Cosmas- DHI Athens - 1416 grafts - Γιατρός: Β. Μαντσιούκας (09-02-2021)

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν κρίνω από το πρίν και την φωτό της τοποθέτησης έχω την εντύπωση ότι μπήκαν πάρα πολύ λίγα στην β ζώνη όπου και εκεί ήταν το κύριο προβλήμα.....δεν μπορώ να κτλ λόγο ...βασικά μπορώ να κτλ τον λόγο για να πω την αλήθεια απλά να είναι έτοιμος ο φίλος από τώρα και για δεύτερο γύρο .....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

veg

Active Member
Ολα να πανε κατ ευχην και απο μενα , φαινεται 'καθαρη δουλεια ' . Τα 3 τριχα ειναι πλεονεκτημα για πισω αλλα δεν ξερω αν βοηθουν στην φυσικοτητα της hairline .Εχει πλεονεκτημα το κεντρο της μπροστινης σου περιοχης που θα δεσει με τα πλαινα .Γενικα δειχνεις περιπτωση που εχει ολα τα 'προσοντα ' να παει πολυ καλα . Η αληθεια ειναι πως αυτη την κλινικη δεν την ειχα σε υποληψη παροτι ειναι απο τις παλαιοτερες και γνωστοτερες , λογω καποιου σεμιναριου που ειχα παει αρκετα παλια καπου στις αρχες Βουλιαγμενης , οπου διαπιστωσα καποια 'παραπλανητικα' στοιχεια . Ομως η δικη μου εντυπωση δεν εχει σημασια και τα χρονια περνανε και γινονται και αλλαγες .
 

Cosmas

New Member
Ολα να πανε κατ ευχην και απο μενα , φαινεται 'καθαρη δουλεια ' . Τα 3 τριχα ειναι πλεονεκτημα για πισω αλλα δεν ξερω αν βοηθουν στην φυσικοτητα της hairline .Εχει πλεονεκτημα το κεντρο της μπροστινης σου περιοχης που θα δεσει με τα πλαινα .Γενικα δειχνεις περιπτωση που εχει ολα τα 'προσοντα ' να παει πολυ καλα . Η αληθεια ειναι πως αυτη την κλινικη δεν την ειχα σε υποληψη παροτι ειναι απο τις παλαιοτερες και γνωστοτερες , λογω καποιου σεμιναριου που ειχα παει αρκετα παλια καπου στις αρχες Βουλιαγμενης , οπου διαπιστωσα καποια 'παραπλανητικα' στοιχεια . Ομως η δικη μου εντυπωση δεν εχει σημασια και τα χρονια περνανε και γινονται και αλλαγες .

Ευχαριστώ φίλε Veg και εγώ πιστεύω οτι όσο περνάνε τα χρόνια υπάρχουν αλλαγές (ελπίζουμε προς το καλύτερο πάντα) και είμαι αισιόδοξος για το αποτέλεσμα.
 

Cosmas

New Member
Αν κρίνω από το πρίν και την φωτό της τοποθέτησης έχω την εντύπωση ότι μπήκαν πάρα πολύ λίγα στην β ζώνη όπου και εκεί ήταν το κύριο προβλήμα.....δεν μπορώ να κτλ λόγο ...βασικά μπορώ να κτλ τον λόγο για να πω την αλήθεια απλά να είναι έτοιμος ο φίλος από τώρα και για δεύτερο γύρο .....
Όλα τα σενάρια είναι πιθανά, μελλοντικά θα δείξει...
 

Cosmas

New Member
Ένας μήνας ακριβώς μετά την μ.μ. Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος με τη δότρια η οποία φαίνεται σαν να μην πειράχτηκε καθόλου. Ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα βέβαια αλλά πιστεύω οτι μέχρι στιγμής πάει καλά η φύτρωση και έχει ακόμα να δώσει (ξεκίνησα και μινοξιδίλη). Ποια είναι η άποψη σας? P.s. Sorry για την ποιότητα αλλά είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210310_142917.jpg
    IMG_20210310_142917.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 492
  • IMG_20210310_142933.jpg
    IMG_20210310_142933.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 409
  • IMG_20210310_142938.jpg
    IMG_20210310_142938.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 334
  • IMG_20210310_143006.jpg
    IMG_20210310_143006.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 382

Georgie

Well-Known Member
Ένας μήνας ακριβώς μετά την μ.μ. Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος με τη δότρια η οποία φαίνεται σαν να μην πειράχτηκε καθόλου. Ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα βέβαια αλλά πιστεύω οτι μέχρι στιγμής πάει καλά η φύτρωση και έχει ακόμα να δώσει (ξεκίνησα και μινοξιδίλη). Ποια είναι η άποψη σας? P.s. Sorry για την ποιότητα αλλά είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω.
Ποια φυτρωση παει καλα ?
Ενα μηνα εισαι ρε Man
Και αυτα που βλεπεις θα φύγουν τον άλλο μηνα
Απο τον 4ο θα ασχοληθείς με τη φυτρωση
 

v_anast

Member
Είσαι στην αρχή ακόμα, οπότε κάνε υπομονή κανά 3μηνο μέχρι να αρχίσουν να σκάνε τα εμφυτευμένα μοσχεύματα. Μακάρι στην κλινική να διαχειρίζονταν το ίδιο καλά τη λήπτρια, όπως κάνουν με τη δότρια.

καλή φύτρωση φίλε!
 

kharmacoma

Well-Known Member
M
Ένας μήνας ακριβώς μετά την μ.μ. Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος με τη δότρια η οποία φαίνεται σαν να μην πειράχτηκε καθόλου. Ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα βέβαια αλλά πιστεύω οτι μέχρι στιγμής πάει καλά η φύτρωση και έχει ακόμα να δώσει (ξεκίνησα και μινοξιδίλη). Ποια είναι η άποψη σας? P.s. Sorry για την ποιότητα αλλά είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω.

Ε με 1416g οντως δεν πειράχτηκε η δότρια! Παραείναι απείραχτη! :p Οπως ειπαν τα παιδια υπομονη, έχεις ακόμα μέχρι να ξεκινήσει η φύτρωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Ένας μήνας ακριβώς μετά την μ.μ. Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος με τη δότρια η οποία φαίνεται σαν να μην πειράχτηκε καθόλου. Ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα βέβαια αλλά πιστεύω οτι μέχρι στιγμής πάει καλά η φύτρωση και έχει ακόμα να δώσει (ξεκίνησα και μινοξιδίλη). Ποια είναι η άποψη σας? P.s. Sorry για την ποιότητα αλλά είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω.
Αν και σου πήραν περισσότερο από το πίσω μέρος της δότριας και δεν επεκτάθηκαν στα πλάγια, δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο pattern εξαγωγής και η δότρια σου φαίνεται όντως απείραχτη, λες και δεν έκανες επέμβαση. Βέβαια δεν σου πήραν και πολλά μοσχεύματα.
 

Cosmas

New Member
Αν και σου πήραν περισσότερο από το πίσω μέρος της δότριας και δεν επεκτάθηκαν στα πλάγια, δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο pattern εξαγωγής και η δότρια σου φαίνεται όντως απείραχτη, λες και δεν έκανες επέμβαση. Βέβαια δεν σου πήραν και πολλά μοσχεύματα.
Σίγουρα είναι λίγα τα grafts. Μέχρι στιγμής χαίρομαι που φαίνεται απείραχτη η δότρια, αυτό σημαίνει ότι έχει να δώσει ακόμα σε μελλοντική μεταμόσχευση.
 

Cosmas

New Member
Δεύτερος μήνας. Δεν έχω κουρευτεί ακόμη και η φύτρωση είναι ασσύμετρη. Βλέπω δειλά - δειλά κάποια ακόμα εμφυτεύματα να πετάγονται αλλά θα έχω καλύτερη εικόνα μόλις κλείσω τετράμηνο και έπειτα. Συνεχίζω μινοξιδίλη και βλέπουμε.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210412_145015~3.jpg
    IMG_20210412_145015~3.jpg
    652.7 KB · Προβολές: 358
  • IMG_20210412_145037~2.jpg
    IMG_20210412_145037~2.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 457

Soleboom

New Member
Φίλε μου πως έχει πάει η μμ σου ; Σκέφτομαι να κάνω στην DHI και εγώ και θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω την εξέλιξη σου.
 

Chris34

Active Member
Έχει να φανεί κοντά δύο χρόνια ο φίλος. Μετά τους 3,5 μήνες εξαφανίστηκε. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα σου απαντήσει;
Επίσης του είχαν βάλει 1400 τριχοθυλακια. Αυτό φτάνει σαν πληροφορία.
 

konelos

Active Member
Εθεάθη 10 Αύγουστος 2021
Πιστεύω οι περισσότεροι απλά βαριούνται να ασχολούνται με forum, άμα είχε αποτύχει το ποιο πιθανό θα ήταν εδώ να πει τον πόνο του, στην αποτυχία θέλουμε παρηγοριά, στην επιτυχία κουνάμε μαντίλι.
 
Μπλουζα