Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Jack4speed

New Member
Εγώ θέλω να κάνω μια καλοπροαίρετη ερώτηση ...και χωρίς να αρχίσω αντιδικίες...ο κ.Αναστασακης μπήκε στο φόρουμ ως Γιατρός να μας βοηθήσει με τις πολύτιμες γνώσεις του και εμπειρία του η σαν ασθενής για να μας πει για τις δικές μου μεταμοσχεύσεις και την πορεία τους...η για να αυξήσει τον "τζίρο" του στην κλινική του.. ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ θέλω να κάνω μια καλοπροαίρετη ερώτηση ...και χωρίς να αρχίσω αντιδικίες...ο κ.Αναστασακης μπήκε στο φόρουμ ως Γιατρός να μας βοηθήσει με τις πολύτιμες γνώσεις του και εμπειρία του η σαν ασθενής για να μας πει για τις δικές μου μεταμοσχεύσεις και την πορεία τους...η για να αυξήσει τον "τζίρο" του στην κλινική του.. ευχαριστώ εκ των προτέρων.
προφανως και μπηκε για το το "κερδος" της κλινικης του...δειχνοντας την δουλεια του σε εμας ωστε να διαφημιστει η η κλινικη, παρέχοντάς μας παραλληλα και χρησιμες γνωσεις σαν γιατρος. Λες να σπαταλουσε ετσι χρονο να γραφει εδω και να μιλαει και να παρουσιαζει περιστατικα του χωρις κανενα οφελος;;; και δεν αναφερομαι προσωπικα στον κ.Αναστασάκη αλλα για οποιονδηποτε γιατρο (κλινικη) εμπαινε σε ενα forum.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
προφανως και μπηκε για το το "κερδος" της κλινικης του...δειχνοντας την δουλεια του σε εμας ωστε να διαφημιστει η η κλινικη, παρέχοντάς μας παραλληλα και χρησιμες γνωσεις σαν γιατρος. Λες να σπαταλουσε ετσι χρονο να γραφει εδω και να μιλαει και να παρουσιαζει περιστατικα του χωρις κανενα οφελος;;; και δεν αναφερομαι προσωπικα στον κ.Αναστασάκη αλλα για οποιονδηποτε γιατρο (κλινικη) εμπαινε σε ενα forum.

Για να το ξεκαθαρισουμε αυτο οριστικά.

Μπήκα εδω για να απαντησω για το αρνητικό πόστ που ειχε αναρτηθει.
Μετα παρέμεινα διότι ειδα πιο θετική αντιδραση από αυτη που περιμενα.
Και πλέον αποφάσισα να σας κάνω συμμάχους μου στο σκοπό μου! (παρακατω!)

Μιας και ειμαι κανα μηνα και εδω μεσα, ας μιλησουμε ανοιχτα, κυριοι, χωρις υπεκφυγές

Οι πιο βροντερες φωνες που ειχα κατα καιρούς διαβασει ήταν επιθετικοί, ισοπεδωτικοί και άδικοι
Kάποιοι ήταν κυριολεκτικά φανατικοί "ανθέλληνες"
Το αφήγημα;
ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΑΣΧΕΤΟΙ
ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ
ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΚΛΕΦΤΕΣ

Οι πιο μετριοπαθεις σιωπούσαν (σιγουρα υπάρχουν και ειναι πολυ περισσότεροι!) και τελικα ...μπάλα επαιζαν με πολύ έξυπνο τρόπο "μέλη" που για έναν εξωτερικό θεατη, ΓΚΑΡΙΖΕ οτι ειναι σε κρυφο payroll και υπόγειως προωθούσαν νοοτροπίες τυπου "έλα μωρε, μια χαρα ειναι και ο ταδε, ειναι και φθηνος, σιγα μην πας στον Καναδα ή και τι πειραζει αν δεν ειναι ιατρός όλοι μπορούν να το κανουν ή αν γινεται λιγο σκ@τα η δότρια, μαλλια ειναι το θεμα να βγαλεις" και άλλα τετοια)

Λοιπόν, έχω φάει τη ζωή μου στο αντικείμενο και η πιο βασική μου επαγγελματική επιδίωξη ξερετε ποια είναι???

ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΟ ΠΗΓΑΔΙ που έχουν δηλητηριασει ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ με τις παραπάνω συμπεριφορές ιατροι και "κλινικές" στην Ελλάδα.

Και όχι μονο με λόγια!
ΜΕ αποκλειστικά προσωπική εργασία και προσπάθεια (μήνες γραψιματος και μέχρι να πείσω και άλλους που μόνο 2 θέλανε) εφτιαξα την ΕΛΑΜΑΤ και έβαλα ΚΑΙ την Ελλάδα στο διεθνή χαρτη της ISHRS.
Ανέβηκα στην ιεραρχια ώστε να ΜΕ σεβονται και να ΜΑΣ σεβονται.
Πλέον η Ελλάδα είναι στο χάρτη
Μάλιστα, ηταν να διοργαωνω το πρωτο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ WORKSHOP στις 12-14 Ιουνιου και μας τα χάλασε ο COVID.

Γυρισα δεκάδες βιντεο και εγραψα δεκάδες αρθρα ενημέρωσης του κόσμου για τις παγιδες των επιτηδειων που ΝΑΙ,
ΣΤΟΧΕΥΟΥΝ ΣΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΓΔΑΡΟΥΝ".
(Συγνωμη που φωναζω!)

Έχω κάνει πολές συναντησεις με αρμόδιους μπας και μπει μια τάξη ΚΑΙ στην Ελλάδα. (φεύ))

Εδω μέσα λοιπόν μπηκα για να σας αποδείξω οτι εχετε αδικο! (θρασος μιλάμε!)

ΔΕΝ ειναι ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΑΣΧΕΤΟΙ
ΔΕΝ ειναι ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ
ΔΕΝ ειναι ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΚΛΕΦΤΕΣ.

Υπάρχω εγω, υπάρχουν και άλλοι, με ονοματεπώνυμο, γνώσεις και αποτελεσματα.
Αλλά ΔΕΝ τους ξερετε ΔΙΟΤΙ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
Απλά δεν έχουν την ΤΡΕΛΑ μου ώστε να μπουν στο ...στομα του λυκου (το ξερετε πιστευω οτι απέξω οταν διαβασει καποιος το φορουμ, δεν δείχνει φιλοξενο και στοργικο!).

Τωρα,
Το να μπαίνεις σε μια παρέα που ενα από τα βασικά της λάβαρα ειναι "ΚΑΤΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΙΑΤΡΟΙ" και να τους καταφερεις αρχικα να το κατεβασουν και κάποια στιγμη να το πεταξουν, ειναι θράσος και θέλει τρέλα.
Κυρίως, διότι θα υπάρχουν αντιστάσεις επειδή πολλοί απειλούνται.
Ας ειμαστε ειλικρινεις, το ξαναζηταω. Και λιγο πονηροί

- Απειλούνται αυτοι που κρατάνε το λάβαρο! Αν αναγκαστούν να το αφησουν κάτω, ισως χασουν την μπροστινή θέση στην "παρέλαση" του φόρουμ!
- Απειλούνται αυτοι που ακολουθούν το λάβαρο πιστα. Αν πεσει το λάβαρο, θα πρέπει θα αναθεωρησουν, και ελάχιστοι γουσταρουν να αλλάζουν γνώμη! (Σιγα μην ξαναπαμε και σχολειο, οτι ξερουμε αυτα θα πιστευουμε)
- Απειλούνται αυτοι που "χτισαν κυρος" υποστηριζοντας απόψεις που σταδιακά μπορει να γκρεμιστούν αφήνοντας τους "πίσω" στην ιεραρχια.
- Απειλούνται οι ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΕΣ κλινικές που βασιλευαν σε τυφλούς. (Εκεί να δείτε κρυος ιδρωτας εδω και ενα μηνα)
- Απειλούνται οι κρυφο-υπαλληλοί τους στο φορουμ

Αν αντέξω τις ελάχιστες ανόητες επιθεσεις (δεν μιλάμε για διαφορετική γνώμη, αλλα για ανόητη επιμονη!), θα ανοίξει και ο δρομος για άλλους ιατρούς.
Οταν θα μπούν και άλλοι ιατροι, θα δείτε πως υπάρχει επίπεδο ΚΑΙ στην Ελλαδα.

Και τότε, όταν το επίπεδο αυτο γινει πιο γνωστό, μαντεψτε τι θα γίνει:
Οι ΑΣΧΕΤΟΙ ή θα βελτιωθούν ή επιτέλους θα εξαφανιστούν.
(Οι απατεωνες ΔΕΝ εχουν ελπίδα, σε ένα περιβάλλον που βελτιώνεται θα εκλείψουν)
Και το πηγαδι θα αρχισει να καθαριζει.

Ελπίζω να με βοηθησετε!
Το μονο που ζηταω ειναι μια φυσιολογική συμπεριφορά, ενα ευγενη διάλογο, και θα ειμαι ΠΑΝΤΑ εδω να μοιραστω οτι ξέρω και να βοηθησω οποιον μπορώ στον αγωνα του εναντια στην ατιμη τριχοπτωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Ο γιατρος εχει καθε δικαιωμα να υπερασπιστει τη δουλεια του και το ονομα του. Επισης, ειναι λογικο να νιωθει εκνευρισμο, οταν μη ειδικοί γραφουν για τη δουλεια του. Και γω αν ερχοταν καποιος στη δουλεια μου και μου κανε υποδειξεις , χωρις να χει σπουδασει καν αυτο που κανω, θα τα παιρνα λιγο στο κρανιο.

Απο την αλλη, δυστυχως, και το λεω και εγω που ειμαι ενα νεο μελος του φορουμ,οποιος ψαξει εδω μεσα θα δει οτι ειδικα στο παρελθον οι ελληνικες κλινικες δεν διναν καλες δουλιες. Πριν λιγα χρονια, κοβανε το κοσμο για fut, και ας καποιος χρειαζοταν μονο 500 γκραφτς, και τον αφηναν και με μια ουλη. Αλλα αποτελεσματα ηταν τιγκα στο τοππικ, κλπ κλπ. Ειναι λογικο να υπαρχει λοιπον μια παραπανω καχυποψία και κριτικη. Πλεον, τα πραγματα εχουν αλλαξει σε καποιους γιατρους και εδω ειμαστε να το κρινουμε και να δουμε πολλα αποτελεσματα. Εγω προσωπικα περιμενω να δω πιο πολλα results του κ. Αναστασακη, που θα ανεβουν απο ατομα που μπορει να μην του πουν καν οτι θα παρουσιασουν, οπως εκανα εγω με το γιατρο μου και θα μας δειχνουν ολη τη πορεια της μμ τους σαν απλοι ασθενεις.

Τελος, επειδη βλεπω οτι οπου αναστασακης, γινονται και σχολια για την AHC, να πω εδω καποια πραγματα. Ειναι ενα γεγονος οτι αρκετος κοσμος εχει παρει καλο αποτελεσμα εκει και με λιγα λεφτα. Ειναι γεγονος πως και εγω αμα ειχα μισθο 600-700 ευρω θα το σκεφτομουν ισως. Ομως, η κλινικη αυτη εχει γινει λιγο φαση αλυσιδα σαν τα goodys, και τουλαχιστον απο οσο ξερω, εκτος απο το βεκρη τον ιδιο δεν απασχολει καθολου γιατρους. Εγω θα τρεμα στην σκεψη σε ποιανου τα χερια θα πεσω αν παω εκει (απο θεμα τυχης) και τι θα γινει αν παθω μια αλλεργικη αντιδραση στην αναισθησια η κατι. Η νοσοκομα ειναι νοσοκομα και ο γιατρος γιατρος. Το γεγονος οτι ο γιατρος εδω χειρουργει ο ιδιος, πιο λιγα περιστατικα, και με τις δυο τεχνικες για μενα ειναι μεγαλο πλεονεκτημα. Ομως, ακομα θελω να δω πιο πολλες δουλιες του. Χαιρομαι που μπηκε στο φορουμ και μακαρι να μπουν και αλλοι γιατι ετσι σιγουρα θα τσαλακωθει κιολας ( δεν παιζει ολα τα results να ειναι παντα καλα σε οποιο γιατρο). Απο κει και περα θα κριθει ο κ. Αναστασακης οπως κριθικε για την ουλη του fut που ειδαμε και οπως κρινετε και η ahc σε αλλα. Δεν υπαρχει κανενας γιατρος που δεν κρινετε σ αυτο το φορουμ. Δεν υπαρχει λογος σε καθε νημα να πεταμε την ahc. Επισης πολλα ατομα που χουν παει καλα στην ahc εχουν την ταση να παρουσιαζουν το αποτελεσμα τους σαν εκεινο που θα παρει οποιος παει εκει. Μου θυμιζει τα αναβολικα στα γυμναστηρια, σε φαση που λενε κατι γυμναστες σε παιδακια παρε αυτα και θα γινεις σαν και μενα. Η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη στη μμ. Τοσο απλα.
 

vlafo

Well-Known Member
Για να το ξεκαθαρισουμε αυτο οριστικά.

Μπήκα εδω για να απαντησω για το αρνητικό πόστ που ειχε αναρτηθει.
Μετα παρέμεινα διότι ειδα πιο θετική αντιδραση από αυτη που περιμενα.
Και πλέον αποφάσισα να σας κάνω συμμάχους μου στο σκοπό μου! (παρακατω!)

Μιας και ειμαι κανα μηνα και εδω μεσα, ας μιλησουμε ανοιχτα, κυριοι, χωρις υπεκφυγές

Οι πιο βροντερες φωνες που ειχα κατα καιρούς διαβασει ήταν επιθετικοί, ισοπεδωτικοί και άδικοι
Kάποιοι ήταν τόσο φανατικοί που κάποιος θα τους θεωρούσε και ξενολιγουριδες.
Το αφήγημα:
ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΑΣΧΕΤΟΙ
ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ
ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΚΛΕΦΤΕΣ

Οι πιο μετριοπαθεις σιωπούσαν (σιγουρα υπάρχουν και ειναι πολυ περισσότεροι!) και τελικα ...μπάλα επαιζαν με πολύ έξυπνο τρόπο "μέλη" που για έναν εξωτερικό θεατη, ΓΚΑΡΙΖΕ οτι ειναι σε κρυφο payroll και υπόγειως προωθούσαν νοοτροπίες τυπου "έλα μωρε, μια χαρα ειναι και ο ταδε, ειναι και φθηνος, σιγα μην πας στον Καναδα ή και τι πειραζει αν δεν ειναι ιατρός όλοι μπορούν να το κανουν ή αν γινεται λιγο σκ@τα η δότρια, μαλλια ειναι το θεμα να βγαλεις" και άλλα τετοια)

Λοιπόν, έχω φάει τη ζωή μου στο αντικείμενο και η πιο βασική μου επαγγελματική επιδίωξη ξερετε ποια είναι???

ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΟ ΠΗΓΑΔΙ που έχουν δηλητηριασει ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ με τις παραπάνω συμπεριφορές ιατροι και "κλινικές" στην Ελλάδα.

Και όχι μονο με λόγια!
ΜΕ αποκλειστικά προσωπική εργασία και προσπάθεια (μήνες γραψιματος και μέχρι να πείσω και άλλους που μόνο 2 θέλανε) εφτιαξα την ΕΛΑΜΑΤ και έβαλα ΚΑΙ την Ελλάδα στο διεθνή χαρτη της ISHRS.
Ανέβηκα στην ιεραρχια ώστε να ΜΕ σεβονται και να ΜΑΣ σεβονται.
Πλέον η Ελλάδα είναι στο χάρτη
Μάλιστα, ηταν να διοργαωνω το ΠΡΩΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ WORKSHOP στις 12-14 Ιουνιου και μας τα χάλασε ο COVID.

Γυρισα ΔΕΚΑΔΕΣ βιντεο και εγραψα ΔΕΚΑΔΕΣ αρθρα ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ του κόσμου για τις παγιδες των επιτηδειων που ΝΑΙ,
ΣΤΟΧΕΥΟΥΝ ΣΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΓΔΑΡΟΥΝ".
(Συγνωμη που φωναζω!)

Έχω κάνει πολές συναντησεις με ΚΡΑΤΙΚΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ μπας και μπει μια τάξη ΚΑΙ στην Ελλάδα.

Εδω μέσα λοιπόν μπηκα για να σας αποδείξω οτι εχετε αδικο! (Θρασος μιλάμε!)

ΔΕΝ ειναι ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΑΣΧΕΤΟΙ
ΔΕΝ ειναι ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ
ΔΕΝ ειναι ΟΛΟΙ οι Έλληνες ιατροι ΚΛΕΦΤΕΣ.

Υπάρχω εγω, υπάρχουν και άλλοι, με ονοματεπώνυμο, γνώσεις και αποτελεσματα.
Αλλά ΔΕΝ τους ξερετε ΔΙΟΤΙ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
Απλά δεν έχουν την ΤΡΕΛΑ μου ώστε να μπουν στο ...στομα του λυκου (το ξερετε πιστευω οτι απέξω οταν διαβασει καποιος το φορουμ, δεν δείχνει φιλοξενο και στοργικο!).

Τωρα,
Το να μπαίνεις σε μια παρέα που ενα από τα βασικά της λάβαρα ειναι "ΚΑΤΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΙΑΤΡΟΙ" και να τους καταφερεις αρχικα να το κατεβασουν και κάποια στιγμη να το πεταξουν, ειναι θράσος και θέλει τρέλα.
Κυρίως, διότι θα υπάρχουν αντιστάσεις επειδή πολλοί απειλούνται.
Ας ειμαστε ειλικρινεις, το ξαναζηταω. Και λιγο πονηροί

- Απειλούνται αυτοι που κρατάνε το λάβαρο! Αν αναγκαστούν να το αφησουν κάτω, ισως χασουν την μπροστινή θέση στην "παρέλαση" του φόρουμ!
- Απειλούνται αυτοι που ακολουθούν το λάβαρο πιστα. Αν πεσει το λάβαρο, θα πρέπει θα αναθεωρησουν, και ελάχιστοι γουσταρουν να αλλάζουν γνώμη! (Σιγα μην ξαναπαμε και σχολειο, οτι ξερουμε αυτα θα πιστευουμε)
- Απειλούνται αυτοι που "χτισαν κυρος" υποστηριζοντας απόψεις που σταδιακά μπορει να γκρεμιστούν αφήνοντας τους "πίσω" στην ιεραρχια.
- Απειλούνται οι ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΕΣ κλινικές που βασιλευαν σε τυφλούς. (Εκεί να δείτε κρυος ιδρωτας εδω και ενα μηνα)
- Απειλούνται οι κρυφο-υπαλληλοί τους στο φορουμ

Αν αντέξω τις ελάχιστες ανόητες επιθεσεις (δεν μιλάμε για διαφορετική γνώμη, αλλα για ανόητη επιμονη!), θα ανοίξει και ο δρομος για άλλους ιατρούς.
Οταν θα μπούν και άλλοι ιατροι, θα δείτε πως υπάρχει επίπεδο ΚΑΙ στην Ελλαδα.

Και τότε, όταν το επίπεδο αυτο γινει πιο γνωστό, μαντεψτε τι θα γίνει:
Οι ΑΣΧΕΤΟΙ ή θα βελτιωθούν ή επιτέλους θα εξαφανιστούν.
(Οι απατεωνες ΔΕΝ εχουν ελπίδα, σε ένα περιβάλλον που βελτιώνεται θα εκλείψουν)
Και το πηγαδι θα αρχισει να καθαριζει.

Ελπίζω να με βοηθησετε!
Το μονο που ζηταω ειναι μια φυσιολογική συμπεριφορά, ενα ευγενη διάλογο, και θα ειμαι ΠΑΝΤΑ εδω να μοιραστω οτι ξέρω και να βοηθησω οποιον μπορώ στον αγωνα του εναντια στην ατιμη τριχοπτωση.
Θα πρέπει να αναρωτηθείτε γιατί συμβαίνει αυτό έτσι ώστε να βγούνε τα σωστά συμπεράσματα.
Ουσιαστικά τα έχετε πει στην ολοκληρωμένη ανάλυση σας.

Προσθέτω λοιπόν και εγώ με τη σειρά μου.

Οι Έλληνες γιατροί είναι από τους καλύτερους που υπάρχουνε παγκοσμίως. Σε ακαδημαικό επίπεδο όπως και σε πρακτικό.
Οι Έλληνες είναι ηθικοί και τίμιοι τουλάχιστον στην πλειονότητα τους.
Σκεφτείτε έναν επιμελητή που έχει φάει τη ζωή του με το κουτάλι στο διάβασμα και παίρνει 1.000€.Αν μη τι άλλο αξίζουνε το σεβασμό μας.

Δεν αμφισβητεί κανείς το επίπεδο των ιατρών που υπάρχουνε στην Ελλάδα.

Εκείνο που θα πρέπει να μας προβληματίσει είναι τι ποσοστό ανθρώπων βρίσκεται στην κατάσταση που περιγράφετε.
Είναι το 10%? Το 20% το 50% ή η πλειψηφία.

Είναι αρκετά μεγάλο ποσοστό και μπορώ να σας πω με σιγουριά αν θέλετε να σας μιλήσω με νούμερα το 50%. Συμβαίνει σε όλους τους κλάδους.
Αποτελέσματα και συνέπειες του παρελθόντος είναι αυτά,που θέλουνε δουλειά και χρόνο για να αλλάξουνε.

Έχουνε αλλάξει πολλά όμως και είναι προς το καλύτερο πολλά πράγματα.Σκεφτείτε τη δεκαετία του 80 πώς ήταν η Ελλάδα σε όλους τους τομείς.Καλύτερα να μην αρχίζω να αναφέρω γιατί θα μακρηγορήσω.

Θα σας πω όμως που έχετε δίκιο και συμφωνώ μαζί σας αλλά και που είναι η ένσταση μου και διαφωνώ.

Έχετε δίκιο να εκνευρίζεστε γιατί όλοι κριτικάρουνε τον ειδικό και προσπαθούνε να σε πείσουνε για το δικό τους δίκιο.
Όλοι έχουνε δικαίωμα στην άποψη αλλά όχι στην γνώση.Εκεί είναι η τεράστια διαφορά.

Οταν προσπαθείς να μετατρέψεις την άγνοια ή έστω την ημιμάθεια σου σε γνώση και να την επιβάλεις κιόλας αυτό είναι το χειρότερο που συμβαίνει με ολέθρια αποτελέσματα.Εσείς κάνατε πολύ καλά που μπήκατε εδώ και μακάρι να ακολουθήσουνε και άλλοι.
Και εκνευρίζεστε γιατί είστε ο ειδικός και δεν δέχεστε να λέγονται πράγματα που δεν ισχύουνε.Δεκτό και κατανοητό και έτσι πρέπει να είναι.

Αυτό που σας διαφεύγει όμως είναι ότι και δεν είναι προσωπικές επιθέσεις αυτές,όταν πάει ο πελάτης να πάρει ένα προιόν ακόμα και αδιάβαστος να είναι και άσχετος,στο τελικό αποτέλεσμα θα έχει κατά ένα περίεργο τρόπο τη σωστή κρίση να το αξιολογήσει αν είναι καλό ή όχι.Αν είναι διαβασμένος ακόμα περισσότερες οι απαιτήσεις και ακόμα πιο ψηλά ο πήχυς και ακόμα πιο δύσκολος κριτής.
Η κρίση είναι αλάνθαστη "σχεδόν" πάντα αυτό θεωρήστε το πανάκεια.

Πρέπει να δεχτείτε ότι οι γιατροί συγκεκριμένα των μμ ναι μεν είναι πολύ καλοί και συμφωνώ μαζί σας,αλλά τα αποτελέσματα τους(ελληνικών επιχειρήσεων) είναι μάλλον "ήταν" πιο ορθά τραγικά και με τακτικές τραγικές που ξέρετε καλύτερα από εμένα.

Που είναι λοιπόν όλοι αυτοί οι γιατροί που σε όσους πήγα πρίν χρόνια είχανε όλοι ένα τουπέ και δεν μου έδειχνε κανένας ένα αποτέλεσμα?
Πως θα τον προτιμήσω εγώ όταν τη δουλειά του που πρέπει να είναι περήφανος για αυτήν μου την απέκρυπτε?
Γιατί να μην δημιουργήσουνε έχθρες και κακό όνομα όταν έχουνε κάνει εγκλήματα?
Φταίνε σε μεγάλο βαθμό και οι καλοί γιατροί που αναφέρετε και μην το εκλάβετε αυτό σαρκαστικά η ειρωνικά σας παρακαλώ.

Επειδή δεν είμαστε πρόβατα και τυχαίοι όλοι αυτοί δημιουργήσανε αυτή την κατάσταση που υπάρχει τώρα και παιδεύεστε εσείς να την αλλάξετε.
Δεν ξέρω γιατί το αποτέλεσμα της μμ δεν αποτυπώνεται αυτό στο κεφάλι του ασθενούς ούτε θα κάνω το γιατρό αλλά κάτι φταίει.
Είναι οι ικανότητες περιορισμένες?
Χαμηλό ενδιαφέρον?
Περιορισμένη θέληση?Δεν ξέρω.Αυτό όμως που σας λέω έτσι είναι.

Θα σας παραθέσω ένα παράδειγμα δικό μου.
Εσείς παίζεται (όχι εσείς συγκεκριμένα οι γιατροί) με τις "ζωές" των ανθρώπων.Τεράστια ευθύνη.

Ξέρετε πως είναι να διαχειρίζεσαι χρήματα των ανθρώπων και να κρέμεται η ζωή τους πάνω από το κεφάλι σου?
Γιατί και εγώ αυτό κάνω(οικονομικός διαχειριστής) και έχω ζήσει όλες τις στιγμές του χρηματιστηρίου που άρχιζε να καταρρέει η κατάσταση. Κανείς η μάλλον ελάχιστοι έχουνε τις γνώσεις για να καταλάβουνε τις επενδύσεις και πως λειτουργούνε.
Ο πελάτης όμως δεν καταλαβαίνει και ούτε γνωρίζει και δεν είναι υποχρεωμένος άλλωστε.

Ξέρεις τι σου λέει. Θέλω να μου αυξήσεις τα λεφτά μου.

Όταν αποτύχω σημαίνει ότι κάτι καλό δεν κάνω.
Παρόλο που είναι πολύ περίπλοκα τα πράγματα στο οικονομικό γίγνεσθει και μπορούνε να συμβούνε πολλές αναποδιές γιατί το λεγόμενο "volatility" και το risk είναι υψηλό.Δεν τον ενδιαφέρει όμως.Το αποτέλεσμα μετράει.Αυτό είναι η ουσία όλων.Και εμένα κυνηγάει.

Ξέρετε πόσους οικονομολόγους έχουμε στην Ελλάδα που έχουνε φοβερή ακαδημαική καριέρα και άμα τους πεις τι είναι π.χ το τιμολόγιο δέν έχουνε ιδέα?
Σαν άνθρωπος που έχω μίξη σπουδών μαζί με εμπειρία στην παραγωγή της αγοράς και άκρως αποτελεσματικός με όλο τον εγωισμό πάνω μου ,καταλάβετε το αυτό θέλουμε αποτελέσματα που να πιστοποιούνε όλα αυτά που λέτε.

Άρα ο Lorenzo,o Erdogan ,o Keser και τόσοι άλλοι κάνουνε πολλά πράγματα καλύτερα από τους δικούς μας για αυτό και έχουνε τέτοια αποτελέσματα.

Μακάρι να τους φτάσετε και να τους ξεπεράσετε και μπράβο σας στην όλη προσπάθεια που κάνετε και είμαι σίγουρος θα στεφθεί με επιτυχία.
ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΥΓ:Συγνώμμη αν κούρασα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Σχετικά με το σχόλιο περί " θεοποίησης " των κλινικών του εξωτερικού στο φόρουμ .
Και ποιος δεν θα ήθελε να έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε μια μεταμόσχευση στην Ελλάδα με τα πρωτόκολλα που λειτουργούν οι κλινικές στο εξωτερικό ;
Υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα που του αρέσει να ταξιδεύει στο εξωτερικό για να κάνει επέμβαση ενώ μπορεί να την κάνει στην Ελλάδα ;
Ο λόγος που γίνεται αυτή η θεοποίηση όπως ειπώθηκε είναι η πολυ μεγάλη διαφορά που παρατηρείται στην ποιότητα των αποτελεσμάτων και στα πρωτόκολλα λειτουργίας των κλινικών.
Μακάρι ο κύριος Αναστασάκης (τον οποίο δεν έχω επισκεφτεί και δεν γνωρίζω προσωπικά ) να φτάσει σε τέτοιο σημείο την κλινική του και την δουλειά του που το ταξίδι στο εξωτερικό για μεταμόσχευση να θεωρείται περιττό .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν αμφισβητεί κανείς το επίπεδο των ιατρών που υπάρχουνε στην Ελλάδα.

Η μεταμόσχευση μαλλιών δυστυχώς δεν έλκει τους καλούς γιατρούς (για πολλούς λόγους) αλλά αυτούς που έχουν σαν προτεραιότητα το χρήμα (γιατί υπάρχει πολύ και εύκολο) και δεν έχουν δυνατότητες. Υπάρχει μια (και μοναδική) εξαίρεση. Αυτοί που την αγαπούν και την διάλεξαν κυρίως με αυτό το κριτήριο (τρέλα θα έλεγα) ενώ θα μπορούσαν να κάνουν λαμπρή καριέρα σε μια άλλη ιατρική ειδικότητα. Τέτοιοι γιατροί κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα. Οι υπόλοιποι επίσης. Αν το δεις έτσι δεν θα κάνεις λάθος στην επιλογή σου και θα εξηγήσεις και το φαινόμενο (Ελληνικό και όχι μόνο).
 

vlafo

Well-Known Member
Η μεταμόσχευση μαλλιών δυστυχώς δεν έλκει τους καλούς γιατρούς (για πολλούς λόγους) αλλά αυτούς που έχουν σαν προτεραιότητα το χρήμα (γιατί υπάρχει πολύ και εύκολο) και δεν έχουν δυνατότητες. Υπάρχει μια (και μοναδική) εξαίρεση. Αυτοί που την αγαπούν και την διάλεξαν κυρίως με αυτό το κριτήριο (τρέλα θα έλεγα) ενώ θα μπορούσαν να κάνουν λαμπρή καριέρα σε μια άλλη ιατρική ειδικότητα. Τέτοιοι γιατροί κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα. Οι υπόλοιποι επίσης. Αν το δεις έτσι δεν θα κάνεις λάθος στην επιλογή σου και θα εξηγήσεις και το φαινόμενο (Ελληνικό και όχι μόνο).
Συμφωνώ απολύτως.
Η "ήρα από το στάρι" ξεχωρίζει σχετικά εύκολα.
 

vlafo

Well-Known Member
Για τον tol πρέπει να πούμε ότι είναι από τα πλέον νηφάλια άτομα,ευγενέστατος με ήθος και παιδεία και είναι εξαιρετικά απίθανο να έρθεις σε ρήξη μαζί του.

Συνυπογράφω μαζί του ΟΧΙ για τίποτα άλλο αλλά επειδή δεν πρόσβαλλε επουδενί το γιατρό και δεν δικαιούται τέτοια αντιμετώπιση ,όταν το όλο ύφος του και η γραφή του είναι συνολικά άψογα.

Και επειδή αρρωσταίνω με την αδικία από όπου και αν προέρχεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ακούω και απανταω σε κάθε ερώτηση μέχρι ενος βαθμού που εχει νόημα και δεν κυνηγαει καποιος την ...δικαιωση εις βαρος της λογικής ή των καλών τρόπων.
Ειρωνικός δεν έχω υπάρξει αλλα και μπορώ και θεωρω πως θα άξιζε κάποιες φορες.
Ειναι ο πιο ευγενικός τρόπος να πεις σε κάποιον οτι δεν τον "παιρνει" (μιας και ειναι θολωμενος από το ...δικιο του και δεν το καταλαβαινει!) να εχει τόσο ισχυρη άποψη σε κάτι για το οποιο έχει προφανως μηδενική πρακτική εμπειρία, μηδενική ευθυνη/συνεπειες αν η αποψη του ειναι λάθος και δεν έχει και την νηφαλιοτητα να καταλαβει οτι γινεται και ενοχλητικός εκτός από ξερόλας.
Ειρωνική θα ήταν η εξης πληρωμενη απάντηση: ¨Ωπα ρε μεγαλοχειρουργε που εχεις και άποψη επειδή έχεις δει 1000 φωτογραφιες ΜΕΤ και έχεις διάβασει και 100 περιλήψεις αρθρων."
Ξερω να απαντησω ΚΑΙ έτσι.
Όμως απάντησα στο θεμα που ήταν απαραδεκτη η συμπεριφορά.

Επιθετικός είναι αυτος που ΞΕΚΙΝΑΕΙ μια διαμάχη.
Απαντούσα με σαφήνεια και ακρίβεια μέχρι κάποιο μέλος να αρχισει να γραφει και να συμπεριφερετε σαν να του ΟΦΕΙΛΩ εξηγησεις, σαν να
ειμαι υποχρεωμενος σε απολογια, σαν να πρπει να δικαιολογηθώ γιατι δεν έκανα στην εργασια μου κατι που θα του άρεσε ή ετσι το εχει δει ή ετσι θεωρει οτι πρεπει να γινεται και άλλα τετοια.
Τον να επαναφερω το σωστο ΠΛΑΙΣΙΟ στη συζητηση υπενθυμιζοντας οτι δεν ειμαι σε ...ανακριση, οτι δεν ειναι ...αφεντικο μου ώστε να λέει οτι δηθεν δικαιολογύμε και οτι την επιθετικότητα του να την κατευθυνει αλλού, προφανως με κάνει αμυνομενο.

Αν δεν σας αρεσε το γεγονος οτι θα υπερσπιστω τον εαυτο μου, λυπαμαι, αλλα μην περιμενετε να μεινουν για λογους "ανωτεροτητας" αναπαντητες επιθεσεις που θα δεχθω για θεματα ΙΑΤΡΙΚΑ ή ΗΘΙΚΗΣ.
Το μελος εκεινο εκανε πολλαπλα φαουλ και πηρε απαντησεις που του αξίζαν.
ΠΟΤΕ προσβλητικές για το άτομο αλλα ΜΟΝΟ για την συμπεριφορά του.

Εσεις που απλα με λετε "επιθετικό" και "ειρωνικό", γνωμη σας , κανενα προβλημα, σας εξηγω την οπτική μου και όλα καλα.
Δεν ειναι καθόλου το ιδιο.

Γιατρέ θα παρακαλέσω και εσένα και τον TOL να σταματήσετε αυτή την διαμάχη, να δώσετε τα χέρια και να πάμε παρακάτω. Απευθύνω και στους 2 σας προσωπική έκκληση για να το λήξουμε εδώ. Θα σε παρακαλέσω να κάνεις το πρώτο βήμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
επειδή δεν πρόσβαλλε επουδενί το γιατρό
Ευχαριστω πολυ, φιλε vlafo, για τα καλα σου λογια.

Επειδη, οπως ελεγαν οι λατινοι..."scriba manent, verba volent = τα γραπτα μενουν, τα λογια πετανε", μπορει ο καθενας να ανατρεξει στα σχολια που εκανα για τη μεταμοσχευση του πελατη στην κλινικη του κ. Αναστασακη.

Με πολυ ευγενεια κατεθεσα την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΑΠΕΙΝΗ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

Θεωρησα, με βαση τη δικη μου λογικη και τα δικα μου αισθητικα κριτηρια, οτι η εξαγωγη μοσχευματων απο μια μονο πλευρα ηταν εσφαλμενη.
Ζητησα ευγενικα απο τον γιατρο να τοποθετηθει επι του θεματος.
Εκεινος μου απαντησε οτι ειναι ΣΥΧΝΟ φαινομενο και ΣΥΝΗΘΗΣ τακτικη που ακολουθει.

Ωραια! Δεχθηκα την απαντηση και δεν εδωσα συνεχεια.

Την επομενη μερα, ομως, διαπιστωσα οτι επεσε σε αντιφασεις. Συγκεκριμενα αλλαξε αποψη και ειπε οτι ηταν η ΕΞΑΙΡΕΣΗ (θελοντας, ισως, να συμμαζεψει τα ασυμμαζευτα). Τοτε, λοιπον, θεωρησα σωστο να επισημανω αυτες τις αντιφασεις και να ζητησω, παλι με ευγενεια, διευκρινισεις του γιατρου επι του θεματος.

Αντι για διευκρινισεις, το μεσημερι που μπηκα στο forum, διαβασα ενα καταπτυστο σχολιο/απαντηση του γιατρου προς το προσωπο μου.

Οσο νηφαλιος και να ειναι καποιος, οταν βλεπει μια τετοια αναιτια, αλαζονικη και προσβλητικη συμπεριφορα, νομιζω οτι εχει καθε δικαιωμα να υπερασπιστει τον εαυτο του.

Αυτη ειναι, φιλε vlafo, η αντικειμενικη αληθεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ευχαριστω πολυ, φιλε vlafo, για τα καλα σου λογια.

Επειδη, οπως ελεγαν οι λατινοι...¨scriba manent, verba volent = τα γραπτα μενουν, τα λογια πετανε", μπορει ο καθενας να ανατρεξει στα σχολια που εκανα για τη μεταμοσχευση του πελατη στην κλινικη του κ. Αναστασακη.

Με πολυ ευγενεια κατεθεσα την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΑΠΕΙΝΗ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

Θεωρησα, με βαση τη δικη μου λογικη και τα δικα μου αισθητικα κριτηρια, οτι η εξαγωγη μοσχευματων απο μια μονο πλευρα ηταν εσφαλμενη.
Ζητησα ευγενικα απο τον γιατρο να τοποθετηθει επι του θεματος.
Εκεινος μου απαντησε οτι ειναι ΣΥΧΝΟ φαινομενο και ΣΥΝΗΘΗΣ τακτικη που ακολουθει.

Ωραια! Δεχθηκα την απαντηση και δεν εδωσα συνεχεια.

Την επομενη μερα, ομως, διαπιστωσα οτι επεσε σε αντιφασεις. Συγκεκριμενα αλλαξε αποψη και ειπε οτι ηταν η ΕΞΑΙΡΕΣΗ (θελοντας, ισως, να συμμαζεψει τα ασυμμαζευτα). Τοτε, λοιπον, θεωρησα σωστο να επισημανω αυτες τις αντιφασεις και να ζητησω, παλι με ευγενεια, διευκρινισεις του γιατρου επι του θεματος.

Αντι για διευκρινισεις, το μεσημερι που μπηκα στο forum, διαβασα ενα καταπτυστο σχολιο/απαντηση του γιατρου προς το προσωπο μου.

Οσο νηφαλιος και να ειναι καποιος, οταν βλεπει μια τετοια αναιτια, αλαζονικη και προσβλητικη συμπεριφορα, νομιζω οτι εχει καθε δικαιωμα να υπερασπιστει τον εαυτο του.

Αυτη ειναι, φιλε vlafo, η αντικειμενικη αληθεια.
Την αλήθεια την ξέρω tol κανείς δεν μπορεί να με παραμυθιάζει.
Η λογική των ίσων αποστάσεων και της σολομώντειας λύσης δεν είναι πάντα αρκετή και ιδανική .
Κάποιες φορές υπάρχει μονόπλευρα λάθος αλλά είναι δύσκολο να το αποδεχτεί αυτός που έχει το λάθος.

Προσωπικά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα και μπορώ να δηλώσω το ίδιο και για σένα.
Το έχεις αποδείξει άλλωστε.
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Ειναι ο πιο ευγενικός τρόπος να πεις σε κάποιον οτι δεν τον "παιρνει"
οτι γινεται και ενοχλητικός εκτός από ξερόλας.
πηρε απαντησεις που του αξίζαν.

Και, αφου καποιος εχει γραψει αυτα προσβαλλοντας και ειρωνευομενος τον αλλο, μετα γραφει...

Ειρωνικός δεν έχω υπάρξει

Τα συμπερασματα δικα σας!!!

Ειναι ο πιο ευγενικός τρόπος να πεις σε κάποιον οτι δεν τον "παιρνει"

Κυριε Αναστασακη, για να παραφρασω το σχολιο σας...

Σας εγραψα ενα ολοκληρο "σεντονι" με την απαντηση μου στους προσβλητικους σας χαρακτηρισμους.
Εκει ειχατε τη δυνατοτητα να παρετε μια απαντηση (πληρωμενη και ανταξια σας). Ομως δυστυχως το σχολιο διαγραφτηκε και, μαλλον, δεν προφτασατε να διαπιστωσετε ποιος ειναι ο ευγενικος τροπος να σας δειξει καποιος οτι δεν σας "παιρνει" να προσβαλετε τους αλλους και να μενετε στο απυροβλητο λογω της αυθεντιας σας. Αν το διαβαζατε, ισως θα σας ηταν ενα μαθημα ζωης.

Ισως, αν διαβαζατε το σχολιο μου, να καταλαβαινατε οτι το να προσβαλετε, να ειρωνευεστε και να επιτιθεστε λεκτικα, δεν ειναι ο αρμοζων τροπος συμπεριφορας.

Νομιζετε οτι απευθυνεστε σε ανθρωπους των σπηλαιων, χωρις κριση, χωρις αποψη...σε ανθρωπους που εμφορουνται απο μια νοοτροπια"μεσσιανισμου", που θα βλεπουν στο προσωπο σας την απολυτη αυθεντια. Την αυθεντια που μπορει να συμπεριφερεται και να απαντα αλαζονικα. Δεν ειναι, ομως, ετσι τα πραγματα. Στη ζωη παντα θα υπαρξει καποιος που θα "σηκωσει κεφαλι", που δε θα ανεχθει τετοιες συμπεριφορες απο τις δηθεν αυθεντιες. Θα υπαρξει καποιος που θα στηλιτευσει την αυθαδεια, την υπεροπτικη συμπεριφορα, την ελλειψη σεβασμου στο συνομιλητη που δειχνετε πολλες φορες.

Ελπιζω η σημερινη "κοντρα" μας να σας γινει μαθημα. Ελπιζω απο σημερα να μαθετε να δεχεστε την κριτικη, να διαλεγεστε με νηφαλιοτητα, να περιορισετε τον ακρατο δογματισμο σας.

Γιατρέ θα παρακαλέσω και εσένα και τον TOL να σταματήσετε αυτή την διαμάχη, να δώσετε τα χέρια και να πάμε παρακάτω.

Και, επειδη η λεκτικη διαμαχη πρεπει καπου να καταληξει...και με την ελπιδα οτι στο μελλον η συμμετοχη σας στο forum θα ειναι διαφορετικη (με μεγαλυτερη ανεκτικοτητα στην καλοπροαιρετη κριτικη και με τον απαιτουμενο σεβασμο στα υπολοιπα μελη του forum)...

Σας ζητω μια ειλικρινη συγγνωμη για τους χαρακτηρισμους που σας απηυθυνα (εχοντας προηγουμενως προκληθει αφανταστα).
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Είναι έτσι ο Tol? Για τον γιατρό το ήξερα.
Είσαι σίγουρος ότι η εμφάνιση του γιατρού έχει να δώσει περισσότερα θετικά από αρνητικά στο φόρουμ; Νομίζω αυτό το πρωτοφανές πέσιμο από πολλές "πλευρές" σε σένα πρέπει να σε προβληματίζει......
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είσαι σίγουρος ότι η εμφάνιση του γιατρού έχει να δώσει περισσότερα θετικά από αρνητικά στο φόρουμ; Νομίζω αυτό το πρωτοφανές πέσιμο από πολλές "πλευρές" σε σένα πρέπει να σε προβληματίζει......

Αγαπητέ Γιώργο αυτό θα μας το πει ο ιστορικός του μέλλοντος. Προς το παρόν γράφεται ιστορία. Ήδη η DHI (σήμερα) μου ζήτησε να ανοίξω ενότητα με επίσημες παρουσιάσεις από την κλινική.
 

vlafo

Well-Known Member
Αγαπητέ Γιώργο αυτό θα μας το πει ο ιστορικός του μέλλοντος. Προς το παρόν γράφεται ιστορία. Ήδη η DHI (σήμερα) μου ζήτησε να ανοίξω ενότητα με επίσημες παρουσιάσεις από την κλινική.
Αυτά είναι νέα CVIAL μάλιστα.
Ο κ.Αναστασάκης έφερε επανάσταση .
 

vag25

Well-Known Member
Και οι δυο πλευρες ηταν λαθος για μενα.

Απο την μια ο tol μπορουσε απλα να quotarei τα 2 κομματια που πιστευει οτι λενε διαφορετικο πραγμα και να ζητησει απο τον γιατρο να δωσει την εξηγηση του. Ολα αυτα σε 3 γραμμες, οχι σεντονια και ''φασκεις και αντιφασκεις'' κτλ

Και απο την αλλη ο γιατρος δεν χρειαζεται να βλεπει παντου εχθρους, ουτε να απανταει σε ολους με σεντονια, ας κανει και αυτος ενα βημα πισω ακομα και αν τον προκαλουν καποιες αποψεις.

Ενα υφος τυπου Cvial θα ταιριαζε περισσοτερο και στον γιατρο, αφου και οι δυο εχουν διαφορετικη θεση απο τα υπολοιπα μελη στο φορουμ.
Λακωνικες απαντησεις μονο οn point.
Καλη και η φιλοσοφια αλλα με διακριτικο τροπο.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρέ εγώ σεντόνια δεν θα κάτσω να γράψω..2 σειρές διάβασα μόνο από αυτό που έγραψες..για να τελειώνουμε και να καταλάβεις τι σου λέω..μίλησα γενικά για το ότι εγώ ας πούμε θέλω να ξέρω τι punch χρησιμοποιεί ένας γιατρός γιατί είναι ένα από τα κριτήρια που έχω για να ξαπλώσω στο κρεβάτι..μέχρι 0.9 τα θεωρώ οκ..από εκεί και πάνω αν χρησιμοποιεί κάποιος δεν το συζητάω καν..έχει αναλυθεί σε νήματα το τι ζημιές γίνονται σε διπλανά grafts ..αναπόφευκτα.βασικα πράγματα είναι αυτά.απλα.δεν χρειάζεται να είμαι γιατρός για να τα ξέρω..επίσης δεν είμαι ο τυχαίος ασθενής που υπάρχει εκεί έξω και δεν έχει ιδέα..τωρα απαντήσεις τύπου γιατί σας ενδιαφέρει τι εργαλεία δουλεύει ένας γιατρός ,είστε μη ειδικοί,καταλαβαινεις ότι δεν κολλάνε.απειρα παραδείγματα με δοτριες κεφαλοτυρια ,κενά σημεία από ζημιές ,εδώ στο φόρουμ.απο τα εργαλεία αυτά που δεν ήξερε ο άλλος και εκατσε και έκανε επέμβαση..εμπειρικά όλα αυτά όχι από το μυαλό να το παίξουμε κάτι..εκεί έχεις παρεξηγήσει και νομίζεις πως θέλουμε να στο παίξουμε γνωστες.δεν είναι ετσι
Και, αφου καποιος εχει γραψει αυτα προσβαλλοντας και ειρωνευομενος τον αλλο, μετα γραφει...



Τα συμπερασματα δικα σας!!!



Κυριε Αναστασακη, για να παραφρασω το σχολιο σας...

Σας εγραψα ενα ολοκληρο "σεντονι" με την απαντηση μου στους προσβλητικους σας χαρακτηρισμους.
Εκει ειχατε τη δυνατοτητα να παρετε μια απαντηση (πληρωμενη και ανταξια σας). Ομως δυστυχως το σχολιο διαγραφτηκε και, μαλλον, δεν προφτασατε να διαπιστωσετε ποιος ειναι ο ευγενικος τροπος να σας δειξει καποιος οτι δεν σας "παιρνει" να προσβαλετε τους αλλους και να μενετε στο απυροβλητο λογω της αυθεντιας σας. Αν το διαβαζατε, ισως θα σας ηταν ενα μαθημα ζωης.

Ισως, αν διαβαζατε το σχολιο μου, να καταλαβαινατε οτι το να προσβαλετε, να ειρωνευεστε και να επιτιθεστε λεκτικα, δεν ειναι ο αρμοζων τροπος συμπεριφορας.

Νομιζετε οτι απευθυνεστε σε ανθρωπους των σπηλαιων, χωρις κριση, χωρις αποψη...σε ανθρωπους που εμφορουνται απο μια νοοτροπια"μεσσιανισμου", που θα βλεπουν στο προσωπο σας την απολυτη αυθεντια. Την αυθεντια που μπορει να συμπεριφερεται και να απαντα αλαζονικα. Δεν ειναι, ομως, ετσι τα πραγματα. Στη ζωη παντα θα υπαρξει καποιος που θα "σηκωσει κεφαλι", που δε θα ανεχθει τετοιες συμπεριφορες απο τις δηθεν αυθεντιες. Θα υπαρξει καποιος που θα στηλιτευσει την αυθαδεια, την υπεροπτικη συμπεριφορα, την ελλειψη σεβασμου στο συνομιλητη που δειχνετε πολλες φορες.

Ελπιζω η σημερινη "κοντρα" μας να σας γινει μαθημα. Ελπιζω απο σημερα να μαθετε να δεχεστε την κριτικη, να διαλεγεστε με νηφαλιοτητα, να περιορισετε τον ακρατο δογματισμο σας.

Και, επειδη η λεκτικη διαμαχη πρεπει καπου να καταληξει...και με την ελπιδα οτι στο μελλον η συμμετοχη σας στο forum θα ειναι διαφορετικη (με μεγαλυτερη ανεκτικοτητα στην καλοπροαιρετη κριτικη και με τον απαιτουμενο σεβασμο στα υπολοιπα μελη του forum)...

Σας ζητω μια ειλικρινη συγγνωμη για τους χαρακτηρισμους που σας απηυθυνα (εχοντας προηγουμενως προκληθει αφανταστα).


Σας απαντω διοτι ειστε σιγουρα μορφωμενος άνθρωπος και ηρεμωντας ειμαι βεβαιος οτι θα καταλαβετε και την άλλη πλευρα.
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!
ΔΕΝ με προσβαλλατε
ΔΕΝ με θιξατε
ΔΕΝ με βρισατε.
Για μενα το θέμα ειναι λήξαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Για μενα το θέμα ειναι λήξαν.

Φυσικα και για μενα το θεμα, κυριε Αναστασακη, θεωρειται ληξαν.

Και μαλιστα εκανα ενα βημα παραπανω...σας ζητησα ειλικρινα συγγνωμη (παρα το γεγονος οτι προκληθηκα και προσβληθηκα απο το σχολιο σας)

Ομως θα παρακαλουσα εσας (και όποιο μελος εχει τη διαθεση και το χρονο) να διαβασετε το διαλογο που ειχαμε στο νημα του πελατη σας....
Dnfg88, FUE, 2500g, 9/6/2020
Αν εντοπισετε, εστω και ενα σημειο, που σας προσβαλα, που σας απηυθυνα το λογο ως εισαγγελεας, που σας "δικασα", τοτε θα ζητησω χιλιαδες φορες συγγνωμη.

Όποιος το διαβασει, θα διαπιστωσει οτι εξεφρασα πολυ ευγενικα την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΑΠΕΙΝΗ ΑΠΟΨΗ.
Οταν μου απαντησατε, δεχτηκα την απαντηση και θεωρησα το θεμα ληξαν.

Την επομενη ημερα, ομως, διαπιστωσα οτι δωσατε αντιφατικες απαντησεις σε άλλα μελη. Παλι με ευγενεια επισημανα τις αντιφασεις σας...και απλα σας ζητησα να ξεκαθαρισετε τι ακριβως ισχυει....Αντι για αυτο, σημερα το πρωι δωσατε τη γνωστη απαντηση...

Δεν πειραζει...ας με προσβαλατε...εκεινο που προεχει για μενα ειναι η γνωμη των φιλων συμφορουμιτων...και απο ο.τι ειδα αρκετοι καταλαβαν που βρισκεται η αληθεια και ποιος ειχε δικιο.

Καληνυχτα σας...και σας εκφραζω για αλλη μια φορα τη συγγνωμη μου για τη διασταση που πηρε το ολο ζητημα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αγαπητέ Γιώργο αυτό θα μας το πει ο ιστορικός του μέλλοντος. Προς το παρόν γράφεται ιστορία. Ήδη η DHI (σήμερα) μου ζήτησε να ανοίξω ενότητα με επίσημες παρουσιάσεις από την κλινική.
Εγώ θα έλεγα να το προσέξεις αυτό σαν διαχειριστής ...δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό που λένε κ οι περισσότεροι να μπουν κ άλλοι γιατροί κ κλινικές να υπάρξει ανταγωνισμός προς όφελος των ασθενών ....εγώ είμαι της άποψης ότι θα εξελιχθεί το φόρουμ σε οπαδικο κ θα πέσει το επίπεδο....όπως επίσης προτιμώ ανεξάρτητες κ τυχαίες παρουσιάσεις ριάλ ταιμ από μέλη παρά παρουσιάσεις από κλινικές που λογικά ξεχωρίζουν ότι καλύτερο έχουν για να προβάλουν....
 
Μπλουζα