Νεο κρυπτονομισμα, νεα ευκαιρια;

aris85

Member
Γεια σας παιδες, μηπως γνωριζεται για το Minepi;
Eνας φιλος μου που σπουδαζει USA μου μιλησε για μια ενδιαφερουσα ευκαιρια, το https://minepi.com/
Καποιοι διδακτορες απο το Stanford στην Usa προσπαθουν να κανουν ενα νεο κρυπτονομισμα οπως ειναι πχ το bitcoin.

Για να συμμετέχεις πρεπει να σου δωσει καποιο υπαρχον μελος κωδικο καλεσματος, οποιος θελει να το τσεκάρει ας χρησιμοποιησει τον δικο μου κωδικο: KYR2020

Oι αρχικοι users εχουν την ευκαιρια να δημιουργουν το νομισμα με υψηλο ρυθμο εξόρυξης. Ολα ειναι ευκολα κατεβαζοντας την εφαρμογη τους απο appstore ή google play. Oσο αυξανονται τα μελη πχ στον επομενο χρονο η εξωρυξη θα ειναι πιο δυσκολη οπως ακριβως εγινε και με το bitcoin. Ηδη κανει μεγαλη επιτυχια οπως μου ειπε ο φιλος, αρα θεωρω ειναι καλο να το δοκιμασετε και να πουμε εδω τις αποψεις μας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Γεια σας παιδες, μηπως γνωριζεται για το Minepi;
Eνας φιλος μου που σπουδαζει USA μου μιλησε για μια ενδιαφερουσα ευκαιρια, το https://minepi.com/
Καποιοι διδακτορες απο το Stanford στην Usa προσπαθουν να κανουν ενα νεο κρυπτονομισμα οπως ειναι πχ το bitcoin.

Για να συμμετέχεις πρεπει να σου δωσει καποιο υπαρχον μελος κωδικο καλεσματος, οποιος θελει να το τσεκάρει ας χρησιμοποιησει τον δικο μου κωδικο: KYR2020

Oι αρχικοι users εχουν την ευκαιρια να δημιουργουν το νομισμα με υψηλο ρυθμο εξόρυξης. Ολα ειναι ευκολα κατεβαζοντας την εφαρμογη τους απο appstore ή google play. Oσο αυξανονται τα μελη πχ στον επομενο χρονο η εξωρυξη θα ειναι πιο δυσκολη οπως ακριβως εγινε και με το bitcoin. Ηδη κανει μεγαλη επιτυχια οπως μου ειπε ο φιλος, αρα θεωρω ειναι καλο να το δοκιμασετε και να πουμε εδω τις αποψεις μας.
Εχει παρενεργειες?
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν μπορει καν να χαρακτηριστει κρυπτονομισμα,γιατι πολυ απλα δεν ειναι.
Ενα mobile app ειναι οπου σκοπο εχει να μαζευει τα προσωπικα δεδομενα των χρηστων του ,ειτε το πιασεις απο το white paper του που ειναι τελειως ασαφες ειτε απο την διαδικασια εξορυξης οπου οπως λεει το pi αυτη πραγματοποιειται ακομα και οταν ημαστε offline,κοινως προκειται για scam
 

sven

Active Member
Ρε παίδες, αξίζει να ασχοληθεί κάποιος τώρα με την εξόρυξη που είναι κάπως πεσμένη η ισοτημία ή τα λέφτα που θα κοστήσει η αγορά του μηχανίματος θα γίνει απόσβεση σε κανένα χρόνο και βάλε?Απο ρεύμα έτσι όπως είναι η περιπτωσή μου δεν θα μου φουσκώσει ο λογαριασμός πάντως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

F1ght3r

Well-Known Member
Ρε παίδες, αξίζει να ασχοληθεί κάποιος τώρα με την εξόρυξη που είναι κάπως πεσμένη η ισοτημία ή τα λέφτα που θα κοστήσει η αγορά του μηχανίματος θα γίνει απόσβεση σε κανένα χρόνο και βάλε?Απο ρεύμα έτσι όπως είναι η περιπτωσή μου δεν θα μου φουσκώσει ο λογαριασμός πάντως.
το κόστος που έχει το ρεύμα στην παρούσα φάση δεν συμφέρει, τώρα αν δεν πληρώνεις ρεύμα σιγόύρα θα έχεις κέρδος.

Μην ξεχνάμε ότι η καινούργιες κάρτες γραφικών που κάνουν mining τις έχουν περιορίσει, LHR Little Hash Rate γιατί γινόταν άφαντες πριν λόγο mining και ένας gamer δεν μπορούσε να αγοράσει κάρτα για gaming.

Δεν είμαι ειδικός και δεν έχω κάνει kryptomining ποτες, αλλα κάτι λίγα ξέρω.
 

JimKan1

Well-Known Member
Ρε παίδες, αξίζει να ασχοληθεί κάποιος τώρα με την εξόρυξη που είναι κάπως πεσμένη η ισοτημία ή τα λέφτα που θα κοστήσει η αγορά του μηχανίματος θα γίνει απόσβεση σε κανένα χρόνο και βάλε?Απο ρεύμα έτσι όπως είναι η περιπτωσή μου δεν θα μου φουσκώσει ο λογαριασμός πάντως.
οχι δεν αξιζει
 

chris1908

Member
Κακής ποιότητας fishing λέγεται αυτό......επίσης η τακτική της πυραμίδας είναι από το μακρινό 1990, δυστυχώς κάποιοι τσιμπάνε ελπίζω όχι τα μέλη μας....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Κακής ποιότητας fishing λέγεται αυτό......επίσης η τακτική της πυραμίδας είναι από το μακρινό 1990, δυστυχώς κάποιοι τσιμπάνε ελπίζω όχι τα μέλη μας....
Τα μέλη μας θα τσίμπουσαν αν έβγαινε crypto σε απόδοση δοτριας αδελφέ
 

Kostas97

Well-Known Member
Δημιουργει οντως τοσο ενδιαφερον η ενασχοληση με το συγκεκριμενο "αθλημα"; Προσωπικα δεν εχω ασχοληθει ποτε με Τζογο, στοιχηματα κλπ ή τετοιους τροπους για να βγαλω χρηματα και το ειχα ανεκαθεν απορια.
 

Flag17

Well-Known Member
Παίδες εγώ που έχω ασχοληθεί ενεργά με mining θα πω ότι αν δεν έχεις να πληρώνεις ρεύμα οτιδήποτε κάνεις εξόρυξη είναι επικερδες. Υπήρξε εποχή που για αρκετούς μήνες μπορούσες να βγάζεις 4000 τον μήνα με μια επένδυση των 10000 και στην συνέχεια να πουλήσεις τον εξοπλισμό σου ακριβότερα από ότι τον αγόρασες. Όποιος έκανε μία τέτοια επένδυση πριν 1,5 χρόνο ας πούμε χωρίς να έχει θέμα με το ρεύμα έχει βγάλει ήδη 50000+ ευρώ
 

feanor

Active Member
Παίδες εγώ που έχω ασχοληθεί ενεργά με mining θα πω ότι αν δεν έχεις να πληρώνεις ρεύμα οτιδήποτε κάνεις εξόρυξη είναι επικερδες. Υπήρξε εποχή που για αρκετούς μήνες μπορούσες να βγάζεις 4000 τον μήνα με μια επένδυση των 10000 και στην συνέχεια να πουλήσεις τον εξοπλισμό σου ακριβότερα από ότι τον αγόρασες. Όποιος έκανε μία τέτοια επένδυση πριν 1,5 χρόνο ας πούμε χωρίς να έχει θέμα με το ρεύμα έχει βγάλει ήδη 50000+ ευρώ
πλεον ετσι οπως παει με την ενεργεια ειναι τελειως επισφαλες το mining. Μονο φωτοβολταικα και κυριως υδρογονο πλεον. Κοιταω να αγορασω μετοχες απο Nasdaq εννοειται αλλα δεν ξερω το πως
 
Μπλουζα