Dnfg88, FUE, 2500g, 9/6/2020

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Εγω βλέπω καθαρά στη φώτο 19112 αμέσως μετά την επέμβαση ότι αριστερά όπως βλέπουμε δεν έχει γεμίσει συμμετρικά με την αντίστοιχη δεξιά πλευρά.
Βέβαια στην επόμενη φώτο 19132 φαίνεται ότι είναι ισομερώς ή πύκνωση. Μπορεί να φταίει ο φωτισμός δεν ξέρω.

Στο κέντρο κατάλαβα που λες ίσως το άφησε για περισσότερη φυσικότητα. Από το τσουλούφι και πίσω έχει γεμίσει.
Δεν θα επηρεάσει το τελικό αποτέλεσμα αλλά για μένα φίλε Tol τό θέμα είναι να εξηγηθεί η εξαγωγή γιατί δεν έγινε ομοιόμορφα αυτό είναι το φάουλ.


1. βλέπετε μια φωτογραφια bird's view. Ακόμα και ΑΝ υπάρχει ασυμμετρια μόνο από τον 2ο όροφο θα φαινόταν ασύμμετρος
2. βλεπετε μια ΔΥΣΔΙΑΣΤΑΤΗ φωτογραφια/αποτύπωση μια ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΗΣ κατασκευής και σχήματος, δλδ hairline και κρανίου. Με την ανθρώπινη ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΗ ΟΡΑΣΗ, ακομα και ΑΝ υπήρχε ασυμμετρια, εξισορροπείται
3. βλεπετε μια ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΗ δυσδιαστατη φωτογραφια/αποτύπωση μια ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΗΣ κατασκευής και σχήματος διότι έχουν γίνει ΕΝΕΣΕΙΣ αναισθητικού, tumescence και ο ασθενής ειναι ξαπλωμένος ωωωωωρες με επεμβατική φλεγμωνη....

Οπότε, δεν φταίει ο φωτισμός!
Φταινε ΟΛΑ τα υπόλοιπα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Για ποιο λόγο ήταν δύσκολη η εξαγωγή; Σκληρό δέρμα; Τι είδους τρίχα είχε ο υποψήφιος; Λεπτή;
Πολύ μαλακό δέρμα, πολύ εύθραυστο και εύθραστα τριχοθυλάκια.
Για αυτο και έχει αργή επούλωση.
Ολα θα πάνε καλά όμως!
 

tol

Well-Known Member
Στο μέλλον θέλω να βρω παρθένα περιοχή για να μην έχω ασκοπούς τραυματισμούς ή καθυστερηση.
Κυριε Κωνσταντινε, καταλαβαινω το σκεπτικο σας...αλλά...

Με αυτο τον τροπο προδικαζετε μελλοντικη ή μελλοντικες μεταμοσχευσεις. Γιατι, λοιπον, να ειναι υποχρεωμενος ο καθε πελατης να κανει επιπλεον μεταμοσχευσεις;

Ας κανουμε μια υποθεση...αν ο πελατης στο μελλον ειναι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης, αν η τριχοπτωση ανακοπει, αν οικονομικα δε δυναται να προβει σε επιπλεον μεταμοσχευσεις, γιατι θα πρεπει να συμβιβαζεται με μια ανομοιομορφη δοτρια;

Επειδη εχουμε κανει μεταμοσχευσεις, κυριε Κωνσταντινε, γνωριζουμε οτι, οσο καλη εξαγωγη grafts και να εχει γινει, σε περιπτωση πολυ κοντου κουρεματος τα εμπειρα ματια διακρινουν τα σημαδια μεταμοσχευσης. Ναι, σε κουρεματα ανω του 1 εκατοστου, συμφωνω, δε θα φαινεται τιποτα...στο μισο εκατοστο ή πιο κατω δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Για να κλεισουμε το θεμα....θα μου επιτρεψετε να επιμεινω στην αποψη μου (αλλωστε σε ολα τα θεματα ειναι λογικο και θεμιτο να διιστανται οι αποψεις).
Προσωπικα θα προτιμουσα η εξαγωγη να ειναι ομοιομορφη σε ολο το πλατος και μηκος της δοτριας, ωστε να μην ειμαι υποχρεωμενος στο μελλον να προβω σε δευτερη μμ, για να διορθωθει η ανομοιομορφια. Ευχαριστω για το διαλογο που ειχαμε.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Κυριε Κωνσταντινε, καταλαβαινω το σκεπτικο σας...αλλά...

