Πυώδης πληγή;;

Iakovoas

Member
1μιση μήνα μετά την επέμβαση και ξύπνησα σήμερα με αυτόν τον "κρατήρα" στο crown. Μοιάζει κάπως πυώδης και σίγουρα τον νιώθω ευαίσθητο. Μέχρι να επισκεφτώ την κλινική, έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να είναι;
 

Συνημμένα

  • IMG_20200911_093544.jpg
    IMG_20200911_093544.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 81

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Επειδη εχω ταλαιπωρηθει μηνες με θυλακιτιδα εκει, για εμενα πηγαινε αμεσα σε ενα γιατρο..οσο πιο γρηγορα κανεις αγωγη τοσο καλυτερα.
 

Iakovoas

Member
Επειδη εχω ταλαιπωρηθει μηνες με θυλακιτιδα εκει, για εμενα πηγαινε αμεσα σε ενα γιατρο..οσο πιο γρηγορα κανεις αγωγη τοσο καλυτερα.


Θα περάσω από την κλινική, τους έχω ενημερώσει, να μου πει ο γιατρός τη γνώμη του και έπειτα θα πάω σε δερματολόγο.

Σε ευχαριστώ!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
1μιση μήνα μετά την επέμβαση και ξύπνησα σήμερα με αυτόν τον "κρατήρα" στο crown. Μοιάζει κάπως πυώδης και σίγουρα τον νιώθω ευαίσθητο. Μέχρι να επισκεφτώ την κλινική, έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να είναι;

Συνήθως είναι νεκρές τρίχες από την μμ που μετά την φυσιολογική πτώση τους λόγω μμ δεν απομακρύνθηκαν αλλά εγκλωβίστηκαν και δημιουργούν αυτή την κατάσταση.
 

Iakovoas

Member
Συνήθως είναι νεκρές τρίχες από την μμ που μετά την φυσιολογική πτώση τους λόγω μμ δεν απομακρύνθηκαν αλλά εγκλωβίστηκαν και δημιουργούν αυτή την κατάσταση.

Ήταν η αρχική μου υπόθεση, σε ευχαριστώ! Να σε ρωτήσω, είναι επίφοβο για την έκβαση της μεταμόσχευσης ή δεν θα επηρεάσει;
 

tenten1908

Member
Συνήθως είναι νεκρές τρίχες από την μμ που μετά την φυσιολογική πτώση τους λόγω μμ δεν απομακρύνθηκαν αλλά εγκλωβίστηκαν και δημιουργούν αυτή την κατάσταση.
Αγαπητε ειναι συνηθες αυτο? Εχουμε περιστατικα ή ειναι σπάνιο?
 

Iakovoas

Member
Μετά από επίσκεψη στην κλινική:

Πρόκειται όντως για τρίχα που πήγε να αποβληθεί αλλά παγιδεύτηκε και δημιούργησε θυλακίτιδα. Εφόσον είναι μόνο αυτό το σημείο, μου είπαν να βάλω τοπικά μπεταντίν με μια μπατονέτα. Αν κάνω και σε άλλα σημεία, τότε ίσως χρειαστώ αντιβίωση. Σε γενικές γραμμές, δεν είναι κάτι ανησυχιτικό.

Σας ευχαριστώ, παιδιά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Παντως οι θυλακιτιδες ειδικα στα μαλλια αν δεν τις παρεις σοβαρα μπορουν να επιμεινουν μηνες..απο προσωπικη εμπειρια
 

Iakovoas

Member
Παντως οι θυλακιτιδες ειδικα στα μαλλια αν δεν τις παρεις σοβαρα μπορουν να επιμεινουν μηνες..απο προσωπικη εμπειρια

Δεν θα το αμελήσω. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όπως και όλους σας για τις απαντήσεις!
 

Aldo

Well-Known Member
Ο γιατρος μου, μου πρότεινε να ψεκάζω octenisept στην λήπτρια δίοτι είχα ανάπτυξει κάποια στιγμή παρόμοια σπυράκια.
 
Μπλουζα