Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για την φώτο, είτε cartoon style, είτε όχι ισχύουν αυτά που είχα γράψει και στον kardinalio, απέχει από την πραγματικότητα. H πραγματική εικόνα αν η μηχανή εστίαζε στο μαλλί έτσι ώστε να φαίνονται οι λεπτομέρειες θα προσέγγιζε αυτή.

20200702_152314.jpg

Ο καθένας μπορεί να αντιληφθεί τα κενά και το μαλλί από την παραπάνω φώτο. Είναι καλό αποτέλεσμα αλλά μην τρελαθούμε κιόλας ότι πρόκειται περί απίστευτης μεταμορφώσεως όπως αφήνεται να εννοηθεί χιουμοριστικά (ή μη), ειδικά δε όταν το μήκος είναι νορμάλ. Προφανώς δεν χρειάζεται και δεν πρέπει να το κόψεις γιατί είναι ο μόνος (και ο σωστός) τρόπος για να αυξήσεις την κάλυψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Για την φώτο, είτε cartoon style, είτε όχι ισχύουν αυτά που είχα γράψει και στον kardinalio, απέχει από την πραγματικότητα. H πραγματική εικόνα αν η μηχανή εστίαζε στο μαλλί έτσι ώστε να φαίνονται οι λεπτομέρειες θα προσέγγιζε αυτή.

Προβολή συνημμένου 26223
Ο καθένας μπορεί να αντιληφθεί τα κενά και το μαλλί από την παραπάνω φώτο. Είναι καλό αποτέλεσμα αλλά μην τρελαθούμε κιόλας ότι πρόκειται περί απίστευτης μεταμορφώσεως όπως αφήνεται να εννοηθεί χιουμοριστικά (ή μη), ειδικά δε όταν το μήκος είναι νορμάλ. Προφανώς δεν χρειάζεται και δεν πρέπει να το κόψεις γιατί είναι ο μόνος (και ο σωστός) τρόπος για να αυξήσεις την κάλυψη.
Όχι δεν είναι έτσι. Όταν το είχα κοντό ήταν πολύ πυκνότερο. Ψάξε τις παλιές φωτό και θα το διαπιστώσεις.

Ο λόγος που δεν το κόβω είναι επειδή το χτενίζω στο πλάι πλέον.
 

mic6

Well-Known Member
Επίσης admin να σου θυμίσω ότι άλλο να πηγαίνεις με μαλλί και να φεύγεις με πιο πολύ μαλλί και άλλο να πηγαίνεις Βέγγος και να φεύγεις με πολύ μαλλί. Το λέω γιατί οι τελευταίες περιπτώσεις του Λορέντζο που είδαμε είχαν μπόλικο μαλλί σαν βάση. Τέλος πάντων ξύπνησα το ποστ μόνο για να ανεβάσω μια χιουμοριστική φωτό στην επέτειο των 2 ετών. Το αν είναι θαύμα αυτό που έγινε στο κεφάλι μου είναι υποκειμενικό, στα δικά μου μάτια που είμαι ο άμεσα ενδιαφερόμενος είναι θαύμα από τα μεγαλύτερα που μπορούσα να βιώσω σε αυτή τη ζωή.
 

mic6

Well-Known Member
Φίλε μου επειδή φωτό παραπλανεί λίγο αν μπορείς ανέβασε άλλη μία σε διάχυτο φως όπως αυτή face to face με κοντινό Focus την hairline
Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά, υπάρχουν 48 σελίδες να δεις φωτό σε όλες τις συνθήκες. Η τελευταία φωτό δεν είναι παρουσίαση της μεταμόσχευσής μου. Η παρουσίαση έχει τελειώσει εδώ και ένα χρόνο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Mic6 το λάθος σου ήταν λίγο που παθιαστηκες με την κλινική και έδωσες δικαίωμα τώρα να σου την πέφτουν πράγμα το οποίο έγινε με πολλούς άλλα και έμενα,μετά όμως σε γυρνάει boomerang.

Ένα μάθημα που με έδωσε η κλινική στα 2 χρονιά συνεργασίας μέσα στο φόρουμ ήταν να ωριμάσω πάνω σε αυτόν τον τομέα.

Επίσης δεν υπάρχει τόσο διαφάνεια διότι είναι από τις μόνες κλινικές που δεν την εκπροσωπεί κάποιος εδώ μέσα επίσημα.

Πλέον με το πράσινο φως του mod κάθε κλινική να έχει και κάποιον τα πράματα είναι πιο ξεκάθαρα και ο υποψήφιος ασθενής αισθάνεται πιο ασφαλής χωρίς να πέσει εύκολα σε παραπλάνηση άλλα να ξέρει με ποιον να μιλάει και από που είναι.
 

mic6

Well-Known Member
Mic6 το λάθος σου ήταν λίγο που παθιαστηκες με την κλινική και έδωσες δικαίωμα τώρα να σου την πέφτουν πράγμα το οποίο έγινε με πολλούς άλλα και έμενα,μετά όμως σε γυρνάει boomerang.

Ένα μάθημα που με έδωσε η κλινική στα 2 χρονιά συνεργασίας μέσα στο φόρουμ ήταν να ωριμάσω πάνω σε αυτόν τον τομέα.

Επίσης δεν υπάρχει τόσο διαφάνεια διότι είναι από τις μόνες κλινικές που δεν την εκπροσωπεί κάποιος εδώ μέσα επίσημα.

Πλέον με το πράσινο φως του mod κάθε κλινική να έχει και κάποιον τα πράματα είναι πιο ξεκάθαρα και ο υποψήφιος ασθενής αισθάνεται πιο ασφαλής χωρίς να πέσει εύκολα σε παραπλάνηση άλλα να ξέρει με ποιον να μιλάει και από που είναι.

Προσωπικά Γιάννη δεν παθιάστηκα με τίποτα. Ο μόνος λόγος που πρότεινα την κλινική σε δικούς μου ανθρώπους, φίλους και συγγενείς, είναι επειδή ήθελα το καλό τους. Και ξέρεις κάτι; Όλοι μου έχουν κάνει εικόνισμα γιατί όλοι έχουν μαλλιά με ελάχιστα χρήματα.

Αν ενοχλεί αυτό, δεν πειράζει.
 

paulakos266

Active Member
Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά, υπάρχουν 48 σελίδες να δεις φωτό σε όλες τις συνθήκες. Η τελευταία φωτό δεν είναι παρουσίαση της μεταμόσχευσής μου. Η παρουσίαση έχει τελειώσει εδώ και ένα χρόνο.
Φίλε μου έχω διαβάσει το νήμα σου τουλάχιστον δύο φορές όλο. Επίσης τώρα που έχω κάνει και εγώ μεταμόσχευση ξέρω πολύ καλά πως δείχνει μία hairline ή ένα μεταμοσχευμένο κεφάλι. Αν μπορείς ανέβασε μία φώτο όπως σου είπα πιο πάνω
 

vlafo

Well-Known Member
Πλατεία Κολωνακίου τώρα και πως ήμουν πρόπερσι.

Προβολή συνημμένου 26228Προβολή συνημμένου 26232
Οτι και να λέμε τεχνικά γιατί αυτός είναι ο σκοπός της υπερανάλυσης εδώ μέσα,να αναζητάμε το "ανέφικτο τέλειο "
το the point είναι ότι είναι απόλυτα επιτυχημένο το αποτέλεσμα.
Με 5000g δύσκολο να μην ήταν..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επίσης admin να σου θυμίσω ότι άλλο να πηγαίνεις με μαλλί και να φεύγεις με πιο πολύ μαλλί και άλλο να πηγαίνεις Βέγγος και να φεύγεις με πολύ μαλλί.

Αυτό δεν χρειάζεται να μου το πεις, το βίωσα ο ίδιος σε υπερθετικό βαθμό

Το λέω γιατί οι τελευταίες περιπτώσεις του Λορέντζο που είδαμε είχαν μπόλικο μαλλί σαν βάση.

Και του Γεωργίου, επίσης και της HDC, ε και?

Οτι και να λέμε τεχνικά γιατί αυτός είναι ο σκοπός της υπερανάλυσης εδώ μέσα,να αναζητάμε το "ανέφικτο τέλειο "
το the point είναι ότι είναι απόλυτα επιτυχημένο το αποτέλεσμα.
Με 5000g δύσκολο να μην ήταν..

Δεν θα σχολίαζα αν δεν ερχόταν ένα ακόμα "ρεσιταλ" φώτο για να αποδειχτεί ότι ένα καλό αποτέλεσμα είναι εξωπραγματικό λες και δεν μπορούμε να καταλάβουμε ποια είναι η πραγματική εικόνα. Ακόμα και η τελευταία φώτο το ίδιο κάνει. Όπως την έπεσα του Kardinalios για τον ίδιο λόγο, τα ίδια θα λέω και σε όσους κάνουν το ίδιο. Μάλλον είναι θέμα προσωπικότητας και ψυχολογίας, δεν αντέχουν κάποιος να βρει ένα ψεγάδι, να κάνει μια παρατήρηση, να ακουστεί ένα λιγότερο μπράβο. Όπως και να έχει από εμένα τέλος περιμένω τα τελευταία σχόλια και όταν το κλείσει ο mic το κλειδώνω.
 

mic6

Well-Known Member
Admin μας τρολάρεις; Σοβαρά τώρα σε ρωτάω. Ο,τι φωτό ζήτησες και ζητήσατε κατά τη διάρκεια της πρώτης χρονιάς την ανέβασα. Αποκαλείς "ρεσιτάλ φωτο" το καρτούν και την άλλη που έχω βάλει toppik? Τις ανέβασα για να δείξω το αποτέλεσμα; Αυτό κατάλαβες;

Κάνε έναν επίλογο και κλείδωσε το να πάει στην ευχή του Θεού το νηματάκι.
 

kardinalios

Well-Known Member
@mic6 εγώ λέω να ηρεμήσεις να απολαύσεις το πολύ καλό μαλλάκι που έχεις πλέον και όλα καλά .
Δεν χρειάζονται μεγάλα λόγια περί απίστευτης μεταμορφωσης γιατί το κάθε αποτέλεσμα είναι υποκειμενικο . Όντως έχεις μια πολύ μεγάλη αλλαγή και είσαι πλήρως δικαιωμένος από την επιλογή σου καθως έδωσες και πολύ λίγα χρήματα . Αυτό το σχόλιο νομίζω αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα . Δεν αμφισβητεί κανείς το αποτέλεσμα σου και δεν χρειάζεται να παθιάζεσαι τόσο πολύ με την κλινική .
Προχώρα τη ζωή σου και να χαίρεσαι το μαλλάκι σου ..
 

mic6

Well-Known Member
@mic6 εγώ λέω να ηρεμήσεις να απολαύσεις το πολύ καλό μαλλάκι που έχεις πλέον και όλα καλά .
Δεν χρειάζονται μεγάλα λόγια περί απίστευτης μεταμορφωσης γιατί το κάθε αποτέλεσμα είναι υποκειμενικο . Όντως έχεις μια πολύ μεγάλη αλλαγή και είσαι πλήρως δικαιωμένος από την επιλογή σου καθως έδωσες και πολύ λίγα χρήματα . Αυτό το σχόλιο νομίζω αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα . Δεν αμφισβητεί κανείς το αποτέλεσμα σου και δεν χρειάζεται να παθιάζεσαι τόσο πολύ με την κλινική .
Προχώρα τη ζωή σου και να χαίρεσαι το μαλλάκι σου ..
Ε κοίτα, όταν αποκαλεί "ρεσιτάλ φωτο προκειμένου να αναδειχθεί το αποτέλεσμα" το γεγονός ότι μου φόρεσα μια μαύρη περούκα με το φίλτρο του Samsung, ε κάτι δεν πάει πολύ καλά. Η παρουσίασή μου είναι υπερπλήρης με αληθινές φωτογραφίες και συνέπεια επί 12 μήνες και μακάρι να είχες κάνει κι εσύ το ίδιο στη δική σου παρουσίαση να μας βοηθούσες καλύτερα.

Είμαι απόλυτα ήρεμος και αν παθιαστώ και λίγο με την κλινική μου δε χρειάζεται να δώσω λόγο για αυτό. Είμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα έκανε οποιοσδήποτε στη θέση μου.
 

kardinalios

Well-Known Member
Η τελευταία φωτογραφία που ανέβασες δεν είναι κατατοπιστική . Δεν δείχνει κάτι με ένα μαλλί σε τέτοιο μήκος και με αυτό το κούρεμα . Επίσης δεν είναι καθαρή . Αυτό είδε αυτό σου είπε και έχει δίκιο . Δεν αναιρεί αυτό όμως ότι το αποτέλεσμα είναι καλό .
Αν μπεις στο νήμα μου θα δεις ότι μετά την αγορά καινούργιου τηλεφώνου οι φωτογραφίες που έχουν ανέβει ειναι πραγματικά πολύ υψηλής ανάλυσης και ξεγυμνωτικες . Ρίχνουν τη ρίζα σε όλη τη hairline μπροστά και πλάγια . Έχω δεχτεί την πιο σκληρή κριτική εδώ μέσα και έχω προσπαθήσει πολύ για να ανεβάσω το επίπεδο της παρουσίασης μου .
Βρισκω λογικό να θες να υπερασπιστεις το αποτέλεσμα σου και ανθρώπινο . Αυτό το πάθος με την κλινική όμως δεν μπορώ να το καταλάβω ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Admin μας τρολάρεις; Σοβαρά τώρα σε ρωτάω. Ο,τι φωτό ζήτησες και ζητήσατε κατά τη διάρκεια της πρώτης χρονιάς την ανέβασα. Αποκαλείς "ρεσιτάλ φωτο" το καρτούν και την άλλη που έχω βάλει toppik? Τις ανέβασα για να δείξω το αποτέλεσμα; Αυτό κατάλαβες;

Κάνε έναν επίλογο και κλείδωσε το να πάει στην ευχή του Θεού το νηματάκι.

Πολύ καλά, θα κάνω τον επίλογο και το κλειδώνω. Είναι προφανές ότι δεν πρόκειται να συγκλίνουμε γιατί σε κάθε απάντηση υπάρχει και ένα λογικό κενό, οπότε χάνουμε το χρόνο μας. Σε προσωπικό επίπεδο να είσαι πάντα καλά με υγεία και να χαίρεσαι αυτό που απέκτησες. Σε επίπεδο φόρουμ θα πω κάτι που είπε ο σπουδαίος Frank Zappa: "H βλακεία έχει την δική της γοητεία. Αγνοεί ότι δεν της αρέσει". Έγώ θα έβαζα στη θέση της βλακείας το οτιδήποτε μας παθιάζει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα