ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΟΝ Κ BI/GA ΚΑΙ ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ

crossfire

Well-Known Member
Καλησπέρα σας. Αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να προχωρήσω σε μερικές διευκρινίσεις σχετικά με το θέμα που συζητάτε.

Η πρόθεση του Dr. Bisanga ήταν να δημιουργηθεί μια κλινική στην Αθήνα η οποία θα κάνει τη διαδικασία πιο προσιτή οικονομικά και θα είναι σχεδιασμένη και καθοδηγούμενη από τον ίδιο. Οι ιατροί της κλινικής στην Αθήνα έχουν εκπαιδευτεί προσωπικά από τον Dr. Bisanga και ο ίδιος έχει πλήρη εμπιστοσύνη στην ποιότητα της εργασίας τους. Η εργασία του τα τελευταία 20 χρόνια και η απαράμιλλη φήμη του τόσο για το ποιοτικό αποτέλεσμα όσο και για την προσοχή του στον ασθενή, θεωρώ ότι διασφαλίζουν ότι το αποτέλεσμα θα είναι υψηλής ποιότητας και σύμφωνο με τους στόχους του ασθενή. Σχετικά με τη διεξαγωγή του χειρουργείου, θα ήθελα να αναφέρω τα κάτωθι:

Ο Dr. Bisanga ηγείται του χειρουργείου. Κάνει την αρχική εκτίμηση του προβλήματος, καθώς και το σχεδιασμό του πλάνου που θα ακολουθηθεί. Όσον αφορά τη διαδικασία του χειρουργείου η λήψη των μοσχευμάτων γίνεται από τους γιατρούς της ομάδας του. Την ομάδα του Dr. Bisanga αποτελούν οι Dr. Κυπαρισσού, ο Dr. Βενετσάνος και η Dr. Abby, οι οποίοι, εκτός από τη λήψη, δημιουργούν και τις υποδοχές των μοσχευμάτων, σε συνεργασία μαζί του. Ο Dr. Bisanga εστιάζει στο σχεδιασμό του hairline (πρόσθια γραμμή) εφόσον χρειάζεται επανόρθωση . Το νοσηλευτικό προσωπικό ολοκληρώνει τη λήψη των μοσχευμάτων και τα τοποθετεί στις υποδοχές.

Φυσικά, υπάρχει η επιλογή η όλη διαδικασία του punching και της τοποθέτησης να γίνει από τον Dr. Bisanga, αλλά θα πρέπει να μιλήσουμε για διαφορετικό κόστος.

Ελπίζω να βοήθησα και φυσικά είμαι στη διάθεσή σας για περαιτέρω πληροφορίες ή διευκρινίσεις.


Καλύτερα να ανοιχτεί ένα νέο νήμα στην κατηγορία των μεταμοσχεύσεων που να αφορά την συγκεκριμένη κλινική.
Αν μιλάτε επίσημα εκ μέρους της κλινικής, καλύτερα να μιλήσετε με CVIAL πρώτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Ρε παιδιά επειδη δεν εχω καταλάβει, ο BISANGA την έκλεισε την κλινική στο Βέλγιο και έχει εγκατασταθεί μόνιμα στην Ελλάδα; Διαφορετικά πως γίνεται να είναι παρών σε όλα τα χειρουργεία που γίνονται στην Αθήνα;
 

giwrgos athina

Active Member
Vagox λογικα θα πηγαινοερχεται.Παντως εμενα μου ακουγεται καλο να υπαρχει δυνατοτητα εστω και με παραπανο λευτα να σε χειρουργει ο ιδιος ο bisanga και μαλιστα λιγα λεπτα αποσταση απο το σπιτι μας.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Δυστυχώς πλέον οι γνωστοί φίρμες γιατροί δεν αναλαμβάνουν όποιον απλά διαθέτει χρημα γιατί η ζήτηση είναι μεγάλη. αν δεν έχουν να κερδίσουν (εκτός από χρήμα )ένα εν δυνάμει καλό αποτέλεσμα για αυτόματη δωρεάν διαφήμιση και υστεροφημία σε απορρίπτουν ευγενικά η σε δέχονται υπό όρους( πχ φίνα κλπ).αυτο πριν μια 10ετια δεν συνέβαινε.σημεια των καιρών....
Η αθηναικη κλινικη του κυριου Bisanga με απερριψε χωρις consultation....καλα ετσι κι αλλιως χρημα δεν εχω...αλλα μεσω ιμειλ ενας αντιπροσωπος της κλινικης μου πε οτι εχω οπισθοδρομικη αλωπεκια και οχι καλη δοτρια..μαλιστα μου τονισε αυτος που απαντουσε οτι ο κυριος Bisanga εχει την ικανοτητα να καταλαβαινει τα περιστατικα ακομα κι απο φωτογραφιες! Επισης μου επεσημαναν οτι επειδη κινουνται ηθικως, να προσεξω που και πως θα κανω μεταμοσχευση αν αποφασισω να την κανω τελικα...ρωταω απο τη μερια μου...διαγνωση εξ αποστασεως γινεται? Απαντησεις δια μεταφραστικου προγραμματος απο μη Ελληνα σε Ελληνα ασθενη επιτρεπονται? Εσεις τι θα κανατε αν σας απερριπτε η αθηναικη κλινικη του κυριου Bisanga χωρις καν να σας δει απο κοντα αν οχι ο ιδιος τοτε εστω οι ελληνες ιατροι που εχει εκπαιδευσει? Θα προβαινατε σε μεταμοσχευση αλλου? Η θα αισθανοσασταν ανικανος και ενα ειδος φρικης κι απογοητευσεως-ριξιματος ηθικου?
 

