ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΟΝ Κ BI/GA ΚΑΙ ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

theoxaris

Member
Είναι σαν να έρθει ο μεσσι να ανοίξει ακαδημία.μπαλα για την ομάδα σου ο ίδιος δεν θα παίξει.απλα θα χαίρεσαι γιατί θα λες πάω στην Ακαδημία του μεσσι.τι να τον κάνω λοιπόν τον μπισανκα και τον κάθε μπισανκα αν δεν με αναλάβει ο ίδιος?να χαρώ για μια μπίζνα που άνοιξε ?χαίρομαι αλλά μέχρι εκεί ....ο τύπος είναι ξεκάθαρο γιατί,πως και πότε άνοιξε στο ελλαδισταν.και καλά έκανε.αποτελεσματα μπισανκα μην περιμένετε...ειδικά τώρα που δεν έχει ούτε κίνητρο ούτε και ανταγωνισμό.Το να πληρώσω μπισανκα και να περιμένω αποτέλεσμα τύπου -υπο την επίβλεψη μπισανκα δεν μου φαίνεται λογικο.ας πάω στην μπισανκα κλινική στο Βέλγιο στην τελική.δεν θα πληρώσω για να κάνω μάγκες μαθητές του-συνεργατες του στο κεφάλι μου.ας πληρώσω κάποιον ταλαντούχο υποσχόμενο committed σε αυτό που κάνει χωρίς να μου λέει υπό μπισανκα γιατί αυτό με παραπέμπει σε άλλες καταστάσεις τύπου ομάδα ποδοσφαίρου επαγγελματική Μπαρτσελόνα Β η κ18 κλπ.
Λογικά ομος και στης μεγάλες κλινικές τα ίδια γίνονται και στης ελληνικές και στης κλινικές εξωτερικού βάζουν το όνομα της κλινικής και κάνουν την επέμβαση απρόσωπα, αλλά και στον erdogan που εδώ μέσα τον έχουν κάνει θεώ αποκλείετε να βγάζει τόσα πολλά χειρουργεία την ημέρα την πιο πολύ δουλειά την κανει ο εκάστοτε βοηθός. Άρα πιος ο λόγια να πάω στο βελγιο αφού θα την κάνω την δουλειά μου εδώ με τον ίδιο ιατρό και με 2 δερματολογος που θα τον βοηθάνε. Εκτός και άμα θέλω να πάω μετά τον bissinga στην tumoroland
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Ενήλικοι είμαστε, συζήτηση κάνουμε και ο καθένας βγάζει τα δικά του συμπεράσματα στο τι του ταιριαζει αλλά και στο τι μπορεί.το μόνο βέβαιο είναι πως χρυσές τομές δεν υπάρχουν.
 

theoxaris

Member
Ενήλικοι είμαστε, συζήτηση κάνουμε και ο καθένας βγάζει τα δικά του συμπεράσματα στο τι του ταιριαζει αλλά και στο τι μπορεί.το μόνο βέβαιο είναι πως χρυσές τομές δεν υπάρχουν.
Άστα ιδικά και στο μαλλί δεν βγάζεις άκρη διαβάζω το forum 10 μέρες τώρα και όσο πάει και μπερδεύει το πράγμα.
Αντί να βρω χρυσή τομή θα πρέπει να βρω εγώ χρυσή ράβδο να πάω Ισπανία να κάνω την δουλειά μου σωστά. Αλλά και πάλι άμα αποτύχει;;; Είναι πόλοι οι παράγοντες παντός θα συνεχίσω να κάνω επισκέψεις σε κλινικές και να διαβάζω. Και καλή μου τύχη.
#μου φέρνετε στο τέλος δεν θα κάνω τιπ θα πάρω ότι ματζουνι βρω θα κάνω διατροφή και γυμναστήριο θα βαρέσω και μια ξουρα και θα το παίζω Statham!!!
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Είναι σαν τα smartphones.εχεις πολλές επιλογές.και πάντα θα υπάρχουν διαξιφισμοι ανάμεσα σε iOS και Android....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Καλησπέρα σας. Αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να προχωρήσω σε μερικές διευκρινίσεις σχετικά με το θέμα που συζητάτε.

