Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Eπειδη vagosx κάτι ανέφερες για τον prof και τον pekiner και είπες και κάτι πραγματακια,ξέχασες να αναφέρεις το λόγο που δεχόταν κάποια περίεργα σχόλια ο prof..έλεγε ότι ήταν top τότε,που στο φόρουμ ότι είχε πρωτοξεκινησει να ακούγεται το όνομα του..επίσης μας μίλαγε για τη δική του τέλεια μεταμόσχευση ,ότι έγινε εκπληκτική δουλειά ανώτατου επιπέδου χωρίς να μας δείχνει φωτό όμως..και δεν θυμάμαι αν τελικά άνοιξε νήμα..νομίζω όχι.αν άνοιξε ας μου πει κάποιος να το δω..λόγω αυτού ακούγονταν τα διάφορα σχόλια..για να τα λέμε όπως είναι τα πράγματα γιατί τα παραφραζεις ..εκτός αν δεν το ήξερες όποτε το δικαιολογώ..και δεν συνεχίζω σε αυτό για να μην χαλάσει το νήμα του φίλου vlafo
 

vagosx

Well-Known Member
Για μένα Αεράτε ο Prof είναι μαζί με τον Panos οι πιο ψαγμένοι του φόρουμ.
Γιατί το να ξέρεις τον Couto και τον Lorenzo δε λέει και τίποτα γιατί τους ξέρει και η γιαγιά μου που λέει ο λόγος, το να ξέρεις ομως Βαρβατες κλινικαρες τύπου HLC που έχουν αναπτύξει πρωτοποριακά πρωτόκολλα στη FUE, καθωσ και την BHT μεθόδο που είναι σωτηρία για τα NW6 και πάνω και επισησ να ανακαλύπτεις και τον κορυφαίο της ( Kaan Pekiner) χειρουργό από τους 5-6 χειρουργους της HLC, όταν εδώ το φόρουμ ειχε βαθιά μεσάνυχτα, σημαίνει ότι εχεις ψάξει παρα πολυ.
Εδώ η HLC χρέωνε 3 έως 3,5 ευρώ το graft και οι //πρωτοκλασάτοι// του φόρουμ έλεγαν ότι είναι low cost κλινική, άντε τώρα να συνεννοηθεί με το φόρουμ ο Prof που είχε κάνει ολόκληρο διδακτορικό στο θέμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Χερομαι, εδω ομως πρεπει να πω και το εξης, οτι ολα αυτα επρεπε να σου τα εχει δωσει η κλινικη επακριβως! Δηλαδη ποσο πρπεει να κατσεις κατω απ την βρυση, τι να κανεις σε περιπτωση που δεν φυγουν αμεεσα. ποσο να πιεζεις, τα οξυζενε τα αντισηπτικα, ηλιος, καπελο, ποτε φορας κρανος σε περιπτωση που εχεις μηχανη, φαρμακευτικη αγωγη σε περιπτωση που μολυνθει καποια περιοχη! Ελαβες τυπωμενες οδηγιες ή εστω ηλεκτρονικες? Ειναι ουσιαστικο μετεγχειρητικο βημα, ειναι κατι σαν τις οδηγιεσ χρησης... !
Εαν οχι, φαουλ, ειναι πολυ σημαντικο μετα απο μια τετοια επεμβαση η εκαστοτε κλινικη να σε εχει καλυμενο σε οποιαδηποτε περιπτωση εφοσον εισαι και μακρια.

Γι'αυτο το λόγο τους κρατάμε Κύπρο 7 ήμερες για τα λουσίματα να γίνουν σωστά.
Όπως επίσης αν κάτι σε αυτές τις ήμερες πάει στραβά και χρειάζεται πχ 20-30 μοσχεύματα κάπου θα γίνει επί τόπου.
 

tol

Well-Known Member
Εδώ θα ζητήσω κατ εξαίρεση μόνο για μια φορά και για τον συγκεκριμένο άτομο,επειδή θέλω να σχολιάσει εκτενώς(tol) να τον

Φιλε vlafo, καλημερα. Επιτελους, ηρθε η ωρα να σχολιασω και εγω. Δεν μπορουσα για λογους "ανωτερας βιας". Μολις σημερα "ξεμπαναριστηκα". :D

Απο που να αρχισω και που να τελειωσω.
Διαβαζα σχεδον μιση ωρα δεκα σελιδες με ενα σωρο πληροφοριες και πλουσιο φωτογραφικο υλικο.

