DGP, FUE, 3655g, 17/2/2021

Φίλε μου καλησπέρα
Το πατερν σου όπως φαίνεται τώρα είσαι για nw5 κ βλέπουμε κ είσαι ακόμα 33
Η δότρια σου δεν φαίνεται να έχει μεγάλη πυκνότητα κ ήδη το κροουν έχει κατέβει χαμηλά περιοριζοντας τη δότρια σου
Γνώμη μου μην μπεις για τόσο μεγάλη εξαγωγή κ φτιάξε μόνο την μπροστά ζώνη
Πιστεύω με 2500 grafts θα έχεις ενα αξιοπρεπεστατο αποτέλεσμα

Επίσης κάτι τελευταίο κ πιο σημαντικό
ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ Κ ΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΦΙΝΑ άσχετα με το τι θα σου προτείνει ο γιατρός

Εύχομαι ότι καλύτερο κ να πάνε όλα καλά
 
  • Like
Reactions: DGP

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

midnight express

Well-Known Member
Φιλε μου, δεν μετεφερα τη δικη μου αποψη. Αλλωστε προσωπικα δεν εχω δει ουτε σε φωτογραφια τον κ. Τυρκαλα.

Η αποψη αυτη ειναι με βαση οσα ειχε αναφερει ο μεγαλυτερος πολέμιος της φιναστεριδης, ο Μεγας Γεωργιος ο Φιναστεριδομάχος. :) :D

Σε παρελθοντικα του ποσταρισματα, οταν ηθελε παση θυσια να μας πεισει οτι η φιναστεριδη ειναι το χαπι του διαβολου που μεταμορφωνει τους αντρακλες σε γυναια, επικαλουταν τις αποψεις του ειδικου, του κ. Τυρκαλα.

Με βαση, λοιπον, αυτες τις αναφορες θεωρησα οτι ο γιατρος ειναι καθετα αρνητικος στη ληψη φιναστεριδης.
Μπορει ο Γιατρος να εκρινε οτι η περιπτωση του Γιωργου δεν χρειαζεται φινα.Τα δεδομενα σε καθε ανθρωπο αλλαζουν συνεχεια και η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.
 

DGP

Member
Η δότρια σου είναι έτσι από το ξύρισμα?
Γιατί δεν τη βλέπω και πολύ καλά,να του το πεις γιατί αν φαίνεται έτσι είναι σαν να κατεβαίνει επικίνδυνα χαμηλά το crown.
Η φορα της τριχας ειναι καθετη που δεν βοηθαει κ πολυ στην εικονα αλλα ναι δεν νομιζω να εχω και την καλυτερη δοτρια!
 

Aldo

Well-Known Member
2500 max μπροστα! Μην σταματησεις την φινα σε καμια περιτωση, και κρατα καβατζες για το μελλον γιατι μπορει να σε χαιρετησει το crown.
Εχεις ανοιχτοχρωμη τριχα και δε θα εχεις τρελο contrast με το δερμα και ετσι δεν χρειαζονται υπερβολες ....
 
  • Like
Reactions: DGP

vlafo

Well-Known Member
2500 μπροστα 500 πισω?
Εκεί είσαι αλλά πίσω θα πρέπει να δει με ααφάλεια τι μπορεί να σου βάλει.
Εγώ θα το τσίμπαγα λίγο προς τα πάνω το μπροστά,περίπου 2700-2800g γιατι είναι η μόστρα,και με ένα ψηλό λόγο που θα παίξει θα είσαι σούπερ.
 
  • Like
Reactions: DGP

DGP

Member
Εκεί είσαι αλλά πίσω θα πρέπει να δει με ααφάλεια τι μπορεί να σου βάλει.
Εγώ θα το τσίμπαγα λίγο προς τα πάνω το μπροστά,περίπου 2700-2800g γιατι είναι η μόστρα,και με ένα ψηλό λόγο που θα παίξει θα είσαι σούπερ.
Ευχαριστω! Θα το δω και με τον γιατρο και απο βδομαδα με το καλο θα σας ενημερωσω!
 

midnight express

Well-Known Member
Ριξε βαρυτητα στην χερλαιν φιλε...Προσωπικα καραφλο θεωρω οποιον δεν εχει χερλαιν..Αν υπαρχει μια ωραια χερλαιν ολα ειναι υποδεεστερης σημασιας τριχοπροβληματα...στο φιναλε τα αφηνεις μακρυα με μια κοτσιδα και εισαι αρχοντας!
 

DGP

Member
Ριξε βαρυτητα στην χερλαιν φιλε...Προσωπικα καραφλο θεωρω οποιον δεν εχει χερλαιν..Αν υπαρχει μια ωραια χερλαιν ολα ειναι υποδεεστερης σημασιας τριχοπροβληματα...στο φιναλε τα αφηνεις μακρυα με μια κοτσιδα και εισαι αρχοντας!
Η αληθεια ειναι οτι στα 5 εκατοστα στο κροουν μου φαινεται ελαχιστα η αραιωση!αλλα ναι με νοιαζει μπροστα πιο πολυ γτ θελω να τα χω με την δευτερη σκαλα ολο το κεφαλι:)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Χαιρομαι ιδιαιτερα που ο κ. Τυρκαλας αρχισε να αναθεωρει τις αποψεις του για τη φιναστεριδη (εκτος και αν αυτα που μετεφερε στο forum ο φιλος Γιωργος ηταν αναληθη). Φαινεται οτι αρχιζει να αντιλαμβανεται την αναγκαιοτητα συνδυασμου μεταμοσχευσης και θεραπειας, ωστε τα αποτελεσματα να ειναι οσο το δυνατον πιο μακροπροθεσμα.

Η φιναστεριδη ειναι εκ των ων ουκ ανευ για ατομα 30-35 ετων, αν θελουν να διατηρησουν για, τουλαχιστον, μια δεκαετια αναλλοιωτο το αποτελεσμα μιας μεταμοσχευσης. Στην αντιθετη περιπτωση, τρεχουν και δε φθανουν με συνεχομενα "μερεμετια", για να αναπληρωνουν τα κενα που αφηνει πισω της η προϊουσα τριχοπτωση.
Ξέρεις πιο είναι το θέμα με σένα ;σου λένε κάτι ...το παρερμηνεύεις όπως θες εσύ η το καταλαβαίνεις καπώς διαφορετικά το πιστεύεις μετά και το υιοθετείς μετα ..... αναθεωρεί ο τυρκαλας από τι; Σου είπα ποτέ ότι είναι αρνητικός ο τυρκαλας από την φίνα; Σου είπα ότι δεν τρελενεται....αποφεύγει να την προτείνει σίγουρα πιστεύει ότι το 2-3% είναι ουτοπικό και την λέει σε άτομα που θεωρεί ότι είναι κατάλληλοι αλλά και δεν είναι αρνητικοί....σπάνια δλδ....σε μένα ας πούμε και να ήθελε να μου προτείνει δεν του αφήνω το περιθώριο...είναι άπλο....μην απαντήσεις και άσε το νήμα να εξελιχθεί ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Και
Φιλε μου, δεν μετεφερα τη δικη μου αποψη. Αλλωστε προσωπικα δεν εχω δει ουτε σε φωτογραφια τον κ. Τυρκαλα.

Η αποψη αυτη ειναι με βαση οσα ειχε αναφερει ο μεγαλυτερος πολέμιος της φιναστεριδης, ο Μεγας Γεωργιος ο Φιναστεριδομάχος. :) :D

Σε παρελθοντικα του ποσταρισματα, οταν ηθελε παση θυσια να μας πεισει οτι η φιναστεριδη ειναι το χαπι του διαβολου που μεταμορφωνει τους αντρακλες σε γυναια, επικαλουταν τις αποψεις του ειδικου, του κ. Τυρκαλα.

Με βαση, λοιπον, αυτες τις αναφορες θεωρησα οτι ο γιατρος ειναι καθετα αρνητικος στη ληψη φιναστεριδης.
Κ κόψε την ειρωνεία ...είπαμε κάτι ....μην ασχολείσαι επιτέλους μαζί μου ....αν δεν συμφωνείς μαζί μου κανένα πρόβλημα ... σταματά να ασχολείσαι μαζί μου ....
 

tol

Well-Known Member
Προσωπικα δεν μπορω να του βαλω ταμπελα αν ειναι υπερ η κατα.Δεν μου εδωσε ποτε τετοια εντυπωση


Αρα δεν ειναι κολλημενος υπέρ η κατά, πάντα ανά περίπτωση.


Ξέρεις πιο είναι το θέμα με σένα ;σου λένε κάτι ...το παρερμηνεύεις όπως θες εσύ η το καταλαβαίνεις καπώς διαφορετικά το πιστεύεις μετά και το υιοθετείς μετα ..... αναθεωρεί ο τυρκαλας από τι; Σου είπα ποτέ ότι είναι αρνητικός ο τυρκαλας από την φίνα;

Λοιπον, φιλε Γιωργο...επειδη σου το εχω γραψει πολλες φορες δεν αντιλαμβανεσαι τον γραπτο νεοελληνικο λογο...επειδη πολλες φορες γραφεις σχόλια και δεν καταλαβαινεις το νοημα τους...επειδη νομιζεις οτι οι αλλοι δεν καταλαβαινουν και παρερμηνευουν...

Παρε μια μικρη προχειρη αποδειξη, για να καταλαβεις οτι ή εσυ δεν ξερεις τι γραφεις ή ορθως ειχα εκτιμησει οτι ο κ. Τυρκαλας ειναι αρνητικος στο θεμα της φιναστεριδης...

Μεταφερω αυτολεξει ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑ

23 Δεκεμβριου 2020

Νημα: 2329 grafts / 6618 hair STARKS CLINIC

"Ο γιατρός αποφεύγει συστηματικά να προτείνει φίνα γιατί ξέρει παρά πολύ καλά πόσο επιβλαβές είναι σε πολύ μεγάλο ποσοστό ασθενών"

Πες μου τωρα...αντε να δω τι δικαιολογια θα βρεις...

Οταν καποιος νοημων με αισθηση της νεοελληνικης γλωσσας διαβαζει αυτο το σχόλιο σου, ποια γνωμη θα σχηματισει για τη θεση που εχει ο κ. Τυρκαλας για τη φιναστεριδη;

Καταλαβαινεις τη νεοελληνικη γλωσσα ή χειριζεσαι το λογο, οπως σου κατεβει στο κεφαλι;

Προσωπικα, διαβαζοντας τετοια σχολια απο εσενα που γνωριζεις αμεσα το γιατρο, βγαζω το αβιαστο συμπερασμα οτι ο κ. Τυρκαλας ειναι "φανατικος πολέμιος" της φιναστεριδης.

Οταν ο ιδιος ο γιατρος φθανει σε σημειο να ισχυριζεται (φυσικα εντελως ανυποστατα και χωρις αποδειξεις) οτι η φιναστεριδη ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΛΑΒΗΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΣΘΕΝΩΝ, τοτε τι συμπερασματα βγαζουμε για τη θεση του εναντι αυτης.

ΥΓ Το κακο με πολλους ειναι οτι δεν καταλαβαινουν πως τα γραπτα τους μενουν στο forum. Μπορει να θελουν να κανουν κωλοτουμπες, μπορει να θελουν να πεισουν οτι οι αλλοι παρερμηνευουν και οτι δεν ξερουν τι λενε, αλλά, δυστυχως για αυτους, τα γραπτα τους μενουν και αποκαλυπτουν την αληθεια.
 

bobby

Well-Known Member
Καλημέρα και από εμένα, καλή τύχη στον φίλο! Νομίζω και εγώ πρέπει να ομαδοποιηθούν τα περιστατικά του κ. Τυρκαλά.
 
  • Like
Reactions: DGP

koumparos

Well-Known Member
Πάντως εάν κρίνω από το προφίλ του στο face μου φενεται ένας απλός άνθρωπος μακρυά από φανφάρες και celebrity μπούρδες.Το νόημα το έπιασε με τις τιμές και βλέπω τρομερή εξέλιξη της κλινικής του.Περιμενω και εγώ με ενδιαφέρον να δω πως θα τα πάει συνολικά.Ισως επιτέλους δούμε και Ελλάδα υψηλές πυκνότητες με τιμες προσιτές για εμάς πλέον.
 

vlafo

Well-Known Member
Κουμπάρε
Και 1.5 λέω εγώ να το πάει,όταν σου κάνει αυτά που πρέπει τότε δεν έχει κανένας θέμα.
Το πρόβλημα είναι όταν δεν παίρνεις αυτά που πρέπει και τιμολογείς πάνω από αυτό που αξίζεις και δίνεις σαν αποτέλεσμα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Κουμπάρε
Και 1.5 λέω εγώ να το πάει,όταν σου κάνει αυτά που πρέπει τότε δεν έχει κανένας θέμα.
Το πρόβλημα είναι όταν δεν παίρνεις αυτά που πρέπει και τιμολογείς πάνω από αυτό που αξίζεις και δίνεις σαν αποτέλεσμα.
Εγω λεω να μεινει εκει που ειναι ο Τυρκαλας και δεν θα χασει, αλλα θα βγει κερδισμενος (που ηδη εχει βγει)...Βλεπεις ποσα ατομα, εχουν ηδη παει τελευταια και θα πανε για επεμβαση!

Ακριβως εκει ειναι το προβλημα vlafo, ουσιαστικα εκει δεν πληρωνεις για το αποτελεσμα που θα παρεις, αλλα πληρώνεις το μαρκετινγκ που κανουν, τα εξοδα προσωπικου-κλινικής και τους θεωριτικους τιτλους στα χαρτια. Αγοραζεις "αερα" δηλαδη.
 
Μπλουζα