ΜΕΤ 24/10/18 - 1200 FUs - F.U.E. - Άνδρας 28 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του ασθενούς στην Anastasakis Hair Clinic. Η τοποθέτηση έγινε στις περιοχές των κροτάφων, επιδιορθώθηκε το hairline και πύκνωσε η πρόσθια περιοχή. Τοποθετήθηκαν συνολικά 1200 τριχοθυλάκια και η τεχνική που επιλέχθηκε για τον συγκεκριμένο ασθενή ήταν η τεχνική F.U.Ε..

Ιατρός: @Κωνσταντίνος Αναστασάκης
 

Συνημμένα

  • fullface-before.jpg
    fullface-before.jpg
    36.6 KB · Προβολές: 257
  • hairline2-before.jpg
    hairline2-before.jpg
    133.5 KB · Προβολές: 261
  • hairline-before.jpg
    hairline-before.jpg
    145 KB · Προβολές: 261
  • left2-before.jpg
    left2-before.jpg
    154.8 KB · Προβολές: 248
  • right1-before.jpg
    right1-before.jpg
    180.7 KB · Προβολές: 254
  • up1-before.jpg
    up1-before.jpg
    106.8 KB · Προβολές: 261
  • right2-before.jpg
    right2-before.jpg
    194.2 KB · Προβολές: 254

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες αμέσως μετά την τοποθέτηση των τριχοθυλακίων στις προαναφερθείσες περιοχές.
 

Συνημμένα

  • fullface-rightafter.jpg
    fullface-rightafter.jpg
    35.3 KB · Προβολές: 256
  • hairline-rightafter.JPG
    hairline-rightafter.JPG
    211.4 KB · Προβολές: 297
  • left-rightafter.JPG
    left-rightafter.JPG
    225.8 KB · Προβολές: 264
  • right-rightafter.JPG
    right-rightafter.JPG
    223.8 KB · Προβολές: 246

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς με ολοκληρωμένο το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μαλλιών του.

Η αγωγή που ακολούθησε ο ασθενής είναι:
- Capillus LLLT272 Pro 7' κάθε ημέρα
- Minoxidil Foam 5% b.i.d.
 

Συνημμένα

  • back1-after.JPG
    back1-after.JPG
    185 KB · Προβολές: 262
  • fullface-after.jpg
    fullface-after.jpg
    40.7 KB · Προβολές: 271
  • back2-after.JPG
    back2-after.JPG
    176.4 KB · Προβολές: 283
  • hairline-after.jpg
    hairline-after.jpg
    138.7 KB · Προβολές: 284
  • left1-after.jpg
    left1-after.jpg
    243.6 KB · Προβολές: 270
  • right1-after.jpg
    right1-after.jpg
    182.7 KB · Προβολές: 275
  • right2-after.jpg
    right2-after.jpg
    197.8 KB · Προβολές: 269
  • up1-after.jpg
    up1-after.jpg
    143.9 KB · Προβολές: 295
  • up2-after.JPG
    up2-after.JPG
    95.4 KB · Προβολές: 324

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες με κοντινά πλάνα της περιοχής του hairline.
 

Συνημμένα

  • hairline1.JPG
    hairline1.JPG
    163.3 KB · Προβολές: 307
  • hairline2.JPG
    hairline2.JPG
    151.3 KB · Προβολές: 269
  • left-closeup1.JPG
    left-closeup1.JPG
    152.4 KB · Προβολές: 262
  • left-closeup2.JPG
    left-closeup2.JPG
    178.7 KB · Προβολές: 264
  • right-closeup1.JPG
    right-closeup1.JPG
    292 KB · Προβολές: 247
  • right-closeup2.JPG
    right-closeup2.JPG
    158.7 KB · Προβολές: 245

aeratos28

Just aeratos
Με άλλα τόσα μοσχεύματα που τα χρειαζόταν κιόλας,θα φτιαχνόταν σωστά.γιατι δεν του τα βάλατε?θέμα οικονομικού?
 

aeratos28

Just aeratos
Γιατί σου κάνει εντύπωση?hairline πήγε να φτιάξει,τι να την κάνει τη φίνα?
Όσο για την ηλικία δεν νομίζω ότι ήταν τόσο μικρός ώστε να μην φτιαχτεί πιο πυκνή η α ζώνη συνολικά μαζί με hairline..τώρα τα θέλω του καθενός βέβαια δεν τα ξέρουμε οπότε ..
μαλλον λογω ηλικιας. Εντυπωση μου κανει που εγινε και η μεταμοσχευση χωρις φιναστεριδη.
 

thatcher

Active Member
Ενδιαφέρον περιστατικό, ωραίο τελικό αποτέλεσμα. Δίνει ελπίδα και σε μας που είμαστε ηλικιακά κοντά (25)
 

makis25

Well-Known Member
νομιζω πως η μεταμοσχευση πετυχε . Τα μοσχευματα βγηκαν αλλα επισης νομιζω πως παρα τις θεραπειες , μινοξ λειζερ , το παλικαρι σταδιακα χανει εδαφος , αυτη την αισθηση εχω απο την πανοραμικη φωτο up2-after μοιαζει η αραιωση να προχωρα πολυ πισω . Περιστατικο που με φιναστεριδη θα ταν πολυ πιο ασφαλες .
 

aeratos28

Just aeratos
Το ότι βγήκαν τα μοσχεύματα το θεωρώ λογικό.αν δεν έβγαιναν τα τόσο λίγα grafts και αραιά φυτεμένα τότε θα υπήρχε θέμα ..ενδιαφέρον θα ήταν να μάθουμε το πλάνο που έχει γίνει για τον φίλο μας ,αν έχει γίνει κάτι τέτοιο..πως θα συνεχίσει ,αν συνεχίσει με επεμβασεις γιατί ο ίδιος μπορεί και να μην θέλει κιόλας.
 

vlafo

Well-Known Member
Το περιστατικό είναι επιτυχημένο μεν αλλά τα μοσχεύματα λίγα.
Αυτό βέβαια είναι η γενική προσέγγιση της κλινικής στα περισσότερα περιστατικά για λόγους που δεν χρειάζεται να αναλυθούν περαιτέρω(έχει ήδη γίνει).
Θα χρειαστεί σίγουρα μελλοντικά και άλλες μμ.
Αν είχε βάλει το σωστό αριθμό μοσχευμάτων θα είχε τελειώσει με α ζώνη και θα περίμενε να δει τη συνέχεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giorgosv

Active Member
Και εγώ πιστεύω ότι έπρεπε να μπουν περισσότερα μοσχευματα. Στο μετα στην φωτογραφία fullface ακόμη και σε εσωτερικό χώρο φαίνεται ότι δεν έχει πυκνότητα.
1200 μοσχευματα είναι λίγα. Για ποιο λόγο δεν μπήκαν 400-500 παραπάνω να πάρει ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα;
 

veg

Active Member
απο την πλευρα μου βλεπω μια καλη εικονα , μου αρεσει που η hairline μπροστα δεν ειναι 'μπετον-αρμε΄ αυτο κατα την γνωμη μου δινει
το εφε της φυσικοτητας και οι λιγες δικες του τριχες που προυπηρχαν ενισχυουν την φυσικη εικονα . Μια εικονα δηλαδη της υποψιας υποχωρησης του hairline οπως θα ηταν ο ανθρωπος πριν κανα 5-6αρι χρονια φανταζομαι (αφου ειναι 28 ) . Επειδη ακριβως ειναι μικρος σε ηλικια θεωρω οτι η συντηριτικη αντιμετωπιση ειναι και ορθη .
 

manly_Man

Well-Known Member
Χρειαζόταν περισσοτερα μοσχεύματα ωστε να εχει μια καλη πυκνοτητα αυτο ειναι το μονο σιγουρο πιστευω. Η επιτυχια ενος αποτελέσματος δεν κρίνεται στο να βγουν τα μοσχευματα που τοποθετηθηκαν (1200 μπηκαν εξαλλου, αυτο έλειπε να μην φυτρωναν κιολας), αλλα στο να γινει το σωστο πλάνο και να τοποθετηθουν οσα πρέπει ωστε να εχει ενα σωστο αποτέλεσμα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Χρειαζοταν να μπουν περιοσσοτερα μοσχευματα για να ειναι πιο ικανοποιητικο το αποτελεσμα σιγουρα. Εαν μιλουσαμε για χρηση φιναστεριδης δεν θα επαιρνε περαιτερω συζητηση για ποιο λογο δεν εγινε αυτο. Τωρα θα μπορουσαν να μας διευκρινησουν εαν ειναι η τακτικη τετοια ωστε να υπαρχουν τριχοθυλακια για το μελλον. Καθως δεν γνωριζουμε για τι norwood προοριζεται το παιδι.
 
Μπλουζα