Μεταμοσχευση μαλλιων crown

aeratos28

Just aeratos
Ποια αγένεια ρε φίλε? Προσπαθείς να μου πεις τον Αναστασάκη φοβερό λόγω βίντεο που έχεις δει και τελικά πας σε άλλον.που να ξέρω εγώ ότι δεν έβγαινες οικονομικά κτλ?anyway ,όλοι με σπουδές φοβερές και στο εξωτερικό είναι οι γιατροί.το θέμα ειναι πως όπως σου είπαν και πιο πάνω 4 χρόνια είσαι μέλος και οι αποφάσεις σου γενικά δεν είναι και τόσο ώριμες.εχεις δει αποτελεσματα εδώ ποτέ από τον γιατρό που πήγες?με τι γνώμονα πηγές σε αυτόν?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maradona

Member
Ποια αγένεια ρε φίλε? Προσπαθείς να μου πεις τον Αναστασάκη φοβερό λόγω βίντεο που έχεις δει και τελικά πας σε άλλον.που να ξέρω εγώ ότι δεν έβγαινες οικονομικά κτλ?anyway ,όλοι με σπουδές φοβερές και στο εξωτερικό είναι οι γιατροί.το θέμα ειναι πως όπως σου είπαν και πιο πάνω 4 χρόνια είσαι μέλος και οι αποφάσεις σου γενικά δεν είναι και τόσο ώριμες.εχεις δει αποτελεσματα εδώ ποτέ από τον γιατρό που πήγες?με τι γνώμονα πηγές σε αυτόν?
Έχω δει φωτογραφίες από μμ και μου φάνηκε πως αυτά που μου είπε,ότι είναι έγκυρος γιατρός για να κανω την επέμβαση, αν βγήκα λάθος θα το δείξει ο χρόνος.. Κατ αρχην είναι πάρα πολύ που κάνουν μμ και δεν είναι καν γιατροί,όσο για τον αναστασακη που λες έχει βίντεο πριν και μετά και βάζει χτένα και την κάμερα 5 πόντους από το κεφάλι και φαίνεται η δουλειά έχει κανει δεν είναι πειστήριο αυτό?
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε αδερφέ,εσύ δλδ από αυτά τα βίντεο βλέπεις φοβερή δουλειά?γιατί εγώ βλέπω μια αρκετά μέτρια δουλειά ειδικά από άποψη πυκνότητας.ο καθένας έχει τα δικά του στάνταρ οποτε δεν μπορώ να σε πείσω για κάτι..ενδεικτικά ,για να σου σου δώσω ένα παράδειγμα να καταλάβεις ένα κεφάλι με κανονικά μαλλιά φυσικα,έχει περίπου 80-100grafts ανά τετραγωνικό εκατοστό..δλδ μιλάμε για 150-200 τρίχες ..οι δυνατοί γιατροί βάζουν 60+ grafts ανά τετραγωνικό εκατοστό δλδ περίπου 120-150 τρίχες και πλησιάζουν αρκετά μια φυσική πυκνότητα.οταν εσύ μιλάς για 35-40 τρίχες μπορείς να καταλάβεις την διαφορά?
 

maradona

Member
Ρε αδερφέ,εσύ δλδ από αυτά τα βίντεο βλέπεις φοβερή δουλειά?γιατί εγώ βλέπω μια αρκετά μέτρια δουλειά ειδικά από άποψη πυκνότητας.ο καθένας έχει τα δικά του στάνταρ οποτε δεν μπορώ να σε πείσω για κάτι..ενδεικτικά ,για να σου σου δώσω ένα παράδειγμα να καταλάβεις ένα κεφάλι με κανονικά μαλλιά φυσικα,έχει περίπου 80-100grafts ανά τετραγωνικό εκατοστό..δλδ μιλάμε για 150-200 τρίχες ..οι δυνατοί γιατροί βάζουν 60+ grafts ανά τετραγωνικό εκατοστό δλδ περίπου 120-150 τρίχες και πλησιάζουν αρκετά μια φυσική πυκνότητα.οταν εσύ μιλάς για 35-40 τρίχες μπορείς να καταλάβεις την διαφορά?
Ειλικρινά δεν ήξερα ότι χρειάζονται τόσες τριχες ανα cm² τι να πω!
 

aeratos28

Just aeratos
Σκέψου λοιπόν όταν ακούμε να λες ότι σου είπε ο γιατρός με τα βίντεο από 5 πόντους που τα χτενίζει κιόλας μπροστά στην κάμερα ότι το σωστό είναι 35 -40 τρίχες και να είναι και πολυτριχα κιόλας.αν είναι για πίσω όπως έβαλες πάει και έρχεται ότι χρειάζονται πολυτριχα.αν χρειαστείς όμως μπροστά τι θα κάνει με τις 40 τρίχες?ξέρεις πόσο απογοητευτικό θα είναι το θέαμα?επειδή δεν θα πρέπει να μπουν κιόλας πολυτριχα..μονοτριχα και διτριχα πρέπει να είναι μόνο.
 

maradona

Member
Όχι μιλούσα αποκλειστικά για το πάνω μέρος του κεφαλιού
Σκέψου λοιπόν όταν ακούμε να λες ότι σου είπε ο γιατρός με τα βίντεο από 5 πόντους που τα χτενίζει κιόλας μπροστά στην κάμερα ότι το σωστό είναι 35 -40 τρίχες και να είναι και πολυτριχα κιόλας.αν είναι για πίσω όπως έβαλες πάει και έρχεται ότι χρειάζονται πολυτριχα.αν χρειαστείς όμως μπροστά τι θα κάνει με τις 40 τρίχες?ξέρεις πόσο απογοητευτικό θα είναι το θέαμα?επειδή δεν θα πρέπει να μπουν κιόλας πολυτριχα..μονοτριχα και διτριχα πρέπει να είναι μόνο.
 

piros75

Well-Known Member
Μάλλον μπερδεύτηκες και μιλάς για το ίδιο πράγμα. Δηλαδή 40 μοσχεύματα ή grafts και όχι τρίχες ανά εκ2. Αυτό το νούμερο (ανάλογα και με το πάχος της τρίχας σου) μπορεί να δώσει μια καλή σχετικά εικόνα γιατί παίζει και το illusion που πετυχαίνουν οι καλοί γιατροί με τη σωστή γωνία τοποθέτησης και μπορούν να σου δώσουν εικόνα σε 40 μοσχεύματα (ήτοι 80 περίπου τρίχες) να μοιάζουν με 100++. Για να πάρεις μια εικόνα δες το αποτέλεσμά μου, εγώ (με επιλογή δική μου) έβαλα περίπου από 28-32 μοσχεύματα/εκ2 (περίπου 60 τρίχες/εκ2) αυτό θα ήθελα σε δεύτερη φάση να το κάνω 45 μοσχεύματα/εκ2 και θα είμαι σούπερ.
 

maradona

Member
Μάλλον μπερδεύτηκες και μιλάς για το ίδιο πράγμα. Δηλαδή 40 μοσχεύματα ή grafts και όχι τρίχες ανά εκ2. Αυτό το νούμερο (ανάλογα και με το πάχος της τρίχας σου) μπορεί να δώσει μια καλή σχετικά εικόνα γιατί παίζει και το illusion που πετυχαίνουν οι καλοί γιατροί με τη σωστή γωνία τοποθέτησης και μπορούν να σου δώσουν εικόνα σε 40 μοσχεύματα (ήτοι 80 περίπου τρίχες) να μοιάζουν με 100++. Για να πάρεις μια εικόνα δες το αποτέλεσμά μου, εγώ (με επιλογή δική μου) έβαλα περίπου από 28-32 μοσχεύματα/εκ2 (περίπου 60 τρίχες/εκ2) αυτό θα ήθελα σε δεύτερη φάση να το κάνω 45 μοσχεύματα/εκ2 και θα είμαι σούπερ.
Okkkk φίλε μου σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου εύχομαι κάθε επιτυχία στο επόμενο βήμα σου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Να σε ρωτήσω κάτι σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου,με ποια κριτήρια κρίνεις έναν γιατρό αν δε γνωρίζεις στοιχεία γι αυτόν? Αν γνωρίζεις πες μου
Ο ραπτης καποτε δουλευε στην Bergman, ειχα πεσει στα χερια του δυστυχως, δε γνωριζω αν και ποσο εχει βελτιωθει απο τοτε.
 

maradona

Member
Με 1000 μοσχευματα μεταμόσχευση αν είναι 1000 κι όλας και μάγος να είναι ο γιατρός η διαφορά θα είναι ανεπαίσθητη. Πες μας και την τιμή που σου έκανε αν θες. Ελπίζω να μην έδωσες κανένα 3χιλιαρο.. καλή φυτρωση όπως και να έχει.
Ειχα ξανακάνει μμ στο ιδιο σημείο οπότε έχει μια φυτρωση δεν ειναι ξέφωτο
 

maradona

Member
Παιδιά παραθέτω φωτογραφιες 7μιση μηνες μετα τη μμ fue, είμαι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα το οποίο βελτιώθηκε εδω αρκετα τον τελευταία μήνα, εχοντας υποψη ότι εχω ακομη κι αλλους μηνες μπροστα μου να βελτιωθεί
 

Συνημμένα

  • DSC_2028_compress43.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 81
  • DSC_2031_compress44.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 73

maradona

Member
Ειχα ξανακάνει μμ στο ιδιο σημείο οπότε έχει μια φυτρωση δεν ειναι ξέφωτο
7μιση μηνες είμαι απο τη μμ είμαι ικανοποιημένος μεχρι στιγμής δεδομενου οτι εχω μπροστά μου κι αλλους μηνες βελτίωσης
 

Συνημμένα

  • DSC_2031_compress44.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 60

maradona

Member
Συμφωνώ 100% με @tol .
@maradona σε θεωρώ παγκόσμιο φαινόμενο.
Οποιος διαβάσει την ιστορία σου στις μεταμοσχεύσεις και το παρελθόν σου στο φόρουμ , θα καταλάβουν τι λέω.
Τι να πω......
Οι φωτογραφίες ειναι 7μιση μηνες μετα τη μμ ειμαι ευχαριστημένος αρκετά μπορω να πω
 

Συνημμένα

  • DSC_2028_compress43.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 56
  • DSC_2031_compress44.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 44
Μπλουζα