Vinnie1978, fue+fut, 1592 grafts+3056 grafts, 9-10/1/2012

vinnie1978

New Member
Αν και η κουραση μου ειναι μεγαλη καθως προερχομαι απο δυο συνεχεις ημερες που ημουν χειρουργειο και η καταπονηση που νοιωθω ειναι μεγαλη, παρα ταυτα ξεκιναω ενα καινουργιο νημα για να παρουσιασω στα μελη του φορουμ την προσωπικη μου εμπειρια μεταμοσχευσης μαλλιων που πραγματοποιηθηκε χτες και προχτες στην κλινικη του Dr. Μιχαλη Γεωργιου, αφενως μεν γιατι ειμαι μονος στην Κυπρο και ακομη ακομη και αυτος ο μονοπλευρος τροπος επικοινωνιας αποτελει συντροφια αυτη τη στιγμη για μενα, αφετερου δε γιατι περαν της κουρασης η χαρα που νοιωθω ειναι πολυ πολυ μεγαλυτερη. Θα προσπαθησω λοιπον να παραθεσω μια εμπειρια πρωτογνωρη για εμενα, μια εμπειρια ζωης, που ευχομαι μετα απο μηνες το τελικο της αποτελεσμα να δικαιωσει τις θυσιες που εκανα και θα κανω ως ατομο αλλα και να προσθεσει οπως προειπα προγενεστερα ακομη μια πολυ καλη επιλογη κλινικης για οσους απσχολει το θεμα αποκατασταση - μεταμοσχευση μαλλιων. Μια εμπειρια δε που θελω να σημειωσω οτι μεχρι στιγμης με αφηνει απολυτα ικανοποιημενο για την επιλογη που εκανα καθως αυτα που εισεπραξα σαν ανθρωπος - ασθενης απο τον Dr. Μιχάλη και την ομαδα του απο την πρωτη πρωτη κιολας στιγμη ηταν ενδιαφερον, γνωση, εμπειρια, επαγγελματισμος και ήθος, ήθος που σε μια βιομηχανια οπου στις μερες μας διακινουνται εκατομμυρια σπανια συναντας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Φιλε καλή επιτυχια και κουραγιο για τις επομενες δυσκολες ημέρες.
 

kizcos

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Καλή επιτυχία φίλε!! Περιμένουμε νεότερα!
 

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Να εχεις το αποτέλεσμα που φανταζεσαι και ακόμα παραπάνω
Θα είσαι και η πρώτη ζωντανη διαφήμιση του συγκεκριμενου γιατρού
Καλή επιτυχια
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Aριθμος grafts,εγκαταστασεις και με ποιους technicians?Καλη τυχη και απο μενα και χωρις να σ αγχωσω προσοχη στον υπνο οσο μπορεις να κοιμασαι σε βολικη σταση χωρις την επαφη του κεφαλιου οπουδηποτε.Ειναι πακετο το ξερω αλλα θα το συνηθισεις.Οσον αφορα τον Γεωργιου ειναι πραγματι ηθικος ανθρωπος γιατι ειχαμε κανει κουβεντα περι βιομηχανιας σε δικη μου επεμβαση προτου ανοιξει δικη του κλινικη και ξερω τις αποψεις του,το θεμα ειναι οτι ολοι με ηθικη ξεκινουν στο χωρο οποτε μονο ο χρονος και τ αποτελεσματα θα δειξουν.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας και με τη σειρα μου ανταποδιδω και σας ευχομαι ο,τι καλυτερο! Προσπαθω να ανεβασω φωτογραφιες του πριν και του μετα για να παρουσιασω την εικονα του προβληματος και τις περιοχες που δουλευτηκαν αλλα αυτο λογω κακης συνδεσης στο ξενοδοχειο δεν ηταν προς το παρον δυνατο. Θα συνεχισω ομως να το προσπαθω και ελπιζω συντομα να το καταφερω. Τα grafts που τοποθετηθηκαν ηταν 1592 την πρωτη ημερα με fue και 3056 την δευτερη μερα με strip. Η αποκατασταση περιελαμβανε το crown, πυκνωση στα ειδη υπαρχοντα και reconstruction της hairline και των temporal peaks. Η κλινικη αν και δεν εχω μετρο συγκρισης προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εχει εξοπλιστει με οτι πιο συγχρονο και αποτελει σαν υποδομη ιδανικο χωρο για μια επαγγελματικη αποκατασταση μαλλιων. Οι βοηθοι του Δρ. Μιχαλη ηταν ο Λέανδρος, η Αντρυ και ακομη μια κοπελα παλια συνεργατιδα του γιατρου που τωρα εργοδοτειται απο αυτον και οι οποιοι μου αφησαν αριστες εντυπωσεις απο τις ικανοτητες τους αλλα και απο την αψογη συνεργασια τους με τον γιατρο.
 

