AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Φιλαράκι αν σου είναι εύκολο βγάλε λιγάκι καλύτερες φωτό ,δεν το κάνεις επίτηδες αλλά δεν είναι καλές τραβάς το κεφάλι προς τα πίσω και ουσιαστικά το μαλλί δεν φαίνεται..από τις τελευταίες φωτό που έβαλες μόνο οι 2 στο τέλος κάτι δείχνουν.μξν τραβάς φωτό με την σελφι κάμερα.βγες έξω στο φως της ημέρας και βγάλε μερικές..από κάνα δυο που φαίνεται κάπως καλά πάει αλλά έχω μια (ένσταση) με τη δεξιά μεριά και το δέσιμο hairline με τα πλαϊνά.μπορει να ξεγελάει και η φωτό βέβαια..καλή συνέχεια να έχεις ωραία δουλίτσα.
 

alexXXX

Active Member
ωραιο hairline......πως σου φάνηκε η διαδικασία της επέμβασης?
Μια χαρά όλα ήταν ,ο γιατρός έχει σημασία ότι είναι πολύ σοβαρός κ μου έφυγε γρήγορα το άγχος όταν άρχισε να δουλεύει πάνω στο κεφάλι μου .από πόνους κ ενοχλήσεις πολύ λίγα πράγματα...θα το ξαναέκανα 100 φορές !!!
 

makis25

Well-Known Member
Απο τις φωτογραφιες 2 πραγματα νομιζω καταλαβαινουμε . Πως οντως στους 4 μηνες εχει ξεκινησει να βγαινει καποιο μαλλι , και δευτερον , απο την τωρινη φωτο της δοτριας μαζι με την προηγουμενη που ηταν πιο κοντο το μαλλι , δε φαινεται καποιο παραθυρο στη δοτρια , πρεπει να εγινε ομοιομορφα εξαγωγη , δεν φαινονται σημεια με overharvesting . Κραταω επιφυλαξεις και για τα εργαλεια εξαγωγης/τοποθετησης που χρησιμοποιηθηκαν , και για την πραγματικη πυκνοτητα , και για τον ακριβη αριθμο graft . Το να μην παρεχει η κλινικη φωτογραφιες υψηλης αναλυσης καθαρες απο την αρχη ειναι απαραδεκτο . Συμφωνω γενικα με τον αερατο πιο πανω
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Απο τις φωτογραφιες 2 πραγματα νομιζω καταλαβαινουμε . Πως οντως στους 4 μηνες εχει ξεκινησει να βγαινει καποιο μαλλι , και δευτερον , απο την τωρινη φωτο της δοτριας μαζι με την προηγουμενη που ηταν πιο κοντο το μαλλι , δε φαινεται καποιο παραθυρο στη δοτρια , πρεπει να εγινε ομοιομορφα εξαγωγη , δεν φαινονται σημεια με overharvesting . Κραταω επιφυλαξεις και για τα εργαλεια εξαγωγης/τοποθετησης που χρησιμοποιηθηκαν , και για την πραγματικη πυκνοτητα , και για τον ακριβη αριθμο graft . Το να μην παρεχει η κλινικη φωτογραφιες υψηλης αναλυσης καθαρες απο την αρχη ειναι απαραδεκτο . Συμφωνω γενικα με τον αερατο πιο πανω
Μάκη έκανα σήμερα μια μεγάλη κουβέντα μέσω τηλεφώνου που ειχαμε κ καιρό να μιλήσουμε κ εκτός απο τα δικα μου του ΠΑ όλα τα παραπανομα μας να του βάλω λιγο γκάζια να ξέρεις κ μετά το καλοκαίρι θα έχουμε εξελίξεις ....θα αποκτήσουμε πλήρης εικόνα για τον τρόπο λειτουργίας του ....
 

vlafo

Well-Known Member
Τα g που μπήκανε είναιπολλά,αλλά αν έχω καταλάβει καλά τα 2000g μπήκανε πίσω και τα υπόλοιπα μπροστά αλλά σε πολύ μεγάλη επιφάνεια.
Δεν ξέρω αν είναι αρκετά γιατί είχε να καλύψει το μισό κεφάλι.
Ήθελε 3000g μπροστά και τα υπόλοιπα πίσω.
Αν έχει υψηλή φύτρωση,σίγουρα θα υπάρξει μεταμόρφωση αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός ακόμα.
Υ.Γ.:Πολύ καλά έκανες Γιώργο και αναμένουμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
 

alexXXX

Active Member
Απο τις φωτογραφιες 2 πραγματα νομιζω καταλαβαινουμε . Πως οντως στους 4 μηνες εχει ξεκινησει να βγαινει καποιο μαλλι , και δευτερον , απο την τωρινη φωτο της δοτριας μαζι με την προηγουμενη που ηταν πιο κοντο το μαλλι , δε φαινεται καποιο παραθυρο στη δοτρια , πρεπει να εγινε ομοιομορφα εξαγωγη , δεν φαινονται σημεια με overharvesting . Κραταω επιφυλαξεις και για τα εργαλεια εξαγωγης/τοποθετησης που χρησιμοποιηθηκαν , και για την πραγματικη πυκνοτητα , και για τον ακριβη αριθμο graft . Το να μην παρεχει η κλινικη φωτογραφιες υψηλης αναλυσης καθαρες απο την αρχη ειναι απαραδεκτο . Συμφωνω γενικα με τον αερατο πιο πανω
Έχω ανεβάσει φωτό τις κλινικής στην πρώτη σελίδα,αμέσως μετά την επέμβαση φίλε...
 

aeratos28

Just aeratos
Άλεξ,Γιώργο συνΕλληνα υδατοσφαιριστη,(χαχαχαχα, xristoforaz)τι κάνετε ρε,που είστε ενημερώστε τον κόσμο εδώ ρε,μην χάνεστε..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ε ε
Άλεξ,Γιώργο συνΕλληνα υδατοσφαιριστη,(χαχαχαχα, xristoforaz)τι κάνετε ρε,που είστε ενημερώστε τον κόσμο εδώ ρε,μην χάνεστε..
Εγώ θα βάλω στο 8μηνο ...σε 3 εβδομάδες δλδ ....ο Άλεξ μιλήσαμε 5 μέρες πριν μου έστειλε κ φωτός στο βαιμπερ που μιλάμε ...μια χαρά πάει.....περιμένει να πιάσει μήνα ακριβώς να ποσταρει ...μην αγχώνεστε...δεν χανόμαστε .....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ε ε
Άλεξ,Γιώργο συνΕλληνα υδατοσφαιριστη,(χαχαχαχα, xristoforaz)τι κάνετε ρε,που είστε ενημερώστε τον κόσμο εδώ ρε,μην χάνεστε..
Εγώ θα βάλω στο 8μηνο ...σε 3 εβδομάδες δλδ ....ο Άλεξ μιλήσαμε 5 μέρες πριν μου έστειλε κ φωτός στο βαιμπερ που μιλάμε ...μια χαρά πάει.....περιμένει να πιάσει μήνα ακριβώς να ποσταρει ...μην αγχώνεστε...δεν χανόμαστε .....
 

alexXXX

Active Member
Γεια σας guys !
Έκλεισα ακριβώς 5 μήνες κ κουρεψα τα μαλλιά με την μηχανή με 0.7 τα πάνω κ 0.5 τα πίσω κ πλαϊνά .μέχρι στιγμής ενώ μ αρέσει πολύ η εικόνα στο προφίλ κ το hair line από πάνω δεν έχει πυκνώσει όπως θα δείτε κ στις φωτό αλλά πιστεύω έχω δρόμο ακόμα ...οι περισσότεροι απ'ότι έχω δει από τον 6ο μήνα κ μετά βλέπουν το αποτέλεσμα να ολοκληρώνεται.
Θα δούμε σύντομα 2-3 μήνες έμειναν
 

alexXXX

Active Member
Οι φωτό είναι αμέσως μετά από μπάνιο χωρίς να σκουπίσω το μαλλί κ είναι βρεγμένα ακόμα ...
 

Συνημμένα

  • IMG_20200926_152158.jpg
    IMG_20200926_152158.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 363
  • IMG_20200926_152048.jpg
    IMG_20200926_152048.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 361
  • IMG_20200926_151842.jpg
    IMG_20200926_151842.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 346
  • IMG_20200926_151758.jpg
    IMG_20200926_151758.jpg
    777.9 KB · Προβολές: 325
  • IMG_20200926_151656.jpg
    IMG_20200926_151656.jpg
    612.3 KB · Προβολές: 369
  • IMG_20200926_151530.jpg
    IMG_20200926_151530.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 417
  • IMG_20200926_151417.jpg
    IMG_20200926_151417.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 413
  • IMG_20200926_151610.jpg
    IMG_20200926_151610.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 327

makis25

Well-Known Member
πολυ τολμηρο κουρεμα για καποιον που χει μεταμοσχευσει σχεδον 4χιλιαδες μοσχευματα . 5mm γυρω και 7mm πανω ειναι σιγουρα πολυ αποκαλυπτικο κουρεμα , φαινονται ολα . Νομιζω πας καλα . Βασικα τοσο κοντο μεταμοσχευμενο μαλλι δε ξερω αν εχουμε δει αλλον να κανει .
 

vlafo

Well-Known Member
Όχι πίσω ,πάνω κ μπροστά μπήκαν
Είναι νωρίς ακόμα τώρα ξεκινάει,δεν φυτρώνουν όλα μαζί, φαίνεται η χερλάιν ήδη έχει ξεκινήσει.
Υπομονή θα κάνεις και στο μήνα που διανύεις,πιθανόν να κάνεις το μπαμ.
 

alexXXX

Active Member
Μια ερώτηση για τους μάστερ του φόρουμ !!!
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού μου είχε πει ότι κάνε υπομονή 6 μήνες κ θα δεις το 60% με 70% του αποτελέσματος ...
Αυτό σημαίνει δηλαδή ότι τώρα που είμαι στον 5ο μήνα είμαι στο 50% περίπου κ μπορεί να πάει σχεδόν άλλο τόσο η φυτρωση ??
Γιατί αν είναι έτσι θα τρελαθω απ'την χαρά μου ...ήδη γουσταρω που έχει αλλάξει η εικόνα μου κατά πολύ !!
 
Μπλουζα