Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

vlafo

Well-Known Member
Υπομονή και αναμένεις.
Δότρια βλέπω μια χαρά αλλά παρατηρώ ερυθρότητα ακόμα?
Γιατι?
40 ημέρες έχουνε περάσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Εννοείται λήπτρια αλλά τι ακριβώς σημαίνει ότι υπάρχει ακόμα κινητικότητα?
Θα δούμε είναι ακόμα νωρίς.
Και κεφάλια που καθαρίζουνε σε 15-20 ημέρες (και πήγε επιτυχημένα η μμ) από ερυθρότητα δεν λέει πάλι κάτι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η ερυθρότητα, όπως έχουμε πει πολλάκις, είναι σημάδι «χτισίματος» αιματολογικού του απαραίτητου δικτύου ειδικά σε γυμνές περιοχές. Προφανώς δεν είναι απαραίτητη για να πάει καλά η μμ, είναι όμως ένα πολύ καλό σημάδι.
 

veg

Active Member
καλη επιτυχια στον Aldo και απο μενα , και οπως δειχνει πολυ πιθανων θα την εχει κιολας . Εχει το πλεονεκτημα της πληροτητας απο το μεσο και πισω για την ωρα που μπορει να μην προχωρησει και τοσο .Εχω γνωστους που ετσι ηταν στα 30 και ετσι ειναι μετα απο καμποσα χρονια με μικροδιαφορες .Δηλαδη δεν προχωρησε ιδιατερα μετα απο πολλα χρονια για καποιο λογο (οχι φαρμακευτικο) ,.

να ρωτησω κατι πιθανων αφελες . Φιναστεριδη δεν θα περιμενε κανεις να παρει , για την διατηρηση των πιο πισω ? Δεν συστηθηκε λογω
οτι ειναι εχει αρκετα δυνατα μαλλια προς το παρων πιο πισω ?

διαβασα καποιες αναλυσεις του Cvial , εντυπωσιακες και αναρωτηθηκα επειδη ακριβως δεν εχω τις γνωσεις του και πως λειτουργουν ολα . Οι γιατροι που κανουν τις μμ ( δεν αναφερομαι στον κο Αναστασακη που προφανως τις κανει ) λαμβανουν υποψη τετοιες λεπτομερειες ? Λογαριαζουν λογους ,πυκνοτητες ,προστασιες περιοχων , προβλεψεις κτλ ? Η πανε με το ματι-πειρα ? Γιατι φανταζομαι περαν της τεχνικης και σωστης διαδικασιας , μιλαμε για ενα ολοκληρο στρατηγικο σχεδιο πανω στις ιδιαιτεροτητες του καθε ασθενη . Ενα πλανο μαθηματικο περα του σχεδιαστικου και της γενικης κατευθυνσης .
 

tol

Well-Known Member
Λογαριαζουν λογους ,πυκνοτητες ,προστασιες περιοχων , προβλεψεις κτλ ? Η πανε με το ματι-πειρα ? Γιατι φανταζομαι περαν της τεχνικης και σωστης διαδικασιας , μιλαμε για ενα ολοκληρο στρατηγικο σχεδιο πανω στις ιδιαιτεροτητες του καθε ασθενη . Ενα πλανο μαθηματικο περα του σχεδιαστικου και της γενικης κατευθυνσης .
Φιλε veg (για να κανω και λιγο χιουμορ...ελπιζω το ψευδωνυμο να μην παραπεμπει στον ανεπαναληπτο Βεγγο :D :p ), τι εγραψες/ρωτησες τωρα;
Που καιρος για μαθηματικες αναλυσεις και για μακροπροθεσμα σχεδια στις ελληνικες κλινικες!

