NW stage III - MET 2550 FUs - F.U.E. - Άνδρας 41 ετών (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 6 μηνου από τον ΙΔΙΟ τον ασθενή!)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Γενικότερα ο κύριος Αναστασακης εαν ο ασθενής το επιθυμεί είναι υπερ της δεύτερης μετ για μια βελτίωση των οποίων ατελειών της πρώτης;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Αυτό είναι γενικός κανόνας για όλους,δεν τη γλυτώνεις με μια μμ.
Σορυ που γραφω στο νημα αυτο την συγκεκριμενη ερωτηση, αλλα μιας και βρηκα την ευκαιρια.

Γενικοτερα λιγοτερα μοσχευματα σπαταλωνται για να δημιουργησεις μια πυκνη hairline ή ενα πυκνο crown;
Εαν θεωρησουμε οτι καποιος κραταει καλο crown ειτε λογω φινας ειτε λογω μικρου NW και εχει απλα να ανακατασκευασει μια hairline-κροταφους, δηλαδη ειναι ενα NW2, μπορει να ελπιζει σε ενα πυκνο αποτελεσμα μπροστα χωρις μεγαλο φοβο να ξεμεινει απο grafts;
 

Georgie

Well-Known Member
Σορυ που γραφω στο νημα αυτο την συγκεκριμενη ερωτηση, αλλα μιας και βρηκα την ευκαιρια.

Γενικοτερα λιγοτερα μοσχευματα σπαταλωνται για να δημιουργησεις μια πυκνη hairline ή ενα πυκνο crown;
Εαν θεωρησουμε οτι καποιος κραταει καλο crown ειτε λογω φινας ειτε λογω μικρου NW και εχει απλα να ανακατασκευασει μια hairline-κροταφους, δηλαδη ειναι ενα NW2, μπορει να ελπιζει σε ενα πυκνο αποτελεσμα μπροστα χωρις μεγαλο φοβο να ξεμεινει απο grafts;
Nw 2 + για ένα πυκνό αποτέλεσμα πας για 2500g
Ουσιαστικά μικρό νούμερο .
 

vlafo

Well-Known Member
Σορυ που γραφω στο νημα αυτο την συγκεκριμενη ερωτηση, αλλα μιας και βρηκα την ευκαιρια.

Γενικοτερα λιγοτερα μοσχευματα σπαταλωνται για να δημιουργησεις μια πυκνη hairline ή ενα πυκνο crown;
Εαν θεωρησουμε οτι καποιος κραταει καλο crown ειτε λογω φινας ειτε λογω μικρου NW και εχει απλα να ανακατασκευασει μια hairline-κροταφους, δηλαδη ειναι ενα NW2, μπορει να ελπιζει σε ενα πυκνο αποτελεσμα μπροστα χωρις μεγαλο φοβο να ξεμεινει απο grafts;
Aν και βρισκόμαστε σε άλλο νήμα,να το πούμε.
Τίποτα από τα δύο.
Λίγα μοσχεύματα χρησιμοποιείς προκειμένου να είσαι καλυμμένος για το μέλλον 100% και να μην ξεμείνεις ποτέ από αυτά.
Αυτό φυσικά δεν συμβαίνει πάντα σε πολλούς ασθενείς,δηλαδή να ξεμείνεις,αλλά είναι συνδυασμός πραγμάτων.
Αυτός ο φόβος σε καμία των περιπτώσεων δεν υφίσταται,αν έχεις καλό πλάνο και έχεις υπολογίσει όλες τις παραμέτρους.
Πυκνό αποτέλεσμα με λίγα g δεν υπάρχει,αξιοπρεπές αποτέλεσμα με ικανοποιημένο τον ασθενή υπάρχει.
 

aeratos28

Just aeratos
Είναι αυτό που έχει πει ο cvial..αν συγκρίνεις με το πως ήσουν ναι καλύτερος είναι..αν το συγκρίνεις με αυτό που θα μπορούσε να πάρει σαν αποτέλεσμα όμως τότε είναι μέτριο..και για μένα μέτριο είναι..δεν βλέπω καμιά διαφορά με αποτελέσματα της dhi..τι με στεγνά οι φωτό τι με βρεγμένα το αποτέλεσμα είναι ίδιο.
 

koumparos

Well-Known Member
Διότι έχει μεγάλη αραίωση και με μόνο μια μμ δεν θα καταφέρει να το ολοκληρώσει.Ορθως επιλέχτηκε μια μόνο συνεδρια για προφύλαξη της δοτριας.Εγω είμαι κατά των μεγάλων μμ.Με αυτά που έχω δει με τις δοτριες και με την μελέτη του cvial θεωρώ ταβάνι τα 2.500 μοσχεύματα.Προσωπικη άποψη βεβαίως βεβαίως.
 

vlafo

Well-Known Member
Σίγουρα από άποψη ασφαλείας και προστασίας δότριας,τα 1500g ανά μέρα είναι το ιδανικό.
Αυτό άλλωστε κάνουν και αρκετές μεγάλες κλινικές.
Αν σκεφτείς ότι 2500g τα έβγαλε σε 2.5 ώρες,άνετα θα μπορούσε τη 2η μέρα να βγάλει αλλά 1500g και να μην ξαναασχοληθεί.
Αν και με βρίσκεις επί της αρχής σύμφωνο με αυτή την τακτική,όταν ο γιατρός σε διαβεβαιώνει ότι αυτό είναι ασφαλές για την περίπτωση σου,τότε δεν βλέπω κανένα λόγο να μην προχωρήσεις.
Τουλάχιστον εγώ στην περίπτωση μου το εφάρμοσα με απόλυτη ασφάλεια,και ακόμα και με συντηρητικό γιατρό όπως ο Lorenzo με είχε διαβεβαιώσει απόλυτα για την ασφάλεια του όλου εγχειρήματος.
Συνεπώς εγώ διαφωνώ με αυτή τη λογική κάθετα,χωρίς απαραίτητα να είναι λάθος.
Απλά αυτή η γενικευμένη προσέγγιση παντού,δε με βρίσκει σύμφωνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Η μεταμοσχευση του φίλου εχει δείξει προς τα που παει .
Κατα την άποψη μου πηγαίνει καλα .
Όμως ειναι στον έκτο μηνα και ειναι νωρίς για κριτικη αποτελέσματος .
Οσοι εχουν κανει μεταμοσχευση γνωρίζουν καλα οτι το μαλλι αλλη εικόνα εχει στους 6 μηνες
Αλλη στους 8, στους 12, και αλλη στους 18!!
Τα μοσχευματα σίγουρα δεν ηταν αρκετά να καλύψουν όλη την αραιωση .
Ίσως το πλάνο να απαιτούσε συντήρηση, ίσως λόγοι οικονομικοί να μην επέτρεπαν δυο μερες συνέδρια .
Σε καθε περίπτωση θα το δούμε σε 6 μηνες .
 
  • Like
Reactions: spi

Kostas97

Well-Known Member
Η μεταμοσχευση του φίλου εχει δείξει προς τα που παει .
Κατα την άποψη μου πηγαίνει καλα .
Όμως ειναι στον έκτο μηνα και ειναι νωρίς για κριτικη αποτελέσματος .
Οσοι εχουν κανει μεταμοσχευση γνωρίζουν καλα οτι το μαλλι αλλη εικόνα εχει στους 6 μηνες
Αλλη στους 8, στους 12, και αλλη στους 18!!
Τα μοσχευματα σίγουρα δεν ηταν αρκετά να καλύψουν όλη την αραιωση .
Ίσως το πλάνο να απαιτούσε συντήρηση, ίσως λόγοι οικονομικοί να μην επέτρεπαν δυο μερες συνέδρια .
Σε καθε περίπτωση θα το δούμε σε 6 μηνες .
Εμενα γενικοτερα μου κανει εντυπωση που και ο κοσμος δεν πηγαινει ψαγμενος για 2 συνεδριες. Κρινουμε ισως απο την πλευρα ενος κοινου πιο ψαγμενου, ενω ατομα που δεν εχουν ψαχτει μπορει να θεωρουν πως και με αυτα ειναι πληρως ικανοποιημενα.
 

Georgie

Well-Known Member
Εμενα γενικοτερα μου κανει εντυπωση που και ο κοσμος δεν πηγαινει ψαγμενος για 2 συνεδριες. Κρινουμε ισως απο την πλευρα ενος κοινου πιο ψαγμενου, ενω ατομα που δεν εχουν ψαχτει μπορει να θεωρουν πως και με αυτα ειναι πληρως ικανοποιημενα.
Ο κόσμος παει να βάλει μαλλια φίλε .
Σίγουρα δε χρειαζεται να εισαι καμένος στα forum
Αλλα και μια έρευνα αγοράς δε χρειαζεται να εχεις IQ για τη Mensa να τη κανεις πριν .
Και μη νομίζεις
Λίγες κλινικές δουλεύουν με ειλικρίνεια και πλάνο .
Οι περισσότεροι σου λενε έλα όπως εισαι φαλακρός. και με 4000 τρίχες θα μας έρθεις παλι μετα να σου αφαιρέσουμε λιγο απο τη φρατζα για να μη σε πιάνει το ματι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Είναι αυτό που έχει πει ο cvial..αν συγκρίνεις με το πως ήσουν ναι καλύτερος είναι..αν το συγκρίνεις με αυτό που θα μπορούσε να πάρει σαν αποτέλεσμα όμως τότε είναι μέτριο..και για μένα μέτριο είναι..δεν βλέπω καμιά διαφορά με αποτελέσματα της dhi..τι με στεγνά οι φωτό τι με βρεγμένα το αποτέλεσμα είναι ίδιο.

Από εσενα δεν το περιμενα αυτο που κοβει το ματι σου.
Επειδη έχω δει κατα καιρούς εκατονταδες αποτελεσματα απο DHI (είμαι παλιά καραβανα), θες να μου δειξεις 1 σε παρακαλω που να πλησιαζει καν αυτο που πόσταρα? Αν φυσικά βρεις κατι με πραγματικές κοντινες φωτογραφιες και οχι από δορυφορο και με καμια αξιοπρεπή αναλυση.
Πολυ άδικο σε βρισκω αλλα θα ανακαλεσω αν βρεις ΕΝΑ
 

aeratos28

Just aeratos
Η προσέγγιση είναι της dhi.αν θέλεις μπορείς να ψάξεις μόνος σου εγώ στο φόρουμ τα περιστατικά της κλινικής και θα καταλάβεις και μόνος σου φίλε..δεν θα σου αλλάξω γνώμη αλλά ούτε και εσύ όμως τη δική μου..όπως προσπαθείς με μνμ τύπου σαν αυτό στην προηγούμενη σελίδα.το ότι είναι ικανοποιημένος κάποιος που το λες συνεχώς δεν το λαμβάνω υπόψη και εξηγώ..ο πελάτης αυτός δεν έχει μέτρο σύγκρισης.αν τους δείξεις αποτελέσματα με ίδια κλίμακα αραίωσης και με περίπου τα διπλά μοσχεύματα θα αναθεωρήσει..προφανώς δεν έχει δει κάτι ανάλογο και συγκρίνει το πριν του με το τώρα..σαφώς και νιώθει υπέροχα,αν δει όμως και τον εχθρό του καλού,το καλύτερο,θα πει έτσι θέλω να είναι τα μαλλιά..
 

Kostas97

Well-Known Member
Αεράτε σου λέω εγώ ότι προσωπικά με αυτό τον αριθμό μοσχεύματος δε θα ήμουν ικανοποιημένος.... οκ;
Έρχομαι τωρα στη θέση του γιατρού. Εμφανίζεται ένας ασθενής και ζητα μεταμοσχευση. Του λέει λοιπόν ο Αναστασακης κατά τη γνώμη μου με τόσα θα σαι τελεια. Του την κάνει. Τωρα δηλαδή αν αυτός δεν πάει να πει γιατρέ θέλω κάτι καλύτερο αλλά είμαι πλήρως ικανοποιημένος φταίει ο Αναστασακης;
Μιλάμε τωρα πάντα αν το επιτρέπει και η δύτρια έτσι..
Εγώ θα του έλεγα γιατρέ κανε με σαν εσένα, μπάτζετ μην υπολογίσεις φτιαξε με όμως έτσι οπως βγανεις εσυ στα βίντεο σου, δεν βγαίνεις με παρόμοιο με το πάνω.. αρα προφανώς γνωρίζεις τι εστι πυκνό μαλλι.
Αλλά σου λέω εγώ θετω ν.1 φάουλ τον πελάτη. Αλλα να σας πω και το άλλο... πείτε μου πόσους 40+ ξέρετε που προσέχουν στην Ελλάδα την εφμανιση τους και αυτό δεν είναι μόνο το μαλλί είναι και συνολικά. Πόσες απαιτήσεις μπορει να έχει ένας κλασσικός Έλληνας 50αρης . Στο φόρουμ εγώ βλέπω την εξαίρεση. Ετσι θέλω να μαι και γω στην ηλικία ενός μεσήλικα. Στην πενα. Όμως δεν αποτελεί αυτό κανόνα. Τουλάχιστον αυτό βλέπω στο δικό μου ευρύ φιλικό-οικογρνειακο περιβάλλον.
 

aeratos28

Just aeratos
Μα αυτό σου λέω ρε Κώστα.αν θεωρεί πως αυτή η περίπτωση με 2500 grafts θα είναι τέλεια τότε δεν έχει διαφορά η προσέγγιση από την dhi.τα ίδια θα του πρότεινε και αυτή.και εδώ και χρόνια το κράξιμο στη dhi πάει σύννεφο..όλοι έλεγαν και λένε πως δεν είναι σωστή τακτική και ότι καλό είναι να χτίζεται σωστά κάθε ζώνη με τα grafts που επιτρέπεται κτλ κτλ κτλ.το κράξιμο του αιώνα.εδω βλέπουμε πάνω κάτω το ίδιο ,και ξαφνικά δεν μιλάει κανείς..μάλιστα κάποιοι το δικαιολογούν και το υπερασπιζονται κιόλας.τι άλλαξε δεν μπορώ να καταλάβω ..
 

vlafo

Well-Known Member
Τίποτα δεν άλλαξε,αλλά όταν μπαίνει μέσα ένας γιατρός,όλοι υπαναχωρούν και πάνε τελικά με τα νερά του.
Το γιατί,είναι διότι πολύ απλά δεν μπορούν να αντιπαραθέσουν πλέον τα επιχειρήματα που είχαν.
Εύκολα καθοδηγούνται.
 

vag25

Well-Known Member
Δεν θεωρω επιπεδου DHI τον Αναστασακη, αλλα αρκετα καλυτερο. Εχει μια συντηρητικη στρατηγικη για την οποια δεν ειμαι σιγουρος αν συμφωνω ακομα(εκει ισως ειναι και η μονη ενσταση μου, αλλα οπως ειπα δεν ειμαι σιγουρος). Αλλα με βαση αυτη τη στρατηγικη τα κανει ολα αψογα κατα την ταπεινη μου αποψη.

Εξαιρετικες δοτριες και ειδικα η strip ειναι 10ρακι, καλη φυτρωση και καλυτερες hairline απο την DHI. Η πυκνωση αναμενομενα(αφου δεν παει επιθετικα) ειναι μετρια προς καλη.

Δεν χρησιμοποιει την φινα ως εργαλειο, ακομα και αν καποιος παιρνει κραταει την συντηρητικη στρατηγικη. Οποτε αν καποιος δεν εχει σκοπο να παρει φινα ποτε ειναι μια πολυ καλη λυση. Για την δικη μου τριχοπτωση μαλλον δεν θα τον επελεγα.

Καλα λογια ειχαν αρχισει να ακουγονται για τον Αναστασακη πριν ερθει στο φορουμ. Δεν αλλαξε κατι οταν ηρθε. Το μονο που αλλαξε ειναι ο σεβασμος απο καποιους απο εμας για τις επιπλεον πληροφοριες που εδινε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα