Γνωστός μου ζητάει τη γνώμη μου για μεταμόσχευση

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδιά ξυπνάμε το πρωί και βλέπουμε πάλι σεντόνια περί φίνας δεν τρώγεστε δηλαδή...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Κανει καλο στη ζωη του και στον εαυτο του ο 25χρονος που, επειδη τον εχουν γεμισει με ανυποστατες φοβιες ασχετα/ανιδεα ατομα, αποδεχεται τη σκληρη μοιρα της αλωπεκιας; Κανει καλο στον εαυτο του ο 25χρονος που "μαραζωνει" καθημερινα κοιτωντας το ειδωλο του στον καθρεπτη και αποχαιρετωντας την πλουσια κομη των νεανικων χρονων; Κανει καλο στον εαυτο του ο 25χρονος που κλεινεται στο σπιτι του/στον εαυτο του, επειδη νιωθει μειονεκτικα, επειδη εχει χασει καθε αυτοπεποιθηση; Κανει καλο στον εαυτο του ο 25χρονος που καθημερινα βιωνει ψυχοφθορα αισθηματα, που βλεπει την ψυχολογια του να καταρρακωνεται, που παιρνει ενα σωρο αντικαταθληπτικα και παρολα αυτα δεν κανει κατι, για να αλλαξει την τραγικη κατασταση του;
ωπ κατι μ θυμιζει αυτος ο λογος ;-)
 

obi one

Active Member
Εγώ φιναστεριδη πάντως ούτε που θα του πρότεινα..τώρα ο καθένας έχει την άποψη του..πάντως το ιδανικό θα ήταν από θέμα επεμβάσεων strip+fue ώστε να πάρει τα μέγιστα από grafts και να καλύψει όσο το δυνατόν περισσότερο το κεφάλι του.δεν θεωρώ πλέον λύση να χαπακωνεται από εδώ και πέρα όντας nw 6..αυτό θα έπρεπε να το έκανε χρόνια νωρίτερα.τωρα είναι αργά.
Καλησπέρα φίλε μου μετά από 1 τουλάχιστον χρόνο απουσίας μου από το forum. Μια μικρή ενημέρωση της κατάστασης μου, ηλικια 47 πλεον, ήμουν nor 7 δηλαδή Βέγγος , έχω κάνει 3 strip, συνολικα περίπου λίγο πάνω από 5000 grafts, μπαίνω για 4η την Τετάρτη ενω παράλληλα κάνω χρήση fina + minoxidil για χρόνο + . Μπορώ να πω ότι έχω εμφανίσει χνουδια στο crown κ ίσως ενδυνάμωση της τρίχας σε όλο το κεφάλι. Ο γιατρός μου, εξ αρχής μου είχε πει ότι κ οι δύο θεραπείες συνδυαστικα μπορεί να βοηθήσουν αρκετα κ επιπλέον να ενισχύσουν την πολύπαθη πλεον donor area ωστε να δώσει κ άλλη μμ. Επισης μου είπε ο γιατρός κάθε οτι περίπτωση είναι διαφορετική αρα κ το αποτέλεσμα από την χρήση fina k minoxidil ποικίλει ενώ υπάρχει κ μικρό ποσοστό παρενεργειων. Συμφωνώ τέλος με το σχόλιο σου ότι μεγάλη φαλάκρα θέλει 3+ μμ για να γεμίσει, κ πάλι η χρήση λίγου toppik να είναι χρήσιμη αλλά διαφωνώ για την σημασία που δίνεις στις πιο πάνω θεραπείες ( αναφέρομαι στην fina ). Αυτά κ καλή χρονιά !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου μετά από 1 τουλάχιστον χρόνο απουσίας μου από το forum. Μια μικρή ενημέρωση της κατάστασης μου, ηλικια 47 πλεον, ήμουν nor 7 δηλαδή Βέγγος , έχω κάνει 3 strip, συνολικα περίπου λίγο πάνω από 4700 grafts, μπαίνω για 4η την Τετάρτη ενω παράλληλα κάνω χρήση fina + minoxidil για χρόνο + . Μπορώ να πω ότι έχω εμφανίσει χνουδια στο crown κ ίσως ενδυνάμωση της τρίχας σε όλο το κεφάλι. Ο γιατρός μου, εξ αρχής μου είχε πει ότι κ οι δύο θεραπείες συνδυαστικα μπορεί να βοηθήσουν αρκετα κ επιπλέον να ενισχύσουν την πολύπαθη πλεον donor area ωστε να δώσει κ άλλη μμ. Επισης μου είπε ο γιατρός κάθε οτι περίπτωση είναι διαφορετική αρα κ το αποτέλεσμα από την χρήση fina k minoxidil ποικίλει ενώ υπάρχει κ μικρό ποσοστό παρενεργειων. Συμφωνώ τέλος με το σχόλιο σου ότι μεγάλη φαλάκρα θέλει 3+ μμ για να γεμίσει, κ πάλι η χρήση λίγου toppik να είναι χρήσιμη αλλά διαφωνώ για την σημασία που δίνεις στις πιο πάνω θεραπείες ( αναφέρομαι στην fina ). Αυτά κ καλή χρονιά !!
Δείξε κάτι!!!
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Για την επιφάνεια που θέλει να καλύψει ο γνωστός σου, μου φαίνεται η Eugenix στην Ινδία είναι μονόδρομος, με χρήση πολλών μοσχευμάτων από γενειάδα. Κάνουν θαύματα σε μεγάλα NW.

Πιο κοντά υπάρχει και ο Zarev, αλλά είναι απίστευτα δύσκολο να κλείσεις επέμβαση μαζί του κι ας έχεις τα χρήματα.

Πες του να δει δουλειές της Eugenix σε 6άρηδες, θα μπει σε σκέψεις.
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου μετά από 1 τουλάχιστον χρόνο απουσίας μου από το forum. Μια μικρή ενημέρωση της κατάστασης μου, ηλικια 47 πλεον, ήμουν nor 7 δηλαδή Βέγγος , έχω κάνει 3 strip, συνολικα περίπου λίγο πάνω από 5000 grafts, μπαίνω για 4η την Τετάρτη ενω παράλληλα κάνω χρήση fina + minoxidil για χρόνο + . Μπορώ να πω ότι έχω εμφανίσει χνουδια στο crown κ ίσως ενδυνάμωση της τρίχας σε όλο το κεφάλι. Ο γιατρός μου, εξ αρχής μου είχε πει ότι κ οι δύο θεραπείες συνδυαστικα μπορεί να βοηθήσουν αρκετα κ επιπλέον να ενισχύσουν την πολύπαθη πλεον donor area ωστε να δώσει κ άλλη μμ. Επισης μου είπε ο γιατρός κάθε οτι περίπτωση είναι διαφορετική αρα κ το αποτέλεσμα από την χρήση fina k minoxidil ποικίλει ενώ υπάρχει κ μικρό ποσοστό παρενεργειων. Συμφωνώ τέλος με το σχόλιο σου ότι μεγάλη φαλάκρα θέλει 3+ μμ για να γεμίσει, κ πάλι η χρήση λίγου toppik να είναι χρήσιμη αλλά διαφωνώ για την σημασία που δίνεις στις πιο πάνω θεραπείες ( αναφέρομαι στην fina ). Αυτά κ καλή χρονιά !!
Φιλε μπορεις να βαλεις καμια φωτο;
 
Μπλουζα