Θα ξεκινησω απο τη δηλωση σου οτι "σου αρεσε η εικονα του ξυρισμενου μαλλιου και δε θα σε πειραζε να την υιοθετησεις".

Προσωπικη αποψη...κανενας μα κανενας στον κοσμο με ξυρισμενο μαλλι, οσο ωραια χαρακτηριστικα προσωπου και να εχει, δεν ειναι πιο ωραιος απο καποιον με τα αντιστοιχα ωραια χαρακτηριστικα και επιπλεον με πλουσιο μαλλι. Χαρακτηριστικα παραδειγματα...Τζέισον Στέιθαμ και Μπραντ Πιτ. Οσο και αν θεωρειται προτυπο "καραφλου" ο πρωτος, για μενα μπροστα στον Μπραντ Πιτ ή τον Τομ Κρουζ ή τον Ριτσαρντ Γκιρ ή τον δικο μας Ρουβα, αν θελετε, ειναι υποδεεστερος σε ομορφια.

Αλλωστε, φιλαρακι vlafo, ειναι δυνατον να κανουμε μεταμοσχευσεις, για να ξυριζουμε τα μαλλια μας!!!

Προβλεπω οτι του χρονου τετοια εποχη θα εχεις αφησει τα μαλλια σου μακρια σαν εφηβος ή θα τα κάνεις κοτσιδακια!!! :p

Ας παμε τωρα στην ουσια της μεταμοσχευσης...

Απο τη στιγμη που μπηκε στο παιχνιδι της μετρησης επιφανειων και υπολογισμου πυκνοτητων ο "μετρ του ειδους", Cvial, ολα τα υπολοιπα ειναι περιττα.

Τα ακριβη νουμερα δε λενε ποτέ ψεματα. Αποτυπωνουν ρεαλιστικα την πραγματικοτητα.

Η πραγματικοτητα, λοιπον, ειναι η εξης...

Η τοποθετηση των grafts ειναι πραγματικα πολυ πυκνη...ισως ξεπερνα τα 50 ανα cm2. Επομενως, ο κ. Τυρκαλας ξεφευγει απο τα συντηρητικα πλαισια των ελληνων γιατρων. Εκτος της αξιεπαινης οικονομικης πολιτικης που ακολουθει, ειναι και "τολμηρος", "επιθετικος" στις προσεγγισεις του, πλησιαζοντας το ισπανικο μοντελο.

"Βαζει τα γυαλια" σε ολους τους ελληνες γιατρους που ισχυριζονται οτι ειναι "κορυφαιοι" και χρεωνουν με υπερογκα ποσα τις υπηρεσιες τους.

Αποδεικνυει οτι οι σωστες υπηρεσιες δεν ειναι κατ' αναγκην πανακριβες. Αποδεικνυει οτι και με 1 ευρω ανα graft, μπορει καποιος γιατρος μεταμοσχευσεων να βιοποριζεται...δεν ειναι αναγκη να εχει λαμποργκινι, βιλες, αμετρητα ακινητα, οπως φιλοδοξουν οι δηθεν κορυφαιοι ελληνες που κομπορρημονουν και χρεωνουν πανω απο 2,5 ευρω να graft.

Φιλε vlafo, ολα δειχνουν οτι εχουν παει κατ' ευχην. Εχει γινει πολυ καλη δουλεια και σε συνδυασμο με το αρκετο μαλλι που εχεις στις αλλες ζωνες εγγυαται ενα αριστο αποτελεσμα. Ξεκινα αμεσα τη ληψη φιναστεριδης για την αποφυγη σοκ λος...να εισαι προσεκτικος το πρωτο διαστημα...Τον Μάιο-Ιουνιο ειδικα, βασικη περιοδος φυτρωσης, προσοχη με την εκθεση στον ηλιο. Για σενα ουσιαστικα το καλοκαιρακι (και η "ανασταση" ...λογω μαλλιου) θα ξεκινησει τον Δεκαπενταυγουστο.

