Τα φώτα σας ! μεταμόσχευση

The trooper 1983

New Member
Καλημέρα σε όλους . Χαίρομαι που επιτέλους εκανα εγγραφή στο φόρουμ μάγκες . Αυτο που με απασχολεί τον τελευταίο χρόνο ειναι οι τρίχες ! Εχω μπει πλέον στην διαδικασία να πάω για μεταμόσχευση . Θέλω τις συμβουλές σας ( αφού σας δείξω κ φωτό) για το τι θα κάνω , που θα απευθυνθώ κ πως θα εχω ενα αποτέλεσμα με μηδενικό ρίσκο . Θεωρώ οτι οι εποχές για να πετάμε λεφτά δεν υπάρχουν .
Τα τελευταία χρόνια έχει παγιωθεί το πρόβλημα μπροστά στην hairline και νομίζω οτι με την δικιά σας βοήθεια θα εχω κ ενα καλό αποτέλεσμα
(Η τριχόπτωση άρχισε απο τα 20 αλλά με πολύ χαλαρούς ρυθμούς )
 

Συνημμένα

  • 0649603F-80F3-41D1-A60A-C53DF409C4BB.jpeg
    0649603F-80F3-41D1-A60A-C53DF409C4BB.jpeg
    1,002.6 KB · Προβολές: 102
  • 17025467-C149-478A-81A6-585AAD3310CC.jpeg
    17025467-C149-478A-81A6-585AAD3310CC.jpeg
    543.3 KB · Προβολές: 93

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

The trooper 1983

New Member
Για να συνεχίσω κ να μην σας μπερδέψω θέλω να σας πω πως το σκέφτομαι .
1 να μην κουρευτω ( ξύρισμα )
2 επειδή ειμαι σε νησι να γίνει η δουλειά γρήγορα
3 ειμαι στο ελεύθερο επάγγελμα κ θέλω να μπορώ να επιστρέψω στη δουλειά μου άμεσα
4 εχω τόσο περιορισμένο χρόνο λόγω 2 παιδιών που ούτε τα ποστς σας δεν μπορώ να διαβάσω κ να εμβαθύνω ( καταλαβαίνω οτι θελει χρόνο για να κανεις την σωστή επιλογή )

Αλλά ρε μάγκες πραγματικά δεν πάει άλλο . Κάποτε ήμουν σαν οδοντόβουρτσα κ τώρα κάθε χρόνο γίνεται χειρότερο . Δεν μιλάω για ψυχολογία . Στα παπαρια μου αν μείνω κ τελείως καραφλός , αλλά αφού υπάρχει η δυνατότητα να φτιαχτεί το θέμα ας το προσπαθήσω .
 

piros75

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε, η μόνη εντελώς αξύριστη μμ στο φόρουμ είναι του Αλέξανδρου εδώ: https://www.hairlossgr.com/threads/alexandros-athens-dhi-1304-grafts-17-01-2018.11762/

Όμως εσύ νομίζω ότι με την κατσαρή τρίχα που έχεις ίσως δυσκολευτείς λίγο σε τελείως αξύριστο. Έχε επίσης υπόψη σου ότι με το αξύριστο βγάζεις λιγότερα μοσχεύματα και σου κοστίζει πιο πολύ. Μια λύση είναι να ξυρίσεις μόνο τη δότρια (εκεί δηλαδή από την οποία θα σου πάρουν τα μοσχεύματα) και να αφήσεις τη λήπτρια ως έχει. Σε κάθε περίπτωση η δουλειά δεν θέλει βιασύνες. Αν και είσαι σε νησί εγώ θα σου πρότεινα να αφιερώσεις λίγο χρόνο όταν και αν κατέβεις Αθήνα να πας κάπου να σου κάνουν μετρήσεις και να πάρεις εκτίμηση από όσους περισσότερους γιατρούς γίνεται.

Κατά τη γνώμη μου θέλεις περί τα 3.000 μοσχεύματα για να έχεις μια αξιοπρεπή εικόνα μετά την μμ σου. Αν θέλεις να γίνεις τούμπανο βεβαίως ο αριθμός αυτός μπορεί μέχρι και να διπλασιαστεί.
 

The trooper 1983

New Member
Καλημέρα φίλε, η μόνη εντελώς αξύριστη μμ στο φόρουμ είναι του Αλέξανδρου εδώ: https://www.hairlossgr.com/threads/alexandros-athens-dhi-1304-grafts-17-01-2018.11762/

Όμως εσύ νομίζω ότι με την κατσαρή τρίχα που έχεις ίσως δυσκολευτείς λίγο σε τελείως αξύριστο. Έχε επίσης υπόψη σου ότι με το αξύριστο βγάζεις λιγότερα μοσχεύματα και σου κοστίζει πιο πολύ. Μια λύση είναι να ξυρίσεις μόνο τη δότρια (εκεί δηλαδή από την οποία θα σου πάρουν τα μοσχεύματα) και να αφήσεις τη λήπτρια ως έχει. Σε κάθε περίπτωση η δουλειά δεν θέλει βιασύνες. Αν και είσαι σε νησί εγώ θα σου πρότεινα να αφιερώσεις λίγο χρόνο όταν και αν κατέβεις Αθήνα να πας κάπου να σου κάνουν μετρήσεις και να πάρεις εκτίμηση από όσους περισσότερους γιατρούς γίνεται.

Κατά τη γνώμη μου θέλεις περί τα 3.000 μοσχεύματα για να έχεις μια αξιοπρεπή εικόνα μετά την μμ σου. Αν θέλεις να γίνεις τούμπανο βεβαίως ο αριθμός αυτός μπορεί μέχρι και να διπλασιαστεί.
Καλημέρα piros. Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε . 3000 μοσχεύματα που γράφεις σε κοστος ποσό ειναι ; Όπως είπα πιο πάνω θέλω να μην υπάρχει ρίσκο και περιθώριο λάθους .
Εννοείται οτι θα διαθέσω χρόνο για τις μετρήσεις και θα ακούσω γνώμες απο 2-3-4 κλινικές .
Σκέφτομαι οτι αν ξυρίσουν το κεφάλι , με φωτός που εχω δει εδώ μέσα ( ερεθισμένη περιοχή ) πως θα κάνω τις δουλειές μου ; Θα αλλάξει πολύ η εικόνα μου και δεν μπορείς να φανταστείς πως θέλω να το αποφύγω .

Επισης γίνεται μια κ έξω η επέμβαση ; Δηλαδή τοποθετούνται 3000 μοσχεύματα ;
 

ItsAllGone

Active Member
Δεν εχει σχεση το ξυρισμα αφου μπροστα εισαι αδειος ειτε κανεις ακουρευτη ειτε κανονικη δεν εχει διαφορα στην περιπτωση σου, μπορεις να βαλεις καπελο 2-3 μερες μετα την επεμβαση αν και δεν το προτεινω ειδικα αν ειναι καλοκαιρι.3000 μοσχευματα σε μια συνεδρεια δεν βαζει κανεις στην Ελλαδα.
 

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ ,θες αρκετά πάνω από 3000 μοσχεύματα..τουλάχιστον 4000-4500..αυτό κοστίζει,Ελλάδα από 4.500€ ως 6-7000€..έξω 10000++€ ..δεν είναι άρπα κόλλα ή μεταμόσχευση και σε 2 μέρες που θέλεις εσύ να είσαι κομπλέ.χειρουργειο είναι και θέλει πολύ προσοχή μετά για τουλάχιστον 2 μήνες..δεν πας οδοντίατρο και φεύγεις..κάτσε διάβασε λίγο γιατί σε βλέπω χαλαρό εντελώς και θα τρέχεις μετά.
 

The trooper 1983

New Member
Αδερφέ ,θες αρκετά πάνω από 3000 μοσχεύματα..τουλάχιστον 4000-4500..αυτό κοστίζει,Ελλάδα από 4.500€ ως 6-7000€..έξω 10000++€ ..δεν είναι άρπα κόλλα ή μεταμόσχευση και σε 2 μέρες που θέλεις εσύ να είσαι κομπλέ.χειρουργειο είναι και θέλει πολύ προσοχή μετά για τουλάχιστον 2 μήνες..δεν πας οδοντίατρο και φεύγεις..κάτσε διάβασε λίγο γιατί σε βλέπω χαλαρό εντελώς και θα τρέχεις μετά.
Όντως ειμαι χαλαρός . Αλλά ειμαι απο τη φύση μου έτσι ρε αεράτε. Σε παρακουλοθω καιρό τώρα . Όπως παρακουλουθω κ το φόρουμ πολύ καιρό .
Μακάρι να το πάρω απόφαση κ να την κάνω . Αλλά φοβάμαι ρε μάγκες . Φοβάμαι οτι έστω κ αν εχουμε 2018 τα αποτελέσματα δεν ειναι σίγουρα .
Ένας φίλος έκανε πριν χρόνια σε μια γνωστή κλινική αλλά αποτέλεσμα .... ΓΕΩΡΓΑΤΟΣ !! Γιαυτο λέω , παμε να την κάνουμε αλλά να εχουμε κ σίγουρα αποτελέσματα . Έχει γίνει το τοπικ ο καλύτερος φίλος κανα 2 χρόνια τώρα να πούμε .
 

The trooper 1983

New Member
Εντωμεταξύ ειμαι ο μόνος στην οικογένεια που εχω θέμα . Οι υπόλοιποι ειναι σαν τον βαλντεραμα και τον lynnot τον συγχωρεμένο ! Εγώ αν την κάνω θα πάω απο Οκτώβριο . Όχι τώρα που ειναι καλοκαίρι . Με τις δικές σας συμβουλές ελπίζω οτι θα τα καταφέρω . Πάντα έλεγα να απευθυνθώ εδώ για μια γνώμη κ όχι σε κλινική που το βλέπουν μόνο για τα φράγκα . Αλληλεγγύη μάγκες . Να βοηθάμε ο ένας τον άλλον
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φίλε μου καλωσορισες.. εγώ από τη δική μου εμπειρία θα σου πω (νομίζω πως και η κατάσταση μου πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών έμοιαζε αρκετά με τη δική σου-δες φωτογραφιες μου πριν) πως δε πρέπει να ανησυχείς για το ξύρισμα. Και η δική μου δουλειά έχει να κάνει με πολύ κόσμο και ανησυχουσα και σου λέω με απόλυτη σιγουριά πως είναι δέκα ημέρες υπόθεση. Μετά τη δέκατη ημέρα είσαι σε κανονική κατάσταση δε φαίνεται απολύτως τίποτα ( μιλάω για fue πάντα) και δειχνεις απλα κοντοκουρεμενος. Με ακουρευτη συνέδρια θα είσαι χειροτερος, αλλού κοντά αλλού μακρια. Για τον αριθμό που χρειάζεσαι θέλεις εκτίμηση από γιατρό εδώ μέσα θα ακούσεις, καλοπροαιρετα παντα, πολλές γνωμες. Γνώμη μου προχωρα εγώ λέω γιατί δεν τον ειχα κάνει νωρίτερα.
 

The trooper 1983

New Member
Φίλε μου καλωσορισες.. εγώ από τη δική μου εμπειρία θα σου πω (νομίζω πως και η κατάσταση μου πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών έμοιαζε αρκετά με τη δική σου-δες φωτογραφιες μου πριν) πως δε πρέπει να ανησυχείς για το ξύρισμα. Και η δική μου δουλειά έχει να κάνει με πολύ κόσμο και ανησυχουσα και σου λέω με απόλυτη σιγουριά πως είναι δέκα ημέρες υπόθεση. Μετά τη δέκατη ημέρα είσαι σε κανονική κατάσταση δε φαίνεται απολύτως τίποτα ( μιλάω για fue πάντα) και δειχνεις απλα κοντοκουρεμενος. Με ακουρευτη συνέδρια θα είσαι χειροτερος, αλλού κοντά αλλού μακρια. Για τον αριθμό που χρειάζεσαι θέλεις εκτίμηση από γιατρό εδώ μέσα θα ακούσεις, καλοπροαιρετα παντα, πολλές γνωμες. Γνώμη μου προχωρα εγώ λέω γιατί δεν τον ειχα κάνει νωρίτερα.
Άλκη ευχαριστώ φίλε . Έχεις να μου δώσεις το λινκ να ρίξω μια μάτια ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

The trooper 1983

New Member
Τις βρήκα αλκη τις φωτό . Πάτησα το προφίλ σου κ τις είδα . Είσαι ευχαριστημένος ? Εγώ θα ήμουν με το αποτέλεσμα . Πριν ποσό καιρό την έκανες φίλε ; Έχει κρατήσει η έχεις πάλι τα ίδια ;
 

Akis-multi

Well-Known Member
Σορ

σορυ ακη! Λόγω του κινητού γίνεται να ξέρεις !
Σε δέκα μερες κλείνω 7 μήνες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος πραγματικά, εχω μαλλια φιλε....βάζω και regaine αφρό πρωί βραδυ για να δυναμωσω και να κρατήσω αυτά που είχα πριν. Δε πειράζει για το όνομα....
 

Akis-multi

Well-Known Member
Σορ

σορυ ακη! Λόγω του κινητού γίνεται να ξέρεις !
Σε δέκα μερες κλείνω 7 μήνες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος πραγματικά, εχω μαλλια φιλε επιτελους....βάζω και regaine αφρό πρωί βραδυ για να δυναμωσω και να κρατήσω αυτά που είχα πριν. Δε πειράζει για το όνομα....
 

aeratos28

Just aeratos
Χαλαρος και καλά είσαι,στα λόγια που λέμε..στην ουσία όμως είσαι το ακριβώς αντίθετο..δεν θέλω να φανεί κάτι ,μήπως δεν πάει καλά παρόλο ότι είμαστε στο 2018 ,ένας φίλος μου έκανε επέμβαση αλλά είναι Γεωργάτος..άστα τζάμπα λες ότι είσαι χαλαρός..ντεμεκ χαλαρός όπως λένε και οι σαλλονικοι..χαχαχαχα,φοβιτσας είσαι φίλε μου..τώρα από εκεί και πέρα,ο καθένας θα σου πει τη γνώμη του,πάντως θες αρκετά πολλά grafts για να γίνει δουλειά ,το οποίο σημαίνει χρήμα και αρκετό χρόνο προσοχής..θες αρκετή δουλειά για καλό αποτέλεσμα..οπότε θα χρειαστεί και η ανάλογη μετεγχειρητική προσοχή και χρόνος αρκετός για αποκατάσταση..μην περιμένεις σε 2-3-5 μέρες ότι θα είναι σαν να μην έχεις κάνει τπτ..είναι χειρουργείο,στο ξαναλεω
Όντως ειμαι χαλαρός . Αλλά ειμαι απο τη φύση μου έτσι ρε αεράτε. Σε παρακουλοθω καιρό τώρα . Όπως παρακουλουθω κ το φόρουμ πολύ καιρό .
Μακάρι να το πάρω απόφαση κ να την κάνω . Αλλά φοβάμαι ρε μάγκες . Φοβάμαι οτι έστω κ αν εχουμε 2018 τα αποτελέσματα δεν ειναι σίγουρα .
Ένας φίλος έκανε πριν χρόνια σε μια γνωστή κλινική αλλά αποτέλεσμα .... ΓΕΩΡΓΑΤΟΣ !! Γιαυτο λέω , παμε να την κάνουμε αλλά να εχουμε κ σίγουρα αποτελέσματα . Έχει γίνει το τοπικ ο καλύτερος φίλος κανα 2 χρόνια τώρα να πούμε .
 

The trooper 1983

New Member
Χαλαρος και καλά είσαι,στα λόγια που λέμε..στην ουσία όμως είσαι το ακριβώς αντίθετο..δεν θέλω να φανεί κάτι ,μήπως δεν πάει καλά παρόλο ότι είμαστε στο 2018 ,ένας φίλος μου έκανε επέμβαση αλλά είναι Γεωργάτος..άστα τζάμπα λες ότι είσαι χαλαρός..ντεμεκ χαλαρός όπως λένε και οι σαλλονικοι..χαχαχαχα,φοβιτσας είσαι φίλε μου..τώρα από εκεί και πέρα,ο καθένας θα σου πει τη γνώμη του,πάντως θες αρκετά πολλά grafts για να γίνει δουλειά ,το οποίο σημαίνει χρήμα και αρκετό χρόνο προσοχής..θες αρκετή δουλειά για καλό αποτέλεσμα..οπότε θα χρειαστεί και η ανάλογη μετεγχειρητική προσοχή και χρόνος αρκετός για αποκατάσταση..μην περιμένεις σε 2-3-5 μέρες ότι θα είναι σαν να μην έχεις κάνει τπτ..είναι χειρουργείο,στο ξαναλεω
Ναι ρε φοβάμαι μόνο για το κόστος(γιατί ειναι πολύ μεγάλο για ρίσκο ) . Δηλαδή λέω οτι αφού θα δώσουμε κανα 3-4-5 χιλιάρικα να μην φάμε σούπα . Να γίνει δουλειά που θα ειναι σωστή και θα μείνει .
Για τον φίλο ισχύει οτι έγινε τελείως καράφλας . Δεν έπιασε η εγχείρηση και δεν ξέρω αν έφταιγε όμως η κλινική η έκανε κατι λάθος αυτός .
 

aeratos28

Just aeratos
Τα λεφτά είναι το λιγότερο σε αυτή την περίπτωση.λογο ότι αν πας εδώ Ελλάδα,δεν χάθηκε και ο κόσμος ,δεν θα πέσεις έξω για 3-4-5 χιλιάρικα..το θέμα είναι πως αν γίνει μαλακια τα grafts εν γυρνάνε πίσω και δεν θα μπορείς να διορθώσεις τη μαλακια μετα λόγο έλλειψης grafts..κατάλαβες?γι αυτό μην το πας άρπα κόλλα τελείως γιατί θα κλαίς σαν τη χήρα στο κρεβάτι μετα
 

The trooper 1983

New Member
Τα λεφτά είναι το λιγότερο σε αυτή την περίπτωση.λογο ότι αν πας εδώ Ελλάδα,δεν χάθηκε και ο κόσμος ,δεν θα πέσεις έξω για 3-4-5 χιλιάρικα..το θέμα είναι πως αν γίνει μαλακια τα grafts εν γυρνάνε πίσω και δεν θα μπορείς να διορθώσεις τη μαλακια μετα λόγο έλλειψης grafts..κατάλαβες?γι αυτό μην το πας άρπα κόλλα τελείως γιατί θα κλαίς σαν τη χήρα στο κρεβάτι μετα
Τα grafts ειναι που παίρνουν απο πίσω ;
Ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ μάγκες . Μπορεί να σωθεί πολύς κόσμος . Θα βγάλω κ φωτό το κεφάλι απο πίσω να δείτε ποια ειναι η δότρια . Εννοείται οτι εχω τόσο πολύ Μαλλί εκεί ,που δεν θα εχω πρόβλημα μάλλον !
 

Συνημμένα

  • 02423F8E-B91E-427D-AC10-4120660AC5B1.jpeg
    02423F8E-B91E-427D-AC10-4120660AC5B1.jpeg
    646.7 KB · Προβολές: 57

felaini

Active Member
Γεια σου φιλε.. φενεται να χεις καλη δοτρια(απο κει που θα παρουν μαλλια) χοντρη τριχα κ σγουρη οποτε εαν πας σε safe κλινικη(μονο εξωτερικο για μενα) θα πας για πολυ καλο αποτελεσμα κ λογω του οτι θες πολλα γκραφτς τα οποια ομως φενεται να τα διαθετει η δοτρια σου προχωρα..
 
Μπλουζα