Georgie

Well-Known Member
Η αθηναικη κλινικη του κυριου Bisanga με απερριψε χωρις consultation....Εσεις τι θα κανατε αν σας απερριπτε η αθηναικη κλινικη του κυριου Bisanga χωρις καν να σας δει απο κοντα αν οχι ο ιδιος τοτε εστω οι ελληνες ιατροι που εχει εκπαιδευσει? Θα προβαινατε σε μεταμοσχευση αλλου? Η θα αισθανοσασταν ανικανος και ενα ειδος φρικης κι απογοητευσεως-ριξιματος ηθικου?
Θα τον πλάκωνα στις μπουνιές .
Αλλα χλωμό να ζούσα μετα ! :p
 

athenian

Well-Known Member
Η αθηναικη κλινικη του κυριου Bisanga με απερριψε χωρις consultation....καλα ετσι κι αλλιως χρημα δεν εχω...αλλα μεσω ιμειλ ενας αντιπροσωπος της κλινικης μου πε οτι εχω οπισθοδρομικη αλωπεκια και οχι καλη δοτρια..μαλιστα μου τονισε αυτος που απαντουσε οτι ο κυριος Bisanga εχει την ικανοτητα να καταλαβαινει τα περιστατικα ακομα κι απο φωτογραφιες! Επισης μου επεσημαναν οτι επειδη κινουνται ηθικως, να προσεξω που και πως θα κανω μεταμοσχευση αν αποφασισω να την κανω τελικα...ρωταω απο τη μερια μου...διαγνωση εξ αποστασεως γινεται? Απαντησεις δια μεταφραστικου προγραμματος απο μη Ελληνα σε Ελληνα ασθενη επιτρεπονται? Εσεις τι θα κανατε αν σας απερριπτε η αθηναικη κλινικη του κυριου Bisanga χωρις καν να σας δει απο κοντα αν οχι ο ιδιος τοτε εστω οι ελληνες ιατροι που εχει εκπαιδευσει? Θα προβαινατε σε μεταμοσχευση αλλου? Η θα αισθανοσασταν ανικανος και ενα ειδος φρικης κι απογοητευσεως-ριξιματος ηθικου?
Κι εμενα δεν με θεωρησε ο Λορεντζο απο φωοτγραφιες ιδανικο υποψηφιο για μεταμοσχευση χωρις φινα.Διαφορετικη περιπτωση βεβαια.
Σαφως και μπορουν να κρινουν απο φωτογραφιες,ειδικα αν σε θεωρουν ''καραμπινατο'' περιστατικο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε καλημέρα,η κλινική του Bisanga είχε δίκιο σε αυτά που σου είπε,δυστυχώς η δότρια σου πάσχει.
Τώρα από εκεί και πέρα αν εις γνώση σου μιλήσεις με κάποιον γιατρό να σε αναλάβει με τα οποιαδήποτε μελλοντικά ρίσκα μιας αποτυχίας αυτό είναι στο χέρι σου μιας και θα γνωρίζεις τις συνέπειες.
 

gerassis

Well-Known Member
Και γω συμφωνω πως δεν εισαι για μμ. Αλλά ποτέ δε ξερεις τι θα μπορει να γίνει σε μερικά χρόνια. Αναφέρομαι σε Body Hair Transplant. Όταν θα εξελιχθει αρκετά η τεχνική BHT (Όσον αφορά την επιβίωση των τριχοθυλακιων απο το σωμα στο κεφάλι). Στην παρούσα χρονική στιγμή κράτησε τα λεφτά σου. Προσοχη στους απατεώνες.
 

vlafo

Well-Known Member
Η αθηναικη κλινικη του κυριου Bisanga με απερριψε χωρις consultation....καλα ετσι κι αλλιως χρημα δεν εχω...αλλα μεσω ιμειλ ενας αντιπροσωπος της κλινικης μου πε οτι εχω οπισθοδρομικη αλωπεκια και οχι καλη δοτρια..μαλιστα μου τονισε αυτος που απαντουσε οτι ο κυριος Bisanga εχει την ικανοτητα να καταλαβαινει τα περιστατικα ακομα κι απο φωτογραφιες! Επισης μου επεσημαναν οτι επειδη κινουνται ηθικως, να προσεξω που και πως θα κανω μεταμοσχευση αν αποφασισω να την κανω τελικα...ρωταω απο τη μερια μου...διαγνωση εξ αποστασεως γινεται? Απαντησεις δια μεταφραστικου προγραμματος απο μη Ελληνα σε Ελληνα ασθενη επιτρεπονται? Εσεις τι θα κανατε αν σας απερριπτε η αθηναικη κλινικη του κυριου Bisanga χωρις καν να σας δει απο κοντα αν οχι ο ιδιος τοτε εστω οι ελληνες ιατροι που εχει εκπαιδευσει? Θα προβαινατε σε μεταμοσχευση αλλου? Η θα αισθανοσασταν ανικανος και ενα ειδος φρικης κι απογοητευσεως-ριξιματος ηθικου?
Πολύ καλά σου είπανε φίλε και πολύ σωστή συμβουλή σου δώσανε σε περίπτωση που προχωρήσεις σε μμ.Είναι δυνατόν να σε απορρίπτει ο Bisanga και εσύ να θέλεις να σε δούνε οι γιατροί που είναι δίπλα του;
Aπλά το ξεχνάς και προχωράς.
 

giwrgos athina

Active Member
Εμενα πριν μια 5ετοια ειχε αρνηθει να μου κανει μεταμοσχευση απο την δοτρια μονο απο μουσι και με 1000ζορια και αυτο.Απο τοτε βεβαια δεν εχω αραιωσει αλλο οποτε φανταζομαι θα ισχυουν τα ιδια.
 

manly_Man

Well-Known Member
η δοτρια σε κακη κατασταση και εχει κατεβει πολυ το crown.... ψαξε να δεις ποσα grafts μπορεις να δωσεις απο γένια και απο αλλα σημεια του σωματος οπως στηθος αν εχεις καλες τριχες εκει.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πολύ ζορισμενη δοτρια αδερφε. Τεράστια η έκταση της ληπτριας Και μάλλον δεν υπάρχει safe zone στη δοτρια δηλαδή την έχει φάει η ΑΑ. Σε θέρισε η αλωπεκία δυστυχώς. Μπορείς να το παλέψεις με μοσχευματα από γένια κυρίως αλλά αξίζει; Όλη η άδεια περιοχή δεν καλύπτεται.
Κανένας μεγαλογιατρος του εξωτερικού δεν θα σε αναλάβει είτε με φίνα είτε χωρίς φίνα. Μόνο κακό θα κάνεις στη φήμη του ακόμη και την καλύτερη δουλειά να σου κάνει και το ξέρουν αυτό. Μέτρησε πολύ καλά τις κινήσεις σου και αν προβείς σε ακόμη μια μμ αυτό που θα πρέπει να προσπαθήσεις είναι να δείχνει όσο το δυνατόν πιο αρμονικό το αποτέλεσμα με χρήση σίγουρα και μοσχευματων από γενια
 

tol

Well-Known Member
Ξυρισε τα ολα κ ξεχνα το θεμα μαλλι κ θα ησυχασεις..εχει δικιο ο μπισανκας..
Φίλε καλημέρα,η κλινική του Bisanga είχε δίκιο σε αυτά που σου είπε,δυστυχώς η δότρια σου πάσχει.
Τώρα από εκεί και πέρα αν εις γνώση σου μιλήσεις με κάποιον γιατρό να σε αναλάβει με τα οποιαδήποτε μελλοντικά ρίσκα μιας αποτυχίας αυτό είναι στο χέρι σου μιας και θα γνωρίζεις τις συνέπειες.
Πολύ καλά σου είπανε φίλε και πολύ σωστή συμβουλή σου δώσανε σε περίπτωση που προχωρήσεις σε μμ.Είναι δυνατόν να σε απορρίπτει ο Bisanga και εσύ να θέλεις να σε δούνε οι γιατροί που είναι δίπλα του;
Aπλά το ξεχνάς και προχωράς.
η δοτρια σε κακη κατασταση και εχει κατεβει πολυ το crown.... ψαξε να δεις ποσα grafts μπορεις να δωσεις απο γένια και απο αλλα σημεια του σωματος οπως στηθος αν εχεις καλες τριχες εκει.
Φιλοι μου, δεν καταλαβαινω πως συμβουλευετε τον φιλο Χριστοφορο να μην κανει μεταμοσχευση και να ξυρισει τα μαλλια, ενω ηδη εδω και 12 μερες εχει προβει σε 2η μεταμοσχευση στον κ. Παπανικολαου (την πρωτη την εκανε στον κ. Βεκρη).

Μαλιστα, οπως δηλωνει ο ιδιος, ειναι ευχαριστημενος απο τις ικανοτητες των "φοβερων" ελληνων γιατρων!!!. Κανει κηρυγματα κατα της φιναστεριδης (που μετατρεπει σε τρανσεξουαλ τους χρηστες) και δινει εμπεριστατωμενες συμβουλες για μαντζουνια (δεντρολιβανα, σκορδα κ.α)!!!

Αντι να συνειδητοποιησει οτι, λογω της αγχωτικης καταστασης που βιωνει, εχει σταματησει να σκεφτεται ορθα, γραφει και συμβουλευει ως ειδημονας.

Συγκεκριμενα, αντι να συνειδητοποιησει οτι ο μονος γιατρος που του ειπε την αληθεια ειναι ο κ. Μπισανγκα, αυτος εγκωμιαζει τους ελληνες "σφαγεις".

Ο κ. Μπισανγκα, οντας γνωστης και οχι κομπογιαννιτης, τον απερριψε ως ακαταλληλο.

Ο κ. Βεκρης πριν 3 χρονια του κατακρεουργησε τη δοτρια. Του αφησε "κρανιου τοπο", τον μαδησε κυριολεκτικα.
Κι ομως, ο φιλος Χριστοφορος, εμεινε ικανοποιημενος, οπως εχει ο ιδιος δηλωσει!!!

Βεβαια, πριν 12 μερες αποφασισε να αλλαξει γιατρο και επελεξε τον ετερο "φοβερο" ελληνα, της "καταπληκτικης" ελληνικης κλινικης DHI, τον κ. Παπανικολαου. Και τι εκανε ο κ. Παπανικολαου;

Λειτουργωντας αντιεπαγγελματικα και ανηθικα, βρηκε ενα αθωο πελατη (κατειλημμενο απο υπερβολικο αγχος) και του πηρε τα χρηματα του. Αντι να τον απορριψει αμεσως ως ακαταλληλο, προτιμησε το κερδος.

Αυτοι ειναι οι "φοβεροι" ελληνες γιατροι!!!
Ο επαγγελματισμος, η ηθικη, η επιστημονικη συνειδηση σε ολο τους το μεγαλειο!!!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Στο φως εχουν τραβηχτει οι συγκεκριμενες φωτογραφιες δηλαδη εξω στο μπαλκονι μου (εξ ου και τα μεγαλα φωτισμενα κενα)...αλλιως ειναι σε ενα ιατρειο μεσα υπο το μικροσκοπιο...Μπορειτε να μπειτε στο νημα που ανοιξα για τη μεταμοσχευση στον κυριο Παπανικολαου και πιο συγκεκριμενα στο ποστ στις 23/11/2019 οπου ανεβασα τις φωτο δεκα μερες μετα τη μεταμοσχευση...γνωμη μου ειναι οτι επρεπε να με δουνε απο κοντα αν οχι ο κυριος Bisanga, τουλαχιστον οι Ελληνες συνεργατες του ιατροι... τελος να πω οτι δεν εχω οπισθοδρομικη αλωπεκια που γνωματευσαν μεσω των φωτο
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
[/QUOTE]
Στην παρούσα χρονική στιγμή κράτησε τα λεφτά σου. Προσοχη στους απατεώνες.

Σε ποιους απατεωνες αναφερεσαι, φιλε gerassis; Στον κ. Βεκρη ή στον κ. Παπανικολαου;

Διαβασε το νημα που εχει ανοιξει ο φιλος Χριστοφορος καθως και τα υπολοιπα μηνυματα του και θα καταλαβεις γιατι η απατεωνια ειναι επαγγελμα στην Ελλαδα.

Βρισκουν οι δηθεν "φοβεροι" γιατροι θυματα, οπως ο φιλος ο Χριστοφορος που πιστευει οποιαδηποτε ανοησια ακουσει ή διαβασει, παιρνουν τα χρηματα τους και παρουσιαζονται ως ειδημονες και αξιολογοι επιστημονες.
Πολύ ζορισμενη δοτρια αδερφε.
Αναρωτηθηκες, φιλε Δημητρη, μηπως αυτη η δοτρια ειναι "δωρακι" με αγαπη απο τον κ. Βεκρη;

Διαβασε το νημα του φιλου. Την πρωτη μεταμοσχευση την εκανε στον κ. Βεκρη πριν 3 χρονια. Σα μαδημενο κοτοπουλο τον εκανε, βομβα νετρονιου του εριξε στη δοτρια. Ετσι, για να μην κανουμε τα στραβα ματια σε σφαγες και αποκρουστικα αποτελεσματα των ελληνικων κορυφαιων κλινικων.
 
Μπλουζα