Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

Xristoforaz

Well-Known Member
Για αυτό τι λέτε παιδιά ; Είναι κάψουλες τζελ 320mg όπως αναγράφει, και η τιμή πολύ συμφέρουσα
Αυτο που παρεθεσες :
15 ευρω οι 30 καψουλες..1 καψουλα 320mg
Υπαρχουν και οι arkocaps, serenoa (δηλαδη παλμετο):
11 ευρω οι 45 καψουλες...2 καψουλες 320mg
Δηλαδη 11 ευρω οι 22 καψουλες..1 καψουλα 320mg

Που ειναι το ιδιο κοστος μιας και η αναλογια και στα δυο προιοντα παει: 1 ευρω οι 2 καψουλες δηλαδη 50 λεπτα (μισο ευρω) η καψουλα των 320mg

Καλυτερα ομως να παιρνει κανεις αυτο που προτεινες διοτι εχει 30 καψουλες που ο αριθμος 30 αντιστοιχει στον αριθμο των ημερων ενος μηνα...και ετσι μπορει να ξεκινα τη θεραπεια παραλληλα με μπουκαλι μινοξιδιλης 60 ml που με την καταλληλη δοσολογια καθημερινη βγαζει περιπου 30 ημερες / 1 μηνα ..ελπιζω να κατανοησες το σκεπτικο μου...ελευθερη βεβαια ειναι η αγορα...απλα το αναλυουμε λιγο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Κανενα απο τα παραπάνω. Ακόμη και αυτο που εχει Saw σε καψουλες μαλακής γέλης δεν γραφει αν ειναι αυτο που ζηταμε. Ζηταμε το προϊον να ειναι STANRDADIZED. Για να δουλεψει πρεπει να αποτελειται απο 85%-95% Λιπαρα οξεα και ενα πολυ μικρο ποσοστο φυτοστερολες. Αλλιως τζαμπα καιει η λάμπα. Όσα περιεχουν σκληρη καψουλα εχουν το πολυ 15% λιπαρα οξεα. Διαβασε το νημα απο την αρχη με προσοχη και θα καταλάβεις.
 

Συνημμένα

  • saw1.jpg
    saw1.jpg
    9.1 KB · Προβολές: 45
  • saw2.jpg
    saw2.jpg
    7.7 KB · Προβολές: 54

Fox

New Member
Παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ (αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω) και με πολύ διάβασμα με έχει αποτρέψει από λάθος κινήσεις αλλά περισσότερο με έχει βοηθήσει και ευχαριστώ από καρδίας όλους τους συμπάσχοντες. Κοντά στα 4 χρόνια χρήστης μινοξιδιλης και πλέον εδώ και 4 μέρες και του ελπιδοφόρου Saw Palmetto θα ενημερώνω και εγώ για την εξέλιξη της δράσης του ώστε να συνεισφέρω και εγώ με την σειρά μου όσο μπορώ.
 

Billakos21

Member
Παρήγγειλα και εγω Saw Palmetto για δοκιμη..
Ακολούθησα την συμβουλή του @gerassis, να είναι standarized κτλπ..

Ενημερωτικά τα παρήγγειλα από iHerb:
- Softgels 320mg * 90 Caps
- 4 Συσκευασίες = €58 +€28΄Εξοδα Τελωνείου.

Σήμερα είναι η 1η μέρα χρήσης, οπότε αναμένουμε
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Παρήγγειλα και εγω Saw Palmetto για δοκιμη..
Ακολούθησα την συμβουλή του @gerassis, να είναι standarized κτλπ..

Ενημερωτικά τα παρήγγειλα από iHerb:
- Softgels 320mg * 90 Caps
- 4 Συσκευασίες = €58 +€28΄Εξοδα Τελωνείου.

Σήμερα είναι η 1η μέρα χρήσης, οπότε αναμένουμε
Φιλε ποιο προιον παρηγγειλες? 86 ευρω για 360 καψουλες μαλακες γελης σοου παλμετο, παει 4,18 καψουλες που κοστιζουν 1 ευρω..σαν να λεμε ενα κουτι 40 καψουλων με κοστος ενα δεκαευρω! Μη χρησιμοποιεις σκετο το σοου παλμετο..βαζε και τοπικα στο κεφαλι σου ενα regrowth προιον για να εχεις ικανοποιητικο αποτελεσμα!
 

spi

Well-Known Member
Εγώ βάζω regaine μεσημέρι και βράδυ. Υπάρχει πρόβλημα αν παίρνω και το saw Palmetto το μεσημερι; Υπάρχει βασικά θεμα αν τα χρησιμοποιω μαζί; Επίσης να ρωτήσω: για την φτιαχτή μινοξ πρέπει να προσέξω κάτι γιατί ένας φαρμακοποιός μου είπε ότι μπορεί να τη φτιάξει και το σκέφτομαι
 

fasda

Active Member
Παντός οποίος θέλει saw palmetto δειτε και το prostex της Lambert’s είναι λγιο πιο ακριβά από τις άλλες αλλά είναι πολύ καλά ,δεν το έχω δοκιμάσει απλός από εκεί περνώ ψευδάργυρο και βιταμίνη c
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Παντός οποίος θέλει saw palmetto δειτε και το prostex της Lambert’s είναι λγιο πιο ακριβά από τις άλλες αλλά είναι πολύ καλά ,δεν το έχω δοκιμάσει απλός από εκεί περνώ ψευδάργυρο και βιταμίνη c
Περιεχει και την κ(ου)ερσετινη ουσια με regrowth χαρακτηριστικα που υπαρχει και στο κρεμμυδι!
 

gerassis

Well-Known Member
Παντός οποίος θέλει saw palmetto δειτε και το prostex της Lambert’s είναι λγιο πιο ακριβά από τις άλλες αλλά είναι πολύ καλά ,δεν το έχω δοκιμάσει απλός από εκεί περνώ ψευδάργυρο και βιταμίνη c

Δεν εχει Saw Palmetto μεσα. Ενα πολυβιταμινουχο σκευασμα ειναι.
 

Συνημμένα

  • prostex.jpg
    prostex.jpg
    75.3 KB · Προβολές: 41

Xristoforaz

Well-Known Member
753950000858-W-SFB-Rev_1_-_10.16.15.png
doctor's best prostate formula
Αυτο φαινεται πολυ καλο και νομιζω οτι εχει τις προδιαγραφες που χρειαζομαστε για saw palmetto
 

gerassis

Well-Known Member
Ειναι 45% fatty Acids απλα με 4 κάψουλες παίρνεις αυτό που πρέπει. Το μη ενεργό το κατουρας. Δηλαδή παίρνεις 290mg saw με τη μορφή λιπαρών οξέων από τα 640mg. Αν θέλουμε το πιστεύουμε. Οι ξηρές κάψουλες είναι το πολύ 15% ενεργές.Έχει βέβαια και άλλες 2 anti-DHT ουσίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fasda

Active Member
Μα δεν σε ενδιαφέρει το saw palmett αυτό δεν κάνει τίποτα αλλά η betasitosteroli αυτο κάνει την δουλειά και με ψευδάργυρο μέσα θα πετάς από ευτυχία
 

Harris_G

Well-Known Member
Μπορεις να αγοράσεις απο Alixexpress καπελάκι LLLT με 128 διόδους κάτω απο 500€. Όσο πάει οι τιμες τους πέφτουν. Το LLLT είναι εγκεκριμενη θεραπεία για την τριχόπτωση. Ο Αναστασακης έχει ενα καλό κάπελο αλλά το πουλαέι 3000€.....
Ειναι το κρανος του IronMan γι'αυτο
 

JOJO

Active Member
Εμένα μου δημιούργησε ακριβώς τα ίδια προβλήματα με τη φιναστερίδη (Νευρολογικά).
Το οξύμωρο είναι ότι με τη φιναστερίδη τα προβλήματα εμφανίζονται στον 6ο μήνα χρήσης, ενώ με το Saw εμφανίστηκαν πριν ολοκληρωθεί ο πρώτος μήνας. Σε κάθε περίπτωση η μείωση της DHT προκαλεί αύξηση στη βιοδιαθέσιμη τεστοστερόνη και αυτός πρέπει να είναι ο λόγος των προβλημάτων που μου δημιουργούνται. Λέω πρέπει γιατί ούτε ο ενδοκρινολόγος, ούτε ο νευρολόγος το αποδίδουν με βεβαιότητα εκεί. Εικάζουν... Το μόνο βέβαιο ήταν η συμβουλή του ενδοκρινολόγου, «πρέπει να αποφύγεις τα τόσο υψηλά επίπεδα τεστοστερόνης»
Ξεπερνάω τα ανώτατα όρια.

25/11/2019
Bioavailable testo: 355 ng/dL (72-235 ng/dL)

15/10/2019
Bioavailable testo: 226 ng/dL (72-235 ng/dL)

Για να προλάβω τυχόν ερωτήσεις, το σκεύασμα που χρησιμοποιούσα ήταν το Prostate Health της Now. 3caps/day
 

spi

Well-Known Member
Εχω αρχίσει να παίρνω κι εγώ saw Palmetto. Τι εξετάσεις θα πρέπει να κάνω για να δω αυτα που λέει ο jojo. Tι επιπτώσεις έχει αυτό δηλαδή σε σένα Jojo;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Φιλτατοι ισως η βητα σιτοστερολη του σοου παλμετο να προκαλει παρομοιες παρενεργειες με τη φιναστεριδη οσο παραξενο κι αν ακουγεται/διαβαζεται! Εννοω μειωμενη ερωτικη διαθεση, ελαττωμενη λιμπιντο και στυσεις λιγοτερες,αραιοτερες,μικροτερες...η λυση σε θεμα δρασεως κατα της dht ισως τελικα να ειναι η παρεξηγημενη τσουκνιδα ειτε τοπικα ειτε σε καψουλες!!! Η τσουκνιδα νομιζω οτι ζωντανευει το σπερμα και δε ριχνει την ταση για σεξ! Χωρις να ειμαι σιγουρος..βεβαια ο καθενας μπορει να λαμβανει οτι επιθυμει..μην το εκλαβετε ως προσπαθεια μου του να κατευθυνω το τι θα παιρνει ως αγωγη ο καθεις με προβλημα τριχοπτωσης η ανδρογενους αλωπεκιας!
 

spi

Well-Known Member
Πάντως οι άλλοι που το.εχουν πάρει έχουν παρατηρήσει αύξηση της λίμπιντο. Μήπως οι συγκεκριμένες κάψουλες σου δημιούργησαν το θεμα;
Εγώ είμαι στις αρχές δεν μπορώ να κρίνω
 

Georgie

Well-Known Member
Φιλτατοι ισως η βητα σιτοστερολη του σοου παλμετο να προκαλει παρομοιες παρενεργειες με τη φιναστεριδη οσο παραξενο κι αν ακουγεται/διαβαζεται! Εννοω μειωμενη ερωτικη διαθεση, ελαττωμενη λιμπιντο και στυσεις λιγοτερες,αραιοτερες,μικροτερες...η λυση σε θεμα δρασεως κατα της dht ισως τελικα να ειναι η παρεξηγημενη τσουκνιδα ειτε τοπικα ειτε σε καψουλες!!! Η τσουκνιδα νομιζω οτι ζωντανευει το σπερμα και δε ριχνει την ταση για σεξ! Χωρις να ειμαι σιγουρος..βεβαια ο καθενας μπορει να λαμβανει οτι επιθυμει..μην το εκλαβετε ως προσπαθεια μου του να κατευθυνω το τι θα παιρνει ως αγωγη ο καθεις με προβλημα τριχοπτωσης η ανδρογενους αλωπεκιας!
Δε τσιμπάει ?
Η τσουκνίδα
 
Μπλουζα