Mak39, FUT+FUE, 3160g, 1/2/2020

Mak39

Member
6 μήνες & 20 ημέρες
 

Συνημμένα

  • 20200901_155412.jpg
    20200901_155412.jpg
    635.1 KB · Προβολές: 555
  • 20200901_155515.jpg
    20200901_155515.jpg
    192.4 KB · Προβολές: 403
  • 20200901_155543.jpg
    20200901_155543.jpg
    335.1 KB · Προβολές: 409
  • 20200901_155626.jpg
    20200901_155626.jpg
    392 KB · Προβολές: 460

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Μπράβο φίλε, το αποτέλεσμα σου φένεται εξαιρετικό και υψηλή φύτρωση διακρίνω στη hairline, πιστεύω πως έχει πολλά να δώσει ακόμα!
Θα σε παρακλούσα λίγο πιο καθαρές φωτογραφίες αν θέλεις και είναι εφικτό.

Είμαι βέβαιος θα έχει αλλάξει η εικόνα σου ριζικά, να το χέρεσαι :)
 

Mak39

Member
Μπράβο φίλε, το αποτέλεσμα σου φένεται εξαιρετικό και υψηλή φύτρωση διακρίνω στη hairline, πιστεύω πως έχει πολλά να δώσει ακόμα!
Θα σε παρακλούσα λίγο πιο καθαρές φωτογραφίες αν θέλεις και είναι εφικτό.

Είμαι βέβαιος θα έχει αλλάξει η εικόνα σου ριζικά, να το χέρεσαι :)
Ευχαριστώ πολύ Aldo! Καλη επιτυχία και στη δική σου μεταμόσχευση! Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής. Τις επόμενες μέρες οι φωτο θα είναι σε εξωτερικές συνθήκες πιο καθαρές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
ειδα υπαρχει και βελτιωση χαμηλα στο κραουν πανω απο τη δοτρια ακριβως , εκει δεν εχουν μπει μοσχευματα , απο τη μινοξ ειναι η βελτιωση κατα πασα πιθανοτητα .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο Μak39 πολύ καλό και τίμιο παιδί και πλέον και πολύ κάλος μου φίλος και χαίρομαι για την εξέλιξη τις μεταμοσχευσης του άσχετα αν είμαι από την αντίπερα όχθη.
Τα πήγες πολύ καλά και ήσουν δύσκολο περιστατικό διότι σε είδα από κοντά και ξέρω την περίπτωση σου με ήδη 3 strip από πριν.

Aldo τώρα πιστεύω να κατάλαβες αυτό που με είχες ρωτήσει...όπως σε είπα πρέπει να κρατάμε και ιατρικό απόρρητο... :)
 

Mak39

Member
Ο Μak39 πολύ καλό και τίμιο παιδί και πλέον και πολύ κάλος μου φίλος και χαίρομαι για την εξέλιξη τις μεταμοσχευσης του άσχετα αν είμαι από την αντίπερα όχθη.
Τα πήγες πολύ καλά και ήσουν δύσκολο περιστατικό διότι σε είδα από κοντά και ξέρω την περίπτωση σου με ήδη 3 strip από πριν.

Aldo τώρα πιστεύω να κατάλαβες αυτό που με είχες ρωτήσει...όπως σε είπα πρέπει να κρατάμε και ιατρικό απόρρητο... :)
John_John1 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! Για την τιμιοτητα σου δεν χρειαζεται να πω πολλά. Η παρουσια σου στο φορουμ μιλάει απο μόνη της ολα αυτα τα χρόνια.
 

Aldo

Well-Known Member
Ο Μak39 πολύ καλό και τίμιο παιδί και πλέον και πολύ κάλος μου φίλος και χαίρομαι για την εξέλιξη τις μεταμοσχευσης του άσχετα αν είμαι από την αντίπερα όχθη.
Τα πήγες πολύ καλά και ήσουν δύσκολο περιστατικό διότι σε είδα από κοντά και ξέρω την περίπτωση σου με ήδη 3 strip από πριν.

Aldo τώρα πιστεύω να κατάλαβες αυτό που με είχες ρωτήσει...όπως σε είπα πρέπει να κρατάμε και ιατρικό απόρρητο... :)
:);):cool:
 

Mak39

Member
ειδα υπαρχει και βελτιωση χαμηλα στο κραουν πανω απο τη δοτρια ακριβως , εκει δεν εχουν μπει μοσχευματα , απο τη μινοξ ειναι η βελτιωση κατα πασα πιθανοτητα .
Καλησπέρα Makis25. Αγωγή minox χρησιμοποιώ τα τελευταια 3 χρόνια συνέχεια. Από τη μινοξιδίλη είχε σταθεροποιηθεί η κατάσταση εκει πολύ πριν την επέμβαση. Στο συγκεκριμένο σημείο η βελτίωση νομίζω είναι από την αγωγή Laiser Lllt. Πιο ΑΣΦΑΛΗ συμπεράσματα όμως θα βγάλω στους 12 μήνες.
 

vag25

Well-Known Member
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
φιλε adriano δεν διαβασες καλα το νημα...τι καλη επιτυχια λες; αφου εχουν περασει ηδη 7 μηνες απο τοτε που εκανε την επεμβαση, οπως ειπε ο mak39...δεν την εκανε τωρα την επεμβαση!