Η πρόθεση του Dr. Bisanga ήταν να δημιουργηθεί μια κλινική στην Αθήνα η οποία θα κάνει τη διαδικασία πιο προσιτή οικονομικά και θα είναι σχεδιασμένη και καθοδηγούμενη από τον ίδιο. Οι ιατροί της κλινικής στην Αθήνα έχουν εκπαιδευτεί προσωπικά από τον Dr. Bisanga και ο ίδιος έχει πλήρη εμπιστοσύνη στην ποιότητα της εργασίας τους. Η εργασία του τα τελευταία 20 χρόνια και η απαράμιλλη φήμη του τόσο για το ποιοτικό αποτέλεσμα όσο και για την προσοχή του στον ασθενή, θεωρώ ότι διασφαλίζουν ότι το αποτέλεσμα θα είναι υψηλής ποιότητας και σύμφωνο με τους στόχους του ασθενή. Σχετικά με τη διεξαγωγή του χειρουργείου, θα ήθελα να αναφέρω τα κάτωθι:

Ο Dr. Bisanga ηγείται του χειρουργείου. Κάνει την αρχική εκτίμηση του προβλήματος, καθώς και το σχεδιασμό του πλάνου που θα ακολουθηθεί. Όσον αφορά τη διαδικασία του χειρουργείου η λήψη των μοσχευμάτων γίνεται από τους γιατρούς της ομάδας του. Την ομάδα του Dr. Bisanga αποτελούν οι Dr. Κυπαρισσού, ο Dr. Βενετσάνος και η Dr. Abby, οι οποίοι, εκτός από τη λήψη, δημιουργούν και τις υποδοχές των μοσχευμάτων, σε συνεργασία μαζί του. Ο Dr. Bisanga εστιάζει στο σχεδιασμό του hairline (πρόσθια γραμμή) εφόσον χρειάζεται επανόρθωση . Το νοσηλευτικό προσωπικό ολοκληρώνει τη λήψη των μοσχευμάτων και τα τοποθετεί στις υποδοχές.

Φυσικά, υπάρχει η επιλογή η όλη διαδικασία του punching και της τοποθέτησης να γίνει από τον Dr. Bisanga, αλλά θα πρέπει να μιλήσουμε για διαφορετικό κόστος.

Ελπίζω να βοήθησα και φυσικά είμαι στη διάθεσή σας για περαιτέρω πληροφορίες ή διευκρινίσεις.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Και μόνο που υπάρχει επιλογή η όλη διαδικασία του punching και της τοποθέτησης να γίνει από τον Dr. Bisanga, αλλά θα πρέπει να μιλήσουμε για διαφορετικό κόστος αποδεικνύει το αυτονόητο.
Γενικά πάντως πολύ θετικό το να ανοίγουν στο Ελλαδισταν καινούργια πράγματα αλλά και ο κανόνας του ότι πληρώσεις παίρνεις για άλλη μια φορά ισχύει.πληρωνεις Dr Bisanga παίρνεις Dr Bisanga ,πληρώνεις μαθητές Dr Bisanga παίρνεις μαθητές Dr Bisanga.που όντως μπορεί να είναι ταλαντούχοι και εξαιρετικοί επαγγελματίες με κίνητρο κλπ αλλά....δεν έχουμε δει δουλειές τους.τουλαχιστον εδώ.αν μπορείτε να μας δώσετε κάποια δείγματα νομίζω θα βοηθούσε.
 

theoxaris

Member
Καλησπέρα σας. Αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να προχωρήσω σε μερικές διευκρινίσεις σχετικά με το θέμα που συζητάτε.

Η πρόθεση του Dr. Bisanga ήταν να δημιουργηθεί μια κλινική στην Αθήνα η οποία θα κάνει τη διαδικασία πιο προσιτή οικονομικά και θα είναι σχεδιασμένη και καθοδηγούμενη από τον ίδιο. Οι ιατροί της κλινικής στην Αθήνα έχουν εκπαιδευτεί προσωπικά από τον Dr. Bisanga και ο ίδιος έχει πλήρη εμπιστοσύνη στην ποιότητα της εργασίας τους. Η εργασία του τα τελευταία 20 χρόνια και η απαράμιλλη φήμη του τόσο για το ποιοτικό αποτέλεσμα όσο και για την προσοχή του στον ασθενή, θεωρώ ότι διασφαλίζουν ότι το αποτέλεσμα θα είναι υψηλής ποιότητας και σύμφωνο με τους στόχους του ασθενή. Σχετικά με τη διεξαγωγή του χειρουργείου, θα ήθελα να αναφέρω τα κάτωθι:

Ο Dr. Bisanga ηγείται του χειρουργείου. Κάνει την αρχική εκτίμηση του προβλήματος, καθώς και το σχεδιασμό του πλάνου που θα ακολουθηθεί. Όσον αφορά τη διαδικασία του χειρουργείου η λήψη των μοσχευμάτων γίνεται από τους γιατρούς της ομάδας του. Την ομάδα του Dr. Bisanga αποτελούν οι Dr. Κυπαρισσού, ο Dr. Βενετσάνος και η Dr. Abby, οι οποίοι, εκτός από τη λήψη, δημιουργούν και τις υποδοχές των μοσχευμάτων, σε συνεργασία μαζί του. Ο Dr. Bisanga εστιάζει στο σχεδιασμό του hairline (πρόσθια γραμμή) εφόσον χρειάζεται επανόρθωση . Το νοσηλευτικό προσωπικό ολοκληρώνει τη λήψη των μοσχευμάτων και τα τοποθετεί στις υποδοχές.

Φυσικά, υπάρχει η επιλογή η όλη διαδικασία του punching και της τοποθέτησης να γίνει από τον Dr. Bisanga, αλλά θα πρέπει να μιλήσουμε για διαφορετικό κόστος.

Ελπίζω να βοήθησα και φυσικά είμαι στη διάθεσή σας για περαιτέρω πληροφορίες ή διευκρινίσεις.
Θα ήθελα να μάθω το κόστος με την ομάδα του κ bissanga
 

manly_Man

Well-Known Member
δηλαδη θα πληρωσει καποιος 2,5 ευρω / graft με εναν νεο γιατρο μονο κ μονο επειδη κανει στην κλινικη του bisanga, χωρις τη συμμετοχη του ιδου στο χειρουργειο;;; αρκετα ακριβη τιμη πιστευω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
2.5€ θα τα πάρουν απο περιστατικα που θα έρθουν απο το εξωτερικό .
Ήδη η κλινική εχει διαφημιστεί σε αρκετά φορουμ και ειναι γνωστή στη κοινότητα ως value for money για VIP service .
Δε νομίζω οτι οι Ελληνες ειναι το target group ,αφού στο θεμα τιμής οι Ελληνικές και οι Κυπριακές ειναι πιο ανταγωνιστικές .
Ο στόχος της κλινικής ειναι η Τουρκια , Το brand name και οι ανταγωνιστική τιμη σε αναλογια πάντα με τη γείτονα χωρα .
 
  • Like
Reactions: spi

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Και μόνο που υπάρχει επιλογή η όλη διαδικασία του punching και της τοποθέτησης να γίνει από τον Dr. Bisanga, αλλά θα πρέπει να μιλήσουμε για διαφορετικό κόστος αποδεικνύει το αυτονόητο.
Γενικά πάντως πολύ θετικό το να ανοίγουν στο Ελλαδισταν καινούργια πράγματα αλλά και ο κανόνας του ότι πληρώσεις παίρνεις για άλλη μια φορά ισχύει.πληρωνεις Dr Bisanga παίρνεις Dr Bisanga ,πληρώνεις μαθητές Dr Bisanga παίρνεις μαθητές Dr Bisanga.που όντως μπορεί να είναι ταλαντούχοι και εξαιρετικοί επαγγελματίες με κίνητρο κλπ αλλά....δεν έχουμε δει δουλειές τους.τουλαχιστον εδώ.αν μπορείτε να μας δώσετε κάποια δείγματα νομίζω θα βοηθούσε.
O Dr. Bisanga θα επιβλέπει το χειρουργείο, θα καθοδηγεί την ομάδα και θα δημιουργεί τις υποδοχές των μοσχευμάτων, μαζί με τους γιατρούς. Η φήμη και η εμπειρία του είναι κάτι το οποίο μπορεί να κάνει τον ασθενή της BHR στην Αθήνα να νιώθει αρκετά σίγουρος για το αποτέλεσμα. Να αναφέρω επίσης, ότι οι γιατροί που ανέφερα και πιο πάνω (Dr. Κυπαρισσού, Dr. Βενετσάνος), μετά την εκπαίδευσή τους από τον Dr. Bisanga, συνεργάζονται μαζί του σε ασθενείς εδώ και έναν χρόνο περίπου. Για τα αποτελέσματα που αναφέρατε, είναι σχετικά νωρίς να δημοσιευτούν στο forum, καθώς οι ασθενείς δεν θα έχουν φτάσει ακόμα στο τελικό και βέλτιστο αποτέλεσμα πριν τους 12 μήνες. Τους επόμενους μήνες και αφού ληφθούν και οι σχετικές άδειες από τους ασθενείς, σκοπεύουμε να δημοσιεύσουμε όσο περισσότερα αποτελέσματα γίνεται.
Επίσης, με την ευκαιρία να σας ενημερώσω ότι ο Dr. Bisanga στις 11/1 θα βρίσκεται στην νέα κλινική BHR της Αθήνας για την παροχή ιατρικών γνωματεύσεων. Μπορείτε να τον συναντήσετε από κοντά, να εκτιμήσει την πυκνότητα της δότριας περιοχής, το είδος των τριχοθυλακίων που κυριαρχεί, το μοτίβο που ακολουθεί η απώλεια μαλλιών και να συζητήσετε μαζί του για τις ανησυχίες σας και να σας συμβουλέψει σχετικά.
 

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
δηλαδη θα πληρωσει καποιος 2,5 ευρω / graft με εναν νεο γιατρο μονο κ μονο επειδη κανει στην κλινικη του bisanga, χωρις τη συμμετοχη του ιδου στο χειρουργειο;;; αρκετα ακριβη τιμη πιστευω.
O Dr. Bisanga θα επιβλέπει το χειρουργείο, θα καθοδηγεί την ομάδα και θα δημιουργεί τις υποδοχές των μοσχευμάτων, μαζί με τους γιατρούς. Σίγουρα υπάρχουν πιο οικονομικές επιλογές και τα πάντα είναι η προσωπική επιλογή του ασθενούς. Το επίπεδο της εκπαίδευσης των γιατρών του Dr. Bisanga και το γεγονός ότι ο ίδιος θα επιβλέπει το χειρουργείο και θα κάνει τις υποδοχές μαζί τους επιβεβαιώνει ότι απαιτεί το ποιοτικό αποτέλεσμα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Όταν θα έχετε αποτελέσματα να μας δείξετε τότε ξαναμιλαμε. Μέχρι τότε οι ομάδα των ιατρών μαθαίνει να κάνει μεταμοσχεύσεις.
Με 2,5 € το μοσχευμα δεν έχετε καμία ελπίδα σε σχέση με τον ανταγωνισμό σε Ελλάδα και Κύπρο σε δοκιμασμένες κλινικές που έχουμε δει καλά και εντυπωσιακά κάποιες φορές αποτελέσματα. Για να ζητάτε 2,5 φορές πάνω τιμή πρέπει να παρουσιάσετε και πολύ καλύτερες δουλειές. Μέχρι τότε νομίζω υπάρχει πολύς δρόμος. Το ότι πήραν το franchise του bisanga δεν σημαίνει ότι είναι και bisanga.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
O Dr. Bisanga θα επιβλέπει το χειρουργείο, θα καθοδηγεί την ομάδα και θα δημιουργεί τις υποδοχές των μοσχευμάτων, μαζί με τους γιατρούς. Σίγουρα υπάρχουν πιο οικονομικές επιλογές και τα πάντα είναι η προσωπική επιλογή του ασθενούς. Το επίπεδο της εκπαίδευσης των γιατρών του Dr. Bisanga και το γεγονός ότι ο ίδιος θα επιβλέπει το χειρουργείο και θα κάνει τις υποδοχές μαζί τους επιβεβαιώνει ότι απαιτεί το ποιοτικό αποτέλεσμα.
Στο ότι θα επιβλέπει και θα καθοδηγεί κλπ η απάντηση είναι και συγνώμη αλλά "αυτό έλειπε" δηλαδή να μην είναι καν...???
Στο ότι αυτό επιβεβαιώνει ότι απαιτεί ποιοτικό αποτέλεσμα η απάντηση είναι " προφανώς γιατί το brand name είναι του ιδίου"
Τέλος και για να είμαστε δίκαιοι όσον αφορά το :Σίγουρα υπάρχουν πιο οικονομικές επιλογές και τα πάντα είναι η προσωπική επιλογή του ασθενούς...νομίζω είναι η πιο τίμια προσέγγιση και μπράβο για αυτό καθότι εδώ μέσα έχει και πολύ έμπειρο κόσμο και πολύ βασανισμένο κόσμο που λόγο δυστυχίας μυρίζετε την παπατζα από τόσο μακριά όσο και το νυστικό πιτμπουλ μυρίζει την μπριζολα...δηλαδή από χιλιόμετρα.
ΥΓ: Δεν έχω πρόθεση να αμφισβητήσω ούτε να αντιπαρατεθω ούτε βέβαια να προσβάλλω μιας και γενικά δεν βρίσκεις ακρη με αυτό το ρημαδι το hairloss industry.Θεος φυλάξει μην πέσεις στην ανάγκη του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Όταν θα έχετε αποτελέσματα να μας δείξετε τότε ξαναμιλαμε. Μέχρι τότε οι ομάδα των ιατρών μαθαίνει να κάνει μεταμοσχεύσεις.
Με 2,5 € το μοσχευμα δεν έχετε καμία ελπίδα σε σχέση με τον ανταγωνισμό σε Ελλάδα και Κύπρο σε δοκιμασμένες κλινικές που έχουμε δει καλά και εντυπωσιακά κάποιες φορές αποτελέσματα. Για να ζητάτε 2,5 φορές πάνω τιμή πρέπει να παρουσιάσετε και πολύ καλύτερες δουλειές. Μέχρι τότε νομίζω υπάρχει πολύς δρόμος. Το ότι πήραν το franchise του bisanga δεν σημαίνει ότι είναι και bisanga.
Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας και είναι απολύτως σεβαστά. Η επιλογή των γιατρού είναι μια πολύ προσωπική απόφαση και σίγουρα είναι πολύ σημαντικό κάθε ασθενής να κάνει την έρευνα του πριν επιλέξει. Για να είμαστε ακριβείς, επειδή αναφέρθηκε το ποσό των 2,5€, αυτό αφορά χειρουργείο στο οποίο θα ηγείται ο Dr. Bisanga και θα δημιουργεί τις υποδοχές. Δεν είναι κάποιο franchise, είναι ο ίδιος ο Dr. Bisanga.
Σε κάθε περίπτωση, δεν είμαι εδώ για να "πουλήσω" την κλινική BHR, της οποίας τα αποτελέσματά είναι γνωστά, είμαι εδώ για να κάνω κάποιες διευκρινίσεις σε σημεία της συζήτησης. Αν μπορώ να σας βοηθήσω με οποιαδήποτε άλλο θέμα, είμαι στη διάθεσή σας.
 

