Anastasakis or Lorenzo? :)) NW stage V, - 4150 FUs - F.U.T + FUE - Άνδρας 46 ετών

giamakr1

Active Member
Ναι δεν ειναι αυτονόητο.
Αφενός, υπάρχει κάπου ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΑ?
Εξηγησα ακριβως τι συνεβη και ο τιτλος ειναι ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΟΣ.
θα μπορουσα να ειχα γραψει Lorenzo - Ανασυασακης σημειωσατε 2, και ΠΑΛΙ να ειμαι ακριβης.
Ασχετα ΓΙΑΤΙ ο ασθενης επελεξε, εγω ακριβης θα ημουν.

Το ζητούμενο ειναι ΓΙΑΤι γινεται θέμα?
Χασατε τον χρόνο σας?
Ενθουσιαστηκατε και μετα απογοητευτηκατε?
Επαναλαμβανω, καλο θα ειναι να ειμαστε λιγο χαλαροτεροι και να μην ειναι κάποιοι με το δακτυλο στην σκανδαλη να κανουν τον... Τιμωρο ή τον Εισαγγελεα.
Υλικο σας προσφερουμε και μαλιστα υψηλής ποιότητας.
Οποτε θα το σερβιρουμε οπως επιθυμούμε εμεις, πάντα με την προυπόθεση ότι ειναι ποιοτικό, τιμιο και ειλικρινες.
Τα υπόλοιπα ειναι παιχνιδακια .
Όποιος θέλει να μου υποδειξει πως θα εκφραζομαι, ενω ο ιδιος δεν ανηκει στο moderation team, καλο θα ειναι να πάει σε άλλα νηματα που δεχονται υποδειξεις.
Θα παρακαλουσα τον @CVIAL , εαν κρινει απαραιτητο να τοποθετηθει επι του συγκεκριμενου μηνυματος στο οποιο εαν απαντησω οπως αρμοζει στην επιθετικοτητα του κινδυνευω με ban. Εγω σταματαω εδω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Το θεμα ειναι αγαπητε εκπροσωπε ειναι οτι χωρις λογο γινεται ολο αυτο. Πρεπει δλδ να γραψετε αυτο τον τιτλο; Πρεπει παντα να πιανομαστε απο το καθετι; Γινετε απο τη μερια σας απλοι-λιτοι-αποτελεσματικοι και μονο κερδισμενοι θα βγειτε απο το forum
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλουσα τον @CVIAL , εαν κρινει απαραιτητο να τοποθετηθει επι του συγκεκριμενου μηνυματος στο οποιο εαν απαντησω οπως αρμοζει στην επιθετικοτητα του κινδυνευω με ban. Εγω σταματαω εδω

Έχεις δίκιο giamakr1 διάβασα την τοποθέτηση σου και την ανταπάντηση. Υπερβολική. Δεν μπορώ να καταλάβω αγαπητέ εκπρόσωπε γιατί είναι ανάγκη αντί για λιτές απαντήσεις να κάνετε τέτοιου είδους «απαντήσεις/ανακοινώσεις». «Ενθουσιαστήκατε και μετά απογοητευθήκατε;», «τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκια», κλπ. Σας παρακαλώ κάντε μου την χάρη και αλλάξτε ύφος, τουλάχιστον ως προς κάποιους που φαίνονται από τον τρόπο γραφής τους ότι δεν έχουν σκοπό τον καυγά αλλά εκφράζουν την άποψη τους. Κατ’ αυτόν τον τρόπο δεν πρόκειται να επέλθει ηρεμία και έχετε και εσείς ένα μέρος της ευθύνης.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Έχεις δίκιο giamakr1 διάβασα την τοποθέτηση σου και την ανταπάντηση. Υπερβολική. Δεν μπορώ να καταλάβω αγαπητέ εκπρόσωπε γιατί είναι ανάγκη αντί για λιτές απαντήσεις να κάνετε τέτοιου είδους «απαντήσεις/ανακοινώσεις». «Ενθουσιαστήκατε και μετά απογοητευθήκατε;», «τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκια», κλπ. Σας παρακαλώ κάντε μου την χάρη και αλλάξτε ύφος, τουλάχιστον ως προς κάποιους που φαίνονται από τον τρόπο γραφής τους ότι δεν έχουν σκοπό τον καυγά αλλά εκφράζουν την άποψη τους. Κατ’ αυτόν τον τρόπο δεν πρόκειται να επέλθει ηρεμία και έχετε και εσείς ένα μέρος της ευθύνης.

Ας δούμε λίγο τι έγινε.
Εγραψα έναν teaser και ΑΚΡΙΒΗ τιτλο και τι έγινε?
Αντι να ασχοληθούν με το εντυπωσιακό περιστατικό άρχισε η γκρινια για σαχλαμαρες.
Κάποιος μίλησε για παραπλάνηση
Άλλος για πρόκληση
Άλλος για τρολαρισμα.
Αλλος ειπε τον Αναστασακη ...Παναθηναικό του 2021
Ο πρώτος δεν πρόλαβα να τελειωσω χθες το ποστ και πεταξε ότι βρηκε μπροστα του.
Αν θεωρείτε εσεις ότι αυτη ειναι συμπεριφορά που αρμόζει και που πρέπει να ανεχομαι, εγω διαφωνω.

Θεωρω εντελώς αναρμοστο να με εγκαλούν για έναν ακριβη μεν, teaser δε τιτλο.
Εσεις @CVIAL καταλαβαινετε οτι η επιθετικότητα κάποιων δεν ειναι λόγω του τιτλου.
Ειναι αφορμη επειδή έχουν beef με την κλινική και με μενα που δεν έχω submissive συμπεριφορα όπως ειθισται από εταιρείες και κλινικές.
Και η λύση δεν ειναι να κάνω εγω ...οτι δεν καταλαβα.
Η λύση ειναι οι κακότροποι να μην ασχολουνται μαζι μας.

Ποσταρουμε περιστατικά, προσφερουμε υλικό, και δεν θα ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ούτε θα ΞΕΚΙΝΗΣΩ κάτι ποτέ.
Αλλά, επειδη εκπροσωπώ μια κλινική, να πρέπει εγώ να ανέχομαι την τοξικότητα, επιθετικότητα και ενίοτε την συκοφαντία κάθε ανώνυμου χωρίς να υπερασπίζομαι την κορυφαια κλινική που εργαζομαι (γνωμη μου φυσικά, έτσι, μην αρχισουν πάλι καποιοι), δεν ειναι ούτε στον χαρακτήρα μου ουτε στο job discription μου.

Αν θέλετε να μου/μας θεσετε όρους ως κλινική τι θα γραφουμε και πώς, να το μεταφερω και αν γινει δεκτο θα δω τι θα κάνω ως άτομο.
Το τι θα κάνει ο ιατρός δεν ξέρω.
Αλλά, double standards να λεει ο καθε ανωνυμος οτι θέλει, να διαστρεβλωνει, να δυναμιτιζει με άσχετο τροπο νηματα που σκοπό έχουν τη γνωση και να μενει αναπαντητος-ασυδοτος και να κινδυνευω εγω με ban, ειναι άδικο.
Παρόλο που μια τετοι απόφαση θα ειναι λαοφιλης και θα διατηρησει την ...ομοιόσταση της συμπεριφοράς του forum.
Αν ΑΥΤΗ την ομοιοσταση θελετε, ειναι αποφαση δική σας.
Ενημερωστε μας γιατι ειναι κουραστικό πλεόν να βγαζει εδω ο καθενας την τοξικοτητα του και ενοχλει όσους θέλουν να εργαστούν (όπως εγω κυριοι) ή να μαθουν.

Σας ευχαριστω για το χρονο σας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ημουν πολυ συγκεκριμένος και το παραπάνω σχόλιο σας πολύ γενικο. Σας εγραψα για την απάντηση που δώσατε σε συγκεκριμένο σχόλιο μελους το οποίο αποδεχθηκε τις εξηγήσεις σας, δεν το συνέχισε, ούτε σας παρομοιασε με κάτι. Η απάντηση σας ΣΕ αυτό το μέλος δεν ήταν η πρεπουσα. Δεν σας ζητώ να μην υπερασπιζεσθε τις απόψεις σας, απλα δεν μπορεί να τους παιρνει η μπάλα ολους όταν κάποιοι σας εκνευρίζουν. Χάνετε το δίκιο σας.
 

tol

Well-Known Member
Αντι να ασχοληθούν με το εντυπωσιακό περιστατικό

Αφου θελετε να ασχοληθουμε με το "εντυπωσιακο" περιστατικο, ας το κανουμε.

Καταρχας, καποιοι τυχαινει να γνωριζουν την ορθη σημασια των εννοιων/λεξεων της νεοελληνικης γλωσσας και κατ' επεκταση θεωρουν οτι "βιαζεται η νοημοσυνη τους" διαβαζοντας τα γραφομενα σας.

"Εντυπωσιακο" χαρακτηριζεται κατι το οποιο ειναι ολοκληρωμενο και προκαλει τον θαυμασμο.

Με ποια, αραγε, λογικη το συγκεκριμενο περιστατικο χαρακτηριζεται "εντυπωσιακο"; Αφου δεν εχουμε καμια απολυτως ενδειξη για τη μελλοντικη εξελιξη και ολοκληρωση του. Μηπως ειναι εντυπωσιακο, επειδη απλα τοποθετηθηκαν 4000 grafts; Και, αν τελικα αυτα δε φυτρωσουν ή υπαρχουν απωλειες, πως θα κριθει το "εντυπωσιακο" αυτο περιστατικο; Αν ειναι να χαρακτηριζεται ετσι, απλα και μονο για την τοποθετηση, φανταστειτε, κυριε εκπροσωπε, ποσο "εντυπωσιακο" θα ηταν με τα 6000 grafts που θα του εβαζε ο Λορεντζο, πραγμα που αδυνατουσε να κανει ο κ. Αναστασακης.


μας δίνει μια καταπληκτική τάξεως ευκαιρία για μια παρουσίαση 2 διαφορετικών "σχολών":

Η φραση "παρουσιαση δυο διαφορετικων σχολων", για οσους γνωριζουν τη νεοελληνικη γλωσσα, προϋποθετει/προϊδεαζει οτι θα ακολουθησουν δυο περιστατικα μεταμοσχευσεων, ενα στη δικη σας κλινικη και ενα στην κλινικη του κ. Λορεντζο. Αφου δεν προκειται ποτέ να δουμε το ιδιο περιστατικο στον κ. Λορεντζο, με ποιο τροπο, κυριε εκπροσωπε, θα μας δοθει η ευκαιρια να συγκρινουμε τις "διαφορετικες σχολες"; (εδω υπαρχουν αμφιβολιες αν θα δουμε την εξελιξη και την ολοκληρωση στη δικη σας κλινικη).

Επισης, γραφετε οτι επιζητατε την τεκμηριωμενη, καλοπροαιρετη κριτικη και εμπεριστατωμενες επισημανσεις επι του θεματος.

Απο την αλλη, ομως, φαινεται οτι τις αποφευγετε, οπως ο διαολος το λιβανι.

Ηδη απο χθες εκανα μια τετοια επισημανση και δε δωσατε καμια απαντηση. Σας επισημανα οτι δεν εχουν δοθει στοιχεια για την εκταση της ληπτριας περιοχης, ωστε να κρινουμε την πυκνοτητα.

Θεωρειτε οτι ειναι ιδιον χαρακτηριστικο των "κορυφαιων" κλινικων να μην κανουν ακριβεις μετρησεις στη ληπτρια περιοχη; Γιατι δεν παρουσιαζετε αυτα τα στοιχεια που εχουν εξεχουσα σημασια; Αν ειναι δυνατον να ζητατε απο τον αγαπητο κ. Cvial να κανει μετρησεις που επρεπε ηδη να εχετε κανει εσεις, ωστε να προχωρησετε στη μεταμοσχευση!!!

Δωστε, λοιπον, απο τωρα αυτα τα στοιχεια, ωστε να δουμε σε δυο-τρεις ημερες, αν θα συμφωνουν με τις μετρησεις του Cvial.

Το μονο που εχετε κανει μεχρι τωρα ειναι να κομπαζετε για πυκνοτητα 50 grafts ανα cm2.

Συγγνωμη, αλλά προσωπικη, υποκειμενικη, ταπεινη αποψη, με εμπειρικο ματι, ειναι οτι η περιοχη που εχω μαρκαρει στην παρακατω φωτογραφια με κοκκινο χρωμα, μια αρκετα μεγαλη περιοχη, σε καμια περιπτωση δεν εχει πυκνοτητες πανω απο 30 grafts ανα cm2. Προσωπικα παρατηρω μια αραιη τοποθετηση...μπορει και να σφαλλω.

Screenshot_20210129-194057-1.png


Επομενως, αν στο crown και σε αυτη τη περιοχη οι πυκνοτητες δεν υπεβαινουν τα 30 grafts, τοτε που υπαρχουν τα 50αρια; Μονο στα πρωτα χιλιοστα της hairline;

Αυτες ειναι οι δικες μου, υποκειμενικες, καλοπροαιρετες παρατηρησεις/αποριες.

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις που θα δωσετε σε αυτες. Καλο σας βραδυ!
 

vlafo

Well-Known Member
Συγγνωμη, αλλά προσωπικη, υποκειμενικη, ταπεινη αποψη, με εμπειρικο ματι, ειναι οτι η περιοχη που εχω μαρκαρει στην παρακατω φωτογραφια με κοκκινο χρωμα, μια αρκετα μεγαλη περιοχη, σε καμια περιπτωση δεν εχει πυκνοτητες πανω απο 30 grafts ανα cm2. Προσωπικα παρατηρω μια αραιη τοποθετηση...μπορει και να σφαλλω.
Η έκταση η συνολική είναι περίπου 150max οπότε σίγουρα δεν υπερβαίνει τα 30g,σε τοπικά σημεία μπροστά κυρίως στη χερλάιν μπορεί να ανεβαίνει λίγο αλλά δεν είναι αρκετό.
Για να πετύχαινε τέτοιες πυκνότητες ήθελε 6000g που ήταν και η εκτίμηση του Lorenzo.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ για να κάνω την ατμόσφαιρα λίγο ανάλαφρη θα πω το έξης υποστηρίζοντας τον εκπρόσωπο της κλινικής ......συμφωνώ μαζί του σε όσους κατηγορούν τον Αναστασάκη ότι είναι Παναθηναϊκός και ο Λορέντζο Ρεάλ..... Με πιο δικαίωμα το λέτε ; Από πού το γνωρίζετε; Δεν ξέρω τι ομάδα είναι ο Λορέντζο πάντως ο ο Αναστασάκης είναι Μπαρτσελόνα από μικρός .... :p
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε φίλε εκπρόσωπε τι κακό είναι αυτό?οποίος γράψει το οτιδήποτε αμέσως ειρωνίες και τα ρέστα..ότι μας έδειξες κάτι και ξενέρωσα με,με την έννοια ότι είναι φοβερό κτλ..χαμένα τα έχεις..δεν θα έγραφα κάτι αλλά προκαλείς πολύ..και για να χαλαρώσεις λίγο με τις φανφάρες περί φοβερού περιστατικού και έχουμε και κάποια ποντικομελη που αναπαράγουν τις ίδιες φανφάρες να σε προσγειωσω λίγο..μόνο που είδα or lorenzo,γέλασα..σου λέει ο ισπανουλης 6κ grafts..για να γίνεις όπως πρέπει..έρχεται ο Μπαρτσελόνας και λέει 4k..και γράφεις or..τι or αδερφέ μου??πες μου ρε σατανά ότι τα 4κ θα τα κάνεις να δείχνουν όπως τα 6κ του lorenzo να μας τρελάνεις εντελώς..του βάλατε 45% λιγότερα grafts και μιλάτε για σύγκριση?είδα κάτι σχόλια πιο πάνω από τον Χρήστο για φοβερά πράγματα και αρκετά λεφτά λιγότερα και απορώ..αν βάζατε 6k grafts να λέγατε or ..τώρα ούτε για χαβαλε δεν λέγετε.γι αυτό και κάποιες αντιδράσεις μελών που απλά το ανέφεραν και βρήκες πάλι την καραμέλα με τους εμπαθείς και ότι μας (ξενερωσατε) με την φοβερή δουλειά..τι να πω.!! Τα είπα πιο πανω
 

Xristos87

Well-Known Member
Ρε φίλε εκπρόσωπε τι κακό είναι αυτό?οποίος γράψει το οτιδήποτε αμέσως ειρωνίες και τα ρέστα..ότι μας έδειξες κάτι και ξενέρωσα με,με την έννοια ότι είναι φοβερό κτλ..χαμένα τα έχεις..δεν θα έγραφα κάτι αλλά προκαλείς πολύ..και για να χαλαρώσεις λίγο με τις φανφάρες περί φοβερού περιστατικού και έχουμε και κάποια ποντικομελη που αναπαράγουν τις ίδιες φανφάρες να σε προσγειωσω λίγο..μόνο που είδα or lorenzo,γέλασα..σου λέει ο ισπανουλης 6κ grafts..για να γίνεις όπως πρέπει..έρχεται ο Μπαρτσελόνας και λέει 4k..και γράφεις or..τι or αδερφέ μου??πες μου ρε σατανά ότι τα 4κ θα τα κάνεις να δείχνουν όπως τα 6κ του lorenzo να μας τρελάνεις εντελώς..του βάλατε 45% λιγότερα grafts και μιλάτε για σύγκριση?είδα κάτι σχόλια πιο πάνω από τον Χρήστο για φοβερά πράγματα και αρκετά λεφτά λιγότερα και απορώ..αν βάζατε 6k grafts να λέγατε or ..τώρα ούτε για χαβαλε δεν λέγετε.γι αυτό και κάποιες αντιδράσεις μελών που απλά το ανέφεραν και βρήκες πάλι την καραμέλα με τους εμπαθείς και ότι μας (ξενερωσατε) με την φοβερή δουλειά..τι να πω.!! Τα είπα πιο πανω
1ον πας καλα;; (δεν νομιζω)
2ον ειπα για φοβερα πραματα;;;;(επουδενι ανεφερα κατι, αρα δεν πας καλα γιατι "βλεπεις" πραγματα π δεν "βλεπεις" κ τα γραφεις κιολας)
3ον μιλησα για πολυ λιγοτερα χρηματα. Ναι!! ειπα εννοησα οτι στον Αναστασακη θα πληρωσει
αρκετα λιγοτερα χρηματα. ξερεις ποσο παει τιμολογηση στον Λορεντζο;;;;; στον Αναστασακη;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Την επόμενη φορά που θα μου πεις αν πάω καλά και θα εκφράσεις την γνώμη σου ότι δεν είμαι θα σε κάνω αναφορά ..πρώτον..
Δεύτερο,καλά διαβάζω και αυτό που βλέπω είναι αυτό που έγραψα για κάποια μέλη το τι είναι..είσαι και εσύ μέσα σε αυτά..πάλι εκφράζεις βεβαιότητα ότι δεν είμαι καλά και ξαναλέω πως αν ξαναμιλήσεις έτσι σε εμένα θα γίνει αναφορά στη διαχείριση ..τρίτο ,μάλλον δεν ξέρεις καν για τις τιμές του Ισπανού..εδώ στον δικό σου που να ξέρουμε ?μια 2.50€ μια 2.70€ το graft,μια λέει 1.90 αν δεν παίξει και απόδειξη όπως είπε ο ίδιος στο βίντεο με τον cvial όταν αναφέρθηκαν στις τιμες για το θέμα της τιμής και τι συμφωνία θα γινει ,αλλά αυτός δεν το κάνει αυτο,όπως είπε στο τελος..με αυτά που ξέρουμε λοιπόν,ας πούμε 2.50€ το graft, AN του έβαζε 6k grafts θα του έπαιρνε περίπου 15000€. Ε ο Ισπανός θα του έπαιρνε κανένα 18000€.αυτη είναι η διαφορά..αλλά ωραίο ερώτημα έκανες.ποσο πήγε η τιμολόγηση εδώ?δεν αναφέρθηκε τιμή.σωστη ερώτηση έκανες.για τα 4κ που μπήκαν πόσα πλήρωσε ο φίλος?
Υ.γ δεν με ενδιαφέρει να μάθω,αλλά για να δει πόσο χρεώθηκαν τα grafts..γιατί τα 4 στον lorenzo πάνε 14750€.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Την επόμενη φορά που θα μου πεις αν πάω καλά και θα εκφράσεις την γνώμη σου ότι δεν είμαι θα σε κάνω αναφορά ..πρώτον..
Δεύτερο,καλά διαβάζω και αυτό που βλέπω είναι αυτό που έγραψα για κάποια μέλη το τι είναι..είσαι και εσύ μέσα σε αυτά..πάλι εκφράζεις βεβαιότητα ότι δεν είμαι καλά και ξαναλέω πως αν ξαναμιλήσεις έτσι σε εμένα θα γίνει αναφορά στη διαχείριση ..τρίτο ,μάλλον δεν ξέρεις καν για τις τιμές του Ισπανού..εδώ στον δικό σου που να ξέρουμε ?μια 2.50€ μια 2.70€ το graft,μια λέει 1.90 αν δεν παίξει και απόδειξη όπως είπε ο ίδιος στο βίντεο με τον cvial όταν αναφέρθηκαν στις τιμες για το θέμα της τιμής και τι συμφωνία θα γινει ,αλλά αυτός δεν το κάνει αυτο,όπως είπε στο τελος..με αυτά που ξέρουμε λοιπόν,ας πούμε 2.50€ το graft, AN του έβαζε 6k grafts θα του έπαιρνε περίπου 15000€. Ε ο Ισπανός θα του έπαιρνε κανένα 18000€.αυτη είναι η διαφορά..αλλά ωραίο ερώτημα έκανες.ποσο πήγε η τιμολόγηση εδώ?δεν αναφέρθηκε τιμή.σωστη ερώτηση έκανες.για τα 4κ που μπήκαν πόσα πλήρωσε ο φίλος?
Υ.γ δεν με ενδιαφέρει να μάθω,αλλά για να δει πόσο χρεώθηκαν τα grafts..γιατί τα 4 στον lorenzo πάνε 14750€.
τελευταιο σχολιο προς εσενα γιατι κουράζεις.
1ον κανε αναφορα κανε εγκληση ακομη κ μήνυση.!!!!
2ον ο "δικος" μου - κολληταρι ειναι αλλα δεν το ανακοινωνω- του εβαλε 4Κ κ οχι 6Κ οπως λεει στον τιτλο κ οπωςΠΑΛΙ ΛΑΘΟΣ εκανες στα μαθηματικα σου πανω λες οτι εβαλε 45% ..δλδ η διαφορα μεταξυ 6Κ κ 4Κ είναι 45% οκ το μαθαμε κ αυτο.
αυτο π λες αν εβαζε 6Κ θα πληρωνε στον Αναστασακη κοντα τα ιδια λεφτα με τον Ισπανο ΠΑΛΙ κανεις λαθος...ξανα πιασε λιγο τα μαηθματικα σου κ γενικοτερα ολες τις παραμετρους (βλεπεις σε βοηθαω) και υστερα θα βγαλεις ενα νουμερο πανω απο 20000...μπορω να σ πω κ το ποσο με αποκλιση 200 ευρω αλλα ποσο να σε βοηθησω. επομενως ΑΑΑΑΑΝ του εβαζε ο Αναστασακης 6κ π λες κ αν πληρωνε τα λεφτα π λες η διαφορα ειναι πανω απο 5000!!!! αμελητεο ποσο εε...αλλα αν ερθουμε σε φρεσκα κουλούρια κ οχι φανταστικα κουλούρια (αυτα ειναι τα δικα σου) η διαφορα ειναι μεσα σ ακρες 10000!!!
Επισημάνω οτι καμια υπερασπιση κανενος δεν κανω αλλα πονανε τα ματια κ το μυαλο μου οταν βλεπω αναληθη πραματα και λασπη ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ. γραψτε οτι συμβαινει κ αφηστε το κοινο να βγαλει τα συμπερασματα
 

aeratos28

Just aeratos
Αερολογιες ..4κ με 6κ είναι 50% η διαφορά ναι η όχι ρε?ο ένας του έβαζε 6,ο άλλος του έβαλε 4..άρα για ποια σύγκριση μιλάμε εδώ?δεν ξέρεις τι σου γίνετε και έχεις και ύφος.σου λέω.τα 4κ στον Λορέντζο κοστίζουν 14750.στον Αναστασάκη πόσο πλήρωσε αυτός εδώ?όλα τα άλλα είναι εκτός τόπου και χρόνου που λες για να μην αρχίσω τπτ ευαγγελια..και δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε και το παίζεις και λεζάντα..τα μαθηματικά μου μια χαρά είναι,νιώσε λίγο τι γράφουμε και ποια η διαφορά ,στην οποία δεν υπάρχει το or που γράφτηκε και μετά να πετάγεσαι..και ξαναλέω επειδή δεν το απάντησες ,εσύ λοιπόν που ξέρεις τις τιμές του ,πες μας πόσο πλήρωσε ο φίλος εδώ.γοατι αναφέρεις για χαος διαφοράς .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ημουν πολυ συγκεκριμένος και το παραπάνω σχόλιο σας πολύ γενικο. Σας εγραψα για την απάντηση που δώσατε σε συγκεκριμένο σχόλιο μελους το οποίο αποδεχθηκε τις εξηγήσεις σας, δεν το συνέχισε, ούτε σας παρομοιασε με κάτι. Η απάντηση σας ΣΕ αυτό το μέλος δεν ήταν η πρεπουσα. Δεν σας ζητώ να μην υπερασπιζεσθε τις απόψεις σας, απλα δεν μπορεί να τους παιρνει η μπάλα ολους όταν κάποιοι σας εκνευρίζουν. Χάνετε το δίκιο σας.

Εχετε δικιο.
Να ζητησω συγνωμη από το μέλος @giamakr1 και ελπίζω να την δεχθεί.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η έκταση η συνολική είναι περίπου 150max οπότε σίγουρα δεν υπερβαίνει τα 30g,σε τοπικά σημεία μπροστά κυρίως στη χερλάιν μπορεί να ανεβαίνει λίγο αλλά δεν είναι αρκετό.
Για να πετύχαινε τέτοιες πυκνότητες ήθελε 6000g που ήταν και η εκτίμηση του Lorenzo.


Η πρόσθια επιφανεια ειναι 62-65cm2 και εχουν τοποθετηθει 2550 τριχοθυλάκια.
Η οπίσθια επιφάνεια ειναι περίπου 65+ και εχουν τοποθετηθει 1600 τριχοθυλάκια.
Θα τις δειτε τις πυνότητες με ακρίβεια από εβδομαδα, ας ΜΗΝ κανουμε εικασίες.

Η διαφορα των "σχολών" δεν ειναι το ΠΟΣΑ ΧΩΡΑΕΙ γενικα σε 1, 2 η και περισσοτερα χειρουργεια
Ουτε το ΠΟΣΑ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ στην καθε περιοχή.
Αυτα τα ερωτηματα ασχολούνται με το ...σκορ και όχι με την ουσία της ΜΕΤ: χρειαζεται οικονομια και συνεση διότι δεν ξερεις τις σου ξημερωνει με την Ανδρογενετική Αλωπεκία.
Για σκορ και ρεκορ υπάρχουν επυνωσιακα βιντεακια στο youtube.
O Αναστασακης ειναι άλλης νοοτροπίας και οι ασθενέις που τον επιλέγουν ειναι ολοι ικανοποιημενοι.

Το ερωτημα που προσεγγιζεται διαφορετικα ειναι το εξης:
"Μπορω να ικανοποιήσω τον συγκεκριμένο ασθενή με ΕΝΑ χειρουργειο και 4200 τριχοθυλάκια αντι για 2 χειρουργεια και 6000?

Φυσικα και χωρανε 6000.
Και με τριτο χειρουργειο ενας ιατρός του επιπεδου Lorenzo θα στριμωχνε αλλα 1500!
Αλλα στα 6000 λέει "Αρκετα!"

Ο Αναστασακης λέει "Πιστευω πως και 4200 ειναι αρκετα σε αυτον τον ασθενή, που μαλιστα δεν ενδιαφερεται για την κορυφη ιδιαιτερα! Για να δουμε"

Οπότε, καντε μια προσπάθεια να δειτε λίγο το bigger picture.

ΦΥΣΙΚΑ 6000 ειναι περισσοτερα και πυκνότερα
και ΦΥΣΙΚΑ ο Αναστασακης του εβαζε ανετα αλλα 800 στην κορυφη, αφου ηδη του εβγαλε 3700 με το strip, να βγαλει +800 FUE ειναι + 30 λεπτα εξαγωγή. Με το μάτι ΦΑΙΝΕΤΑΙ να χωρανε!
ΟΜΩΣ, δεν ειναι videogame η Ιατρική.
ΗΔΗ αναγκαστηκαν αν τον περιδεσουν με τα 4200, κυρίως για το crown που έκανε popping!
Οπότε, καμια φορά, υπάρχουν παραμετροι που οι μη-ιατροι καλο θα ειναι να καταλαβαινουν πως δεν γνωριζουν.
Και πως δεν ειναι όλα σκορ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να μην αρχίσουμε πάλι τις ατέρμονες συζητήσεις, θα κάνω μια συνολική τοποθέτηση όταν με το καλό έρθει για τις μετρήσεις.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ρε παιδιά, έλεος. Αφήστε να μάθουμε και εμείς οι άσχετοι δύο πράγματα. Καλώς ή κακώς (κακώς) είναι η μόνη κλινική που γράφει στο φόρουμ. Ο CVIAL έχει αποδείξει, τουλάχιστον σε εμένα, πως ποτέ δεν θα άφηνε άμεση η έμμεση παραπλάνηση των μελών ή επισκεπτών του φόρουμ.
Ας είναι εποικοδομητική η συζήτηση (βλ. vlafo), κανείς μας δεν θα χάσει.
 

Disco

Well-Known Member
Για άλλη μία φορά βλέπουμε την συγκεκριμένη κλινική να ξεπερνάει τα όρια με το επιθετικό και ειρωνικό της ύφος απέναντι στα μέλη του φόρουμ. Επειδή παρακολουθώ και άλλα φόρουμ, δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ τέτοια συμπεριφορά από καμία κλινική που εκπροσωπείται σε φόρουμ, είτε γιατί δεν επιτρέπεται από τους διαχειριστές είτε γιατί οι σοβαρές κλινικές δεν επιτρέπουν σε έναν απλό εκπρόσωπο να παίρνει πάνω του την ευθύνη και να εκθέτει ανεπανόρθωτα ολόκληρη την κλινική με την συμπεριφορά του. Αυτή η συμπεριφορά από τον εκπρόσωπο μόνο κακό μπορεί να κάνει σε ένα φόρουμ, δημιουργώντας συνεχώς νέες εντάσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Η πρόσθια επιφανεια ειναι 62-65cm2 και εχουν τοποθετηθει 2550 τριχοθυλάκια.
Η οπίσθια επιφάνεια ειναι περίπου 65+ και εχουν τοποθετηθει 1600 τριχοθυλάκια.
Θα τις δειτε τις πυνότητες με ακρίβεια από εβδομαδα, ας ΜΗΝ κανουμε εικασίες.

Η διαφορα των "σχολών" δεν ειναι το ΠΟΣΑ ΧΩΡΑΕΙ γενικα σε 1, 2 η και περισσοτερα χειρουργεια
Ουτε το ΠΟΣΑ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ στην καθε περιοχή.
Αυτα τα ερωτηματα ασχολούνται με το ...σκορ και όχι με την ουσία της ΜΕΤ: χρειαζεται οικονομια και συνεση διότι δεν ξερεις τις σου ξημερωνει με την Ανδρογενετική Αλωπεκία.
Για σκορ και ρεκορ υπάρχουν επυνωσιακα βιντεακια στο youtube.
O Αναστασακης ειναι άλλης νοοτροπίας και οι ασθενέις που τον επιλέγουν ειναι ολοι ικανοποιημενοι.

Το ερωτημα που προσεγγιζεται διαφορετικα ειναι το εξης:
"Μπορω να ικανοποιήσω τον συγκεκριμένο ασθενή με ΕΝΑ χειρουργειο και 4200 τριχοθυλάκια αντι για 2 χειρουργεια και 6000?

Φυσικα και χωρανε 6000.
Και με τριτο χειρουργειο ενας ιατρός του επιπεδου Lorenzo θα στριμωχνε αλλα 1500!
Αλλα στα 6000 λέει "Αρκετα!"

Ο Αναστασακης λέει "Πιστευω πως και 4200 ειναι αρκετα σε αυτον τον ασθενή, που μαλιστα δεν ενδιαφερεται για την κορυφη ιδιαιτερα! Για να δουμε"

Οπότε, καντε μια προσπάθεια να δειτε λίγο το bigger picture.

ΦΥΣΙΚΑ 6000 ειναι περισσοτερα και πυκνότερα
και ΦΥΣΙΚΑ ο Αναστασακης του εβαζε ανετα αλλα 800 στην κορυφη, αφου ηδη του εβγαλε 3700 με το strip, να βγαλει +800 FUE ειναι + 30 λεπτα εξαγωγή. Με το μάτι ΦΑΙΝΕΤΑΙ να χωρανε!
ΟΜΩΣ, δεν ειναι videogame η Ιατρική.
ΗΔΗ αναγκαστηκαν αν τον περιδεσουν με τα 4200, κυρίως για το crown που έκανε popping!
Οπότε, καμια φορά, υπάρχουν παραμετροι που οι μη-ιατροι καλο θα ειναι να καταλαβαινουν πως δεν γνωριζουν.
Και πως δεν ειναι όλα σκορ.
Εκπρόσωπε εικασίες δεν κάνουμε είμαστε πάντα ακριβείς σε αυτά που λέμε,πολύ περισσότερα όταν πρόκειται για μετρήσεις.
Για αυτό ρωτάμε να μας ποστάρετε τα ακριβή νούμερα και όχι να μας βγάζετε το λάδι για να τα δούμε.
Πάμε τώρα στα της μεταμόσχευσης.
Μιλάμε δηλαδή για μια πυκνότητα μπροστά 40g περίπου και πίσω λιγότερα από 30g.
Λογικά όλα με αυτές τις παραμέτρους.

Η διαφορά δεν είναι της σχολής,η διαφορά είναι να ξέρεις τι μπαίνει,τι μπορεί να μπει και αν είναι ευχαριστημένος ο ασθενής με λιγότερα.
Δεν υπάρχει διαφορά σχολών υπάρχει προσέγγιση ορθολογική και ρεαλιστική.
Πέσατε σε μια αντίφαση που ενώ λέτε ότι τα βάζετε άνετα κιόλας, στο αρχικό ποστ σας επικαλέστηκατε πως δεν μπαίνουνε.
Άρα αποφασίστε τι μπορείτε τελικά να κάνετε γιατί μας έχετε μπερδέψει.

Τα σκορ και τα ρεκόρ δεν είναι ανέφικτα ούτε υπάρχει κανείς που δεν τα θέλει,όλοι επιδιώκουν το καλύτερο και αυτό πρέπει να είναι το ζητούμενο για όλους.
Το έχω ξαναπεί.
Πολλοί γιατροί όπως ο Couto ή ο Fereira αν τους γνωρίζετε (δεν το λέω ειρωνικά αλλά όλο για το Lorenzo μιλάμε)κάνουν εντυπωσιακές μμ με εξίσου εντυπωσιακά αποτελέσματα.
Μην τους υποτιμάτε λοιπόν και αναφέρεστε μειωτικά ότι κυνηγούν τα σκορ και τα ρεκόρ.
Όταν το επιτρέπουν οι συνθήκες της μμ ΝΑΙ πρέπει να τα κυνηγάς στο μετρό πάντα του εφικτού.
Όταν καθοδηγείς τον ασθενή ότι και με λιγότερα θα είσαι μια χαρά γιατί αυτή είναι η προσέγγιση σου για γνωστούς λόγους που δεν θα επεκταθώ,και μένει και ευχαριστημένος ο πελάτης,τότε δεν υπάρχει λόγος να προσπαθείτε να μας πείσετε ότι είναι οκ.
Ο ασθενής χρειαζότανε 5000g τουλάχιστον αυτό ήταν το σωστό νούμερο που κούμπωνε επάνω του, και το popping που αναφέρατε επειδή γνωρίζουμε τι είναι, δεν αποτελούσε λόγο να μην έμπαιναν τόσα.
 
Μπλουζα