Άρα τελειώνει η εξέλιξη ενός αποτελέσματος στο 7μηνο; Σε ρωτάω γιατί φαίνεται να είσαι και ειδικός.
 

manly_Man

Well-Known Member
Άρα τελειώνει η εξέλιξη ενός αποτελέσματος στο 7μηνο; Σε ρωτάω γιατί φαίνεται να είσαι και ειδικός.
Δεν ειπα εγω οτι τελειώνει...απλα συνηθως καλη επιτυχια λεμε σε καποιον που μολις εκανε επεμβαση ή βρίσκεται σε μήνα πχ που δεν εχει ξεκινησει η φυτρωση..... οχι σε καποιον που βρισκεται στον 7ο μηνα..τις περισσοτερες φορες (οχι παντα) στον 7ο μηνα έχει σχεδον ολοκληρωθει η φυτρωση στις μπροστινες ζωνες κυριως, μόνο στο crown αργει πιο πολυ ...τωρα αν εσυ δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο, προβλημα σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Adriano

Well-Known Member
Δεν ειπα εγω οτι τελειώνει...απλα συνηθως καλη επιτυχια λεμε σε καποιον που μολις εκανε επεμβαση ή βρίσκεται σε μήνα πχ που δεν εχει ξεκινησει η φυτρωση..... οχι σε καποιον που βρισκεται στον 7ο μηνα..τις περισσοτερες φορες (οχι παντα) στον 7ο μηνα έχει σχεδον ολοκληρωθει η φυτρωση στις μπροστινες ζωνες κυριως, μόνο στο crown αργει πιο πολυ ...τωρα αν εσυ δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο, προβλημα σου!

Ένας; από τους λόγους που αποφεύγω καιρό τώρα το forum είναι αυτός. Οι ηλεκτρονικοί καυγάδες , οι αντιπαραθέσεις απο το πουθενά και η διαφορετική ερμηνεία των λεγομένων μου από τρίτους Για να το απαντήσω ποδοσφαιρικά: Το ματς λήγει στο 90 και θα το κρίνουμε τότε. Αυτή τη στιγμή είμαστε στο 60 και μένουν αλλα 30 λεπτά και καθυστερήσεις. Εύχομαι λοιπόν στο μεταμοσχευόμενο καλή επιτυχία στα επόμενα 30 λεπτά που απομένουν.

Που κατάντησα...
 

manly_Man

Well-Known Member
Ένας; από τους λόγους που αποφεύγω καιρό τώρα το forum είναι αυτός. Οι ηλεκτρονικοί καυγάδες , οι αντιπαραθέσεις απο το πουθενά και η διαφορετική ερμηνεία των λεγομένων μου από τρίτους Για να το απαντήσω ποδοσφαιρικά: Το ματς λήγει στο 90 και θα το κρίνουμε τότε. Αυτή τη στιγμή είμαστε στο 60 και μένουν αλλα 30 λεπτά και καθυστερήσεις. Εύχομαι λοιπόν στο μεταμοσχευόμενο καλή επιτυχία στα επόμενα 30 λεπτά που απομένουν.

Που κατάντησα...
Εγω δεν ειχα καμια προθεση για αντιπαράθεση, απλα θεωρησα παραλογο να λεει καποιος "καλη επιτυχια" σε έναν που βρίσκεται στον 7ο μηνα και εχει σχεδόν ολοκληρωθεί η φυτρωση, κ γιαυτο νομισα οτι μπερδευτηκες κ σου εκανα μια επισυμανση. Και απάντησες με μια ειρωνεία του τύπου "γιατι φαινεται να εισαι και ειδικος."

Ασε καλύτερα τα ποδοσφαιρα και τα ασχετα θεματα και μίλα για τις μεταμοσχεύσεις...αστοχα παραδειγματα καλυτερα να μην αναφέρεις....στο ποδοσφαιρο και στο τελευταιο λεπτο του 90 μπορει να αλλαξει το αποτελεσμα, κατι που δεν συμβαινει στις μεταμοσχευσεις...

Τωρα εσυ κ στον 10ο μηνα να ειναι καποιος δικαιωμα σου ειναι να του πεις καλη επιτυχια, θεωρώντας οτι στο 12μηνο θα αλλαξουν πολλα....(!) Και το κλεινω εδω. Καλη συνεχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Πας καλα για τα μοσχευματα που έβαλες .
Η hairline εχει βελτιωθεί παρα πολυ .
Για το τελικό αποτέλεσμα εχεις χρονο ακομα .
Δε τελειώνουμε στον 7ο μηνα .
Καλή συνέχεια φίλε
 

makis25

Well-Known Member
Μπραβο για την προοδο . Εκατσα και ειδα προσεκτικα τη φωτο πισω στο κεφαλι , την εβαλα διπλα διπλα μεγαλη με προηγουμενων μηνων και ειναι ξεκαθαρο πως υπαρχει βελτιωση στο κραουν σε σημεια που δεν εχουν μπει μοσχευματα . Νομιζω πως εχει αυξηθει η διαμετρος της τριχας , ειναι πιο παχουλες οι τριχες γενικα .Καποιες που ηταν σχεδον ανυπαρκτες σα χνουδι εχουν μαυρισει . Εχεις παρατηρησει κατι τετοιο μηπως και στα πλαγια και μπροστα . Λογικα το λειζερ θα επιρεαζει ολο το κεφαλι . Παντως η μονη λογικη εξηγηση για αυτη την αλλαγη ειναι το λειζερ .
 

vag25

Well-Known Member
Μπραβο για την προοδο . Εκατσα και ειδα προσεκτικα τη φωτο πισω στο κεφαλι , την εβαλα διπλα διπλα μεγαλη με προηγουμενων μηνων και ειναι ξεκαθαρο πως υπαρχει βελτιωση στο κραουν σε σημεια που δεν εχουν μπει μοσχευματα . Νομιζω πως εχει αυξηθει η διαμετρος της τριχας , ειναι πιο παχουλες οι τριχες γενικα .Καποιες που ηταν σχεδον ανυπαρκτες σα χνουδι εχουν μαυρισει . Εχεις παρατηρησει κατι τετοιο μηπως και στα πλαγια και μπροστα . Λογικα το λειζερ θα επιρεαζει ολο το κεφαλι . Παντως η μονη λογικη εξηγηση για αυτη την αλλαγη ειναι το λειζερ .
Πραγματι!


Ειδικα αυτο που λες με τις μικρες τριχουλες που ηταν σαν χνουδι ειναι πολυ εντυπωσιακο που στο ζουμ φαινονται να εχουν ογκο κανονικης τριχας.

Φαινονται να μενουν μικρες ομως, δεν θα επρεπε να εχουν μεγαλωσει;


Εχει και ενα κομματι πιο πανω γεματο τριχες, 2-3 τετραγωνικα εκατοστα σε εκταση, που δεν υπηρχε πριν.






Η πιο μεγαλη διαφορα ειναι χαμηλα ομως.


 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Μπραβο για την προοδο . Εκατσα και ειδα προσεκτικα τη φωτο πισω στο κεφαλι , την εβαλα διπλα διπλα μεγαλη με προηγουμενων μηνων και ειναι ξεκαθαρο πως υπαρχει βελτιωση στο κραουν σε σημεια που δεν εχουν μπει μοσχευματα . Νομιζω πως εχει αυξηθει η διαμετρος της τριχας , ειναι πιο παχουλες οι τριχες γενικα .Καποιες που ηταν σχεδον ανυπαρκτες σα χνουδι εχουν μαυρισει . Εχεις παρατηρησει κατι τετοιο μηπως και στα πλαγια και μπροστα . Λογικα το λειζερ θα επιρεαζει ολο το κεφαλι . Παντως η μονη λογικη εξηγηση για αυτη την αλλαγη ειναι το λειζερ .
Πραγματι!


Ειδικα αυτο που λες με τις μικρες τριχουλες που ηταν σαν χνουδι ειναι πολυ εντυπωσιακο που στο ζουμ φαινονται να εχουν ογκο κανονικης τριχας.

Φαινονται να μενουν μικρες ομως, δεν θα επρεπε να εχουν μεγαλωσει;


Εχει και ενα κομματι πιο πανω γεματο τριχες, 2-3 τετραγωνικα εκατοστα σε εκταση, που δεν υπηρχε πριν.


Φιλοι maki και vag, νομιζω οτι βγαζετε βιαστικα συμπερασματα για το λέιζερ.

Γιατι ισχυριζεστε οτι οι τριχες στο crown ειναι απο το λέιζερ; Γιατι ισχυριζεστε οτι δεν τοποθετηθηκαν grafts στο crown;

Προσωπικη αποψη οι τριχες ειναι απλα ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΜΕΝΕΣ...οπως φαινεται απο τη φωτογραφια που επισυναπτω, εχουν μπει καμποσα grafts στο crown...λογικο ειναι, λοιπον, να δειχνει βελτιωμενο...ΟΧΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΛΕΙΖΕΡ, ΑΛΛΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗΣ.

Screenshot_20200905-231739.png


ΥΓ Προσωπικη παλι γνωμη...και λιγα εχουν φυτρωσει..μαλλον ειναι αργη η φυτρωση...κανονικα θα πρεπει στους επομενους δυο μηνες να βελτιωθει η εικονα.
 
Μπλουζα