Αποκατασταση white dots και τρυπων απο μεταμοσχευση

Fkl

Member
Παιδιά αν μπορεί κάποιος ας μου λύσει μια απορία.εχω βάλει στο μισό κεφάλι μπροστά.δεν έχω αλλά περιθώρια για εμφυτευσεις .πλεον δεν έχω θέμα να τα ξυρισω αλλά φοβάμαι πως θα φαίνονται άσχημα τα σημεία που μου έχουν πάρει μαλλιά και τα σημεία που έχουν βάλει.σκεφτηκα μέχρι και αν μπορώ να κάνω λέιζερ να πέσουν αυτά που έχω βάλει να μην φαίνεται ότι έχω μπροστά και πίσω δεν έχει και είναι σαν να έχω μπαλώματα στο κεφάλι.ενας πλαστικός χειρουργός πχ θα μπορεί να φτιάξει αυτά τα σημεία σε περίπτωση που τα ξυρισω να μην φαίνεται ότι έχω κάνει μεταμοσχευσεις?σορυ για την χαζή ερώτηση αλλά αν είναι να πεθάνω από το άγχος μου κάθε μέρα που βλέπω να αδειάζει πίσω και να φαίνονται άσχημα προτιμώ να τα ξυρισω και να τελειώνει το θέμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις micropigmentation στη δότρια πάντως. Scalp micropigmentation
 
Τελευταία επεξεργασία:

Fkl

Member
Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις micropigmentation στη δότρια πάντως. Scalp micropigmentation
Στην Περιοχή που έχω βάλει όμως τι γίνεται?Αν τα ρίξεις με κάποιο λέιζερ όπως αυτά που κάνουν αποτρίχωση θα κλείσει τελείως και θα φαίνεται κομπλέ η θα φαίνονται μικρές τρυπουλες σαν λακουβακια?
 

Adriano

Well-Known Member
Μπαίνεις σε βαριές διαδικασίες και σκέψεις χωρίς να έχεις δείξει την έκταση του προβλήματος. Ανέβασε φωτο εδώ να σου πουν και οι υπόλοιποι
 

Adriano

Well-Known Member
Στην θέση σου δεν θα έκανα τίποτα εκτός από μεταμόσχευση. Τίποτα άλλο. Έχεις καλη βάση αν έχεις και δότρια είσαι μια χαρά.
 

Fkl

Member
Περίπου 5 χιλιάδες grafts.η τουλάχιστον τόσα μου είπαν.δεν νομίζω να ήταν τόσα σε καμία περίπτωση.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200610-102400_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200610-102400_Samsung Internet.jpg
    977.1 KB · Προβολές: 78
  • Screenshot_20200610-102258_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200610-102258_Samsung Internet.jpg
    498.5 KB · Προβολές: 77
  • Screenshot_20200610-102211_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200610-102211_Samsung Internet.jpg
    777.9 KB · Προβολές: 70
  • Screenshot_20200610-102211_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200610-102211_Samsung Internet.jpg
    777.9 KB · Προβολές: 69
  • Screenshot_20200610-102149_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200610-102149_Samsung Internet.jpg
    614.1 KB · Προβολές: 83
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Δύσκολο να γινει αυτο που ζητάς φίλε. Εννοώ το να αφαιρέσεις τα μοσχευματα.
Δε μπορεις να το βελτιώσεις με τοπικ η έστω με συχνό τριμαρισμα της περιοχής?
Τι ηλικια εχεις και ποτε ξεκίνησες τις μεταμοσχεύσεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fkl

Member
Ξεκίνησα στα 22.Τώρα είμαι 37.Το θέμα είναι ότι έχουν μπει αρκετά στο crown και 3 δάχτυλα από την hairline είναι όλα μεταμοσχευμενα αλλά τώρα έδειξε ότι ανοίγει και άλλο δεξια αριστερά και στο πάνω μέρος του κεφαλιού και δεν έχω αλλά περιθώρια για βελτιώσεις.δεν θέλω να ζω με το τοπικ.πραγματικα έχω μετανοιωση την ώρα και την στιγμή που πρωτοπηγα.το άγχος που περνά η δεν περιγράφεται.κουραστικα πολύ.
 

afanas#not

Active Member
Από τις φωτογραφίες δεν είναι και τραγική η εικόνα. Με τοπικ νομίζω θα είσαι τζετ.
 

Georgie

Well-Known Member
Ξεκίνησα στα 22.Τώρα είμαι 37.Το θέμα είναι ότι έχουν μπει αρκετά στο crown και 3 δάχτυλα από την hairline είναι όλα μεταμοσχευμενα αλλά τώρα έδειξε ότι ανοίγει και άλλο δεξια αριστερά και στο πάνω μέρος του κεφαλιού και δεν έχω αλλά περιθώρια για βελτιώσεις.δεν θέλω να ζω με το τοπικ.πραγματικα έχω μετανοιωση την ώρα και την στιγμή που πρωτοπηγα.το άγχος που περνά η δεν περιγράφεται.κουραστικα πολύ.
Σε καταλαβαίνω φίλε . Ειναι αυτο που πολλοί λεμε εδω στο φορουμ σε νεα παιδια να μη τους πιάνει πανικός και μπαίνουν για μεταμοσχεύσεις σε νεαρή ηλικια.
Είχα αναφέρει σε ενα νήμα οτι η μεταμοσχευση σε μικρή ηλικια που η τριχοπτωση ειναι επιθετική εχει αποτύχει απο τη στιγμή που γινεται η πρωτη ένεση αναισθησίας .
Τωρα θα συμφωνήσω οτι η κατάσταση προς το παρόν δε φαίνεται τραγική αλλα ταυτόχρονα μπορεις να κανεις προσεκτικά την έρευνα σου για αποκατάσταση .
 

Fkl

Member
Τραγική τώρα δεν είναι.το θέμα είναι όπως τα βλέπω τα επόμενα χρόνια θα είναι τραγική.οπως είπα και πριν δεν θέλω να είμαι με το τοπικ συνέχεια.προτιμω αν βρω τρόπο και το κάνω να μην φαίνεται να τα ρίξω όλα τα μπροστά.τουλαχιστον να μην φαίνεται ένα ψεύτικο πράγμα.συμφωνω απόλυτα για την μικρή ηλικία. Μαλάκια μεγάλη είχα κάνει.θα προτιμούσα να έχω ρίξει πολλά στο πάνω μέρος του κεφαλιού και να ήταν αρεα μπροστά. Τουλάχιστον έτσι θα φαινόταν φυσικο.αν έχεις μπροστά και πιο πίσω τίποτα θα είναι χάλια.μου είπαν ότι έχω να δώσω ακόμα περίπου 1000 τρίχες αν ανέβουμε πιο ψηλά στα πλαϊνά στην δοτρια.αλλα δεν ξέρω.και δεν θα γίνει κάτι και έχω ήδη κουραστεί ψυχολογικά με όλο αυτό.α και άλλες 300 περίπου από γενιά και άλλες τόσες από στήθος.αλλα δεν έχω ιδέα τι τρίχες είναι και πως θα φαίνονται η αν θα κρατήσουν.ξερετε κάτι πάνω σε αυτό?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τραγική τώρα δεν είναι.το θέμα είναι όπως τα βλέπω τα επόμενα χρόνια θα είναι τραγική.οπως είπα και πριν δεν θέλω να είμαι με το τοπικ συνέχεια.προτιμω αν βρω τρόπο και το κάνω να μην φαίνεται να τα ρίξω όλα τα μπροστά.τουλαχιστον να μην φαίνεται ένα ψεύτικο πράγμα.συμφωνω απόλυτα για την μικρή ηλικία. Μαλάκια μεγάλη είχα κάνει.θα προτιμούσα να έχω ρίξει πολλά στο πάνω μέρος του κεφαλιού και να ήταν αρεα μπροστά. Τουλάχιστον έτσι θα φαινόταν φυσικο.αν έχεις μπροστά και πιο πίσω τίποτα θα είναι χάλια.μου είπαν ότι έχω να δώσω ακόμα περίπου 1000 τρίχες αν ανέβουμε πιο ψηλά στα πλαϊνά στην δοτρια.αλλα δεν ξέρω.και δεν θα γίνει κάτι και έχω ήδη κουραστεί ψυχολογικά με όλο αυτό.α και άλλες 300 περίπου από γενιά και άλλες τόσες από στήθος.αλλα δεν έχω ιδέα τι τρίχες είναι και πως θα φαίνονται η αν θα κρατήσουν.ξερετε κάτι πάνω σε αυτό?
Φίλε μου έχουμε ιστορικό παρόμοιο και προσέγγιση παρόμοια ...είμαστε κ συνομήλικοι... Έχουμε κάνει παρόμοια "λάθη"... Θα σου πω τι θα έκανα/κάνω εγώ...
καταρχάς ξεχασε τα λέιζερ και αφαιρέσεις είναι αυτοκτονία κ αμαρτία!!!!προχωράς μπροστά κ το παλεύεις....Άποψη μου ειναι ότι αν έριξες 5000 σέ όλο το κεφάλι και ήσουν 6αρης δεν τις λες κ ναυάγιο τις μμ που έκανες σε όποιον επέλεξες να πας...κάνε άλλη μια μμ κ ξηλώσε όλη την υπόλοιπη δοτρια με συν 500-800 από γενιά (στήθος ξέχασε το...τσάμπα ταλαιπωρία χαμηλή φυτρωση και λίγο αντί αισθητικό). Όταν τελειώσεις με την μμ κ ολοκληρωθεί η φυτρωση κοιτάς για smp σε όλο το κεφάλι για πύκνωση . Πιστεύω ότι με αυτό κεφάλι που βλέπω θα πετύχεις και θα απαλαχτεις από τοππικ κ εξαρτήσεις εφ όρου ζωής που συμφωνούμε κ σ αυτό ότι είναι σκλαβιά....
 

koumparos

Well-Known Member
Ξυλωμα γενια με φτιαξιμο β ζώνη τοπικ γ ζώνη και τελείωσες.Η hairline φενεται καλή.Η τα ξυρίζεις και δεν ασχολείσαι ξανά.
 

Fkl

Member
Το θέμα είναι ότι στο πάνω μέρος του κεφαλιού δεν έχει μπει σχεδόν τίποτα.και έχει αρχίσει ήδη να κάνει αραιωση.γενια δεν έχω πολλά άντε να βγάλουμε 300 -400 τρίχες.ρε παιδιά τα γένια κρατάνε για πάντα.ειναι καλές τρίχες?σκεφτόμουν αν είμαι πολύ τυχερός και δεν κατευουν τα πλαϊνά απλά να πάω και να καλύπτω κενά.να πάω δηλ μια φορά σε 3-4 χρόνια που θα έχει ανοίξει και άλλο πάνω να πω βάλτε 500 τρίχες απλά να μην κάνει κενά και να το πάω έτσι.βεβαια ξέρω ότι αυτό δεν είναι σωστό αλλά ίσως έτσι παρατεινω την πολύ άσχημη εικόνα στο πάνω μέρος .Α επίσης στα γένια δεν θα φαίνονται ουλές?Θα μπορείς να ξυριστεις μετά?
 

Fkl

Member
Αυτή είναι η εικόνα σε ήλιο.ειναι βέβαια προς τα πίσω φτιαγμένα και καλύπτει αρκετά.εχουν μπει πολλά στην hairline που το κάνει να δείχνει άσχημο από πάνω.υπαρχει δυνατότητα για πιο μετά αν δεν έχω άλλη επιλογή να μπορέσουν να βγουν τα ήδη μεταμοσχευμενα από τους κροταφους και να τα βάλω πιο πίσω που θα έχει κενά?ξέρω ακούγεται ηλίθιο αλλά τουλάχιστον θα φαίνεται φυσικο.δεν θα με πείραζε να ανοίξω τους κροταφους.μπορουμε να μάθουμε αν γίνεται κάτι τέτοιο?συγνωμη που σας πρήζω πιστεύω να καταλαβαίνετε το άγχος μου.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200610-125759_Gallery.jpg
    Screenshot_20200610-125759_Gallery.jpg
    368.4 KB · Προβολές: 88

nik1994

Active Member
Φίλε μου η κατάσταση δεν είναι τραγική όπως φαίνεται τουλάχιστον από τις φωτό. Θα ήθελες να μας πεις που την έκανες την μεταμόσχευση; Και αν είχες μεινει ευχαριστημένος για κάποια χρόνια αφουτ ην έκανες. Θα μπορούσες να αφήσεις φράντζα μπροστά και να τα τραβάς όλα πίσω και να τα πιάνεις πίσω. Πιστεύω θα κάλυπτε αρκετά κενά που λες αυτό το λουκ.
 
Μπλουζα