Ότι θέλατε να μάθετε για τη Φιναστερίδη και δεν ξέρατε που να ρωτησετε

Xristoforaz

Well-Known Member
Κ διαρκειας στον θρυλο τα τελευταια χρονια στην 8.....βασιλη

και στην 7 και στην 8 τη φινα θα την καταπιω...ο γιατρος αγιοποιησε τη φιναστεριδη, τωρα θα οσιοποιησει τη ντουτα(αντι για τον Ντουντα!) Μονο και μονο που εγραψες οτι εισαι γαυρος αρρωστος, θα με κανεις να ξεκινησω το μαγικο αυτο χαπακι (λεεεμε τωρα)

Παντως ο ντοκτορ Αναστασακης εχει γεροδεμενο στηθος σιγουρα ως παρενεργεια των 18 συνεχομενων ετων καταποσεως (τι περιμενατε να γραψω? Κατακτησεως?) Φιναστεριδης (και νιωθει φινα ηδη...τοσο φινα που η γλωσσα του καταπιε στρειδι..18 μινουτς στριμινγκ...ενα για καθε ετος προς τιμην του β.κ. που φορουσε το 18)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
και στην 7 και στην 8 τη φινα θα την καταπιω...ο γιατρος αγιοποιησε τη φιναστεριδη, τωρα θα οσιοποιησει τη ντουτα(αντι για τον Ντουντα!) Μονο και μονο που εγραψες οτι εισαι γαυρος αρρωστος, θα με κανεις να ξεκινησω το μαγικο αυτο χαπακι (λεεεμε τωρα)

Παντως ο ντοκτορ Αναστασακης εχει γεροδεμενο στηθος σιγουρα ως παρενεργεια των 18 συνεχομενων ετων καταποσεως (τι περιμενατε να γραψω? Κατακτησεως?) Φιναστεριδης (και νιωθει φινα ηδη...τοσο φινα που η γλωσσα του καταπιε στρειδι..18 μινουτς στριμινγκ...ενα για καθε ετος προς τιμην του β.κ. που φορουσε το 18)
Το ότι μπουρδολογεις σε όλα τα νήματα ξεπερνά το μέτρο. Βάλε ένα μέτρο γιατί είσαι ένα βήμα πριν καταντήσεις αηδία.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Γιατρέ με όλο το θάρρος και έχοντας περάσει τα πάνδεινα με αυτό το φάρμακο έχω να σας πω ότι εκτίθεστε με αυτά που λέτε οι παρενεργιεες δεν είναι 1-2% και δεν είναι μόνο αυτές που λένε και γράφουν το φάρμακο παίζει με τις ορμόνες και μπορεί να σε τρελάνει
Μηπως διαβασες την πληρωμενη ερευνα που υπεγραψαν οι 70 "χτυπημενοι" απο τη φινα, οπως ανεφερε ο κ.Αναστασακης με αποτελεσμα να επηρεαστεις...μηπως δεν λαμβανες φινα και οσα νομιζεις οτι σου συνεβησαν αποτελουν φαινομενο πλασεμπο? Μηπως εισαι συνωμοσιολογος κατα του ...μονου εγκεκριμενου παγκοσμιως φαρμακου που καταπολεμα εξαισια την ανδρογενετικη αλωπεκια?...μηπως εισαι βαλτος?....μηπως το κανεις επιτηδες ωστε να αποθαρρυνεις και να φοβισεις οσους σκεφτονται να κατεβαζουν τη φινα χαπακαρα?
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Αφού φτάσαμε 2020 και ακόμα συζητάμε για την φινα ....και για το αν κάνει η δεν κάνει ζημιά κλαφτα Χαράλαμπε...αυτά τα λέγαμε 1998 1999 2000 βαρια βαρια και ακομα μονοπωλεί το ενδιαφέρον ελέω έλλειψης πραγματικής η βελτιωμένης η καινούργιας θεραπείας.
σαν αποτέλεσμα θα σκοτωθούν χούλιγκαν των 2 ομάδων όπως πάντα συμβαίνει και απλά το θέμα μοιραία και νομοτελειακά θα κλειδώσει δικαίως γιατί εκτός από τριχόπτωση πάσχουμε και από κουλτούρα.
κοινώς παρακμή....
 

Harris_G

Well-Known Member
Ζητηθηκε απο το γιατρο (και απο μενα προσωπικα επιμονα) να μας αναλυσει αγνωστες πτυχες της ιστοριας σε ενα βιντεο αφιερωμενο στο φορουμ. Μην αρχιζουμε τα ιδια, ας δειξουμε λιγη εκτιμηση για το χρονο που μας αφιερωσε. Ο καθενας ας κρατησει ο,τι πιστευει πως τον ωφελει.
 

Stradlin

Member
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης, σε ποια φάση τους τα τριχοθυλάκια έχουν ελπίδες να σωθούν με τη χρήση φιναστερίδης; Στην περίπτωση θετικής ανταπόκρισης στην ουσία η εξέλιξη της τρίχας πως είναι; Δυναμώνουν οι υφιστάμενες αδύναμες ή πέφτουν πρώτα ώστε να βγουν στη θέση τους υγιέστερες; Ευχαριστώ πολύ.
 

felaini

Active Member
Μηπως διαβασες την πληρωμενη ερευνα που υπεγραψαν οι 70 "χτυπημενοι" απο τη φινα, οπως ανεφερε ο κ.Αναστασακης με αποτελεσμα να επηρεαστεις...μηπως δεν λαμβανες φινα και οσα νομιζεις οτι σου συνεβησαν αποτελουν φαινομενο πλασεμπο? Μηπως εισαι συνωμοσιολογος κατα του ...μονου εγκεκριμενου παγκοσμιως φαρμακου που καταπολεμα εξαισια την ανδρογενετικη αλωπεκια?...μηπως εισαι βαλτος?....μηπως το κανεις επιτηδες ωστε να αποθαρρυνεις και να φοβισεις οσους σκεφτονται να κατεβαζουν τη φινα χαπακαρα?
Εισαι θεος χριστοφορε! Νταξ δεν υπαρχεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Μήπως ,μήπως ,μήπως..μου θύμισε τον Βαλτινό ,παλιά ,που έλεγε σε ένα σίριαλ ,..εσύ αποφασίζεις..είναι ο κερατάς Φώσκολος ο xristoforaz..είναι ποιητής εκ του προχείρου και έχει τη μορφή του χοίρου ..χφτου σου λεβέντη μου:cool::oops:
Εισαι θεος χριστοφορε! Νταξ δεν υπαρχεις!
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγω με το 0.1% δεν ειχα κάποιο αποτελεσμα με 0.5% ηταν το ίδιο πραγμα με το να παιρνω χαπι
0.5% περιεκτικοτητα σημαινει 5 mg φιναστεριδης / ml...μου φαινεται πολυ μεγαλη δοση φιλε...δεν παιρνει κανεις τοσο μεγαλη.... μεχρι 0.25% το πολυ εχουν γινει και ερευνες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

dim d

Well-Known Member
Μηπως διαβασες την πληρωμενη ερευνα που υπεγραψαν οι 70 "χτυπημενοι" απο τη φινα, οπως ανεφερε ο κ.Αναστασακης με αποτελεσμα να επηρεαστεις...μηπως δεν λαμβανες φινα και οσα νομιζεις οτι σου συνεβησαν αποτελουν φαινομενο πλασεμπο? Μηπως εισαι συνωμοσιολογος κατα του ...μονου εγκεκριμενου παγκοσμιως φαρμακου που καταπολεμα εξαισια την ανδρογενετικη αλωπεκια?...μηπως εισαι βαλτος?....μηπως το κανεις επιτηδες ωστε να αποθαρρυνεις και να φοβισεις οσους σκεφτονται να κατεβαζουν τη φινα χαπακαρα?
θα ξαναπαρακελεσω τους mod να κανουν κατι εδω...
 
Πολύ καλό και κατατοπιστικό βίντεο γιατρέ, ευχαριστούμε !
Ερώτηση. Σε κάποια φάση στο 9 λεπτό αναφέρεται πως εφόσον έγινε τόσο άδικος ντόρος για την φιναστερίδη ο FDA, και ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας (NIH) αποφάσισε να το ερευνήσει, εκ τότε έχει δώσει κάποια επίσημη απάντηση ο FDA ή ο ΝΙΗ όσο αφορά την έρευνα που έκαναν? Πέραν από τις επόμενες μελέτες που έγιναν και αποδεικνύουν την ασφάλεια της φιναστερίδης.
 

gerassis

Well-Known Member
Εκτός του οτι φοβάμαι να παρω Φίνα, ο κυρίως λόγος που δεν παίρνω ειναι γιατί είμαι τακτικός αιμοδοτης και απαγορεύεται να αιμοδοτεις αν παίρνεις Φιναστεριδη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εντάξει έχουν δίκιο ...όλοι τον αγαπάμε κ τον συμπαθούμε αλλά μην το ξεφτηλιζει....στο συγκεκριμένο νήμα όπως κ να χει ο γιατρός μπήκε στην διαδικασια να κάνει ένα βιντεο, να υπερασπιστεί την θέση του κ γιατί πιστεύει ότι η φίνα είναι ακίνδυνη για χάρη του φόρουμ κ άλλος μου κάνει τον ποιητή φαρφαρα ( κ το μυαλό μου είναι θολό.....)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα