οσοι χρησιμοποιουν proscar propecia....

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Panos1982 είπε:
dk1984 είπε:
Δηλαδη Πανο1982 αν ειχες θεμα με τα μαλλια θα δοκιμαζες να την ξαναρχισεις?? Σε ρωταω γιατι σκεφτομαι να την αρχισω με 0.8ml


μα εχω προβλημα με τα μαλλια....απλα εχω κανει 1 μεταμοσχευση πριν 4 χρονια και προς το παρων ειμαι οκ....η τριχοπτωησ συνεχιζει ομως...και λογικα σε 2-3 χρονια θα κανω κι αλλη....
φιναστεριδη οι γιατροι να ξερεις σου προτεινουν σχεδον ολοι να περνεις μετα την επεμβαση....αλλα και πριν απ αυτη...!!!!

για μενα βεβαια η αποφαση πλεον ειναι ξεκαθαρη....και αν μπορουσα θα ηθελα πολυ να μην εχω βαλει ποτε αυτη την ουσια στο σωμα μου...ειναι απ τις λιγες φορες που παραδεχομαι οτι εχω μετανιωσει για κατι....

με εβαλες σε σκεψεις πανο μου...αν και δεν ημουν φαν της φινας,ειχα μπει στο λουκι να σκεφτομαι την δοκιμη της..εχω και ραντεβου με ενδοκρινολογο...αλλα παλι τωρα το σκεφτομαι δυο φορες..ισως να δοκιμαζα κερατιν,δεν ξερω..εσυ εχεις επανελθει πανο στα νορμαλ σου η εχεις θεματα ακομα?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
pano1982, μπράβο γιατί με απλά και λίγα λόγια περιέγραψες απόλυτα τα αρνητικά αυτής της ουσίας, παρόλο που έκανες λήψη της. Πολλοί δεν θέλουν να παραδεχτούν τίποτα.
Και το ότι η dht σου στις εξετάσεις φαινόταν ιδιαίτερα υψηλή, παρόλο αυτά είδες αρνητική επίδραση. Πόσο μάλλον με όσα παιδιά την ξεκινάνε μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια της ορμόνης αυτής.
Και πάλι μπράβο.
 

unknownstar

New Member
θεωρω οτι το μνμ αυτου του φορουμ για το φαρμακο αυτο ειναι οτι πρεπει ΟΛΟΙ να αποφυγουν το φαρμακο αυτο....

με θληψη εμαθα οτι στη βορεια ελλαδα δινουν 400 κουτια την εβδομαδα...

λυπαμαι αν δυσαρεστησω καποιους που θελουν να πειραματιστουν...με το να το παρουν.... αλλα αφου το πηρα.... για 20 μερες..και εχοντας διαβασει ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ φορουμς στο ιντερνετ.... μπορω να πω... ΜΑΚΡΥΑ....

δεν αξιζει.... θα χασετε ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ για να αποκτησετε χαμενα μαλια... αφηστε που τα χρηματα για 2 χρονια προπεσια ειναι σχεδον οσο τα λεφτα μιας μεταμοσχευσης.... εχει παρενεργειες σε πανω απο 2/3 των ατομων που το χρησιμοποιησαν..... κανει μεγαλο κακο....

Μακρυα...
 

dk1984

Member
unknownstar'' pid='107009' dateline='1378977019' είπε:
θεωρω οτι το μνμ αυτου του φορουμ για το φαρμακο αυτο ειναι οτι πρεπει ΟΛΟΙ να αποφυγουν το φαρμακο αυτο....

με θληψη εμαθα οτι στη βορεια ελλαδα δινουν 400 κουτια την εβδομαδα...

λυπαμαι αν δυσαρεστησω καποιους που θελουν να πειραματιστουν...με το να το παρουν.... αλλα αφου το πηρα.... για 20 μερες..και εχοντας διαβασει ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ φορουμς στο ιντερνετ.... μπορω να πω... ΜΑΚΡΥΑ....

δεν αξιζει.... θα χασετε ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ για να αποκτησετε χαμενα μαλια... αφηστε που τα χρηματα για 2 χρονια προπεσια ειναι σχεδον οσο τα λεφτα μιας μεταμοσχευσης.... εχει παρενεργειες σε πανω απο 2/3 των ατομων που το χρησιμοποιησαν..... κανει μεγαλο κακο....

Μακρυα...
εσυ φιλε unknownstar επαιρνες προσκαρ και εκοβες το χαπι ή προπεσια
 

unknownstar

New Member
πηρα προπεσια... κ ειχα τις παρενεργειες οπως περιεγραψα πιο πανω. κ το πηρα για 20 μερες. το εχω κοψει εδω κ μια εβδομαδα
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Άγνωστο αστέρι τον υπολογισμό οτι το προπέσια ειναι στα 2 χρόνια τα λεφτά μιας μεταμόσχευσης πως το έβγαλες? 30 ευρώ το κουτί χ 24 μήνες = 720 ευρώ. Μεταμόσχευση 200 γκραφτσ υπολόγισες? Η εννοούσες 20 χρόνια γιατί μόνο έτσι βγαίνει 7200 που ειναι τα χρήματα για μια μεταμόσχευση τις τάξεως των 2000-2500 γρακφτσ με fue.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Και πάλι 41 χ 24 = 984 αυτά δεν ειναι ούτε το 20% των χρημάτων μια μέσης μεταμόσχευσης (μέση = 2000 grafts). Στα άλλα που λες συμφωνώ για τις παρενέργειες.
 

Panos1982

Well-Known Member
weznem είπε:
με εβαλες σε σκεψεις πανο μου...αν και δεν ημουν φαν της φινας,ειχα μπει στο λουκι να σκεφτομαι την δοκιμη της..εχω και ραντεβου με ενδοκρινολογο...αλλα παλι τωρα το σκεφτομαι δυο φορες..ισως να δοκιμαζα κερατιν,δεν ξερω..εσυ εχεις επανελθει πανο στα νορμαλ σου η εχεις θεματα ακομα?

@wez εγω δε μπορω να σου πω αν θα παρεις φινα η οχι....εισαι ενηλικος...θα αποφασισεις μονος σου :)
αυτο που μπορω να κανω ειναι μονο να σου δινω πληροφοριες κ εμπειριες που εχω...
οσο για το ραντεβου στον ενδοκρινολογο.....δε θα σε βοηθησει σε τιποτα ειλικρινα...αλλα καντο αν θες...καλο ειναι να ξερεις τι σου γινεται πανω κατω στο πριν κ το μετα...ασχετα που αν γινει κατι και θα θες να βρεις ακρη δε θα την βρεις....αυτο ειναι αλλο θεμα...!!!
Εχω ξαναπει οτι εαν ηταν στο χερι μου 2 πραγματα θα εκανα....η θα απαγορευα αυτο το φαρμακο....η αν οχι θα εγραφα επανω τα πραγματικα ποσοστα παρενεργειων...και τις αληθινες παρενεργειες που βγαζει....οπως επισης και την περιπτωση μονιμων παρενεργειων εφ ορου ζωης σε καποιο ποσοστο ανθρωπων....ολα αυτα πρεπει να τα γνωριζει οποιος παρει το χαπι, και απο κει και περα αν θελει να το παρει και παθει κατι εν γνωση του αυτο δε θα ηταν δικο μου θεμα και ουτε θα ειχα τυψεις....τωρα η μερκ ομως περνει κοσμο στο λαιμο της και καταστρεφει ειλικρινα ζωες για να βγαλει χρημα και αυτο ρε φιλε ειναι πολυ υπουλο....τεσπα...αυτα!!!

Υ.Γ οι παρενεργειες οι σεξουαλικες μου εφυγαν πολυ συντομα εμενα...σε διαστημα 2 μηνων ημουν σχεδον 100% οκ σεξουαλικα....τωρα υπαρχει ενα αλλο θεμα που δε το εχω αναφερει ποτε και δε θα αναφερω τι ειναι γιατι δε θελω...αλλα ειναι κατι νευρολογικης φυσεως...και μετα απο 2μησι χρονια διακοπης της φινας μπορω να πω οτι κατα 80% εχει γιατρευτει κι αυτο...ελπιζω συντομα και 100%....


@gomi σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου τα εκτιμω!!!
απλα δε χαιδευω αυτια...και λεω τα πραγματα οπως ειναι...εχω δει τα 2 προσωπα της φινας...και το γλυκο της προσωπο που σου σταματαει την τριχοπτωση και σου βγαζει τις τριχες γερες....αλλα αργοτερα ειδα και την σκοτεινη της πλευρα...και θα πρεπει να το αναφερω κι αυτο οπως ειχα αναφερει και τα καλα που εβλεπα οσο δεν ειχαν ερθει τα προβληματα....δοξα το θεο εγω δεν επαθα καποιο μεταφιναστεριδικο συνδρομο οπως κατι αλλοι και ειμαι καλα....!!!! αλλα επαιξα ρωσικη ρουλετα και γενικα ηταν μια λαθος κινηση που οπως ειπα κ σε προηγουμενο ποστ θα ηθελα να γυρισω το χρονο πισω και να μην ειχα παρει ποτε το χαπι..!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Πάντως και εγώ έχω αρχίσει και το φοβάμαι πολύ το φάρμακο. Χρήστης απο το 2005 και σε μεγάλες δόσεις, το 2008-2009 διακοπη 1 έτος, ξανά παλι απο 11/2009 σερί ως σήμερα σε 1/4 προσκάρ σταθερός. Δεν ξέρω, ώρες ώρες σκέφτομαι οτι ίσως βγάλω μια μέρα μαζεμένα πολλά θέματα. Αξίζει άραγε το ρίσκο. Τα προστάτεψα με μικρές απώλειες όσο μπορούσα τα μαλλιά, όμως αναρωτιέμαι. Προσφάτως έκανα γενικές, τα τελευταία χρόνια κάνω κάθε χρόνο, όλα καλά, και ο προστάτης, όμως με θορύβησε λίγο η τεστοστερόνη. Του αίματος ήταν 347 με κατώτατο όριο 400 αλλά η ελεύθερη 11, πάνω απο το όριο των 8. Συμπτώματα μειωμένης τέστο στο σώμα δεν έχω, όλοι οι γιατροί με καθυσύχασαν, δυστυχώς δεν έχω παλαιές εξετάσεις, πρώτη φορά έβαλα την τεστο στο πρόγραμμα, δεν μπορώ να συγκρίνω με το παρελθόν.

Φίλος στο προσκάρ 1μιση με 2 έτη το σταμάτησε, είχε ήπιες παρενέργειες κυρίως με ποσότητα - ποιότητα σπέρματος, σταμάτησε για να τεκνοποιήσει, έκανες τις ίδιες γενικές με εμένα και είχε ακόμη χειρότερα, 270 τέστο αίματος, την ελεύθερη εντός ορίων, και δείκτης μυικής καταπόνησης CK στον θέο, 790, εγώ 290, πάνω απο όρια αλλά αναμενόμενο μιας και κάνουμε βάρη απο το 1999.

Το θέμα ειναι πως ενώ λένε πως το προσκάρ ανεβάζει 10% την testo και ρίχνει την dht, δεν ξέρω γιατί και εγώ και αυτός είμαστε με τεστο κάτω απο τα όρια. Κάνουμε παρέα gym απο το 2001. Αυτός 1.73 98 κιλά κτήνος, φυσικός χωρίς φάρμακα κάνει 170 πάγκο, εγώ 1.90 102-105 κιλά εξίσου ογκώδης και δυνατός, 13 χρόνια στα βάρη. Τι να φταίει, η φιναστερίδη, η μυική καταπόνηση τόσα χρόνια (δεν κάνουμε υπερπροπονηση, 3 φορές την βδομάδα απο 1 ώρα μόνο βάρη και άντε 1 μπάσκετ), δεν λαμβάνουμε άλλο φάρμακο ούτε κάνουμε κακή ζωή και διατροφή. Δυστυχώς δεν έχουμε παλαιή μέτρηση να συγκρίνουμε, αλλά κάτω απο τα όρια τεστο αίματος εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε, ορμόνη ειναι και ξέρουμε πως το προσκάρ ρυθμίζει ορμόνες.

Θα πάω για επαναληπτική μέτρηση τεστο για την περιέργεια, ο τροφέας μου είπε 10 φορές να την μετρήσεις θα δεις 10 διαφορετικές τιμές, ειναι ανούσιο να την μετράς, ειδικά αν δεν έχεις συμπτώματα κακά. Αλλά μέχρι το τέλος του 2013 θα πάω σε ενδοκρινολόγο και θα ξεψαχνίσω όλες τις ορμόνες και θα σας δώσω feedback. Αραγε θα ψοφήσουμε ή θα υποφέρουμε απλά σε λίγα χρόνια?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
danceworld, αν έτυχε να μετρήσεις την τέστο σου δίχως να έχεις κάνει αποχή από βάρη τουλάχιστον μια εβδομάδα θα δείξει αρκετά χαμηλότερη. Την μετράω κάθε χρόνο και μέχρι να μου το πει φίλος στο γυμναστήριο αυτό ήταν χαμηλή πάντα, ενώ μετά από αποχή είχε ανέβει περίπου 20 με 30% και είναι και λογικό μιας και μετά την καταπόνηση από τα βάρη χρησιμοποιείται στον οργανισμό για τις ανάγκες αποκατάστασης.
Απλά έχε το στα υπόψη.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ειναι αρκετά καθησυχαστικό, την μέτρησα όντας σε προπόνηση ακόμη και την προπροηγούμενη μέρα. Ο φίλος έκανε στήθος δευτέρα και τρίτη εξετάσεις!!! Πάντως χρίζουμε παρακολουθήσης όλοι εμείς που είμαστε στην φίνα. Αναβολικό δεν ειναι, στεροειδές όμως ειναι.

GOMI είπε:
danceworld, αν έτυχε να μετρήσεις την τέστο σου δίχως να έχεις κάνει αποχή από βάρη τουλάχιστον μια εβδομάδα θα δείξει αρκετά χαμηλότερη. Την μετράω κάθε χρόνο και μέχρι να μου το πει φίλος στο γυμναστήριο αυτό ήταν χαμηλή πάντα, ενώ μετά από αποχή είχε ανέβει περίπου 20 με 30% και είναι και λογικό μιας και μετά την καταπόνηση από τα βάρη χρησιμοποιείται στον οργανισμό για τις ανάγκες αποκατάστασης.
Απλά έχε το στα υπόψη.
 

weznem

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ειναι αρκετά καθησυχαστικό, την μέτρησα όντας σε προπόνηση ακόμη και την προπροηγούμενη μέρα. Ο φίλος έκανε στήθος δευτέρα και τρίτη εξετάσεις!!! Πάντως χρίζουμε παρακολουθήσης όλοι εμείς που είμαστε στην φίνα. Αναβολικό δεν ειναι, στεροειδές όμως ειναι.

GOMI είπε:
danceworld, αν έτυχε να μετρήσεις την τέστο σου δίχως να έχεις κάνει αποχή από βάρη τουλάχιστον μια εβδομάδα θα δείξει αρκετά χαμηλότερη. Την μετράω κάθε χρόνο και μέχρι να μου το πει φίλος στο γυμναστήριο αυτό ήταν χαμηλή πάντα, ενώ μετά από αποχή είχε ανέβει περίπου 20 με 30% και είναι και λογικό μιας και μετά την καταπόνηση από τα βάρη χρησιμοποιείται στον οργανισμό για τις ανάγκες αποκατάστασης.
Απλά έχε το στα υπόψη.

εγω παιδια δεν μπορω να παρω μια αποφαση ειμαι αποσβωλομένος..δηλαδη μια βλεπω τα μαλλια και λεω αν το παρω θα σταματησω την α/α για λιγο η πουλ και ισως μου δωσει και παλια μαλλακια πισω αν ειμαι τυχερος.. απο την αλλη λεω αν το παρω και με ξεκολλιάσει στις παρενεργειες η μου κανει ζημια η μου κανει μετα απο χρονια ζημια κτλ.. και λεω δεν παιρνω.. απο την αλλη αν δεν παρω θα βλεπω τους κροταφους αεροδρομιο σε λιγα χρονια δεν ξερω τι να κανω... :s
πανο ευχομαι να επανελθεις και στο προβλημα που δεν αναφερεις... :)
 
Danceworld μπορεις να γινεις καπως πιο συγκεκριμενος σε αυτο που λες για τον φιλο σου σε ποσοτητα - ποιοτητα σπερματος ? Οταν το σταματησε τεκνοποιησε κανονικα ? Ο γιατρος εμενα μου εχει πει οτι οταν αποφασισεις να τεκνοποιησεις θα χρειαστεις αποχη απο τη ΦΙΝΑ για ενα διαστημα τουλαχιστον των 64 μερων οπου και περιπου διαρκει μια σπερματογενεση για να μηδενισεις τις πιθανοτητας να υπαρχει η ΦΙΝΑ στο σπερμα. Επισης τι εννοεις συμπτωματα μειωμενης τεστο στο σωμα ?
Προσωπικα οπως ξαναεχω πει δεν εχω καποιες παρενεργειες ισα ισα το σπερμα μου ειναι αρκετα πηχτο και ουτε καν νερουλο οπως ηταν στις αρχες αυτο που δεν ξερω και δυστυχως δε μπορω να συγκρινω ειναι εαν εχει μειωθει στην ποσοτητα (ειμαι τοσα χρονια στη φινα που δε θυμαμαι τι ποσοτητα εβγαζα προ φινας εποχη). Στο σωμα εχω κανονικα τριχοφυια και μπολικη μαλιστα απλα ισως να εχουν μειωθει λιγο στο στερνο και στην κοιλια αλλα σε ελαχιστο βαθμο εχω ακομα μπολικο πραγμα για κουβερτα! Ειναι περιεργο φαρμακο και σε καταλαβαινω απολυτα αλλα ειμαι ακομα 26 στα 27 μου ειναι παρα πολυ δυσκολο να το σταματησω οταν μου εχει κρατησει τα μαλλακια μου και δε βλεπω καποια ορατη παρενεργεια που να με οδηγει στο να το σταματησω. Ειμαι στο εξωτερικο και οταν επιστρεψω τα χριστουγεννα θα κανω εξετασεις ενδοκρινολογικες - αιματολογικες για να ξεκιναω και εγω να συγκρινω που βρισκομαι και που οχι. Δοξα το θεο μεχρι στιγμης προχωραει καλα το φαρμακο επανω μου.

danceworld_2001 είπε:
Πάντως και εγώ έχω αρχίσει και το φοβάμαι πολύ το φάρμακο. Χρήστης απο το 2005 και σε μεγάλες δόσεις, το 2008-2009 διακοπη 1 έτος, ξανά παλι απο 11/2009 σερί ως σήμερα σε 1/4 προσκάρ σταθερός. Δεν ξέρω, ώρες ώρες σκέφτομαι οτι ίσως βγάλω μια μέρα μαζεμένα πολλά θέματα. Αξίζει άραγε το ρίσκο. Τα προστάτεψα με μικρές απώλειες όσο μπορούσα τα μαλλιά, όμως αναρωτιέμαι. Προσφάτως έκανα γενικές, τα τελευταία χρόνια κάνω κάθε χρόνο, όλα καλά, και ο προστάτης, όμως με θορύβησε λίγο η τεστοστερόνη. Του αίματος ήταν 347 με κατώτατο όριο 400 αλλά η ελεύθερη 11, πάνω απο το όριο των 8. Συμπτώματα μειωμένης τέστο στο σώμα δεν έχω, όλοι οι γιατροί με καθυσύχασαν, δυστυχώς δεν έχω παλαιές εξετάσεις, πρώτη φορά έβαλα την τεστο στο πρόγραμμα, δεν μπορώ να συγκρίνω με το παρελθόν.

Φίλος στο προσκάρ 1μιση με 2 έτη το σταμάτησε, είχε ήπιες παρενέργειες κυρίως με ποσότητα - ποιότητα σπέρματος, σταμάτησε για να τεκνοποιήσει, έκανες τις ίδιες γενικές με εμένα και είχε ακόμη χειρότερα, 270 τέστο αίματος, την ελεύθερη εντός ορίων, και δείκτης μυικής καταπόνησης CK στον θέο, 790, εγώ 290, πάνω απο όρια αλλά αναμενόμενο μιας και κάνουμε βάρη απο το 1999.

Το θέμα ειναι πως ενώ λένε πως το προσκάρ ανεβάζει 10% την testo και ρίχνει την dht, δεν ξέρω γιατί και εγώ και αυτός είμαστε με τεστο κάτω απο τα όρια. Κάνουμε παρέα gym απο το 2001. Αυτός 1.73 98 κιλά κτήνος, φυσικός χωρίς φάρμακα κάνει 170 πάγκο, εγώ 1.90 102-105 κιλά εξίσου ογκώδης και δυνατός, 13 χρόνια στα βάρη. Τι να φταίει, η φιναστερίδη, η μυική καταπόνηση τόσα χρόνια (δεν κάνουμε υπερπροπονηση, 3 φορές την βδομάδα απο 1 ώρα μόνο βάρη και άντε 1 μπάσκετ), δεν λαμβάνουμε άλλο φάρμακο ούτε κάνουμε κακή ζωή και διατροφή. Δυστυχώς δεν έχουμε παλαιή μέτρηση να συγκρίνουμε, αλλά κάτω απο τα όρια τεστο αίματος εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε, ορμόνη ειναι και ξέρουμε πως το προσκάρ ρυθμίζει ορμόνες.

Θα πάω για επαναληπτική μέτρηση τεστο για την περιέργεια, ο τροφέας μου είπε 10 φορές να την μετρήσεις θα δεις 10 διαφορετικές τιμές, ειναι ανούσιο να την μετράς, ειδικά αν δεν έχεις συμπτώματα κακά. Αλλά μέχρι το τέλος του 2013 θα πάω σε ενδοκρινολόγο και θα ξεψαχνίσω όλες τις ορμόνες και θα σας δώσω feedback. Αραγε θα ψοφήσουμε ή θα υποφέρουμε απλά σε λίγα χρόνια?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα αγορίνα, ελπίζω να σε βρίσκω καλά. Δεν τα είπαμε απο κοντά που λέγαμε Σχοινιά... άλλη φορά. Λοιπόν... ο φίλος τώρα θα εκκινήσει προσπάθεια τεκνοποίησης. 1 μήνα έχει διακόψει, σε 1-2 μήνες βάζει μπρος να σπείρει. Παρενέργειες είχε κάπως πεσμένη διάθεση για σεξ, στήση οκ, αλλά είδε να χύνει λιγότερη ποσότητα και το σπέρμα πιο αραιό απο παλιά, τώρα επανήλθε. Δεν είπα πως έχει ή έχω εγώ συμπτώματα μειωμένης, ειπα ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. Όπως αδυναμία, απώλεια τριχών, αύξηση λίπους, μείωση δύναμης κτλ κτλ. Απλά οι τιμές ειναι χαμηλές και μας έκανε μεγάλη εντύπωση. Όλοι οι γιατροί μας καθυσήχαν και εφόσον δεν υπάρχουν παλαιές μετρήσεις, δεν μπορούμε να προδικάσουμε τίποτα. Επίσης όπως σωστά είπε ο gomi, το gym ρίχνει την τεστο όταν μετράς. Να κάνεις και εσύ εξετάσεις στο εξής να έχεις μέτρο σύγκρισης για το μέλλον. Οπως και να το κάνουμε, ρυθμίζει ορμόνες, πρέπει να τις προσέχουμε. Εφόσον δεν έχεις παρενέργειες, συνεχίζεις να παίρνεις αφού θες να κρατήσεις το μαλλί σου. Είναι όμως ενα ρίσκο που εν γνώση μας παίρνουμε και οι δυο μας και μακάρι να μας βγεί σε καλό.
 
Μακαρι φιλε να μην μας βγει τιποτα στο μελλον και τρεχουμε! Τα μαλλια το ρημαδι τα κραταει καλα και ειναι γλυκος πειρασμος...! Τωρα που το σταματησε ο φιλος βγαζει περισσοτερη ποσοτητα ? [/b]

danceworld_2001 είπε:
Καλησπέρα αγορίνα, ελπίζω να σε βρίσκω καλά. Δεν τα είπαμε απο κοντά που λέγαμε Σχοινιά... άλλη φορά. Λοιπόν... ο φίλος τώρα θα εκκινήσει προσπάθεια τεκνοποίησης. 1 μήνα έχει διακόψει, σε 1-2 μήνες βάζει μπρος να σπείρει. Παρενέργειες είχε κάπως πεσμένη διάθεση για σεξ, στήση οκ, αλλά είδε να χύνει λιγότερη ποσότητα και το σπέρμα πιο αραιό απο παλιά, τώρα επανήλθε. Δεν είπα πως έχει ή έχω εγώ συμπτώματα μειωμένης, ειπα ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. Όπως αδυναμία, απώλεια τριχών, αύξηση λίπους, μείωση δύναμης κτλ κτλ. Απλά οι τιμές ειναι χαμηλές και μας έκανε μεγάλη εντύπωση. Όλοι οι γιατροί μας καθυσήχαν και εφόσον δεν υπάρχουν παλαιές μετρήσεις, δεν μπορούμε να προδικάσουμε τίποτα. Επίσης όπως σωστά είπε ο gomi, το gym ρίχνει την τεστο όταν μετράς. Να κάνεις και εσύ εξετάσεις στο εξής να έχεις μέτρο σύγκρισης για το μέλλον. Οπως και να το κάνουμε, ρυθμίζει ορμόνες, πρέπει να τις προσέχουμε. Εφόσον δεν έχεις παρενέργειες, συνεχίζεις να παίρνεις αφού θες να κρατήσεις το μαλλί σου. Είναι όμως ενα ρίσκο που εν γνώση μας παίρνουμε και οι δυο μας και μακάρι να μας βγεί σε καλό.
 
Μπλουζα