανό, αραιότερος στις περιοχές ΑΑ, πυκνότερος στις donor) οπότε μου αναπτέρωσε το ηθικό η περίπτωση!!

Έχω βέβαια ξεκινήσει φίνα 1mg εδώ και 2,5 μήνες (χωρίς παρενέργειες ευτυχώς) και ελπίζω σε διάστημα 1-2 έτη να βελτιωθώ (midscalp, crown & donor) καθώς αυτό το patern (το δικό μου αλλά και του Ισπανού) παραπέμπει σε DUPA. Μακάρι ο κ. Τυρκαλάς να αποδειχθεί ο Έλληνας Freitas για να μην ξενιτευόμαστε (αλλά και να μην ματώνουμε οικονομικά..) αλλιώς όπως το βλέπω ο Freitas θα είναι η πρώτη μου επιλογή....Αλήθεια πόσο χρεώνει; 2,5€/graft;

Καλή φύτρωση αγαπητέ, πιστεύω (με τις πενιχρές γνώσεις μου) ότι λόγω υφιστάμενης κατάστασης σου (NW 1-2), αριθμού graft, αγωγής, salt & pepper μαλλιών, σχεδιασμού και πλάνου γιατρού θα έχεις καταπληκτικό αποτέλεσμα.

ΥΓ
Αυτό το πράγμα πάντως, γιατροί να «μπαίνουν» για πύκνωση τόσο επιτυχημένα ανάμεσα σε «μαμά» μαλλιά, μόνο αυτοί της ισπανικής σχολής το καταφέρνουν τόσο καλά!

Άραγε το κάνει επιτυχημένα κανένας Έλληνας η Κύπριος;

Γιατί για HDC τουλάχιστον από ότι έχω καταλάβει (μπορεί να κάνω λάθος) το αποφεύγουν σαν ο διάολος το λιβάνι... για Γεωργίου δεν ξέρω, ούτε για Έλληνες (Τυρκαλά, Αναστασάκη, BHR, Βεκρή τους οποίους θα είχα στα υπόψην από Ελλάδα).

Ο dr Freitas χρεωνει 3.5ευρω/graft.
Ο John εχει ανεβασει περιστατικα απο HDC που εχουν επεμβει αναμεσα σε μαμα μαλλια,ειδικα ενα περιστατικο σε crown που το ανεβασε προσφατα και εχει γινει τρομερη δουλεια,προσωπικο αγαπημενο μου.Σιγουρα η επεμβαση αναμεσα σε μαμα μαλλια προυποθετει την επιλογη skillful γιατρου και εννοειται οχι φορτωμα grafts αλλα ενα μικρο συνετο αριθμο ,πχ σε ενα παλιο περιστατικο του Γεωργιου θυμαμαι που μπηκε crown και δεν πηγε καλα και απο οτι καταλαβα ειχε να κανει με τον υψηλο αριθμο απο grafts που φορτωσε ενα crown με existing hairs.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο dr Freitas χρεωνει 3.5ευρω/graft.
Ο John εχει ανεβασει περιστατικα απο HDC που εχουν επεμβει αναμεσα σε μαμα μαλλια,ειδικα ενα περιστατικο σε crown που το ανεβασε προσφατα και εχει γινει τρομερη δουλεια,προσωπικο αγαπημενο μου.Σιγουρα η επεμβαση αναμεσα σε μαμα μαλλια προυποθετει την επιλογη skillful γιατρου και εννοειται οχι φορτωμα grafts αλλα ενα μικρο συνετο αριθμο ,πχ σε ενα παλιο περιστατικο του Γεωργιου θυμαμαι που μπηκε crown με μεγαλο αριθμο grafts και δεν πηγε καλα και απο οτι καταλαβα ειχε να κανει με τον υψηλο αριθμο απο grafts που φορτωσε ενα crown με existing hairs.

