Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Harris_G

Well-Known Member
ΑΑΑ οκ , οπότε χρειαζόμαστε χρονο και γιαυτο, δεν το θυμόμουν και αν δεις το ρωτώ στο πρώτο μου σχολίο.
αυτα δηλαδη τα σημεια στη φωτο που ποσταρε ο Χρηστος η οποια ειναι χαμηλης αναλησης μπορει να μην υπαρχουν καν δηλαδη
Ναι τπτ πετσα εντελως οπως ειναι στη φωτο του Costner δες γυαλιζουν τα πλαϊνα. Δλδ απο το να πας και να σου πουν εισαι 7αρης δε σε αναλαμβανουμε ή να εχεις αποτυχημενες επεμβασεις και χαλια δοτρια γιατι να μην υπαρχει αυτο που λεω σαν εναλλακτικη;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι τπτ πετσα εντελως οπως ειναι στη φωτο του Costner δες γυαλιζουν τα πλαϊνα. Δλδ απο το να πας και να σου πουν εισαι 7αρης δε σε αναλαμβανουμε ή να εχεις αποτυχημενες επεμβασεις και χαλια δοτρια γιατι να μην υπαρχει αυτο που λεω σαν εναλλακτικη;
στα λογια μου ερχεσαι περιπου....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μιας και μιλαμε για δοτριες θελω την αποψη σας για κατι. Υπο συνθηκες, επαναλαμβανω υπο συνθηκες οπως μεγαλα NW και donor depletion. Γιατι να μην υπαρχει στο τραπεζι ως στρατηγικη να σου παρουν ολα τα grafts της δοτριας να φτιαξεις οτι φτιαχνεται πανω και να τη ξυριζεις με λεπιδι ωστε να εχεις ενα τετοιο styling οπως αυτο που παραθετω στη φωτο; Ναι μεν περιοριζεσαι μονο σε αυτο αλλα απο το να εισαι τσακωνας ή ολα ξουρα σαν εξωγηινος, δεν ειναι σαφως ωραιοτερο;Προβολή συνημμένου 32261


Το ίδιο έχω σκεφτεί κάποιες φόρες.
 

vlafo

Well-Known Member
Εχει ενδιαφερον να δουμε αν θα δουλεψει εδω αυτο που ειχα διαβασει σε ενα youtube video του lorenzo και ελεγε οτι μπορει να μαυρισουν οι τριχες οταν μεταμοσχευθουν.

Παντως ετσι οπως βλεπω το κεφαλι του vlafo στις φωτογραφιες πιστευω οτι δουμε ενα πολυ ομορφο αποτελεσμα. Τζορτζ κλουνει φαση :D
Aυτό είναι ενδιαφέρον πράγματι αλλά θα σου πω μόλις φυτρώσω.
Αν και δεν ξέρω αν είναι εφικτό να το καταλάβεις με ακρίβεια,γιατί έχω περιμετρικά άσπρες τρίχες πάνω από το αυτί και χαμηλά στο σβέρκο.οι άλλες είναι διάσπαρτες.
Έτσι θεωρώ και εγώ ότι θα δέσει άν και και αυτός είναι μεσήλικας και το μαλλί του είναι κάτασπρο..
Δεν είμαι ακόμα σε αυτη τη φάση. :) :)
Πάντως κοντά έπεσες
 

vlafo

Well-Known Member
ανησυχώ λίγο αλλά νομίζω πρέπει να αφήσω πιο προχοριμενα μελοι να το κανουν , πάντως περιμένω την δικη σου, πως και πως..
επίσης δεν εχω δει φωτο στο ιδιο ύψος τρίχας πριν την ΜΜ.
Για να σου λυθούν οι απορίες και σε οποιοδήποτε άλλο,μια φωτό προ μμ με το ίδιο ύψος τρίχας ξυρισμένο,
Όπως βλέπεις φαίνονται κενά και αυτό έχει να κάνει με την ανατομία αλλά και με το κούρεμα και ειδικά σε μένα μπερδεύει πολύ η άσπρη τρίχα με το δέρμα και εκεί φαίνεται κάπως.
Σε όλα τα κουρέματα δότριας ξυρισμένα,πάντα φαίνεται έτσι,δεν αλλάζει η εικόνα.
 

Συνημμένα

  • 20180204_154950_1517911198287.jpg
    20180204_154950_1517911198287.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 189

Georgie

Well-Known Member
Αμα δειτε το εργο (Criminal 2016) εχει στυλαρα ο Costner. Του εχουν ξυρισει τη δοτρια με λεπιδι (οποτε δε φαινονται white dots @Dob31 βεβαια θελεις καθε μερα ξυρισμα με Gillette) ωστε να του κανουν ενα πειραμα. Και μου εκανε εντυπωση οτι του παει σε πιο ωριμη ηλικια γιατι αυτο ειναι styling πιτσιρικαδων.
Δεν υπαρχουν πιτσιρικάδες πια φίλε Harri .
Οταν ο Ανθρωπος εχει style δε τον πιάνει η ηλικια .
Αυτο να γινει κατανοητό .
Βλέπω 40αρηδες κανονικά προγεροντια
Και 65αρηδες τυπαρες .
Ειναι να το εχεις, αλλα και να μη το αφήνεις.
Αν πιάσεις καναπέ στα 40 και σου αγοράζει παντελόνι η γυναικα σου
Εισαι καταδικασμένος .

Πολλα τα παραδείγματα και απο τα δυο φύλλα .
 

Aldo

Well-Known Member
για να μην ξαναπαμε για banaki στο αλλο νημα .... τεσπα!
Απαντω εδω:

Οι σωστές διαγνώσεις είναι αυτές που σου λύνουν το πρόβλημα. Καμια διαγνωση δεν ελυσε ποτε κανενα προβλημα, δεν υπαρχει αυτο, η σωστη διαγνωση ειναι μια απαραιτητη προυποθεση, οχι λυση.
Γιατί δεν το έχεις δει?
Άσε τα αποτέλεσμα, εκεί θα τα δούμε και θα γίνει άλλη κριτική. Για αυτο ειπα, συντεταγμενα!

Είπα θέλω να κλείσω 2 ζώνες.Έγινε. Ναι
Θέλω πυκνότητα φουλ.Πόσα χρειάζονται?Τόσα.Μπαίνουν με ασφάλεια?Ναι.Έγινε. Στο ευχομαι πραγματικα! Δεν ειμαι σιγουρος εαν θα το εκανα προσωπικα, το λεω γιατι αν ειναι να βαζω μαλλι στο κραουν πχ που ειναι οκ και καταληξω στο τελος με την ιδια πυκνοτητα σχεδον ...
Θέλω μέγιστη κάλυψη δηλαδή πολλά τρίτριχα.Έγινε. Ναι
Θέλω άριστη διαχείριση δότριας. Έγινε. Εχω ενσταση, γιατι ακομα δεν εχουμε ξεκαθαρισει πραγματα... transection, ποσα βγηκαν κτλ! εσυ μπορει να γνωριζεις και αυτο ειναι το σωστο, ομως σε εμενα εχει μεινει αναπαντητο! Εκτος και αν γραφτηκε καπου και μου διαφευγει!
Θέλω φυσικότητα.Θα δείξει.
Θέλω τη φυσική μου χερλάιν.Έγινε. Ναι οριστηκε στο υψος που επιθυμουσες.
Θέλω φύτρωση. Θα δείξει.
Θέλω πλάνο για το μέλλον.Μου το έδωσε.

Δεν καταλαβαίνω που δεν το βλέπεις εσύ όταν όλα τα έχω αναλύσει σε εξονυχιστικό βαθμό. Βλεπε παραπανω
Και αυτό το βλέπεις και στα άλλα αποτελέσματα. Αυτο λεμε, το οτι τα ειδες εσυ ή εγω απο πισι και ειδαμε και τον αλεξ, δεν τρεχει κατι ηταν απαραιτητο για να κατασταλαξεις εσυ ή εγω ... το θεμα ειναι ο φιλος που μπηκε χθες, ο ξαδερφος μου που δεν εχει ιδεα και οι αλλοι που μπαινουν στο φορουμ να βρουν λυση στο προβλημα τους, με πλανο, Επαναληψιμοτητα, διαρκεια, σωστη διαχειρηση και αμα ειναι και οι τιμη μπομπα...its a no brainer, δεν ειναι μλκες...
Στο λύνει κατά τέτοιο τρόπο το πρόβλημα, όταν η επόμενη πιθανή μμ,να είναι στα επόμενα χρόνια. Αποτελεσματα θελω, οπως ειπα και σε αλλο νημα θα φανουν ολα στο χειροκροτημα, και απο οτι εχεις δει εχω την ιδια παγια αποψη και για την δικη μου περιπτωση.
Μου το είπε και εμένα,σκοπός του είναι με ασφάλεια ο ασθενής να μην περάσει το χειρουργείο πάλι αν χρειαστεί πριν τη 10ετια. Συμφωνουμε, ρεαλιστικο ομως ανα περιπτωσεεις

Πιστευω καταλαβαινεις τωρα τι εννοω...
 

vlafo

Well-Known Member
για να μην ξαναπαμε για banaki στο αλλο νημα .... τεσπα!
Απαντω εδω:

Οι σωστές διαγνώσεις είναι αυτές που σου λύνουν το πρόβλημα. Καμια διαγνωση δεν ελυσε ποτε κανενα προβλημα, δεν υπαρχει αυτο, η σωστη διαγνωση ειναι μια απαραιτητη προυποθεση, οχι λυση.
Γιατί δεν το έχεις δει?
Άσε τα αποτέλεσμα, εκεί θα τα δούμε και θα γίνει άλλη κριτική. Για αυτο ειπα, συντεταγμενα!