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Στο ότι θα επιβλέπει και θα καθοδηγεί κλπ η απάντηση είναι και συγνώμη αλλά "αυτό έλειπε" δηλαδή να μην είναι καν...???
Στο ότι αυτό επιβεβαιώνει ότι απαιτεί ποιοτικό αποτέλεσμα η απάντηση είναι " προφανώς γιατί το brand name είναι του ιδίου"
Τέλος και για να είμαστε δίκαιοι όσον αφορά το :Σίγουρα υπάρχουν πιο οικονομικές επιλογές και τα πάντα είναι η προσωπική επιλογή του ασθενούς...νομίζω είναι η πιο τίμια προσέγγιση και μπράβο για αυτό καθότι εδώ μέσα έχει και πολύ έμπειρο κόσμο και πολύ βασανισμένο κόσμο που λόγο δυστυχίας μυρίζετε την παπατζα από τόσο μακριά όσο και το νυστικό πιτμπουλ μυρίζει την μπριζολα...δηλαδή από χιλιόμετρα.
ΥΓ: Δεν έχω πρόθεση να αμφισβητήσω ούτε να αντιπαρατεθω ούτε βέβαια να προσβάλλω μιας και γενικά δεν βρίσκεις ακρη με αυτό το ρημαδι το hairloss industry.Θεος φυλάξει μην πέσεις στην ανάγκη του.
Σε καμία περίπτωση δεν το εξέλαβα ως προσβολή ή αντιπαράθεση, αλλά ως διάλογο και εύλογες ανησυχίες. Στην ερώτηση σας για το κόστος χειρουργείου αποκλειστικά με τον Dr. Bisanga, θα χρειαστεί να μου δώσετε λίγο χρόνο και θα επανέλθω σχετικά. Αν επίσης επιθυμείτε μία πρώτη εκτίμηση από τον Dr. Bisanga σχετικά με τα graphs που θα χρειαστούν και ένα εκτιμώμενο κόστος, μπορούμε ευχαρίστως να το ελέγξουμε.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Από περιέργεια ρωτάω.
Εγώ έχω αποσυρθεί,ειμαι βετεράνος πλέον σαν τον λοχαγό Νταν στο Forrest Gump με τραύματα από τον πόλεμο ανεξίτηλα και πολλά παράσημα ανοησίας.
Έχω κρεμάσει τα grafts μου όπως οι μπόξερ τα γάντια τους.
Το nickname μου νομίζω καλύπτει κάθε απορία....
 
Μπλουζα