Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Θέλω πραγματικά να το δω αυτό τεκμηριωμένα.Γιατί κοντεύω να παρανοήσω με αυτά που διαβάζω.

Και απευθύνομαι και στο γιατρό.

Που έχει υπάρξει αρνητική κριτική ?
10 αποτελέσματα έχει αναρτήσει και όλοι τον έχουμε επικρατήσει με πρώτο τον υποφαινόμενο.
Τον έχουμε εκθειάσει όλοι και για τα αποτελέσματα του και για την καθαρότητα των φωτό.
Βλέπουμε πρώτη φορά πυκνότητες και χερλάιν που δεν είχαμε δει μέχρι τώρα εντός Ελλάδος.
Προσωπικά έχω πει την γνώμη μου πολλές φορές και τον έχω εκθειάσει .

Τον θεωρώ την καλύτερη λύση στην Ελληνική αγορά για πολλούς λόγους.
Δεν ξέρω ακόμα τι κοστολογεί.

Υπάρχει όμως μια αρνητικότητα και από την πλευρά του ίσως γιατί δεν το περίμενε.
Δεν τον πυροβολεί κανείς αντίθετα απαντήσεις ψάχνουμε και παίρνουμε τις περισσότερες φορές αλλά όχι πάντα.
Εμένα εκρεμμούνε αρκετές .
Και άλλων.
Παρόλο που πιέστηκα να απαντήσω ακόμα περιμένω.

Γιατρέ το έχω ξαναπεί πέρα από 1-2 εξαιρέσεις μπορείς να αναλύσεις ότι σε ρωτάμε και να μην κατακρίνεις τις όποιες ερωτήσεις μας πέρα από τις ξεκάθαρα βαλτές.
Προσωπικά δεν ψάχνω το λάθος για να σε στήσω στη γωνία .Μέσα είναι στο παιχνίδι(το λαθος).

Απαντήσεις ψάχνω όπως για τη μονόπλευρη εξαγωγή που το κάνεις συστηματικά κατά δήλωσή σου.

Αυτό μόνο.
Ευχαριστω για τα καλα σας λόγια!
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Ρε αδερφέ ,και εμένα από ερώτηση προέκυψε η αντιπαράθεση.η οποία απαντήθηκε ειρωνικά..δεν απαντήθηκε η ουσία της..τι να λέμε τώρα.και η ερωτηση ήταν εντελώς χαλαρή χωρίς επιθετικότητα χωρίς τπτ..η απάντηση που ακούστηκε ήταν επιθετική εντελώς..και δεν ήταν κιόλας στο θέμα που ρωτήθηκε..εσύ έχεις ρωτήσει,ο Πάνος έχει ρωτήσει και άλλοι πόσοι.απαντηση καμία..το μόνο που ξέρουμε ειναι ότι έχουν ανέβει καμία 10 αποτελέσματα πριν μετά,ότι έχει κάνει 20-30% μείωση στην τιμή του consultation για το φόρουμ και ότι δεν κοστολογεί τις υπηρεσίες του όσο οι νοσηλεύτριες..καλά κάνει.οσο θέλει να χρεώνει.αλλα πόσο??για να ξέρουμε γιατί μιλάμε και να κάνουμε τις ανάλογες συγκρίσεις..ξέρουμε για κάθε γιατρό τι τιμολόγηση έχει και εδω κρυβόμαστε πίσω από λέξεις..ξαναλέω,φόρουμ είναι με ψαγμενους ανθρώπους.οι περισσότεροι..αφού είπε μπήκε να βοηθήσει,ας απαντήσει σε ερωτήσεις που γίνονται.αν μπήκε να κρίνει τις ερωτήσεις ως μη ειδικές ,δεν νομίζω ότι έχει προσφορά καμία τότε η κάθε τέτοια συμμετοχή οπουδήποτε γιατρού.επισης εγώ τη μονόπλευρη εξαγωγή που είναι ένα θέμα το οποίο απασχόλησε πολλά μέλη ,τη θεωρώ λάθος εντελώς και θα ήθελα να το γνώριζα πριν το χειρουργείο αυτό για να μην το κανω το χειρουργείο.

Λυπάμαι αν θεωρησατε πως ημουν επιθετικός, δεν είχα καμια τετοια πρόθεση.
Στο φόρουμ ειμαι μόνο για να πανταω από εδω και περα, ερωτησεις που αφορούν την ΜΕΤ γενικα και τα περιστατικα που ανεβαζω.
Ο τιμοκαταλογος της κλινικη ειναι αναρτημενος στο site μου.
Καταλαβαινω τις όποιες επιφυλάξεις σας, λυπάμαι, εχω άλλη άποψη.
Ευχαριστω πολυ!
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Συμφωνώ με τον φίλο σε κάποια σημεία. Επίσης, ο γιατρός έχει δείξει καλές δουλείες και το ότι είναι εδω μέσα να μας ''λέει'' και να ''ακούει'' πράγματα, εμένα προσωπικά μου λέει πολλά!!
Αυτό που θέλω μόνο να υπενθυμίσω είναι πώς ο γραπτός λόγος συχνά μπορεί να παρεξηγηθεί και απο δικίας μας μεριάς αλλα και του γιατρού. Δεν είναι το ίδιο μια συζήτηση face to face με μια απο το πληκτρολόγιο.

Όσον αφορά την μονόπλευρη εξαγωγή θα ήθελα και εγω να διαβάσω μια τεκμηριωμένη προσέγγιση.
Tέλος, η συγκεκριμένη εξαγωγή είναι κάτι το οποίο έχετε μελετήσει-παρουσιάσει εσείς γιατρέ, υπάρχουν αναφορές στην βιβλιογραφία ;

Ευχαριστώ,
Πολλές.
Σε συγγραμματα και του Sam Lam και άλλων, όπως του Pathomvanich και το πίο πρόσφατο της Ishii
Θα με συγχωρεσετε ελπίζω που δεν θα ψαξω για να σας τις αναρτησω διότι δεν πουλάω κάτι ούτε θέλω να πειστει κάποιος.
Εντοτοις, αν κάποιος ασθενής για τον οποιονδηποτε λόγο επιθυμούσε ενάντια στις συμβουλές μου συμμετρική, διασπαρτη και ομοιομορφη εξαγωγη, εννοειται πως θα το έκανα, ειναι το πιο ευκολο πραγμα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Γιατρε συγγνωμη αν γινομαι πιεστικος. Υποσχεθηκατε advanced αναλυση (επιπεδο φορουμ οχι για το ευρυ κοινο) για φιναστεριδη. Ειναι on it's way?
Και παλι ζητω συγγνωμη γιατι φυσικα απαιτει καταναλωση πολυτιμου χρονου αλλα την περιμενουμε πως και πως.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρε συγγνωμη αν γινομαι πιεστικος. Υποσχεθηκατε advanced αναλυση (επιπεδο φορουμ οχι για το ευρυ κοινο) για φιναστεριδη. Ειναι on it's way?
Και παλι ζητω συγγνωμη γιατι φυσικα απαιτει καταναλωση πολυτιμου χρονου αλλα την περιμενουμε πως και πως.

Σας ευχαριστω για την ευγενεστατη υπενθυμιση και για την κατανοηση.
Φοβαμαι πως δεν θα μπορεσω να ανοιξω και επιπλεον ...μέτωπο, ειδικα για ένα τοσο heated θέμα.
Ίσως στο μέλλον, ισως όχι, αναλογα με το πόσο θα τραβηξουν τα υπόλοιπα "μετωπα" που αντιμετωπίζω.
Αν χρειαστειτε κάποια προσωπική κατευθυνση (όχι ακαδημαικα απλα) θα χαρω να σας ξεδιαλύνω κάτι σημαντικο με pm
ή να σας δω από το ιατρειο μου.
 

manly_Man

Well-Known Member
Γιατρε συγγνωμη αν γινομαι πιεστικος. Υποσχεθηκατε advanced αναλυση (επιπεδο φορουμ οχι για το ευρυ κοινο) για φιναστεριδη. Ειναι on it's way?
Και παλι ζητω συγγνωμη γιατι φυσικα απαιτει καταναλωση πολυτιμου χρονου αλλα την περιμενουμε πως και πως.
φιλε Harris_G, αυτο το θεμα με την φιναστεριδη εχει υπεραναλυθει και οπου και να ψαξεις υπαρχει παντου πληροφορια στο ιντερνετ για αυτο το θεμα...καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στο χαπι...νομιζω ο καλυτερος τροπος να δεις πως αντιδραει ο δικος σου οργανισμος σου σε αυτο ειναι απλα να το δοκιμασεις (σε μικρες δοσεις αν αγχωνεσαι) και βλεπεις πως παει αν εχεις καποιο θεμα σταματας ή μειωνεις τη δοση,αν ολα πανε καλα απλα συνεχιζεις...τωρα οτιδηποτε και να σου πει ο γιατρος πιστευω θα ειναι σε ενα γενικο πλαισιο και οχι προσωπικα για σενα αφου δεν μπορει να ξερει πως θα αντιδρασει ο οραγνισμος σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannis1991

Well-Known Member
Καλά και αυτό ακόμα φίλε μου δεν έχει να λέει γιατί έμενα θα με προβληματιζε κάποιος που παιρνει φίνα να έχει θέμα π.χ με στυτική δυσλειτουργία και εγώ να είμαι οκ.... Για πολλους λόγους που νομίζω καταλαβαίνεις...
Ακόμα και σε αλλά φάρμακα όπως πχ αναβολικά κάποιοι αντιδρουν καλυτερα ,καποιοι όχι αλλά δε σημαίνει ότι εσυ δεν θα βγάλεις κάποιο θέμα και κυρίως δεν ξέρεις και ποτε θα το βγάλεις και τι ακριβώς θα βγάλεις...
 

Harris_G

Well-Known Member
Παιδες, την τοποθετηση του γιατρου θελω να ακουσω. Πως δηλαδη θα δομησει την αναλυση του, τι επιχειρηματα θα χρησιμοποιησει, τι ψαγμενο θα μας πει κ.ο.κ Θα ηταν πολυ ωραιο βιντεο, απο ενα γιατρο υπεραρτια καταρτισμενο στο γνωστικο σκελος και στη γλωσσα μας (εχω μπουχτισει με τις αναλυσεις των ξενων)
Τα υπολοιπα εχουν χιλιοειπωθει και ειναι γνωστα.
 

vlafo

Well-Known Member
Παιδες, την τοποθετηση του γιατρου θελω να ακουσω. Πως δηλαδη θα δομησει την αναλυση του, τι επιχειρηματα θα χρησιμοποιησει, τι ψαγμενο θα μας πει κ.ο.κ Θα ηταν πολυ ωραιο βιντεο, απο ενα γιατρο υπεραρτια καταρτισμενο στο γνωστικο σκελος και στη γλωσσα μας (εχω μπουχτισει με τις αναλυσεις των ξενων)
Τα υπολοιπα εχουν χιλιοειπωθει και ειναι γνωστα.
Ότι πήραμε πήραμε Harris.
Δεν νομίζω να την ακούσεις και ο νοών νοείτο.
Τουλάχιστον εύχομαι να συνεχίσουν να ανεβαίνουνε παρουσιάσεις από την κλινική.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ότι πήραμε πήραμε Harris.
Δεν νομίζω να την ακούσεις και ο νοών νοείτο.
Τουλάχιστον εύχομαι να συνεχίσουν να ανεβαίνουνε παρουσιάσεις από την κλινική.
θα συνεχισουν κανονικα οι παρουασεις οπως δηλωσε ο γιατρος πιο πανω...εξαλλου απο τις παρουσιασεις εχει και ο γιατρος οφελος εφοσον εχει καλα αποτελεσματα οπως λεει..οποτε δεν νομιζω να τον συμφερε να τις σταματησει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
θα συνεχισουν κανονικα οι παρουασεις οπως δηλωσε ο γιατρος πιο πανω...εξαλλου απο τις παρουσιασεις εχει και ο γιατρος οφελος εφοσον εχει καλα αποτελεσματα οπως λεει..οποτε δεν νομιζω να τον συμφερε να τις σταματησει...
Μακάρι και τουλάχιστον ας παραμείνει σε αυτό το μοτίβο,συμπέρασμα βγάζεις και ικανοποιητικό μάλιστα.
Αν τώρα το προσαρμόσει και σε αυτά που ζητάμε ακόμα καλύτερα αν όχι συνεχίζουμε έτσι.
Το θέμα είναι να μπορούμε να σχολιάζουμε μαζί του κάποια πράγματα και να μην πάμε σε αποστειρωμένους λόγους γιατί εγώ αυτό βλέπω να γίνεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν συνεχίστει η «ζούγκλα» δεν θα μείνει, ούτε εγώ θα έμενα. Ο γιατρός μετά το σχόλιο μου για κόψιμο σεντονιών όπως είδες προσαρμόστηκε, το θέμα είναι να το καταλάβουν και οι υπόλοιποι και να είναι λιτοί και to the point χωρίς να «κολλάει» η βελόνα και να επαναλαμβανόμαστε.
 

manly_Man

Well-Known Member
Αν συνεχίστει η «ζούγκλα» δεν θα μείνει, ούτε εγώ θα έμενα. Ο γιατρός μετά το σχόλιο μου για κόψιμο σεντονιών όπως είδες προσαρμόστηκε, το θέμα είναι να το καταλάβουν και οι υπόλοιποι και να είναι λιτοί και to the point χωρίς να «κολλάει» η βελόνα και να επαναλαμβανόμαστε.
ποια ειναι ακριβως η ζουγκλα CVIAL; νομιζω υπερβαλλεις...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ζούγκλα είναι ο ορυμαγδός άσχετων σχολίων και η μονότονη επανάληψη, αν δεν το παρατήρησες 3 φορές έχω καθαρίσει το νήμα.
 

vlafo

Well-Known Member
Αν συνεχίστει η «ζούγκλα» δεν θα μείνει, ούτε εγώ θα έμενα. Ο γιατρός μετά το σχόλιο μου για κόψιμο σεντονιών όπως είδες προσαρμόστηκε, το θέμα είναι να το καταλάβουν και οι υπόλοιποι και να είναι λιτοί και to the point χωρίς να «κολλάει» η βελόνα και να επαναλαμβανόμαστε.
Cvial
Δεν υπάρχει καμία ζούγκλα ούτε βλέπω τραγικά πράγματα να γίνονται.
Αν είμαστε για όλα τόσο εύθικτοι και αμέσως θιγόμαστε και γυρνάμε σε άρνηση τότε δεν βλέπω αυτό να καταλήγει κάπου.
Πέρα από κάποια άτυχα "λεκτικά ατοπήματα" νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να αξιολογεί και να απαντάει εκεί που χρειάζεται όπου και όταν πρέπει.
Πολύ καλά έκανε και κόβει τα σεντόνια συμφωνώ αλλά αν αρχίζουμε και μιλάμε με ξύλινη αποστεωμένη γλώσσα τότε να μην μιλάμε καθόλου.
Εμένα προσωπικά δεν με ικανοποιεί.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ζούγκλα είναι ο ορυμαγδός άσχετων σχολίων και η μονότονη επανάληψη, αν δεν το παρατήρησες 3 φορές έχω καθαρίσει το νήμα.
κοιταξε σε αυτο εν μερει θα εχει ευθυνη κ ο γιατρος...πχ καποια ερωτηματα που δεν ειχαν και δεν εχουν απαντηθει οδηγουν διαφορα μελη στο να επιμενουν να παρουν μια απαντηση και μεσα απο αυτο πεταγονται κ αλλοι υπερασπιστες του και μαζευονται σχολια μετα...αν αυτο το θεωρεις ζουγκλα τοτε καλως.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial
Δεν υπάρχει καμία ζούγκλα ούτε βλέπω τραγικά πράγματα να γίνονται.
Αν είμαστε για όλα τόσο εύθικτοι και αμέσως θιγόμαστε και γυρνάμε σε άρνηση τότε δεν βλέπω αυτό να καταλήγει κάπου.
Πέρα από κάποια άτυχα "λεκτικά ατοπήματα" νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να αξιολογεί και να απαντάει εκεί που χρειάζεται όπου και όταν πρέπει.
Πολύ καλά έκανε και κόβει τα σεντόνια συμφωνώ αλλά αν αρχίζουμε και μιλάμε με ξύλινη αποστεωμένη γλώσσα τότε να μην μιλάμε καθόλου.
Εμένα προσωπικά δεν με ικανοποιεί.

Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε την αξία του διαλόγου με κανόνες. Όταν τα νήματα ξεχειλώνουν, ο καθένας επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια σαν κολλημένο γραμμόφωνο, με συγχωρείς αλλά είναι ζούγκλα. Αν κάποιος παρατηρήσει ότι ένα θέμα έχει θιχτεί δεν χρειάζεται να το επαναλαμβάνει απλά για να «δηλώσει» παρουσία. Αυτό εννοώ ζούγκλα και δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτό το νήμα αλλά γενικότερα, απλά εδώ το φαινόμενο είναι πιο έντονο λόγω του γιατρού.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
κοιταξε σε αυτο εν μερει θα εχει ευθυνη κ ο γιατρος...πχ καποια ερωτηματα που δεν ειχαν και δεν εχουν απαντηθει οδηγουν διαφορα μελη στο να επιμενουν να παρουν μια απαντηση και μεσα απο αυτο πεταγονται κ αλλοι υπερασπιστες του και μαζευονται σχολια μετα...αν αυτο το θεωρεις ζουγκλα τοτε καλως.

Κακώς γίνεται αυτό. Το ερώτημα πρέπει να τίθεται μια φορά και να γίνεται και μια ευγενική υπενθύμιση. Αν δεν απαντήσει θα κριθεί για αυτό στην συνείδηση όλων μας. Δεν χρειάζονται «κατηγορητήρια» και οπαδισμοί.
 

vlafo

Well-Known Member
Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε την αξία του διαλόγου με κανόνες. Όταν τα νήματα ξεχειλώνουν, ο καθένας επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια σαν κολλημένο γραμμόφωνο, με συγχωρείς αλλά είναι ζούγκλα. Αν κάποιος παρατηρήσει ότι ένα θέμα έχει θιχτεί δεν χρειάζεται να το επαναλαμβάνει απλά για να «δηλώσει» παρουσία. Αυτό εννοώ ζούγκλα και δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτό το νήμα αλλά γενικότερα, απλά εδώ το φαινόμενο είναι πιο έντονο λόγω του γιατρού.
Δεν διαφωνεί κανείς επί τούτου και νομίζω επί το πλείστον τηρούνται αυτοί οι κανόνες.
Η επανάληψη μην ξεχνάς ότι είναι απόρροια πολλών εδώ μέσα που δεν έχουν διαβάσει ολοκληρωμένα το νήμα και δεν έχουνε άποψη αλλά βλέπουνε την τελευταία ερώτηση μόνο.Συν το γεγονός αυτό που επισημαίνεις.
Θα πρέπει όμως ειδικότερα σε αυτό το νήμα λόγω γιατρού να είμαστε πλήρως ενημερωμένοι με ολοκληρωμένες και ουσιαστικές απαντήσεις όχι σεντόνια.
Εμένα ο γιατρός που απαντούσε όλα αυτά και έμπαινε στη διαδικασία αυτή δεν με βοηθούσε να βγάλω συμπεράσματα αντιθέτως με μπέρδευε περισσότερο.Είναι τελείως διαφορετικό όμως αυτό που επισημαίνω,δηλαδή να είμαστε μονολεκτικοί και ουσιαστικά απόμακροι στις απαντήσεις μας.
Ουσιαστικές απαντήσεις για να κλείνουμε τα θέματα και να πηγαίνουμε στα επόμενα.
Μόνο έτσι το βλέπω εγώ.
 
Μπλουζα