Αξίζει μια προσπάθεια?

vlafo

Well-Known Member
Σχετικα με το στριπ , θα διαφωνησω με το @dimitris50423. Επισης νομιζω πως, ο mic ηταν σε καλυτερη κατασταση απο το φιλο εδω. Ακομα, στην πλειοψηφεια των παιδιων που πανε για 6+ Nw η fut ειναι μονοδρομος μαζι με fue, αν πας χωρις φινα. Αλλιως σε πυκνοτητα θα υστερεις 100%. Αν μιλαμε γιακαποιον που συμβιβαζεται με πιο αραιο μαλλι τοτε παω πασο. Παραυτα, δυστυχως, αν πας 6-7 nw θες fut, χωρις φινα για δυνατο αποτελεσμα. Να σου πω δημητρη οτι και γω που εχω δοτρια 7500-8000 grafts με fue, σκεφτομαι στη δευτερη να κανω fut. Μπορω να παρω πιο πολλα γκραφτs και να μου μεινει μια καλη τριτη fue προικα. Ο mic ειχε γκριζο μαλλι, σπαστη τριχα, ισως και χοντρη. Ασε που υπο συνθηκες δεν θα νε τοσο πυκνος οσο εγω που βαλα 3200 μονο στην α ζωνη. Ο @CVIAL εχει δικιο σ αυτο το κομματι.
Πιστεύω ότι αν θέλεις να έχεις μαλλιά για πάντα αυτό στο εξασφαλίζει μόνο η fut με σιγουριά.
Αν θεωρήσουμε ότι με fue δεν μπορείς να βγάλεις πάνω από 3500-4000g με "απόλυτη" ασφάλεια και ένας που πάει nw 5 χρειαστεί 5000g-6000g ,τότε ακόμα και αυτός πιθανότατα να χρειαστεί fut.
Για πάνω απο nw 5 δεν το συζητάμε μόνο fut.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Μπορειτε παρακαλώ να ποσταρεισ το λινκ της συγκεκριμένης μεταμόσχευσης?
Ειστε σιγουρος οτι σχετιζονται οι 3 φωτογραφιες??????
Γιατρέ και οι τρεις φώτο έχουν τραβηχτεί από εμένα τον ίδιο και εννοείται δεν έχω καμία απολύτως σχέση με την κλινική εκτός του ότι υπήρξα πελάτης τους. Σήμερα δύο χρόνια μετά, όλοι μου οι γνωστοί μιλάνε για ένα μικρό θαύμα. Ο καραφλός που ήξεραν έχει γίνει μαλλιάς με τον καλύτερο και τον φυσικότερο τρόπο. Έχω στείλει 4-5 φίλους ακόμα στην κλινική μου, όλοι είχαν πολύ εντυπωσιακά αποτελέσματα, αν και νομίζω το δικό μου για κάποιο λόγο είναι το πιο εντυπωσιακό από όσο λένε οι κοινοί μας γνωστοί. Πρόσφατα μάλιστα πήγα να συζητήσω μία ακόμα μεταμόσχευση μαζί τους και μου είπαν ότι ενώ φαίνεται να υπάρχουν περίπου 2500 grafts ακόμα διαθέσιμα, θεωρούν πως δεν το χρειάζομαι και πρότειναν να μην μπω στον κόπο!

Έκανα αυτό το ποστ μόνο και μόνο για να επιβεβαιώσω τα γραφόμενα του Δημήτρη.
Να πω επίσης ότι η αλλαγή που βλέπετε στις φώτο, μου στοίχισε μόνο 4500 ευρώ και δύο μέρες από τη ζωή μου.
Το μεγαλύτερο δώρο που έχω κάνει ποτέ στον εαυτό μου.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιατρέ και οι τρεις φώτο έχουν τραβηχτεί από εμένα τον ίδιο και εννοείται δεν έχω καμία απολύτως σχέση με την κλινική εκτός του ότι υπήρξα πελάτης τους. Σήμερα δύο χρόνια μετά, όλοι μου οι γνωστοί μιλάνε για ένα μικρό θαύμα. Ο καραφλός που ήξεραν έχει γίνει μαλλιάς με τον καλύτερο και τον φυσικότερο τρόπο. Έχω στείλει 4-5 φίλους ακόμα στην κλινική μου, όλοι είχαν πολύ εντυπωσιακά αποτελέσματα, αν και νομίζω το δικό μου για κάποιο λόγο είναι το πιο εντυπωσιακό από όσο λένε οι κοινοί μας γνωστοί. Πρόσφατα μάλιστα πήγα να συζητήσω μία ακόμα μεταμόσχευση μαζί τους και μου είπαν ότι ενώ φαίνεται να υπάρχουν περίπου 2500 grafts ακόμα διαθέσιμα, θεωρούν πως δεν το χρειάζομαι και πρότειναν να μην μπω στον κόπο!

Έκανα αυτό το ποστ μόνο και μόνο για να επιβεβαιώσω τα γραφόμενα του Δημήτρη.
Να πω επίσης ότι η αλλαγή που βλέπετε στις φώτο, μου στοίχισε μόνο 4500 ευρώ και δύο μέρες από τη ζωή μου.
Το μεγαλύτερο δώρο που έχω κάνει ποτέ στον εαυτό μου.
Το χω πει κ το ξανά λέω ότι καλύτερο έχω δει στο μέσα κ έξω από το φόρουμ με διάφορα !!! Φιλε μου ένα ανέλπιστο δώρο πραγματικά στον εαυτό σου !!!!
 

manly_Man

Well-Known Member
πραγματικα πολυ εντυπωσιακο αποτελεσμα του mic6, αλλαξε ριζικα ολη η εικονα του...

και το καλυτερο της υποθεσης ειναι οτι ξοδεψε ΜΟΝΟ 4500 ευρω για πανω απο 5000 grafts !!!
 

vlafo

Well-Known Member
πραγματικα πολυ εντυπωσιακο αποτελεσμα του mic6, αλλαξε ριζικα ολη η εικονα του...

και το καλυτερο της υποθεσης ειναι οτι ξοδεψε ΜΟΝΟ 4500 ευρω για πανω απο 5000 grafts !!!
Όποιος βάλει 5000g θα έχει εντυπωσιακό αποτέλεσμα..
Απλά τα λεφτά είναι πραγματικά ελάχιστα σε σχέση με αυτό που πήρε.
 

m3e36

Well-Known Member
Εκτος απο τον κυριο αναστασακη εχουμε καποιο αλλο αξιόλογο γιατρό στην Ελλάδα που να γνωριζει και τις 2 τεχνικες (fue,fut)?
 

piros75

Well-Known Member
Πιστεύω ότι αν θέλεις να έχεις μαλλιά για πάντα αυτό στο εξασφαλίζει μόνο η fut με σιγουριά.
Αν θεωρήσουμε ότι με fue δεν μπορείς να βγάλεις πάνω από 3500-4000g με "απόλυτη" ασφάλεια και ένας που πάει nw 5 χρειαστεί 5000g-6000g ,τότε ακόμα και αυτός πιθανότατα να χρειαστεί fut.
Για πάνω απο nw 5 δεν το συζητάμε μόνο fut.

Αυτό που ξαφνικά βάλαμε την FUT στο κάδρο και πάμε να την Θεοποιήσουμε με ξεπερνάει. Μάλιστα διακρίνω και άτομα που μέχρι πριν μερικές εβδομάδες άκουγαν FUT και βγάζαν σπυράκια. Ότι και να λέμε η FUT έχει ρίσκα που η FUE δεν έχει και ναι ίσως σε έναν norwood 7 να μην μπορεί μόνο η FUE να δώσει κάποιο επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά σε έναν NW 5-6 με σταθεροποιημένο pattern η FUE μπορεί να δώσει αποτέλεσμα χωρίς τα ρίσκα της FUT. Κύριο ρίσκο: η τομή (όσο και προσεχτικά να γίνει είναι τομή και σε ξύρισμα φαίνεται), επιπρόσθετα ρίσκα το splitting και το κόψιμο των μοσχευμάτων που αν δεν γίνεται από έμπειρους τεχνήτες-νοσηλευτές νεκρώνει πολλά μοσχεύματα, άλλα μειονεκτήματα: ο μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης και ανάκαμψης, σε πολλές περιπτώσεις έχω διαβάσει ακόμα και για νεκρώσεις νευρώνων αλλά αυτό ίσως το ξέρεις καλύτερα ο Δρ Αναστασάκης να μας το πει αν ισχύει.
 

tasos33

Well-Known Member
Αυτό που ξαφνικά βάλαμε την FUT στο κάδρο και πάμε να την Θεοποιήσουμε με ξεπερνάει. Μάλιστα διακρίνω και άτομα που μέχρι πριν μερικές εβδομάδες άκουγαν FUT και βγάζαν σπυράκια. Ότι και να λέμε η FUT έχει ρίσκα που η FUE δεν έχει και ναι ίσως σε έναν norwood 7 να μην μπορεί μόνο η FUE να δώσει κάποιο επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά σε έναν NW 5-6 με σταθεροποιημένο pattern η FUE μπορεί να δώσει αποτέλεσμα χωρίς τα ρίσκα της FUT. Κύριο ρίσκο: η τομή (όσο και προσεχτικά να γίνει είναι τομή και σε ξύρισμα φαίνεται), επιπρόσθετα ρίσκα το splitting και το κόψιμο των μοσχευμάτων που αν δεν γίνεται από έμπειρους τεχνήτες-νοσηλευτές νεκρώνει πολλά μοσχεύματα, άλλα μειονεκτήματα: ο μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης και ανάκαμψης, σε πολλές περιπτώσεις έχω διαβάσει ακόμα και για νεκρώσεις νευρώνων αλλά αυτό ίσως το ξέρεις καλύτερα ο Δρ Αναστασάκης να μας το πει αν ισχύει.
Αυτό που περιγράφεις, με εξαίρεση την τομή ,αφορά fut άπειρων γιατρών η χασαποκλινικων.
 

Stratos

Well-Known Member
Το 2020 να κανεις FUT αντι για FUE και να χρησιμοποιεις λαβιδες αντι για implanter pen μαλλον κατι δειχνει για την εξελιξη και την προοδο μιας κλινικης..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αυτό που ξαφνικά βάλαμε την FUT στο κάδρο και πάμε να την Θεοποιήσουμε με ξεπερνάει. Μάλιστα διακρίνω και άτομα που μέχρι πριν μερικές εβδομάδες άκουγαν FUT και βγάζαν σπυράκια. Ότι και να λέμε η FUT έχει ρίσκα που η FUE δεν έχει και ναι ίσως σε έναν norwood 7 να μην μπορεί μόνο η FUE να δώσει κάποιο επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά σε έναν NW 5-6 με σταθεροποιημένο pattern η FUE μπορεί να δώσει αποτέλεσμα χωρίς τα ρίσκα της FUT. Κύριο ρίσκο: η τομή (όσο και προσεχτικά να γίνει είναι τομή και σε ξύρισμα φαίνεται), επιπρόσθετα ρίσκα το splitting και το κόψιμο των μοσχευμάτων που αν δεν γίνεται από έμπειρους τεχνήτες-νοσηλευτές νεκρώνει πολλά μοσχεύματα, άλλα μειονεκτήματα: ο μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης και ανάκαμψης, σε πολλές περιπτώσεις έχω διαβάσει ακόμα και για νεκρώσεις νευρώνων αλλά αυτό ίσως το ξέρεις καλύτερα ο Δρ Αναστασάκης να μας το πει αν ισχύει.
Η FUT πάντα υπήρχε δεν εξαφανίστηκε,άλλο αν οι περισσότεροι γιατροί και κλινικές την έχουνε βγάλει απο τη λίστα τους(για λόγους γνωστούς και εμπορικούς προωωθούνε τη FUE).
Αν εξαιρέσεις την τομή που δεν έχει καμία σχέση με αυτά που γινόντουσαν στο παρελθόν και γίνει απο έμπειρο γιατρό δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα μόνο αν είναι αρκετά ξυρισμένο το μαλλί.Έχω δεί αποτέλεσμα και δεν το πίστευα.
Στη FUE η πλέον βασική παράμετρος είναι η χρήση φίνας.Αυτό σε κάνει να αισθανθείς απόλυτα ασφαλής.
Αν θέλεις lifetime μαλλιά αλλιώς.....
 

manly_Man

Well-Known Member
Η FUT πάντα υπήρχε δεν εξαφανίστηκε,άλλο αν οι περισσότεροι γιατροί και κλινικές την έχουνε βγάλει απο τη λίστα τους(για λόγους γνωστούς και εμπορικούς προωωθούνε τη FUE).
Αν εξαιρέσεις την τομή που δεν έχει καμία σχέση με αυτά που γινόντουσαν στο παρελθόν,αν γίνει απο έμπειρο γιατρό δεν φαίνεται τίποτα μόνο αν είναι αρκετά ξυρισμένο το μαλλί.Έχω δεί αποτέλεσμα και δεν το πίστευα.
Στη FUE η πλέον βασική παράμετρος είναι η χρήση φίνας.Αυτό σε κάνει να αισθανθείς απόλυτα ασφαλής.
Αν θέλεις lifetime μαλλιά αλλιώς.....
Ναι αλλα αγκαστικα μετα δεν θα μπορεις να ξυριζεις κοντα τη δοτρια πισω με την fut, οσο καλα και να γινει η ουλη αμα κανεις κοντο κουρεμα τυπου fade, ή θες να τα ξυρισεις ολα θα φαινεται ενα χαμογελο απο πισω...οποτε θα σε περιοριζει στα κουρεματα οπως και να το κανουμε.
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι αλλα αγκαστικα μετα δεν θα μπορεις να ξυριζεις κοντα τη δοτρια πισω με την fut, οσο καλα και να γινει η ουλη αμα κανεις κοντο κουρεμα τυπου fade, ή θες να τα ξυρισεις ολα θα φαινεται ενα χαμογελο απο πισω...οποτε θα σε περιοριζει στα κουρεματα οπως και να το κανουμε.
Σίγουρα σε περιορίζει άμα κάνεις τέτοιο κούρεμα,αλλά σκέψου ότι πολλοί δεν τα κουρεύουνε έτσι ποτέ,οπότε για αυτή τη μερίδα του κόσμου ενδεχομένως δεν είναι πρόβλημα αυτό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό που ξαφνικά βάλαμε την FUT στο κάδρο και πάμε να την Θεοποιήσουμε με ξεπερνάει. Μάλιστα διακρίνω και άτομα που μέχρι πριν μερικές εβδομάδες άκουγαν FUT και βγάζαν σπυράκια. Ότι και να λέμε η FUT έχει ρίσκα που η FUE δεν έχει και ναι ίσως σε έναν norwood 7 να μην μπορεί μόνο η FUE να δώσει κάποιο επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά σε έναν NW 5-6 με σταθεροποιημένο pattern η FUE μπορεί να δώσει αποτέλεσμα χωρίς τα ρίσκα της FUT. Κύριο ρίσκο: η τομή (όσο και προσεχτικά να γίνει είναι τομή και σε ξύρισμα φαίνεται), επιπρόσθετα ρίσκα το splitting και το κόψιμο των μοσχευμάτων που αν δεν γίνεται από έμπειρους τεχνήτες-νοσηλευτές νεκρώνει πολλά μοσχεύματα, άλλα μειονεκτήματα: ο μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης και ανάκαμψης, σε πολλές περιπτώσεις έχω διαβάσει ακόμα και για νεκρώσεις νευρώνων αλλά αυτό ίσως το ξέρεις καλύτερα ο Δρ Αναστασάκης να μας το πει αν ισχύει.

Ο σκοπός του φόρουμ είναι να γίνεται μια ανοιχτή συζήτηση χωρίς φόβο και πάθος και μακριά από εμπορικά (και άλλα) συμφέροντα κλινικών και γιατρών. Είτε λέγεται DHI είτε Βεκρής είτε Λορενζο είτε δεν ξέρω και εγώ ποιος.

Μέσα από έναν ανοιχτό, χωρίς παρωπίδες αλλά και ουσιαστικό διάλογο με τεκμηρίωση θα φωτιστεί η αλήθεια. Εδώ δεν υπάρχουν brands, μόνο science.
 

manly_Man

Well-Known Member
Kαλά δεν παίζει ρόλο αυτό και εγώ καμία φορά τα ξυρίζω πίσω ειδικά καλοκαίρι και είμαι και 48.
χαχα πες τα...τι σχεση εχει η ηλικια με το ξυρισμα των μαλλιων πισω και πλαγια;;; σιγουρα ναι γιαυτους που δεν εκαναν ποτε κοντα κουρεματα δεν θα ειναι προβλημα η fut, αλλα για καποιον που εχει συνηθίσει να τα ξυριζει πισω και στα πλαγια τοτε ναι θα τον κανει να αλλαξει αναγκαστικα το κουρεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
χαχα πες τα...τι σχεση εχει η ηλικια με το ξυρισμα των μαλλιων πισω και παλγια;;; σιγουρα ναι γιαυτους που δεν εκαναν ποτε κοντα κουρεματα δεν θα ειναι προβλημα η fut, αλλα για καποιον που εχει συνηθίσει να τα ξυριζει πισω και στα πλαγια τοτε ναι θα τον κανει να αλλαξει αναγκαστικα το κουρεμα.
Πιο πολύ πίσω αλλά δεν είναι τραγικά τα πράγματα όπως παρουσιάζονται και απέχουν παρασάγγας από την πραγματικότητα.
Αυτά που νομίζει κάποιος είναι ότι θα του κοπεί το κεφάλι με τη fut.Ο αδερφός μου είχε κάνει το μακρυνό 1996 fut αφου δεν υπήρχε fue και φαίνεται μεν αλλά ανεπαίσθητα,αλλά φαίνεται.Στην Αμερική όμως.

Φίλος έκανε το 2012 με fut και τον πετσοκόψανε αλλά Ελλάδα.

Οι συγκρίσεις για να καταλαβαίνουμε τις διαφορές.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
27 εκατοστά τομή έχω ρωτήστε και το πάππου το λύκο...:)
Στα 12 χιλιοστά ξύρισμα είσαι καλά πιο κάτω αχνό φαίνεται έως και 9 τα κουρεύω άλλα δεν με ενοχλεί γιατί μετά 1 βδομάδα σβήνει.
 
Μπλουζα