NW stage III - MET 2550 FUs - F.U.E. - Άνδρας 41 ετών (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 6 μηνου από τον ΙΔΙΟ τον ασθενή!)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

aeratos28

Just aeratos
Εγώ πιστεύω φίλε aldo ότι θα δούμε και το τελικο αποτέλεσμα από όλα τα παιδιά που έκαναν .και ανεξάρτητα όλα έτσι?με φωτο σε εξωτερικές συνθήκες.ουτε ένα ακόμα δεν έχουμε δει από τον Αναστασάκη.οτι έχουμε δει είναι της κλινικής και μόνο..ούτε ένα ακόμα τελειωμένο ανεξάρτητο.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Μαζι σου, ομως εδω δεν εχουμε δει ουτε ενα ολοκληρωμενο του τυρκαλα..ενα !
τους παρακαλαμε τους αλλους να ενημερωσουν γιατι κλεινουν χρονο.. και αυτοι γινανε λουις
Κάτσε ρε συ Aldo
Αφού τώρα κάνανε όλοι και τώρα θα αναρτηθούν μαζεμένα.
Εννοείς τον Alex και τον Billy.
Σωστό αλλά εγώ τι πρέπει να κάνω για αυτό.
Όπως καταλάβαίνεις προσωπικά είδα και πολλά αποτελέσματα από φώτο σε όλα τα στάδια αλλά και από κοντά,οπότε ήμουν καλυμμένος 100%.
Τον Alex μια και τον ανέφερα τον έχω δει.
Πείτε του Γιώργου να ανεβάσει φώτο.
 

Georgie

Well-Known Member
Και εγω συμφωνώ με τον @Aldo .
Απο τη στιγμή που μπαίνεις στη διαδικασία να κανεις μια παρουσίαση
Οφείλεις να την ολοκληρώνεις ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα .
Το οτι είδες εσυ @vlafo αποτελέσματα δια ζώσης ειναι πολυ καλο επειδή σε ώθησε να κανεις και την επιλογή σου .
Στο φορουμ όμως πρεπει να δούμε τα αποτελέσματα απο τα περιστατικα που παρουσιάζονται
Για να εχουμε μια πιο καλή εικόνα για τις δυνατότητες της κλινικής
Ειδικά απο τη στιγμή που φαίνεται να συγκεντρώνει τα πιο θετικά σχόλια μεχρι τωρα .
Δηλαδή πρεπει να παρουσιαστούν τα αποτελέσματα για να δικαιολογήσει το hype .
 

Aldo

Well-Known Member
Εγώ πιστεύω φίλε aldo ότι θα δούμε και το τελικο αποτέλεσμα από όλα τα παιδιά που έκαναν .και ανεξάρτητα όλα έτσι?με φωτο σε εξωτερικές συνθήκες.ουτε ένα ακόμα δεν έχουμε δει από τον Αναστασάκη.οτι έχουμε δει είναι της κλινικής και μόνο..ούτε ένα ακόμα τελειωμένο ανεξάρτητο.
Η ενσταση ηταν σε αυτο που ανεφερε ο Vlafo και μονο , για την προσεγγιση του Τυρκαλα ( Η προσέγγιση του Τιρκαλά,σου λύνω το πρόβλημα με βάση τις πραγματικές σου ανάγκες και βλέποντας φυσικά μακροπρόθεσμα,είναι η σωστή τακτική ), και φυσικα προβληματιζομαι γιατι δεν εχω δει κατι τετοιο ακομα, ουτε την λυση του προβληματος ουτε το μακροπροθεσμο πλανο, συντεταγμενα!
Αυτο περιμενω να τα δω, να παμε παρακατω...


Τι να τους κανεις ρε συ @vlafo , τιποτα, συζητηση κανουμε! Αμα θελουνε τα δυο παιδια ας ανεβασουν... αλλιως θα βαλουμε τα μεσα :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Και που διαφωνούμε Georgie λέω κάτι διαφορετικό?
Τι να κάνω εγώ τώρα να αρχίσω να κυνηγάω τον καθένα?
Προφανώς πρέπει να κάνουν όλοι παρουσίαση ολοκληρωμένη.
Και για τον Αναστασάκη δεν έχουμε αντίστοιχα δει ούτε ένα ανεξάρτητο εκτός του Aldo.
Τον Roni και τον Dfog ακόμα τους ψάχνουμε.
Τα αποτελέσματα που είδα Georgie ήταν ένα πολύ βασικό κριτήριο στα τόσα άλλα.
 

vlafo

Well-Known Member
Η ενσταση ηταν σε αυτο που ανεφερε ο Vlafo και μονο , για την προσεγγιση του Τυρκαλα ( Η προσέγγιση του Τιρκαλά,σου λύνω το πρόβλημα με βάση τις πραγματικές σου ανάγκες και βλέποντας φυσικά μακροπρόθεσμα,είναι η σωστή τακτική ), και φυσικα προβληματιζομαι γιατι δεν εχω δει κατι τετοιο ακομα, ουτε την λυση του προβληματος ουτε το μακροπροθεσμο πλανο, συντεταγμενα!
Αυτο περιμενω να τα δω, να παμε παρακατω...