Κλεισε απο τωρα μεζονετα σε Μυκονο, για να χαρεις με τη συζυγο τις καλυτερες διακοπες των τελευταιων χρονων...εκτος και αν, λογω του εφηβικου μαλλιου που θα αποκτησεις, αρχισεις τις "παρασπονδιες" χωρις τη συζυγο. Δεν πιστευω να διαβαζει τα σχολια στο forum; ...σε εκαψα, φιλαρακι...θα πεσει αγρια παντοφλα :po_O


Οπλισου με υπομονη για την αχαρη περιοδο του πρωτου τριμηνου και με αισιοδοξια για τους υπολοιπους μηνες.

Πραγματοποιησες, επιτελους, μια μακροχρονια επιθυμια...εδιωξες απο την καρδια ενα "μαραζι" που σε βασανιζε. Απο δω και περα αρχιζουν τα ωραια.

Σου ευχομαι ενα πραγματικα αριστο αποτελεσμα!
 

tol

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ να είστε καλά.
Άμα θέλετε μπορείτε να σχολιάσετε.

Ωραιος! Αυτη ειναι σωστη νοοτροπια. Δημοκρατια και οχι φιμωση αποψεων, οπως θελει να επιβαλει η συγκεκριμενη κλινικη. Διδασκεις ορθη συμπεριφορα, φιλε vlafo.
 

tol

Well-Known Member
Και μια φώτο στα 30 μου εκεί που θα ήθελα να παω δηλαδή ζούγκλα.
Σκοτεινή μεν αλλά συμπέρασμα βγάζεις.
Δεν ξέρω αν τα καταφέρω το σχέδιο αυτό ήταν.

Ζουγκλα...με το μαλλι του Ταρζαν!!! Σου το ευχομαι, φιλε vlafo. Παρεμπιπτοντως...στην ηλικια των 30 ειχα χειροτερο σωμα απο εσενα...η ενασχοληση γαρ με το ποδοσφαιρο με απετρεπε απο την ταυτοχρονη ενασχοληση με το bodybuilding.

Βεβαια...μετα τα 35 που σταματησα το ποδοσφαιρο, αρχισα να ασχολουμαι επαγγελματικα με το bodybuilding και, μαλλον, σε εχω αφησει αρκετα πισω.

Αντε...μετα το μαλλι, δες πιο σοβαρα το θεμα του "χτισιματος σωματος". Μου εχεις πει οτι συνεχιζεις, αλλά λιγοτερο ενατικα.

Καταλαβαινω...οικογενεια...ηλικια (σου ριχνω ομως 3 χρονια στα αφτια)...υποχρεωσεις, αλλά να ξερεις οτι ο συνδυασμος πυκνου μαλλιου και καλογραμμωμενου σωματος ειναι "θανατηφορος". Αλλωστε θα το εκτιμησει ιδιαιτερα και η συζυγος...ισως και καποιες αλλες αιθεριες υπαρξεις :p :cool:

Ειπαμε...δεν πιστευω να διαβαζει η συζυγος τα σχολια που γραφουμε;
 

vlafo

Well-Known Member
Ωραιος! Αυτη ειναι σωστη νοοτροπια. Δημοκρατια και οχι φιμωση αποψεων, οπως θελει να επιβαλει η συγκεκριμενη κλινικη. Διδασκεις ορθη συμπεριφορα, φιλε vlafo.
Δεν έχω πρόβλημα φίλε tol αρκεί να βάζεις τον καθένα στη θέση του όταν επιβάλλουν οι συνθήκες.
Εκει γίνομαι αγρίμι.
 

vlafo

Well-Known Member
Ζουγκλα...με το μαλλι του Ταρζαν!!! Σου το ευχομαι, φιλε vlafo. Παρεμπιπτοντως...στην ηλικια των 30 ειχα χειροτερο σωμα απο εσενα...η ενασχοληση γαρ με το ποδοσφαιρο με απετρεπε απο την ταυτοχρονη ενασχοληση με το bodybuilding.

Βεβαια...μετα τα 35 που σταματησα το ποδοσφαιρο, αρχισα να ασχολουμαι επαγγελματικα με το bodybuilding και, μαλλον, σε εχω αφησει αρκετα πισω.

Αντε...μετα το μαλλι, δες πιο σοβαρα το θεμα του "χτισιματος σωματος". Μου εχεις πει οτι συνεχιζεις, αλλά λιγοτερο ενατικα.

Καταλαβαινω...οικογενεια...ηλικια (σου ριχνω ομως 3 χρονια στα αφτια)...υποχρεωσεις, αλλά να ξερεις οτι ο συνδυασμος πυκνου μαλλιου και καλογραμμωμενου σωματος ειναι "θανατηφορος". Αλλωστε θα το εκτιμησει ιδιαιτερα και η συζυγος...ισως και καποιες αλλες αιθεριες υπαρξεις :p :cool:

Ειπαμε...δεν πιστευω να διαβαζει η συζυγος τα σχολια που γραφουμε;
Φίλε tol
Μετά τα 40 άρχισε η πτώση,σε σχέση πάντα με το παρελθόν που ήμουν στα κόκκινα σε όλα και στη γυμναστική,αλλά θέλεις να βγάλεις προπονήσεις για να είσαι εκεί που στοχεύεις και όλο κάθονται αναποδιές.
Βλέπε covid.
Επειδή όπως ξέρεις το σώμα δεν ξεχνάει ποτέ και επανέρχομαι αμέσως,είναι θέμα χρόνου να το εντατικοποίησω το πρόγραμμα γιατι εκεί χολαίνω.

Τα εν οίκω μην εν δήμω φίλε...
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Ο Tol μπορεί να κάνει σκι τώρα, η Τρίπολη πρπει να έχει χιόνια! :p

Στο Μαιναλο, στο χιονοδρομικο της Οστρακινας, θα ειναι τέλεια σημερα, φιλε Aldo. Βεβαια, ο προσωπικος λογος απουσιας ηταν αλλος...ειχα "κολλησει" στα χιονια του μπαναρισματος. Ειχα αποκλειστει και δε διεθετα αλυσιδες. o_O :)
Ευτυχως, περασε ενα εκχιονιστικο μηχανημα σημερα (με οδηγο τον Cvial) και με ξεκολλησε απο τα χιονια!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Tol πιστευω εχει ηδη ετοιμο το κειμενο, καθαρογραμμενο οπως παντα, και αναμενει. :)

Καθαρογραμμενο, φιλε Κωστα;

Μπα...δεν ξανακανω το ιδιο λαθος.

Προχθες καθαρογραφα 20 λεπτα το κειμενο-απαντηση στους χαρακτηρισμους της γνωστης κλινικης που αφορουσε τα παλια μελη του forum, και ενδιαμεσα εχασα επεισοδια (δε διαβασα την προειδοποιηση του Cvial) , με αποτελεσμα να μπαναριστω.

Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.
 

vlafo

Well-Known Member
:)
Φιλε vlafo, καλημερα. Επιτελους, ηρθε η ωρα να σχολιασω και εγω. Δεν μπορουσα για λογους "ανωτερας βιας". Μολις σημερα "ξεμπαναριστηκα". :D

Απο που να αρχισω και που να τελειωσω.
Διαβαζα σχεδον μιση ωρα δεκα σελιδες με ενα σωρο πληροφοριες και πλουσιο φωτογραφικο υλικο.

Θα ξεκινησω απο τη δηλωση σου οτι "σου αρεσε η εικονα του ξυρισμενου μαλλιου και δε θα σε πειραζε να την υιοθετησεις".

Προσωπικη αποψη...κανενας μα κανενας στον κοσμο με ξυρισμενο μαλλι, οσο ωραια χαρακτηριστικα προσωπου και να εχει, δεν ειναι πιο ωραιος απο καποιον με τα αντιστοιχα ωραια χαρακτηριστικα και επιπλεον με πλουσιο μαλλι. Χαρακτηριστικα παραδειγματα...Τζέισον Στέιθαμ και Μπραντ Πιτ. Οσο και αν θεωρειται προτυπο "καραφλου" ο πρωτος, για μενα μπροστα στον Μπραντ Πιτ ή τον Τομ Κρουζ ή τον Ριτσαρντ Γκιρ ή τον δικο μας Ρουβα, αν θελετε, ειναι υποδεεστερος σε ομορφια.

Αλλωστε, φιλαρακι vlafo, ειναι δυνατον να κανουμε μεταμοσχευσεις, για να ξυριζουμε τα μαλλια μας!!!

Προβλεπω οτι του χρονου τετοια εποχη θα εχεις αφησει τα μαλλια σου μακρια σαν εφηβος ή θα τα κάνεις κοτσιδακια!!! :p

Ας παμε τωρα στην ουσια της μεταμοσχευσης...

Απο τη στιγμη που μπηκε στο παιχνιδι της μετρησης επιφανειων και υπολογισμου πυκνοτητων ο "μετρ του ειδους", Cvial, ολα τα υπολοιπα ειναι περιττα.

Τα ακριβη νουμερα δε λενε ποτέ ψεματα. Αποτυπωνουν ρεαλιστικα την πραγματικοτητα.

Η πραγματικοτητα, λοιπον, ειναι η εξης...

Η τοποθετηση των grafts ειναι πραγματικα πολυ πυκνη...ισως ξεπερνα τα 50 ανα cm2. Επομενως, ο κ. Τυρκαλας ξεφευγει απο τα συντηρητικα πλαισια των ελληνων γιατρων. Εκτος της αξιεπαινης οικονομικης πολιτικης που ακολουθει, ειναι και "τολμηρος", "επιθετικος" στις προσεγγισεις του, πλησιαζοντας το ισπανικο μοντελο.

"Βαζει τα γυαλια" σε ολους τους ελληνες γιατρους που ισχυριζονται οτι ειναι "κορυφαιοι" και χρεωνουν με υπερογκα ποσα τις υπηρεσιες τους.

Αποδεικνυει οτι οι σωστες υπηρεσιες δεν ειναι κατ' αναγκην πανακριβες. Αποδεικνυει οτι και με 1 ευρω ανα graft, μπορει καποιος γιατρος μεταμοσχευσεων να βιοποριζεται...δεν ειναι αναγκη να εχει λαμποργκινι, βιλες, αμετρητα ακινητα, οπως φιλοδοξουν οι δηθεν κορυφαιοι ελληνες που κομπορρημονουν και χρεωνουν πανω απο 2,5 ευρω να graft.

Φιλε vlafo, ολα δειχνουν οτι εχουν παει κατ' ευχην. Εχει γινει πολυ καλη δουλεια και σε συνδυασμο με το αρκετο μαλλι που εχεις στις αλλες ζωνες εγγυαται ενα αριστο αποτελεσμα. Ξεκινα αμεσα τη ληψη φιναστεριδης για την αποφυγη σοκ λος...να εισαι προσεκτικος το πρωτο διαστημα...Τον Μάιο-Ιουνιο ειδικα, βασικη περιοδος φυτρωσης, προσοχη με την εκθεση στον ηλιο. Για σενα ουσιαστικα το καλοκαιρακι (και η "ανασταση" ...λογω μαλλιου) θα ξεκινησει τον Δεκαπενταυγουστο.

Κλεισε απο τωρα μεζονετα σε Μυκονο, για να χαρεις με τη συζυγο τις καλυτερες διακοπες των τελευταιων χρονων...εκτος και αν, λογω του εφηβικου μαλλιου που θα αποκτησεις, αρχισεις τις "παρασπονδιες" χωρις τη συζυγο. Δεν πιστευω να διαβαζει τα σχολια στο forum; ...σε εκαψα, φιλαρακι...θα πεσει αγρια παντοφλα :po_O


Οπλισου με υπομονη για την αχαρη περιοδο του πρωτου τριμηνου και με αισιοδοξια για τους υπολοιπους μηνες.

Πραγματοποιησες, επιτελους, μια μακροχρονια επιθυμια...εδιωξες απο την καρδια ενα "μαραζι" που σε βασανιζε. Απο δω και περα αρχιζουν τα ωραια.

Σου ευχομαι ενα πραγματικα αριστο αποτελεσμα!
Φίλε Tol καλώς ήρθες και πάλι.
Μας λείψανε τα κείμενα σου :)

Το ξυρισμένο το ανέφερα γιατί θεωρούσα πως δεν θα μου πηγαίνει και εντυπωσιάστηκα ευχάριστα και όσοι με είδανε.Προφανώς όσο και να μου αρέσει,το μαλλί έχει άλλη γλύκα συμφωνώ και αυτό θέλω.Αλλιώς θα τα ξύριζα όλη μου τη ζωή.Άλλη μια φορά το έχω κάνει .

Στα της μμ.
Μας έχει προκύψει ένα σκάλωμα με τα νούμερα με τον Cvial αλλά σε κάθε περίπτωση θα το λύσουμε σύντομα.

Ο Τιρκαλάς είναι η εξαίρεση του κανόνα όχι σαν γιατρός που είναι πραγματικά αστέρι και μπορώ να σου γράψω πολλούς λόγους που το αποδεικνύουν αυτό,άλλωστε 20 ώρες καθίσαμε μαζί και πριν από αυτό μεσολαβήσανε αρκετά πράγματα που με κάνανε να τον επιλέξω, όσο το γεγονός πως είναι ιατρός πάνω από όλα και σαν φιλοσοφία ζωής και η όλη στάση του και ο χαρακτήρας του. Αυτό μόνο έχω να σου πώ.

Και μην νομίζεις ότι και αυτός δεν θα βγάλει πολλά,αλλα συγκρινόμενος με το Βεκρή και κάποιους άλλους ελάχιστα.
Είναι η τρανή απόδειξη πως τα κάνω όλα καλά και είμαι και καλός άνθρωπος πέρα από ιατρός.

Η δουλειά που μου έκανε είναι άριστη και το λέω μετά λόγου γνώσεως,αλλά όσες δουλειές του είδα και ήταν αρκετές όχι από εδώ,ήταν ξεχωριστός από την αρχή και μου το απέδειξε.

Το μόνο που με χαλάει στη μμ είναι ότι πιθανόν να ξεκινήσω μετά τη φίνα και regain αφρό.

Υπομονή έχουμε τώρα δεν βιάζομαι τα δύσκολα περάσανε,απλά εύχομαι να έχω υψηλή φύτρωση που δε βλέπω κανένα λόγο να μη έχω και εδω θα είμαστε το καλοκαίρι να σχολιάζουμε από τη Μύκονο (χωρίς τη σύζυγο)..:)
 

Aldo

Well-Known Member
:)
Φίλε Tol καλώς ήρθες και πάλι.
Μας λείψανε τα κείμενα σου :)

Το ξυρισμένο το ανέφερα γιατί θεωρούσα πως δεν θα μου πηγαίνει και εντυπωσιάστηκα ευχάριστα και όσοι με είδανε.Προφανώς όσο και να μου αρέσει,το μαλλί έχει άλλη γλύκα συμφωνώ και αυτό θέλω.Αλλιώς θα τα ξύριζα όλη μου τη ζωή.Άλλη μια φορά το έχω κάνει .

Στα της μμ.
Μας έχει προκύψει ένα σκάλωμα με τα νούμερα με τον Cvial αλλά σε κάθε περίπτωση θα το λύσουμε σύντομα.

Ο Τιρκαλάς είναι η εξαίρεση του κανόνα όχι σαν γιατρός που είναι πραγματικά αστέρι και μπορώ να σου γράψω πολλούς λόγους που το αποδεικνύουν αυτό,άλλωστε 20 ώρες καθίσαμε μαζί και πριν από αυτό μεσολαβήσανε αρκετά πράγματα που με κάνανε να τον επιλέξω, όσο το γεγονός πως είναι ιατρός πάνω από όλα και σαν φιλοσοφία ζωής και η όλη στάση του και ο χαρακτήρας του. Αυτό μόνο έχω να σου πώ.

Και μην νομίζεις ότι και αυτός δεν θα βγάλει πολλά,αλλα συγκρινόμενος με το Βεκρή και κάποιους άλλους ελάχιστα.
Είναι η τρανή απόδειξη πως τα κάνω όλα καλά και είμαι και καλός άνθρωπος πέρα από ιατρός.

Η δουλειά που μου έκανε είναι άριστη και το λέω μετά λόγου γνώσεως,αλλά όσες δουλειές του είδα και ήταν αρκετές όχι από εδώ,ήταν ξεχωριστός από την αρχή και μου το απέδειξε.

Το μόνο που με χαλάει στη μμ είναι ότι πιθανόν να ξεκινήσω μετά τη φίνα και regain αφρό.