Και στο περιστατικό αυτό του Γεωργίου εμείς το είχαμε απορρίψει από πριν όταν ήθελε γνώμη από την κλινική μας.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
@vlafo βρηκα την πληροφορια σε 2 ξενα φορουμ ,σε ερωτησεις περι χρεωσεων αναφερθηκαν στην τιμη του και ηταν 3.5ευρω.
Και αν το καλοσκεφτουμε βγαζει πιο πολυ νοημα να χρεωνει 3.5 και οχι 2.5,λογω του ονοματος του
 

vlafo

Well-Known Member
Εκπληκτικό!!!!!! Τι να πούμε τώρα; Πυκνότητα, φυσικότητα, σχεδιασμός; Απίστευτος ο Freitas όπως και ο Pedro Martins . Έχω και εγώ ομοιότητες με την περίπτωση (patern, ηλικία 48) αλλά και διάφορες (καμία άσπρη τρίχα, λεπτή τρίχα και όχι γουρουνότριχα σαν τον Ισπανό, αραιότερος στις περιοχές ΑΑ, πυκνότερος στις donor) οπότε μου αναπτέρωσε το ηθικό η περίπτωση!!

Έχω βέβαια ξεκινήσει φίνα 1mg εδώ και 2,5 μήνες (χωρίς παρενέργειες ευτυχώς) και ελπίζω σε διάστημα 1-2 έτη να βελτιωθώ (midscalp, crown & donor) καθώς αυτό το patern (το δικό μου αλλά και του Ισπανού) παραπέμπει σε DUPA. Μακάρι ο κ. Τυρκαλάς να αποδειχθεί ο Έλληνας Freitas για να μην ξενιτευόμαστε (αλλά και να μην ματώνουμε οικονομικά..) αλλιώς όπως το βλέπω ο Freitas θα είναι η πρώτη μου επιλογή....Αλήθεια πόσο χρεώνει; 2,5€/graft;

Καλή φύτρωση αγαπητέ, πιστεύω (με τις πενιχρές γνώσεις μου) ότι λόγω υφιστάμενης κατάστασης σου (NW 1-2), αριθμού graft, αγωγής, salt & pepper μαλλιών, σχεδιασμού και πλάνου γιατρού θα έχεις καταπληκτικό αποτέλεσμα.

ΥΓ
Αυτό το πράγμα πάντως, γιατροί να «μπαίνουν» για πύκνωση τόσο επιτυχημένα ανάμεσα σε «μαμά» μαλλιά, μόνο αυτοί της ισπανικής σχολής το καταφέρνουν τόσο καλά!

Άραγε το κάνει επιτυχημένα κανένας Έλληνας η Κύπριος;

Γιατί για HDC τουλάχιστον από ότι έχω καταλάβει (μπορεί να κάνω λάθος) το αποφεύγουν σαν ο διάολος το λιβάνι... για Γεωργίου δεν ξέρω, ούτε για Έλληνες (Τυρκαλά, Αναστασάκη, BHR, Βεκρή τους οποίους θα είχα στα υπόψην από Ελλάδα).
Ειδικά ο Freitas σε πυκνότητες δεν έχει αντίπαλο κανένα και από Ισπανία είναι ο καλύτερος σε αυτό.
Αλλά σε μαμά μπαίνει παντού και πυκνώνει τα πάντα σε μέγιστο βαθμό με απόλυτη ασφάλεια.
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά να σου πω,πως σε εμένα στο crown δέν έμπαινε κανένας μόνο οι Ισπανοί,ο Ερντογάν και ο κ Τιρκαλάς.
Και μέχρι τώρα δεν έπαθα κανένα shock loss και όλα βαίνουν καλώς.
Ελπίζω στην πύκνωση που έγινε να φυτρώσουν όλα για να το κλείσω εντελώς.

Αν είσαι ίδιο pattern,Freitas τον προτείνω ανεπιφύλακτα είναι ότι καλύτερο για επαναφορές από nw4 σε nw1 με πυκνότητες μαμά μαλλιών.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα