Ότι θέλατε να μάθετε για τη Φιναστερίδη και δεν ξέρατε που να ρωτησετε

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ελπίζω ο κ. Αναστασακης όπως λέει και ο τίτλος του νήματος κάποια στιγμή να απαντήσει στα ερωτήματα μας εξηγώντας μας όλο αυτό το πατασκηνιο της φινασυεριδης... Ελπίζω να τι κανει οπως εκανε ο @CVIAL με την παρουσίαση του...

Έχασες φίλε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

denis2712

Member
Όπως τα λες ακριβώς.Την "άκουσα" λίγο από τη ντουτα. γι αυτό και στο δίμηνο την έκοψα, αλλά από μαλλί 18 χρόνου. Χωρίς υπερβολές. Πότε προλαβε;;; το βλεπα και δεν το πιστευα. Τώρα σχετικά με την άποψη του Γιατρού σεβαστή και ταυτίζεται με αρκετών δερματολογων. Αλλά καλό θα ήταν να έχουμε και την άποψη Ουρολογου-ανδρολογου. Αυτοί δεν είναι και τόσο υπέρ της χρήσης Φιναστεριδης για Τριχόπτωση. Ο τελευταίος που ρώτησα και έχω ρωτήσει αρκετούς δεν θα το πρότεινε σε νεαρή ηλικία γιατί όπως μου είπε η χρήση της σκληραίνει αρκετά τον προστατη.
 

nikolakis007

New Member
Οι ουρολόγοι έχουν άποψη για φίνα 5mg. Εδώ μιλάμε για δοσολογία από 0.5-1mg, δηλαδή 5 εως 10 φορές μικρότερη. Έχει διαφορά.

Επειδή ξεκίνησα πριν λίγες μέρες την φιναστερίδη (proscar) θα ήθελα αν μπορούσατε να μου πείτε ποιά είναι η κατάλληλη στιγμή της ημέρας για να παίρνω το χάπι. Ευχαριστώ
 

pheilippe

Member
Εγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατρέ αν θα πρότεινες να πάρει φίνα κάποιος με ιστορικό καρκίνο του όρχεως.Επειδη η ερώτηση δεν είναι θεωρητική άλλα έχει να κάνει με το ιστορικό μου θα ήθελα να μου εξηγήσεις τους λόγους στην περίπτωση που η απάντηση σου είναι αρνητική ως προς την λήψη της
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατρέ αν θα πρότεινες να πάρει φίνα κάποιος με ιστορικό καρκίνο του όρχεως.Επειδη η ερώτηση δεν είναι θεωρητική άλλα έχει να κάνει με το ιστορικό μου θα ήθελα να μου εξηγήσεις τους λόγους στην περίπτωση που η απάντηση σου είναι αρνητική ως προς την λήψη της
Το γιατρό ξέχασε τον πλέον..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Επειδή ξεκίνησα πριν λίγες μέρες την φιναστερίδη (proscar) θα ήθελα αν μπορούσατε να μου πείτε ποιά είναι η κατάλληλη στιγμή της ημέρας για να παίρνω το χάπι. Ευχαριστώ
πολλοι απο οτι εχω δει το παιρνουν το βραδυ πριν τον υπνο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω ποιος ΔΕΝ είναι κατάλληλος για χρήση φινας
πιστευω αυτος που ειναι προκατειλημμένος οτι θα του συμβουν παρενεργειες με το χαπι και το σκεφτεται συνεχεια ή αυτος που αντιμετωπιζει ηδη καποιο προβλημα στυτικης δυσλειτουργιας χωρις τη χρηση του χαπιου.
 

shawn00

New Member
πιστευω αυτος που ειναι προκατειλημμένος οτι θα του συμβουν παρενεργειες με το χαπι και το σκεφτεται συνεχεια ή αυτος που αντιμετωπιζει ηδη καποιο προβλημα στυτικης δυσλειτουργιας χωρις τη χρηση του χαπιου.
Σωστός. Ισχύει και για όσους διαβάζουν τακτικά το propeciahelp και πιστεύουν στην ύπαρξη του PFS. Όλοι αυτοί είναι επιρρεπείς στο nocebo.
 

Massimo

Member
Καλησπέρα παιδιά,

Παρηγγειλα 140 κάψουλες προσκαρ των 0.5 mg η κάθε μια απ το φαρμακείο μ. Προτείνετε τη «σειφ». Ημερήσια δόση των 0.5 η την 1mg?
 

nikolakis007

New Member
Καλησπέρα παιδιά,

Παρηγγειλα 140 κάψουλες προσκαρ των 0.5 mg η κάθε μια απ το φαρμακείο μ. Προτείνετε τη «σειφ». Ημερήσια δόση των 0.5 η την 1mg?
Ποιό φαρμακείο γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ. Δυσκολεύομαι στο ακριβές κόψιμο 5 κομματιών.
 

Massimo

Member
Ποιό φαρμακείο γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ. Δυσκολεύομαι στο ακριβές κόψιμο 5 κομματιών.
Ποιό φαρμακείο γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ. Δυσκολεύομαι στο ακριβές κόψιμο 5 κομματιών.

Φαρμακείο Θεοδωράκη Άννα στο Πειραια, καστελλα.
 
Μπλουζα