Είπα θέλω να κλείσω 2 ζώνες.Έγινε. Ναι
Θέλω πυκνότητα φουλ.Πόσα χρειάζονται?Τόσα.Μπαίνουν με ασφάλεια?Ναι.Έγινε. Στο ευχομαι πραγματικα! Δεν ειμαι σιγουρος εαν θα το εκανα προσωπικα, το λεω γιατι αν ειναι να βαζω μαλλι στο κραουν πχ που ειναι οκ και καταληξω στο τελος με την ιδια πυκνοτητα σχεδον ...
Θέλω μέγιστη κάλυψη δηλαδή πολλά τρίτριχα.Έγινε. Ναι
Θέλω άριστη διαχείριση δότριας. Έγινε. Εχω ενσταση, γιατι ακομα δεν εχουμε ξεκαθαρισει πραγματα... transection, ποσα βγηκαν κτλ! εσυ μπορει να γνωριζεις και αυτο ειναι το σωστο, ομως σε εμενα εχει μεινει αναπαντητο! Εκτος και αν γραφτηκε καπου και μου διαφευγει!
Θέλω φυσικότητα.Θα δείξει.
Θέλω τη φυσική μου χερλάιν.Έγινε. Ναι οριστηκε στο υψος που επιθυμουσες.
Θέλω φύτρωση. Θα δείξει.
Θέλω πλάνο για το μέλλον.Μου το έδωσε.

Δεν καταλαβαίνω που δεν το βλέπεις εσύ όταν όλα τα έχω αναλύσει σε εξονυχιστικό βαθμό. Βλεπε παραπανω
Και αυτό το βλέπεις και στα άλλα αποτελέσματα. Αυτο λεμε, το οτι τα ειδες εσυ ή εγω απο πισι και ειδαμε και τον αλεξ, δεν τρεχει κατι ηταν απαραιτητο για να κατασταλαξεις εσυ ή εγω ... το θεμα ειναι ο φιλος που μπηκε χθες, ο ξαδερφος μου που δεν εχει ιδεα και οι αλλοι που μπαινουν στο φορουμ να βρουν λυση στο προβλημα τους, με πλανο, Επαναληψιμοτητα, διαρκεια, σωστη διαχειρηση και αμα ειναι και οι τιμη μπομπα...its a no brainer, δεν ειναι μλκες...
Στο λύνει κατά τέτοιο τρόπο το πρόβλημα, όταν η επόμενη πιθανή μμ,να είναι στα επόμενα χρόνια. Αποτελεσματα θελω, οπως ειπα και σε αλλο νημα θα φανουν ολα στο χειροκροτημα, και απο οτι εχεις δει εχω την ιδια παγια αποψη και για την δικη μου περιπτωση.
Μου το είπε και εμένα,σκοπός του είναι με ασφάλεια ο ασθενής να μην περάσει το χειρουργείο πάλι αν χρειαστεί πριν τη 10ετια. Συμφωνουμε, ρεαλιστικο ομως ανα περιπτωσεεις

Πιστευω καταλαβαινεις τωρα τι εννοω...
Όλα εδώ φίλε Aldo γιατί στο άλλο ξεχάστηκαμε και αιφνιδιαστήκαμε.
Καιρός ήταν να φάμε καi εμείς ένα banaki μόνο ο αεράτος Θα τρώει?

Η διάγνωση είναι όχι το ήμισυ του παντός αλλά η όλη ουσία και σαν απαραίτητη προϋπόθεση όπως πολύ σωστά αναφέρεις οδηγεί στη λύση.Μετά μένει μόνο η εκτέλεση που είναι εύκολη στην εφαρμογή, και όσες δυσκολίες και να προκύψουν μπορούν να αντιμετωπιστούν.

Το crown έχεις δίκιο οι περισσότεροι δεν το ακουμπούσαν,εμένα με ενοχλούσε αυτό το μικρό,το διασφάλισα ότι δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος και μόνο με αυτή την προϋπόθεση προχώρησα. Αν είναι να μείνουμε στη ίδια κατάσταση τότε κάναμε μια τρύπα στο νερό.