Παντου ισχυει ενας και μονο κανονας... μπακαλιστικο πλανο, προχειροτητα σε ολο το μεγαλειο, "πελατειακο πνευμα". Η οργανωση και η μεθοδικοτητα σπανιζουν, φιλε μου.
 

vlafo

Well-Known Member
λαμβανουν υποψη τετοιες λεπτομερειες ?
Aυτές δεν είναι λεπτομέρειες αλλά η επιτομή μιας πετυχημένης ή όχι μμ.
Αν τα ξέρεις αυτά τα στοιχεία,τότε ξέρεις και που πας και τι αποτέλεσμα θα πάρεις με αποτέλεσμα να καταστρώσεις ένα σωστό πλάνο.
Στην Ελλάδα δεν γίνονται αυτά μόνο δυστυχώς στο εξωτερικό.
Για αυτό φωνάζουμε να γίνονται μετρήσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Φιναστεριδη δεν θα περιμενε κανεις να παρει , για την διατηρηση των πιο πισω ? Δεν συστηθηκε λογω
οτι ειναι εχει αρκετα δυνατα μαλλια προς το παρων πιο πισω ?
Η φιναστερίδη στις πίσω ζώνες ενεργεί κυρίως εκει έχεις εντυπωσιακά αποτελέσματα.
Εξαρτάται τον γιατρό αν τη συστήνει ή όχι αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις ενδείκνυται αλλιώς παίρνεις τα ρίσκα σου.
 

dim d

Well-Known Member
Η φιναστερίδη στις πίσω ζώνες ενεργεί κυρίως εκει έχεις εντυπωσιακά αποτελέσματα.
Εξαρτάται τον γιατρό αν τη συστήνει ή όχι αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις ενδείκνυται αλλιώς παίρνεις τα ρίσκα σου.
Θα ελεγα οτι βοηθα κυριως πισω οπως ολες οι θεραπειες αλλα δεν θα γυρισει ενα νοργουντ 4 σε 1/2...για εμενα το στοιχημα ειναι να μην αργεις να ξεκινησεις κι το προλαβεις..σε μικρες αραιωσεις, βοηθα πολυ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Θα ελεγα οτι βοηθα κυριως πισω οπως ολες οι θεραπειες αλλα δεν θα γυρισει ενα νοργουντ 4 σε 1/2...για εμενα το στοιχημα ειναι να μην αργεις να ξεκινησεις κι το προλαβεις..σε μικρες αραιωσεις, βοηθα πολυ.
Πίσω βοηθάει ολοκληρωτικά,κάνεις ουσιαστική επαναφορά δηλαδή ένα n3 το πάει σε 1/2.
Αμα αργήσεις το τρένο έφυγε.
Από τη στιγμή που ξεκινάει η τριχόπτωση μέσα σε ένα 6 μηνο πρέπει να έχεις ξεκινήσει για να κάνεις ολικό come back.
 

veg

Active Member
Φιλε veg (για να κανω και λιγο χιουμορ...ελπιζω το ψευδωνυμο να μην παραπεμπει στον ανεπαναληπτο Βεγγο :D :p ), τι εγραψες/ρωτησες τωρα;
Που καιρος για μαθηματικες αναλυσεις και για μακροπροθεσμα σχεδια στις ελληνικες κλινικες!

Παντου ισχυει ενας και μονο κανονας... μπακαλιστικο πλανο, προχειροτητα σε ολο το μεγαλειο, "πελατειακο πνευμα". Η οργανωση και η μεθοδικοτητα σπανιζουν, φιλε μου.
χαχα χιουμορ κανεις αλλα επεσες διανα !
 
  • Like
Reactions: tol

Aldo

Well-Known Member
Aυτές δεν είναι λεπτομέρειες αλλά η επιτομή μιας πετυχημένης ή όχι μμ.
Αν τα ξέρεις αυτά τα στοιχεία,τότε ξέρεις και που πας και τι αποτέλεσμα θα πάρεις με αποτέλεσμα να καταστρώσεις ένα σωστό πλάνο.
Στην Ελλάδα δεν γίνονται αυτά μόνο δυστυχώς στο εξωτερικό.
Για αυτό φωνάζουμε να γίνονται μετρήσεις.
Στην δική μου περίπτωση πήρε χάρακα και μέτραγε ο γιατρός!! έκανε κάποιους υπολογισμούς και επίσης μέτρησε και πίσω στην δότρια αν θυμάμαι σωστά.
Μετρήσεις όσον αφορά τα τριχοθυλάκια έγιναν και απο την συνεργάτη του γιατρού πρίν το ραντεβού, όσο και απο τον ίδιο όταν με εξέτασε.
Πιστέυω οτι ακολουθεί ενα συγκεριμένο πρωτοκολλο και έχει αρχείο με τα δεδομένα του κάθε ασθενή, μου είχε δώσει δυο σελίδες με κάποια στοιχεία όταν τελείωσε η εξέταση, όπως fus ανα περιοχή και λόγο.
 

Aldo

Well-Known Member
Πίσω βοηθάει ολοκληρωτικά,κάνεις ουσιαστική επαναφορά δηλαδή ένα n3 το πάει σε 1/2.
Αμα αργήσεις το τρένο έφυγε.
Από τη στιγμή που ξεκινάει η τριχόπτωση μέσα σε ένα 6 μηνο πρέπει να έχεις ξεκινήσει για να κάνεις ολικό come back.
Αμα σου πώ ότι βρήκα φώτο απο την εφηβεία μου 14 ή 15 ετών και είχα ήδη κροταφους ..μεγαλείοο :p .
όποτε 14 χρόνια μετα ένα τthining και οι κρόταφοι μου προχώρησαν λίγο παραπανω, δεν νομιζώ ΄΄οτι η φίνα θα μου έκανε κατι εμενα, ενδεχομένως έτσι είναι το παττερν μου.
 

Συνημμένα

  • 2534C18E-7D2D-4672-8FAC-DDE76503DCA6.jpeg
    2534C18E-7D2D-4672-8FAC-DDE76503DCA6.jpeg
    188.3 KB · Προβολές: 298

vlafo

Well-Known Member
Αμα σου πώ ότι βρήκα φώτο απο την εφηβεία μου 14 ή 15 ετών και είχα ήδη κροταφους ..μεγαλείοο :p .
όποτε 14 χρόνια μετα ένα τthining και οι κρόταφοι μου προχώρησαν λίγο παραπανω, δεν νομιζώ ΄΄οτι η φίνα θα μου έκανε κατι εμενα, ενδεχομένως έτσι είναι το παττερν μου.
Αν αρχίζεις και υποχωρείς στις πίσω ζώνες (ελπίζω αργά) και θέλεις να καθυστερήσεις τη 2μμ,μόνο η φίνα θα σε σώσει.
Έχε το κατά νου αυτό.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο
Στην δική μου περίπτωση πήρε χάρακα και μέτραγε ο γιατρός!! έκανε κάποιους υπολογισμούς και επίσης μέτρησε και πίσω στην δότρια αν θυμάμαι σωστά.
Μετρήσεις όσον αφορά τα τριχοθυλάκια έγιναν και απο την συνεργάτη του γιατρού πρίν το ραντεβού, όσο και απο τον ίδιο όταν με εξέτασε.
Πιστέυω οτι ακολουθεί ενα συγκεριμένο πρωτοκολλο και έχει αρχείο με τα δεδομένα του κάθε ασθενή, μου είχε δώσει δυο σελίδες με κάποια στοιχεία όταν τελείωσε η εξέταση, όπως fus ανα περιοχή και λόγο.
Ο γιατρός τα ξέρει και τα βλέπει αυτά,το θέμα είναι να τα ξέρει και ο ασθενής και να μπορέσει να καταλάβει που βοηθάνε στη διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος.
 

Aldo

Well-Known Member
Αν αρχίζεις και υποχωρείς στις πίσω ζώνες (ελπίζω αργά) και θέλεις να καθυστερήσεις τη 2μμ,μόνο η φίνα θα σε σώσει.
Έχε το κατά νου αυτό.
Εδώ έχεις ενα δίκιο, δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να σκεφτώ το χάπι αυτη την στιγμή, δεν είμαι αρνητικός όμως.
 

vlafo

Well-Known Member
Εδώ έχεις ενα δίκιο, δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να σκεφτώ το χάπι αυτη την στιγμή, δεν είμαι αρνητικός όμως.
Δεν το σκέφτεσαι το βγάζεις από το μυαλό σου.
Εάν και εφόσον και όταν αρχίζεις να έχεις τριχόπτωση,τότε το σκέφτεσαι σοβαρά.
 
Μπλουζα