Τι να τους κανεις ρε συ @vlafo , τιποτα, συζητηση κανουμε! Αμα θελουνε τα δυο παιδια ας ανεβασουν... αλλιως θα βαλουμε τα μεσα :D
Aldo
Οι σωστές διαγνώσεις είναι αυτές που σου λύνουν το πρόβλημα.
Γιατί δεν το έχεις δει?
Άσε τα αποτέλεσμα, εκεί θα τα δούμε και θα γίνει άλλη κριτική.

Είπα θέλω να κλείσω 2 ζώνες.Έγινε.
Θέλω πυκνότητα φουλ.Πόσα χρειάζονται?Τόσα.Μπαίνουν με ασφάλεια?Ναι.Έγινε.
Θέλω μέγιστη κάλυψη δηλαδή πολλά τρίτριχα.Έγινε.
Θέλω άριστη διαχείριση δότριας. Έγινε.
Θέλω φυσικότητα.Θα δείξει.
Θέλω τη φυσική μου χερλάιν.Έγινε.
Θέλω φύτρωση. Θα δείξει.
Θέλω πλάνο για το μέλλον.Μου το έδωσε.

Δεν καταλαβαίνω που δεν το βλέπεις εσύ όταν όλα τα έχω αναλύσει σε εξονυχιστικό βαθμό.
Και αυτό το βλέπεις και στα άλλα αποτελέσματα.
Στο λύνει κατά τέτοιο τρόπο το πρόβλημα, όταν η επόμενη πιθανή μμ,να είναι στα επόμενα χρόνια.
Μου το είπε και εμένα,σκοπός του είναι με ασφάλεια ο ασθενής να μην περάσει το χειρουργείο πάλι αν χρειαστεί πριν τη 10ετια.
 

tol

Well-Known Member
Ολιγοήμερο ban vlafo, Georgie, aldo.

Οχι, φιλε Cvial...τα φιλαρακια μου!!!

Δε νομιζω οτι εκαναν κατι κακο. Εξαλλου δεν εκαναν κανενα σχολιο για την κλινικη του κ. Αναστασακη. Απλα συζητουσαν.

Θεωρω οτι το μπαναρισμα ειναι δικαιο και θεμιτο, αν καποιος προσπαθει με διπλα ποσταρισματα να προκαλεσει διαμαχες και κοντρες. Δε νομιζω οτι υπηρξε καποια τετοια προθεση εκ μερους των παιδιων.

Θα σε παρακαλουσα θερμα να δειξεις επιεικεια και να τους συγχωρεσεις...νεαρα παιδια, αμαλλιαγα :po_O
παρασυρθηκαν στον διαλογο...Ετσι ειναι η νεολαια σημερα!!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με δεδoμένο ότι μερικά ποστ πιο πάνω είχα προειδοποιήσει τον vag25. ένα μπαν ΣΚ είναι η μέγιστη επιείκεια.
 

Dante21

Member
Η επιθετικότητα κ η υπεροψία του εκπροσώπου του κ. Αναστασάκη νομίζω ότι πλήττουν την ίδια του την κλινική ακόμα περισσότερο κ από το αν είχε να παρουσιάσει ένα κάκιστο αποτέλεσμα επιπέδου medi jeunesse !

Το forum είναι εδώ για να κριτικάρει !! Τέλος ! Είναι εδώ για να δείχνει με το δάχτυλο τα λάθη κ πολύ σωστά κάνει! Δεν είναι εδώ ούτε για να χαϊδέψει αυτιά ούτε για να προσφερει παρηγοριά ! Η συνεχής αναφορά των παλιών κ έμπειρων μελών σε ισπανικές κ σε τουρκικές ( στις καλές) κλινικές ως καλυτερες έναντι των ελληνικών ,είναι αποτέλεσμα έρευνας κ μελέτης αρκετών ετών κ αρκετών περιστατικών ! Δυστυχώς η χώρα μας είναι αρκετά πίσω στο θέμα μμ . Από όσο γνωρίζω κ διαψεύστε με και συγχώρεστε με αν κάνω λάθος , δεν υπάρχει κλινική στην Ελλάδα που να μπορεί να πει στον ασθενή με ακρίβεια τα συνολικά μοσχεύματα που έχει στη διάθεση του για μμ. Εγώ προσωπικά που υποβλήθηκα σε μμ στην Ελλάδα για πύκνωση κροτάφων 1300gr(nw1-1,5) πήρα ένα τίμιο αποτέλεσμα. Όχι κακο αλλά όχι τελειο για τα δικά μ δεδομένα που έχω συνηθίσει τον εαυτό μ με τίγκα μαλλί ! Αν θέλει κάποιος το τελειο δε θα το βρει στην Ελλάδα ! Κ το συγκεκριμένο αποτέλεσμα του κυρίου Αναςτασακη απέχει παρά πολύ από το τελειο !! Δεν είναι κακο να εκφέρουμε γνώμη στο φόρουμ με ωραίο τρόπο! Αυτό που βλέπει κρίνει ο καθένας ! Και δεν χρειάζεται να είσαι απόφοιτος Harvard για να καταλάβεις ότι δεν καλύπτεις με μια αξιοπρεπή πυκνότητα τέτοια έκταση με 2500 grafts ! Το αν αρέσει στον ίδιο τον ασθενή είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό!

Και πολύ σωστά κάποιος έγραψε παραπάνω ότι κρίνουμε έναν γιατρό με βάση τα αποτελέσματα που έχει να δείξει κ όχι τα πτυχία του! Δε θα πάω σε έναν ορθοπεδικό επδ έχει έναν τοίχο γεμάτο πτυχία , αλλά θα πάω σε έναν ορθοπεδικό στον οποίο αληθινά πρόσωπα οφείλουν την άριστη κινητικότητα τους !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member

Εδώ γιατί μόνο τόσα;;;

Φιλε Harri, σαν να βλεπω παρουσιαση DHI!!!

Αν ειναι δυνατον να θεωρειται αυτο το αποτελεσμα ικανο να προβληθει ως διαφημιση κλινικης!!!

Με μια λεξη...ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ.

Θα μου πεις...τετοια αποτελεσματα παρουσιαζει και η DHI εδω και δεκαετιες και εχει χιλιαδες πελατες!!!

Ειμαι βεβαιος οτι ο συγκεκριμενος πελατης, αν γυριστηκε video, θα συγκαταλεγεται στους εκατονταδες απολυτα ικανοποιημενους, οπως ισχυριζεται ο ευγενεστατος εκπροσωπος.

Αν δε γνωριζεις τι σημαινει πολυ καλη μεταμοσχευση, τοτε ευλογα εισαι ενθουσιασμενος με τη...μετριοτητα.
 

giamakr1

Active Member
Φιλε Harri, σαν να βλεπω παρουσιαση DHI!!!

Αν ειναι δυνατον να θεωρειται αυτο το αποτελεσμα ικανο να προβληθει ως διαφημιση κλινικης!!!

Με μια λεξη...ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ.

Θα μου πεις...τετοια αποτελεσματα παρουσιαζει και η DHI εδω και δεκαετιες και εχει χιλιαδες πελατες!!!

Ειμαι βεβαιος οτι ο συγκεκριμενος πελατης, αν γυριστηκε video, θα συγκαταλεγεται στους εκατονταδες απολυτα ικανοποιημενους, οπως ισχυριζεται ο ευγενεστατος εκπροσωπος.

Αν δε γνωριζεις τι σημαινει πολυ καλη μεταμοσχευση, τοτε ευλογα εισαι ενθουσιασμενος με τη...μετριοτητα.
Νιωθω το round #ουτε ξερω πια, να ερχεται... Ειμαι ετοιμος!
 

v_anast

Member

Εδώ γιατί μόνο τόσα;;;

Εδώ είναι πολύ λίγα τα μοσχεύματα για την αραίωση του φίλου, κάτι που δικαιολογείται μόνο εάν:
-Ο ασθενής μπορούσε να διαθέσει μόνο το αντίστοιχο ποσό
-Ο ασθενής δεν είχε διαθέσιμα τριχοθυλάκια

Ακόμα και στη hairline νομίζω να χρειάζονταν λίγα ακόμα μοσχεύματα, παρόλο αυτά είναι (για τα δικά μου μάτια) μία καλή hairline. Σίγουρα όμως χρειαζόταν ενίσχυση στις πίσω ζώνες.

Όπως έχει ειπωθεί (και από το cvial αν δεν κάνω λάθος) δε νοείται το 2021 μεταμόσχευση χωρίς το 2 μπροστά (εξαιρέσεις μπορεί να είναι τα παραπάνω ή πολύ μικρή περιοχή αραίωσης)
 

tol

Well-Known Member
Νιωθω το round #ουτε ξερω πια, να ερχεται... Ειμαι ετοιμος!

Και, για να δωσω "τροφη" για το round υπ' αριθμον 999999, να κανω αλλη μια πολυ ουσιωδη παρατηρηση που παρελειψα στο προηγουμενο σχολιο μου.

Οχι μονο ειναι μετριο το αποτελεσμα, αλλά το χειροτερο απ' ολα (τουλαχιστον αυτο φαινεται απο τη φωτογραφια που επισυναπτω) ειναι η κακη κατασταση της δοτριας. Βομβαρδισμενο τοπιο!!!

Screenshot_20210222-211711.png


Για να χρησιμοποιησω το προσφιλες σλογκαν της κλινικης...θυμιζει κατακρεουργημενες δοτριες των νοσοκομων του Βεκρη και των "χασαπηδων" της Τουρκιας.

Ελπιζω ο κ. εκπροσωπος να απαντησει στις παρατηρησεις/υποκειμενικες κρισεις για το αποτελεσμα αυτης της διαφημιζομενης μεταμοσχευσης.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο "δαιμονισμένος" Round 999999 ξεκίνησε με 7ημερο μπανάκι του Tol. Καλά ρε σεις μυαλό δεν βάζετε? Τόσα μπαν, τόσες παρακλήσεις. Το νήμα κλειδώνει και θα σκεφτώ πολύ σοβαρά πως θα συνεχίσει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα