25 ημέρες μετά από μεταμόσχευση μαλλιών fut στην Θεσσαλονίκη

D

Deleted member 24312

Είναι όμως μια επιλογή για όσους πάνε για μεγάλο NW, δεν θέλουν φίνα και προτιμούν να την παλέψουν με πολλές επεμβάσεις. Δεν έχει σημασία αν η πρώτη μμ δεν έχει και FUE. Μπορεί κάλλιστα να γίνει στην 2η ή 3η που σίγουρα θα χρειαστεί ο φίλος.
Η αλήθεια είναι ότι άλλη μια επέμβαση την έχω σίγουρη γιατί η φαλάκρα η άτιμη είναι μεγάλη. Ο γιατρός μου είπε ότι με μια φορά το αποτέλεσμα θα είναι σχετικά φτωχό. Κ αυτό μου το είπε στην πρώτη επαφή. Εκτίμησα την ειλικρίνεια του. Είναι ο πρώτος χειρουργός που έκανε μμ στην Ελλάδα κ σίγουρα κ αυτό μέτρησε. Απλά ελπίζω να μπορώ να επαναλάβω την διαδικασία το συντομότερο δυνατό,,ακόμα και σε 4-5 μήνες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

D

Deleted member 24312

Ημέρα μετά την μεταμόσχευση..μετα όμως από 10 ημέρες οι μισές τρίχες έπεσαν...
 

Συνημμένα

  • 20200117_144208.jpg
    20200117_144208.jpg
    685.6 KB · Προβολές: 221
D

Deleted member 24312

10ημέρες μετά την μεταμόσχευση. Οι μισές τρίχες έπεσαν...
 

Συνημμένα

  • 20200117_234002.jpg
    20200117_234002.jpg
    1 MB · Προβολές: 240

dimitris50423

Well-Known Member
Καλή φυτρωση φίλε. Μην βιαστεις να κάνεις τη δεύτερη. Δες πρώτα τα αποτελέσματα αυτής που έκανες. Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλοί γιατροί κλινικές στην Ελλάδα που μπορούν να πετύχουν καλά αποτελέσματα ειδικά σε περιπτώσεις σαν τη δική σου. Οπότε περίμενε να δεις το αποτέλεσμα πρώτα
 
D

Deleted member 24312

Καλή φυτρωση φίλε. Μην βιαστεις να κάνεις τη δεύτερη. Δες πρώτα τα αποτελέσματα αυτής που έκανες. Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλοί γιατροί κλινικές στην Ελλάδα που μπορούν να πετύχουν καλά αποτελέσματα ειδικά σε περιπτώσεις σαν τη δική σου. Οπότε περίμενε να δεις το αποτέλεσμα πρώτα
Ευχαριστώ πολύ,,η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι ήδη την δεύτερη μμ, σε 5-6 μήνες..
 
D

Deleted member 24312

Είναι όμως μια επιλογή για όσους πάνε για μεγάλο NW, δεν θέλουν φίνα και προτιμούν να την παλέψουν με πολλές επεμβάσεις. Δεν έχει σημασία αν η πρώτη μμ δεν έχει και FUE. Μπορεί κάλλιστα να γίνει στην 2η ή 3η που σίγουρα θα χρειαστεί ο φίλος.
Καλησπέρα,,,η δεύτερη μμ, θεωρείται δεδομένη,,,ο γιατρός κος Μπρεντας ,μου το είπε εξ αρχής...ότι λόγω μεγάλης αραιωσης θα χρειαστεί κ ακόμα μια μμ.
 

piros75

Well-Known Member
Φίλε μου δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά από τη δεύτερη φώτο που βλέπω διακρίνω μια τελείως λάθος γωνία τοποθέτησης και καμία προσπάθεια σχεδιασμού στρόβιλου στο πίσω μέρος. Μακάρι να διαψευσθώ αλλά νομίζω ότι δεν θα δείχνει και πολύ φυσικό.
 
D

Deleted member 24312

Φίλε μου δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά από τη δεύτερη φώτο που βλέπω διακρίνω μια τελείως λάθος γωνία τοποθέτησης και καμία προσπάθεια σχεδιασμού στρόβιλου στο πίσω μέρος. Μακάρι να διαψευσθώ αλλά νομίζω ότι δεν θα δείχνει και πολύ φυσικό.
Καλησπέρα,,νομίζω ότι έχεις λάθος, διότι δεν υπάρχει γωνία τοποθέτησης,,η τοποθέτηση είναι κάθετη ώστε μην υπάρχει δέσμευση στο χτένισμα,, αλλά κ να υπήρχε γωνία, δεν νομίζω ότι φαίνεται από μια μονοδιάστατη φωτογραφία..Όπως κ να έχει,,καθε σχόλιο είναι χρήσιμο κ θεμιτό κ φυσικά όλα φαίνονται εκ του αποτελέσματος μετά από μερικούς μήνες..Ευχαριστώ κ καλή συνέχεια,,
 

piros75

Well-Known Member
Καλησπέρα,,νομίζω ότι έχεις λάθος, διότι δεν υπάρχει γωνία τοποθέτησης,,η τοποθέτηση είναι κάθετη ώστε μην υπάρχει δέσμευση στο χτένισμα,, αλλά κ να υπήρχε γωνία, δεν νομίζω ότι φαίνεται από μια μονοδιάστατη φωτογραφία..Όπως κ να έχει,,καθε σχόλιο είναι χρήσιμο κ θεμιτό κ φυσικά όλα φαίνονται εκ του αποτελέσματος μετά από μερικούς μήνες..Ευχαριστώ κ καλή συνέχεια,,

Δυστυχώς εσύ έχεις λάθος, γωνία έκφυσης των τριχών υπάρχει στη φύση και μάλιστα είναι και λίγο διαφορετική στις 3 ζώνες του κεφαλιού, όπως επίσης υπάρχει και κατεύθυνση η οποία επίσης αλλάζει σε διάφορα σημεία του κεφαλιού και κυρίως στο πίσω τμήμα. Κάθετη τοποθέτηση και η κάθετη έκφυση έχουν μόνο τα μαλλιά της κούκλας. Αλλά ας μη βιαζόμαστε μπορεί όντως να δείχνει ωραίο όταν ολοκληρωθεί.
 
  • Like
Reactions: spi

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή επιτυχία!!!
Ναι μητροπόλεως είναι ο μπρεντας 2 φόρες τον έχω επισκεφτεί παλαιότερα όταν ψαχνόμουν οι τομές του είναι όντως καλές!
 
D

Deleted member 24312

40 μέρες post op,,,πρώτο κούρεμα,,,η κομμώτρια με το ζόρι βρήκε την τομή,,,,τα μαλλιά έχουν πέσει κατά 50/100, έχουν εμφανιστεί ορισμένα σπυράκια στο κεφάλι, που φεύγουν μετά από 4-5 μέρες,,,υπάρχει ενα ελαφρύ κοκκίνισμα κ λίγο φαγούρα που επισης φεύγει μετά από λούσιμο..Με τον γιατρό μιλάμε κάθε εβδομάδα ( με καλεί Ο ίδιος) κ γενικά είμαστε , Θέλω να πιστεύω,,σε Καλό δρόμο...
 

Συνημμένα

  • 20200215_114535.jpg
    20200215_114535.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 209

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

D

Deleted member 24312

Καλή επιτυχία!!!
Ναι μητροπόλεως είναι ο μπρεντας 2 φόρες τον έχω επισκεφτεί παλαιότερα όταν ψαχνόμουν οι τομές του είναι όντως καλές!
Καλημέρα,,,40 μέρες μετά, η τομή διακρίνεται λίγο ακόμα και μετά από ξύρισμα με μηχανή στην σκάλα 4..παρακάτω επισυνάπτω φωτογραφία..
 
D

Deleted member 24312

Καλησπέρα,,,η δεύτερη μμ, θεωρείται δεδομένη,,,ο γιατρός κος Μπρεντας ,μου το είπε εξ αρχής...ότι λόγω μεγάλης αραιωσης θα χρειαστεί κ ακόμα μια μμ.
Καλησπέρα,,,5 μήνες μετά την 1η μμ, το αποτέλεσμα θεωρώ πως είναι ικανοποιητικό. Δεν είχα σημαντικό shock loss, ούτε σπυράκια πολλά,, ούτε πόνους, ερυθρότητα κλπ...Θα ανεβάσω φωτογραφία αργότερα. Έχω ήδη κλείσει αρχές Ιουνίου,,την 2η συνέδρια στον ίδιο γιατρό. Την πρώτη φορά πάρθηκαν περίπου 2.700 grafts, τώρα πάμε τουλάχιστον για 3000, σύμφωνα με τα λεγόμενα του κου Μπρεντα, που μέχρι τώρα αποδείχθηκε ειλικρινής..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

tol

Well-Known Member
Καλησπέρα,,,5 μήνες μετά την 1η μμ, το αποτέλεσμα θεωρώ πως είναι ικανοποιητικό. Δεν είχα σημαντικό shock loss, ούτε σπυράκια πολλά,, ούτε πόνους, ερυθρότητα κλπ...Θα ανεβάσω φωτογραφία αργότερα. Έχω ήδη κλείσει αρχές Ιουνίου,,την 2η συνέδρια στον ίδιο γιατρό. Την πρώτη φορά πάρθηκαν περίπου 2.700 grafts, τώρα πάμε τουλάχιστον για 3000, σύμφωνα με τα λεγόμενα του κου Μπρεντα, που μέχρι τώρα αποδείχθηκε ειλικρινής..
Φιλε Ευαγγελε, θεωρω οτι ειναι τραγικο λαθος η αποφαση σου να κάνεις δευτερη μεταμοσχευση μετα απο 5 μηνες.
Επισης, θεωρω μαλλον κομπογιαννιτη τον κ. Μπρεντα που συμφωνησε. Κανενας σοβαρος γιατρος δε θα επετρεπε να συμβει κατι τετοιο.

Ειναι ανηκουστο να μπαινει καποιος για δευτερη μεταμοσχευση, ενω βρισκεται σε πληρη εξελιξη η πρωτη.

Γνωριζει αραγε ο "ειλικρινης" κ. Μπρεντας πως θα εξελιχθει η φυτρωση της πρωτης; Μαντης ειναι;

Εκτος και αν εχει επιγνωση των περιορισμενων δυνατοτητων του και ξερει οτι δεν προκειται να φυτρωσουν άλλα μαλλια μετα τον 5ο μηνα!!!

Προσωπικη συμβουλη...ακυρωσε αμεσα το ραντεβου και μεταθεσε το για μετα το καλοκαιρι. Τοτε θα εχεις μια πιο ολοκληρωμενη εικονα της πρωτης μεταμοσχευσης και θα μπορεσεις να σχεδιασεις καλυτερα τη δευτερη. Θα το μετανιωσεις και θα ειναι αργα. Μην παρασυρεσαι απο κομπογιαννιτες γιατρους που θελουν να κανουν γρηγορες αρπαχτες αδιαφορωντας για το πραγματικο συμφερον των πελατων τους. Σου ευχομαι καλη συνεχεια.
 
D

Deleted member 24312

5 μήνες μετά,,,
 

Συνημμένα

  • 20200525_143413.jpg
    20200525_143413.jpg
    2 MB · Προβολές: 152
D

Deleted member 24312

Χωρίς τοπικ, φυσικά,,,2η φωτογραφία είναι την ημέρα της επέμβασης
 

Συνημμένα

  • 20200525_144826.jpg
    20200525_144826.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 141
  • 20200525_145412.jpg
    20200525_145412.jpg
    952.2 KB · Προβολές: 113
D

Deleted member 24312

Φιλε Ευαγγελε, θεωρω οτι ειναι τραγικο λαθος η αποφαση σου να κάνεις δευτερη μεταμοσχευση μετα απο 5 μηνες.
Επισης, θεωρω μαλλον κομπογιαννιτη τον κ. Μπρεντα που συμφωνησε. Κανενας σοβαρος γιατρος δε θα επετρεπε να συμβει κατι τετοιο.

Ειναι ανηκουστο να μπαινει καποιος για δευτερη μεταμοσχευση, ενω βρισκεται σε πληρη εξελιξη η πρωτη.

Γνωριζει αραγε ο "ειλικρινης" κ. Μπρεντας πως θα εξελιχθει η φυτρωση της πρωτης; Μαντης ειναι;

Εκτος και αν εχει επιγνωση των περιορισμενων δυνατοτητων του και ξερει οτι δεν προκειται να φυτρωσουν άλλα μαλλια μετα τον 5ο μηνα!!!

Προσωπικη συμβουλη...ακυρωσε αμεσα το ραντεβου και μεταθεσε το για μετα το καλοκαιρι. Τοτε θα εχεις μια πιο ολοκληρωμενη εικονα της πρωτης μεταμοσχευσης και θα μπορεσεις να σχεδιασεις καλυτερα τη δευτερη. Θα το μετανιωσεις και θα ειναι αργα. Μην παρασυρεσαι απο κομπογιαννιτες γιατρους που θελουν να κανουν γρηγορες αρπαχτες αδιαφορωντας για το πραγματικο συμφερον των πελατων τους. Σου ευχομαι καλη συνεχεια.
Πες μου την γνώμη σου σε παρακαλώ για την πορεία της φυτρωσης,,φωτογραφία επισυνάπτω παρακάτω ,ευχαριστώ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπάρχει η επιθυμητή φυτρωση για 2700 μοσχεύματα άλλα ακόμη δεν καταλαβαίνω αυτήν την τακτική διασποράς.
Τμηματικά 3000 στην αρχή και άλλα τόσα για δεύτερη.
 
Μπλουζα