Με αυτο τον τροπο προδικαζετε μελλοντικη ή μελλοντικες μεταμοσχευσεις. Γιατι, λοιπον, να ειναι υποχρεωμενος ο καθε πελατης να κανει επιπλεον μεταμοσχευσεις;

Ας κανουμε μια υποθεση...αν ο πελατης στο μελλον ειναι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης, αν η τριχοπτωση ανακοπει, αν οικονομικα δε δυναται να προβει σε επιπλεον μεταμοσχευσεις, γιατι θα πρεπει να συμβιβαζεται με μια ανομοιομορφη δοτρια;

Επειδη εχουμε κανει μεταμοσχευσεις, κυριε Κωνσταντινε, γνωριζουμε οτι, οσο καλη εξαγωγη grafts και να εχει γινει, σε περιπτωση πολυ κοντου κουρεματος τα εμπειρα ματια διακρινουν τα σημαδια μεταμοσχευσης. Ναι, σε κουρεματα ανω του 1 εκατοστου, συμφωνω, δε θα φαινεται τιποτα...στο μισο εκατοστο ή πιο κατω δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Για να κλεισουμε το θεμα....θα μου επιτρεψετε να επιμεινω στην αποψη μου (αλλωστε σε ολα τα θεματα ειναι λογικο και θεμιτο να διιστανται οι αποψεις).
Προσωπικα θα προτιμουσα η εξαγωγη να ειναι ομοιομορφη σε ολο το πλατος και μηκος της δοτριας, ωστε να μην ειμαι υποχρεωμενος στο μελλον να προβω σε δευτερη μμ, για να διορθωθει η ανομοιομορφια. Ευχαριστω για το διαλογο που ειχαμε.


Με αυτο τον τροπο προδικαζετε μελλοντικη ή μελλοντικες μεταμοσχευσεις. Γιατι, λοιπον, να ειναι υποχρεωμενος ο καθε πελατης να κανει επιπλεον μεταμοσχευσεις;

Δεν το προδικάζω εγω αλλά η ατιμη η Φυση....
Εγω ειμαι εδω για τον ασθενή μου για να βοηθησω με τον καλύτερο τρόπο, όχι να ...δικασω.
Στα 31, ειναι βεβαιο πως θα χρειαστει στα επόμενα 40 χρονια άλλη ΜΕΤ.



Για να κλεισουμε το θεμα....θα μου επιτρεψετε να επιμεινω στην αποψη μου (αλλωστε σε ολα τα θεματα ειναι λογικο και θεμιτο να διιστανται οι αποψεις).

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!
Έτσι προάγεται η συζητηση και η γνώση

Προσωπικα θα προτιμουσα η εξαγωγη να ειναι ομοιομορφη σε ολο το πλατος και μηκος της δοτριας, ωστε να μην ειμαι υποχρεωμενος στο μελλον να προβω σε δευτερη μμ, για να διορθωθει η ανομοιομορφια. Ευχαριστω για το διαλογο που ειχαμε.

1. Ο ασθενής θα υποχρεωθει από την ΦΥΣΗ σε επόμενη μεταμόσχευση, όχι από εμενα.
2. Δεν θα υπάρχει ανομοιομορφια
3. Καποιοι ΔΕΝ θελουν να κοβουν κοντα τα μαλλια τους ακομα και ΑΝ υπάρχει ή ΔΕΝ υπάρχει ανομοιομορφία, οι ουλές στην δότρια ή ουλή από FUT στη δότρια ή οτιδήποτε. Κάποιοι έχουν αλλες προτεραιότητες, π.χ. να μην έχουν καμια απώλεια μοσχευμάτων στη δοτρια!
4. Κάποιοι δεν ανησυχούν για το αν το ...έμπειρο μάτι του θαμώνα του φορουμ τους πετύχει ποτε εξω, με ένα κούρεμα που ποτε δεν θα κάνουν, και αναγνωρίσει οτι έχουν κανει ΜΕΤ, διότι απλα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ τι θα πει ο κάθε αγνωστος ή και γνωστός.
Τους νοιάζει τι θα πει η κρίσης τους.
Όταν λοιπόν η κριση τους, τους λέει "αυτος ειναι ο ιατρος για σενα", και ο ιατρός τους λέει "Μήτσο, θα στα παρω ασύμμετρα για χειρουγικούς λόγους και για μακροπόθεσμο όφελος σου, αλλά δεν θα φαίνεται ακόμα και με κοντο μαλλι", ξερετε τι λένε: "κάνε οτι κρινεις ιατρε, σε εμπιστευομαι."
Τώρα, αν κάνουν καλά και με εμπιστευονται, αυτο ειναι άλλο θέμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καταρχην θα συμφωνήσω με την άποψη ότι πρέπει η εξαγωγή να απλώνεται σε μεγάλη επιφάνεια, να αξιοποιεί πρακτικά όλη την δότρια για λόγους που έχουν εξηγηθεί και αναλυθεί πολλές φορές. Όμως υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Εδώ ο γιατρός είπε κάτι πολύ σημαντικό το οποίο δεν μπορώ να το αξιολογήσω επαρκώς, δηλαδή κατά πόσον συσχετίζεται με την απόφαση να πάρει μοσχεύματα μονόπλευρα και έχει σχέση με το πολύ μαλακό δέρμα και την διαδικασία επούλωσης. Αν υπάρχει συσχέτιση ας μας το εξηγήσει ο ίδιος.

Αυτό που βλέπεις Tol στις 20 μέρες στην δότρια και δεν σου αρέσει (ούτε εμένα μου αρέσει) οφείλεται περισσότερο στην πολύ αργή διαδικασία επούλωσης και την παρουσία κοκκινίλων οι οποίες κάνουν αυτή την περιοχή να ξεχωρίζει από τις διπλανές (κάνε ζουμ και θα καταλάβεις πόσο χαρακτηριστικές είναι). Μόνο όταν υπάρξει πλήρης επούλωση (φύγουν εντελώς οι κοκκινίλες) και το μαλλί κοπέι κοντό ξανά θα μπορέσουμε να κρίνουμε καλύτερα.
 

vlafo

Well-Known Member
ΔΕΝ θέλω να σας ...διορθωνω αλλα θα πρεπει να σας εξηγησω ότι:
1. βλέπετε μια φωτογραφια bird's view. Ακόμα και ΑΝ πάρχει ασυμμετρια μόνο από τον 2ο όροφο θα φαινόταν ασύμμετρος
2. βλεπετε μια ΔΥΣΔΙΑΣΤΑΤΗ φωτογραφια/αποτύπωση μια ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΗΣ κατασκευής και σχήματος, δλδ hairline και κρανίου. Με την ανθρώπινη ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΗ ΟΡΑΣΗ, ακομα και ΑΝ υπήρεχε ασυμμετρια, εξισορροπείται!
3. βλεπετε μια ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΗ δυσδιαστατη φωτογραφια/αποτύπωση μια ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΗΣ κατασκευής και σχήματος διότι έχουν γίνει ΕΝΕΣΕΙΣ αναισθητικού, tumescence και ο ασθενής ειναι ξαπλωμένος ωωωωωρες με επεμβατική φλεγμωνη....

Οπότε, ΟΧΙ, δεν φταίει ο φωτισμός!
Φταινε ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ τα υπόλοιπα.
Θα πρότεινα να συμπεριλάβετε και άλλες παραμέτρους στο μέλλον.
Η φωτογραφία γιατρέ είναι το μόνο αποδεικτικό που έχω και με βάση αυτό κρίνω.
Τα μάτια σου ΠΟΤΕ δεν σε ξεγελούν και αυτό που βλέπεις αυτό κρίνεις.

Επειδή υπεισέρχονται οι προαναφερθοίς λόγοι που αναλύθηκαν εκτενώς αναφορικά με τη φωτογραφία,αυτό δεν αναιρεί αυτο που απεικονίζεται. Απλά αιτιολογείται επαρκώς.
Προφανως και υπάρχουν πολλοί λόγοι που μια φώτο ενδεχομένως να μην απεικονίζει την πραγματικότητα. Αλλά η στατική στιγμή που παγώνει και απεικονίζει τη δεδομένη χρονική στιγμή αυτή είναι.Τιποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο.
Ξέρετε πότε θα επικύρωσω αυτό που λέτε 100% χωρίς να έχω λόγο να σας αμφισβητήσω?
Όταν το δω με τα ίδια μου τα μάτια.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Η φωτογραφία γιατρέ είναι το μόνο αποδεικτικό που έχω και με βάση αυτό κρίνω.
Τα μάτια σου ΠΟΤΕ δεν σε ξεγελούν και αυτό που βλέπεις αυτό κρίνεις.

Επειδή υπεισέρχονται οι προαναφερθοίς λόγοι που αναλύθηκαν εκτενώς αναφορικά με τη φωτογραφία,αυτό δεν αναιρεί αυτο που απεικονίζεται. Απλά αιτιολογείται επαρκώς.
Προφανως και υπάρχουν πολλοί λόγοι που μια φώτο ενδεχομένως να μην απεικονίζει την πραγματικότητα. Αλλά η στατική στιγμή που παγώνει και απεικονίζει τη δεδομένη χρονική στιγμή αυτή είναι.Τιποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο.
Ξέρετε πότε θα επικύρωσω αυτό που λέτε 100% χωρίς να έχω λόγο να σας αμφισβητήσω?
Όταν το δω με τα ίδια μου τα μάτια.

Περίεργο που το λέτε αυτο....
ΟΛΟΣ ο κλάδος της Μεταμόσχευση Μαλλιών βασίζεται σε ΜΙΑ αξιωματική αρχή:
Την επιτυχημένη οφθαλμαπάτη!
 

vlafo

Well-Known Member
Περίεργο που το λέτε αυτο....
ΟΛΟΣ ο κλάδος της Μεταμόσχευση Μαλλιών βασίζεται σε ΜΙΑ αξιωματική αρχή:
Την επιτυχημένη οφθαλμαπάτη!
Η οφθαλμαπάτη είναι η θεμελιώδης αρχή της μμ συμφωνούμε, αλλά δεν έχει να κάνει σχέση με τη φώτο και αυτό που συζητάμε.
Η ουσία είναι όπως προανέφερα σε άλλη φώτο φαίνεται διαφορετικά η κατανομή,είναι λίγο συγκεχυμένα.
Αυτό είναι που ξαναλέω προς επίρρωση των λεγομένων μου ότι η φώτο αποτυπώνει πολλές φορές άλλη εικόνα από αυτή που πραγματικά είναι στην πραγματικότητα.
Εν κατακλείδι πιστεύω το αποτέλεσμα θα είναι ωραίο και θα σας δικαιώσει αλλά ας το κρίνουμε τότε να το συζητήσουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Η οφθαλμαπάτη είναι η θεμελιώδης αρχή της μμ συμφωνούμε, αλλά δεν έχει να κάνει σχέση με τη φώτο και αυτό που συζητάμε.
Η ουσία είναι όπως προανέφερα σε άλλη φώτο φαίνεται διαφορετικά η κατανομή,είναι λίγο συγκεχυμένα.
Αυτό είναι που ξαναλέω προς επίρρωση των λεγόμενων μου ότι η φώτο αποτυπώνει πολλές φορές άλλη εικόνα από αυτή που πραγματικά είναι στην πραγματικότητα.
Εν κατακλείδι πιστεύω το αποτέλεσμα θα είναι ωραίο και θα σας δικαιώσει αλλά ας το κρίνουμε τότε να το συζητήσουμε.
Συμφωνω!
Θα το δούμε σε κανα 6μηνο αλλα και ενδιαμεσα
 

Adriano

Well-Known Member
Καλημέρα γιατρέ.

Αν επιτρέπετε μην γράφετε με κεφαλαία λέξεις. Βάλτε bold γραμματοσειρά. Τα κεφαλαία όταν τα γράφεις σημαίνει ότι φωνάζεις σε κάποιο με γραπτό λόγο.

Με εκτίμηση,

Δημήτρης
 

Panos1982

Well-Known Member
@Dnfg88 Καταρχην καλη επιτυχια στην μμ σου καλη φυτρωση κ καλη επουλωση ευχομαι.

Θελω να πω κι εγω κατι για το περιστατικο κ την μεθοδο μιας κ δεν ειδα να αναφερθηκε.

δεν θελω να κοιταξω το δεντρο οπως εκανε ο τολ αλλα το δασος.
Εννοωντας οτι αν ηταν δικο μου κεφαλι δεν θα με απασχολουσε να ηταν αριστερα 2 ποντους πιο βαθεια κ δεξια δυο ποντους πιο εξω το παραθυρο.....παλι παραθυρο θα ηταν απλα κεντραρισμενο. Ειμαι κι εγω υπερ της ομοιογενειας στη δοτρια που ξεκιναει απο την occipital και προχωραει προς τους κροταφους και οσο πλησιαζει σιγα σιγα σβηνει..... και απ το ινιακο οστο παλι και κατεβαινει προς τον σβερκο κ σιγα σιγα σβηνει...
οποτε δεν δημιουργειτε παραθυρο. Μεγαλες κλινικες του εξωτερικου που εχουν χτισει πλεον ενα ονομα λειτουργουν με αυτον τον τροπο ακομα κ σε μικρα χειρουργεια του τυπου 2000-2500 θυαλακιων οπως αυτο.....προσωπικα οι κλινικες αυτες ποτε δεν εχω δει να παιρνουν απ την μια πλευρα μονο σε καποιον ασθενη

Ωστοσο θα περιμενω κι εγω να περασουν 4 μηνες τουλαχιστον κ αν κοψεις το μαλλι κοντο τοτε θα μπορουμε να εκφρασουμε αποψη για το αν ο γιατρος εκανε καλα η οχι που επελεξε αυτη τη τακτικη λογο της ιδιομορφιας που ανεφερε οτι εχεις.
Ακομα δεν μπορουμε να κρινουμε η αληθεια ειναι, ωστοσο μια ανησυχια υπαρχει κ ειναι λογικο γιατι εχουμε δει κι αλλες κλινικες να δημιουργουν παραθυρα και να μην κανουν ομοιογενη εξαγωγη.

Σκεφτομαι ομως και κατι ακομη,
το δασος που ανεφερα και πριν.....
ποσο αξιζει να γινει ολο αυτο ?? ποσο νοημα εχει ? την στιγμη που η παρθενα δοτρια που απεμεινε ειναι πολυ μικρη...
το μεγαλυτερο ευρος της δοτριας δουλευτηκε.... εμεινε μονο ενα κομματι της αριστερης parietal...
ο γιατρος ισχυριστηκε οτι θελει να εχει παρθενα περιοχη στην επομενη μμ για μειωμενο transaction στο επομενο χειρουργειο.
Αρα ο γιατρος σκοπευει να εξαγει μονο απ αυτη τη μικρη περιοχη ??
που κατα κανονα εχει μικροτερο λογο κ μικροτερη πυκνοτητα απ οτι η occipital ?
Δεν μπορει να δωσει η περιοχη αυτη μονη της παρα πολλα θυλακια, θα χρειαστει να βγει κ εκτος αυτης κ να δουλεψει ξανα κ στην υπολοιπη ειναι αναποφευκτο....αρα πιο το οφελος τελικα ??

Πραγματικα δεν εχω καταλαβει την στρατηγικη και το νοημα της,
θα ηθελα κ απ τον ιδιο τον γιατρο εννοειται να κανει μια πιο σαφη τοποθετηση .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
@Dnfg88 Καταρχην καλη επιτυχια στην μμ σου καλη φυτρωση κ καλη επουλωση ευχομαι.

Θελω να πω κι εγω κατι για το περιστατικο κ την μεθοδο μιας κ δεν ειδα να αναφερθηκε.

δεν θελω να κοιταξω το δεντρο οπως εκανε ο τολ αλλα το δασος.
Εννοωντας οτι αν ηταν δικο μου κεφαλι δεν θα με απασχολουσε να ηταν αριστερα 2 ποντους πιο βαθεια κ δεξια δυο ποντους πιο εξω το παραθυρο.....παλι παραθυρο θα ηταν απλα κεντραρισμενο. Ειμαι κι εγω υπερ της ομοιογενειας στη δοτρια που ξεκιναει απο την occipital και προχωραει προς τους κροταφους και οσο πλησιαζει σιγα σιγα σβηνει..... και απ το ινιακο οστο παλι και κατεβαινει προς τον σβερκο κ σιγα σιγα σβηνει...
οποτε δεν δημιουργειτε παραθυρο. Μεγαλες κλινικες του εξωτερικου που εχουν χτισει πλεον ενα ονομα λειτουργουν με αυτον τον τροπο ακομα κ σε μικρα χειρουργεια του τυπου 2000-2500 θυαλακιων οπως αυτο.....προσωπικα οι κλινικες αυτες ποτε δεν εχω δει να παιρνουν απ την μια πλευρα μονο σε καποιον ασθενη

Ωστοσο θα περιμενω κι εγω να περασουν 4 μηνες τουλαχιστον κ αν κοψεις το μαλλι κοντο τοτε θα μπορουμε να εκφρασουμε αποψη για το αν ο γιατρος εκανε καλα η οχι που επελεξε αυτη τη τακτικη λογο της ιδιομορφιας που ανεφερε οτι εχεις.
Ακομα δεν μπορουμε να κρινουμε η αληθεια ειναι, ωστοσο μια ανησυχια υπαρχει κ ειναι λογικο γιατι εχουμε δει κι αλλες κλινικες να δημιουργουν παραθυρα και να μην κανουν ομοιογενη εξαγωγη.

Σκεφτομαι ομως και κατι ακομη,
το δασος που ανεφερα και πριν.....
ποσο αξιζει να γινει ολο αυτο ?? ποσο νοημα εχει ? την στιγμη που η παρθενα δοτρια που απεμεινε ειναι πολυ μικρη...
το μεγαλυτερο ευρος της δοτριας δουλευτηκε.... εμεινε μονο ενα κομματι της αριστερης parietal...
ο γιατρος ισχυριστηκε οτι θελει να εχει παρθενα περιοχη στην επομενη μμ για μειωμενο transaction στο επομενο χειρουργειο.
Αρα ο γιατρος σκοπευει να εξαγει μονο απ αυτη τη μικρη περιοχη ??
που κατα κανονα εχει μικροτερο λογο κ μικροτερη πυκνοτητα απ οτι η occipital ?
Δεν μπορει να δωσει η περιοχη αυτη μονη της παρα πολλα θυλακια, θα χρειαστει να βγει κ εκτος αυτης κ να δουλεψει ξανα κ στην υπολοιπη ειναι αναποφευκτο....αρα πιο το οφελος τελικα ??

Πραγματικα δεν εχω καταλαβει την στρατηγικη και το νοημα της,
θα ηθελα κ απ τον ιδιο τον γιατρο εννοειται να κανει μια πιο σαφη τοποθετηση .

Στο μέλλον απλα θα πηγαινα μονο αριστερα και κεντρο.
Θα απαντηθούν όλες οι ανησυχίες σε μερικούς μηνες.
Ελπίζω απλα ο ασθενής να θελήσει να κουρευτει κοντα για χαρη της Επιστημης και της Αληθειας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Τραγική η εικόνα της δοτριας στις 14 μέρες...
Καταλαβαινω την ...απογοητευση σας
Ισως ειναι χρησιμο να σκεφτει κάποιος οτι μιλάει για πραγματικό άνθρωπο που πιθανον να διαβασει τα σχολια αυτα και να απογοητευτει χωρις λόγο.
Δεν ειναι κακο να δειχνουμε ευαισθησια και συναισθητικότητα.
Ολα θα ειναι μια χαρα, εχω πολλες εκατονταδες παρομοια περιστατικα και κανενα δεν ειχε προβλημα.
Όπως δεν θα έχει και αυτο.
 

Dnfg88

New Member
43 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ
 

Συνημμένα

  • DSC03657.JPG
    DSC03657.JPG
    567 KB · Προβολές: 364
  • DSC03658.JPG
    DSC03658.JPG
    520.2 KB · Προβολές: 358
  • DSC03659.JPG
    DSC03659.JPG
    699.9 KB · Προβολές: 337
  • DSC03660.JPG
    DSC03660.JPG
    667.7 KB · Προβολές: 328
  • DSC03661.JPG
    DSC03661.JPG
    712.4 KB · Προβολές: 328
  • DSC03662.JPG
    DSC03662.JPG
    598.1 KB · Προβολές: 345
  • DSC03663.JPG
    DSC03663.JPG
    524.1 KB · Προβολές: 338
  • DSC03664.JPG
    DSC03664.JPG
    627.2 KB · Προβολές: 339
  • DSC03665.JPG
    DSC03665.JPG
    872.6 KB · Προβολές: 312
  • DSC03666.JPG
    DSC03666.JPG
    898.6 KB · Προβολές: 400

Dnfg88

New Member
19 - 11 ΔΙΑΝΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ
 

Συνημμένα

  • DSC08788.JPG
    DSC08788.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 331
  • DSC08787.JPG
    DSC08787.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 337
  • DSC08786.JPG
    DSC08786.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 350
  • DSC08785.JPG
    DSC08785.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 349
  • DSC08784.JPG
    DSC08784.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 325
  • DSC08783.JPG
    DSC08783.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 275
  • DSC08782.JPG
    DSC08782.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 244
  • DSC08781.JPG
    DSC08781.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 219
  • DSC08780.JPG
    DSC08780.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 236
  • DSC08779.JPG
    DSC08779.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 304

Dnfg88

New Member
19 - 11 ΔΙΑΝΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ (μέρος 2ο)
 

Συνημμένα

  • DSC08774.JPG
    DSC08774.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 295
  • DSC08773.JPG
    DSC08773.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 267
  • DSC08772.JPG
    DSC08772.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 260
  • DSC08771.jpg
    DSC08771.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 240
  • DSC08777.jpg
    DSC08777.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 238
  • DSC08776.JPG
    DSC08776.JPG
    1 MB · Προβολές: 260
  • DSC08770.JPG
    DSC08770.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 284
  • DSC08769.JPG
    DSC08769.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 301
  • DSC08775.JPG
    DSC08775.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 287
  • DSC08778.JPG
    DSC08778.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 259

Georgie

Well-Known Member
Φυσικότατο.
Μπράβο φίλε .
Η ερυθρότητα της ληπτριας εχω ακούσει οτι ειναι καλο σημάδι στην εξέλιξη της φυτρωσης .
Και εμένα ειχε κρατησει αρκετό καιρο , ίσως πανω απο έξι μηνες .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
19 - 11 ΔΙΑΝΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ (μέρος 2ο)

Συγκεκριμένα 5 μήνες και 10 μέρες από την επέμβαση.
Ισως διεφυγε της προσοχης των @tol, @aeratos28, @vlafo, @koumparos, @Panos1982, @Giorgos-3, @manly_Man @vag25 και άλλων μελών ποιυ ενδιαφερονται για ανεξαρτητες παρουσιασεις.

Όλες οι αποψεις ειναι σεβαστες.
 
Μπλουζα