Το transection ότι βγήκε μπήκε και that's it.
Όλα έχουν γίνει σωστά,τώρα το αριθμητικό λάθος που αναφέρθηκε και είναι η αιτία του κακού,θέλει πολύ συζήτηση.

Χερλάιν δεν έκανα αυτό που επιθυμούσα μόνο, αλλά και αυτό που ήταν εφικτό και ταίριαζε με αυτό που ήθελα.Δηλαδή ακριβώς στη φυσική μου.Μπορει να την πήγε και μισό χιλιοστό κάτω.

Έν κατακλείδι αποτελέσματα θέλω να δούμε,και εγώ και όλα τα παιδιά και κυρίως επάνω μου,γιατί στους άλλους είδα,αλλά η εφαρμογή επάνω μου με ενδιαφέρει.
Ειδικά σε μένα γιατί οι περισσότεροι σε πληροφορώ θα μείνουν ευχαριστημένοι,εγώ θα σου πώ στο χειροκρότημα είμαι ειδική περίπτωση.

Αν διαβάσεις τον crossfire που έκανε το σχόλιο του,ήταν από τους ελάχιστους που με είχαν καταλάβει σωστά.
Σαν κριτής εγώ δε χαϊδεύω αυτιά,είμαι πολύ αυστηρός ειδικά με τον εαυτό μου.

Σημείωσε το αυτό φίλε Aldo.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Γράψτε ρε κουφάλες στο άλλο νήμα ,είναι καλά τα μπανάκια ,ακόμα και τώρα το χειμώνα .εγώ με τόσα μπανάκια όλα αυτά τα χρόνια ,χειμώνα καλοκαίρι χειμερινός κολυμβητής έχω γίνει ..ούτε αρρωσταίνω πλέον ούτε τπτ.χαχααχαo_O:cool::D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Έτσι ,ρε για καλό το κάνει με τα μπανάκια θα αποκτήσουμε όλοι ανοσία ,δεν θα καταλαβαίνουμε τπτ..χιόνι θα ρίχνει και θα βγαίνουμε με τα κοντομανικα έξω.χααχχαχα
 

Kostas97

Well-Known Member
Vlafo , ίσως είναι νωρίς για μια ερώτηση σαν αυτή, αλλά υπάρχει η σκέψη για 2η μετ - τελειοποίηση αποτελέσματος; η το αποκλείεις τελείως;
 

Fiponazio

Active Member
Vlafo , ίσως είναι νωρίς για μια ερώτηση σαν αυτή, αλλά υπάρχει η σκέψη για 2η μετ - τελειοποίηση αποτελέσματος; η το αποκλείεις τελείως;
Έκανε διπλή συνέδρια με 4000+ γραφτς για πολύ μικρή επιφάνεια αν χρειαστεί και άλλη τότε απλά δεν πήγε καλά αυτή. Σε ότι συνεπάγεται αυτό. Αλλά δεν νμζ να γίνει αυτό.
 

vlafo

Well-Known Member
Για να κρίνεις αν μια μμ πήγε καλά,είναι πολλοί παράγοντες και κριτήρια που συντελούν σε αυτό.
Πότε δεν είναι όλα τέλεια.
Άρα καμία με την πρώτη δεν είναι 100% αυτό που θέλεις.
Πάντα θα βρεις κάτι.
Αν πάρω αυτό που θέλω ,λογικά όχι έστω και αν κάτι δε μου αρέσει,εκτός και είναι κάτι μεγάλο.
Αργότερα όμως αν έχω αραίωση middle για παράδειγμα,εννοείται θα ξαναμπώ για να τα τελειοποήσω όπου χρειάζεται.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Vlafo ερωτηση:Σκοπευεις να σταματησεις την φιναστεριδη καποια στιγμη;Πως το εχεις σχεδιασει για το μελλον οσον αφορα τις θεραπειες;
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo ερωτηση:Σκοπευεις να σταματησεις την φιναστεριδη καποια στιγμη;Πως το εχεις σχεδιασει για το μελλον οσον αφορα τις θεραπειες;
Η αλήθεια είναι πως έχω σκοπό σε 2- 3 χρόνια να τη σταματήσω τη φίνα.
Εάν δω ξαφνικά να αραιώνω, θα την ξαναξεκινήσω πάλι,για να ανακόψω τη πορεία και να κερδίσω χρόνο να σκεφτώ τη 2μμ β ζώνη και πίσω.
Αν σκεφτείς ότι τα μπροστά της α ζώνης δεν θα τα χάσω ποτέ,τότε με τη 2 θεωρώ πως θα έχω ουσιαστικά ξεμπερδέψει.
Είναι λίγο πρώιμο αυτό, αλλά έτσι το έχω σχεδιάσει επί της αρχής.
 
Μπλουζα