Ότι θέλατε να μάθετε για τη Φιναστερίδη και δεν ξέρατε που να ρωτησετε

dim d

Well-Known Member
παιρνει ο μακης ντουντα? δεν το ηξερα...γενικα την εχω στο μυαλο μου αρκετα καθως ειναι κι πολυ φθηνη κι απο οσο εχω δει αρκετα πιο αποτελεσματικη απο τη φινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
παιζει το φαρμακο κι για ηλικιες κατω απο 30; γτ εδω οι περισσοτεροι που την παιρνουν ειναι 35+
Το ιδανικό είναι στις θεραπείες να πηγαίνεις γραμμικά και ηλικιακά όχι απότομα .
Εντάξει δεν είναι όλα καραμελίτσες.
 

dim d

Well-Known Member
Το ιδανικό είναι στις θεραπείες να πηγαίνεις γραμμικά και ηλικιακά όχι απότομα .
Εντάξει δεν είναι όλα καραμελίτσες.
ακριβως συμφωνω φουλ. Θυμαμαι κι τον στριπαρ να αναφερει την ηλικια των 35 σαν βαση για την ντουντα.
 

dim d

Well-Known Member
κατα πασα πιθανοτητα καποιος που τωρα για πρωτη φορα θα ξεκινησει φιναστεριδη για το μαλλι του , νοιωθω δε θα χρειαστει να το παρει για 30 χρονια , η εκτιμηση μου ειναι πως θα εμφανιστουν νεες καλυτερες θεραπειες , καποιες απο τις οποιες δε θα χουν την παραμικρη σχεση με ορμονες dht κτλ . Υπαρχει μεγαλη κινητικοτητα , θα δουμε τα επομενα 5-10 χρονια τι θα συμβει στις επαλξεις της αναγεννητικης ιατρικης . Μεχρι να ερθει αυτη η στιγμη , η φιναστεριδη ειναι εκπληκτικα καλο φαρμακο για να κρατησει καποιος το μαλλι του και ενα τελευταιο σχολιο , το νημα αυτο ειναι εκπληκτικο γιατι εχουμε ενα γιατρο που γραφτηκε στο φορουμ , ασχολειται με το ζητημα δεκαετιες , και μπηκε στον κοπο να παραγει υλικο σχετικα με το θεμα αυτο . Ποιος θα το περιμενε αυτο και μπραβο . Τα καλα να λεγονται .
Εχεις απολυτο δικιο.
 

Bill1991

Active Member
Η ντουντα είναι αφού πρώτα δοκιμάσεις φίνα ,δεν έχεις παρενέργειες και βλέπεις ότι η τριχόπτωση δεν έχει σταματήσει!!! Το θέμα μας είναι να σταματήσουμε την τριχόπτωση!! Το αν θα βγάλουμε μαλλιά είναι μπόνους! Πάντως δεν ξέρω αν βγαίνουν ξανά μαλλιά ( έτσι όπως φανταζόμαστε μερικοί)αλλά η φίνα σταθεροποιεί την τριχόπτωση και βελτιώνει κατά πολύ την ποιότητα της υπάρχουσας τρίχας!
 

felaini

Active Member
Χαρη η ντουντα ειναι για μεγαλα nw βασικα.. .. αυτο που ειπε ο βαφλο συμφωνω απολυτα πας γραμμικα την θρραπεια..ο αστον κουτσερ δηλωσε σε live συνεντευξη πως επαιρνε Αβονταρτ για 5 χρονια γιατι ειχε τριχοπτωση κυκλοφορει στο γιουτιουμπ.. φαντασου εγω την παιρνω δυο φορες την βδομαδα κ τις υπολοιπες φινα 1mg..δε εχει σχεση το ενα με το αλλο χαπι.. η ντουντα ειναι πολυ δυνατη!
 

dim d

Well-Known Member
Ποιος ο λογος για ντουτα εφοσον δουλευει η φινα;
νομιζω οτι σιγουρα ειναι πιο αποτελέσματικη...απο κει κι περα εγω θα την ξεκιναγα αφου εκανα παιδια κι μεγαλωνα λιγο...θα αλλαζα την σταση μου βεβαια αν εμφανιζονταν περισσοτερες πληροφοριες.
 

dim d

Well-Known Member
Χαρη η ντουντα ειναι για μεγαλα nw βασικα.. .. αυτο που ειπε ο βαφλο συμφωνω απολυτα πας γραμμικα την θρραπεια..ο αστον κουτσερ δηλωσε σε live συνεντευξη πως επαιρνε Αβονταρτ για 5 χρονια γιατι ειχε τριχοπτωση κυκλοφορει στο γιουτιουμπ.. φαντασου εγω την παιρνω δυο φορες την βδομαδα κ τις υπολοιπες φινα 1mg..δε εχει σχεση το ενα με το αλλο χαπι.. η ντουντα ειναι πολυ δυνατη!
τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται; θα το γυριζες αποκλειστικα σε ντουντα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
35 ειμαι.. δε ξερω αν το γυριζα αποκλειστικα μεχρι τωρα ειμαι ικανοποιημενος με το combo fina douta(2 φορες περ γουικ) η ντουντα μενει περισσοτερες μερες στο αιμα..
 

dim d

Well-Known Member
Πολυ ενδιαφερουσα πληροφορια..ειμαι ακομα 28...εχεις δει σαφη διαφορα απο τοτε που την ενεταξες ε?
 

dim d

Well-Known Member
To βλεπεις πολυ στο εξωτερικο να παιρνουν φινα η ντουντα σε νοργουντ ανυπαρκτα γιατι φοβουνται την κληρονομηκοτητα.
 

felaini

Active Member
Ο κουτσερ ειχε προβλημα στους κροταφους γιαυτο επαιρνε κ παιρνει ακομη.. κ λεει ξεκαθαρα πως θα χε χασει τα μαλια του αν δεν επαιρνε
 

felaini

Active Member
2 παιδια εχει κ μια κοπελαρα γυναικα την μιλα κουνις που προφανως την ικανοποιει κ σεξουαλικα παρ ολο που παιρνει αβονταρτ..
 

dim d

Well-Known Member
Πιστευω εχει κανει πιθανα κι μμ μπροστα αν συκρινεις φωτος του παλιες...λεει ομως οτι το εκοψε οταν προσπαθουσε για παιδια.
 
Μπλουζα