Υπομονή έχουμε τώρα δεν βιάζομαι τα δύσκολα περάσανε,απλά εύχομαι να έχω υψηλή φύτρωση που δε βλέπω κανένα λόγο να μη έχω και εδω θα είμαστε το καλοκαίρι να σχολιάζουμε από τη Μύκονο (χωρίς τη σύζυγο)..:)
Καλά λέγε τέτοια...
@Georgie, ένα εγχειρίδιο εδώ για τον φίλο, για το πως να πορευτεί... για την Μύκονο, άνευ! :p
 

vlafo

Well-Known Member
Καλά λέγε τέτοια...
@Georgie, ένα εγχειρίδιο εδώ για τον φίλο, για το πως να πορευτεί... για την Μύκονο, άνευ! :p
Ο Georgie είναι γατάκι.
Αυτά τα νησιά τα χουμε χτίσει από τα μπετά στις καλές εποχές.
Πήγε στα βόρεια και ξέχασε πλέον πως είναι,αναπολεί τα καλοκαίρια της Ελλάδας.:)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για μένα Αεράτε ο Prof είναι μαζί με τον Panos οι πιο ψαγμένοι του φόρουμ.
Γιατί το να ξέρεις τον Couto και τον Lorenzo δε λέει και τίποτα γιατί τους ξέρει και η γιαγιά μου που λέει ο λόγος, το να ξέρεις ομως Βαρβατες κλινικαρες τύπου HLC που έχουν αναπτύξει πρωτοποριακά πρωτόκολλα στη FUE, καθωσ και την BHT μεθόδο που είναι σωτηρία για τα NW6 και πάνω και επισησ να ανακαλύπτεις και τον κορυφαίο της ( Kaan Pekiner) χειρουργό από τους 5-6 χειρουργους της HLC, όταν εδώ το φόρουμ ειχε βαθιά μεσάνυχτα, σημαίνει ότι εχεις ψάξει παρα πολυ.
Εδώ η HLC χρέωνε 3 έως 3,5 ευρώ το graft και οι //πρωτοκλασάτοι// του φόρουμ έλεγαν ότι είναι low cost κλινική, άντε τώρα να συνεννοηθεί με το φόρουμ ο Prof που είχε κάνει ολόκληρο διδακτορικό στο θέμα.

Για τον PROF θα συμφωνήσω απόλυτα και είναι κρίμα που δεν γράφει. Όχι γιατί βρήκε την HLC, αυτό μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε με μια αναζήτηση σε ξένα φόρουμ και διάβασμα απόψεων, αλλά γιατί είχε αντιληφθεί πλήρως πως λειτουργούν οι μμ, τι μπορεί να πάρει κάποιος από μια μμ, και φυσικά να αξιολογήσει την κλινική με αντικειμενικά κριτήρια και να την κάνει shortlist. Αυτό κατά την προσωπική μου γνώμη σημαίνει "ψαγμένος". Η HLC δεν έχει αναπτύξει πρωτοποριακά πρωτόκολλά, έχει πάρει πρωτόκολλα που έχουν αναπτύξει άλλοι (π.χ stick and place, Ruston, Brazil) και τα έχει παντρέψει με έναν επιτυχημένο τρόπο που οφείλεται πρωτίστως και στην ικανότητα γιατρών. Δεν έχει όμως να επιδείξει κάτι ουσιαστικά πρωτοποριακότερο από τους Ισπανούς. Να μου πεις για τον Zarev (ή παλιότερα για το splitting του Εrdo) να συμφωνήσω, αυτός δείχνει (με πολλά ερωτηματικά) ότι κάνει πράγματα που δεν τολμούν να κάνουν άλλοι. Είναι πρωτοπόρος.
 

Harris_G

Well-Known Member
@CVIAL τώρα που ειπες Zarev, εβλεπα ενα συντομο βιντεο που ανεβασε στο instaγραμ απο το χειρουργειο. Ο τυπος δε χρησιμοποιει μεγέθυντικους φακούς και του το ρωτησε ενας στα σχόλια. Η απάντηση του ήταν "δε το χρειάζομαι". Άντε βγάλε άκρη τώρα...
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως τα περιστατικά του δεν έχουν λογική πως βγαίνουν.
Είναι μια τεράστια απορία αυτή.
 
Μπλουζα