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

1592 fue σε πόσες ώρες;
Ερωτήσεις για να σου κάνουμε και λίγο παρέα :)
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Εχουν πολυ μεγαλη σημασια οι τεχνικοι οση σχεδον και ο γιατρος γι αυτο σε ρωτησα.Οσον αφορα την Αντρυ εχω συνεργαστει μαζι της,ειναι πολλα χρονια στην δουλεια και πολυ σοβαρη οπως και ο Λεανδρος (αν και δεν συμετειχε στην επεμβαση μου ειναι αξιολογος στην δουλεια του).Οποτε λογικα με δυο εμπειρους τεχνικους και με εναν καλο γιατρο οπως ο Γεωργιου εχεις τ αρχικα εφοδια για ενα καλο αποτελεσμα απο κει και περα μακαρι και η ποιοτητα της τριχας σου να βοηθησε με πολλα πολυτριχα θυλακια ωστε να γινεις τουμπανο και να μην χρειαστεις αλλη επεμβαση στο μελλον.
 

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Θα με υποχρεώνες και αν τον ρωτάγες Αύριο αν κάνει
Και γεννια
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Φίλε Vinnie,

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα! Καλό κουράγιο τώρα στην μετεγχειρητική περίοδο!

Λάζαρος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Υπάρχει κάποιο site γι'αυ΄τη τη νεα κλινική; Επίσης τί τιμές παίζουν. Χαμηλότερες η ψηλότερες από HDC; Στη Λευκωσία είναι!;
 

bz

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Καλή επιτυχία και από εμένα .

Οι δύο τεχνικοί που αναφέρεις υποθέτω οτι είναι αυτοί που τοποθετούσαν έτσι ; Μπορείς να μας πείς πόσοι ( και ποιοί αν γίνεται ) έκοβαν κατά την strip επέμβαση ;
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Συνεχιζω να μην μπορω να ανεβασω φωτογραφιες λογω χαμηλης ποιοτητας συνδεσης εδω στην Κυπρο. Σε καθε περιπτωση και παλι ευχαριστω ολα τα παιδια για τις ευχες σας. Λαζαρε σε ευχαριστω φιλε και σου ευχομαι ο,τι το καλυτερο! Μαχο ευχαριστω και ανταποδιδω ευχομενος για την τελευταια σου επεμβαση ενα αναλογως πολυ καλο αποτελεσμα οπως και οι παλαιοτερες σου. Panos101 για τα γενια θα ρωτησω αυριο τον γιατρο και θα σου πω. Οσο για την Φουε η επεμβαση ξεκινησε 8 το πρωι και τελειωσε 9 και 30 το βραδυ. Φιλε bz σε ευχαριστω και εσενα. Στο στριπ διαχωρισμο εκαναν τρεις βοηθοι και τοποθετηση εκανε η τεταρτη πλεισερ μαζι με τον Dr. Μιχαλη.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

vinnie1978 είπε:
Στο στριπ διαχωρισμο εκαναν δυο βοηθοι και τοποθετηση εκανε ο τριτος πλεισερ μαζι με τον Dr. Μιχαλη.
Με ξαφνιαζει ευχαριστα να λαμβανει μερος στην τοποθετηση και ο ιδιος ο γιατρος,το χει παρει προσωπικα μαλλον ο Γεωργιου και καλα κανει γιατι μεχρι τωρα οταν τελειωναν οι γιατροι με τους υποδοχεις εξαφανιζονταν και αν τους ξαναβλεπες ρωτουσαν τους τεχνικους για το ποση ωρα ακομα θελουν για να τελειωσουν και ξαναεξαφανιζοταν για consultation στο ιντερνετ.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Καλά αποτελέσματα να έχεις φίλε vinnie1978 :)
 

bz

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Οντως σημαντικό έστω και από ψυχολογικής απόψεως το να παρίσταται ο γιατρός και στην τοποθέτηση . Αλλά 2 τεχνικοί στο κόψιμο 3000+ grafts δεν είναι λίγοι ; Οση εμπειρία και να έχουν είναι λεπτοδουλειά πολύ κουραστική .Σε γιατρό φίρμα του εξωτερικού έχω δεί ακόμα και 5 να κόβουν
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

bz είπε:
Οντως σημαντικό έστω και από ψυχολογικής απόψεως το να παρίσταται ο γιατρός και στην τοποθέτηση . Αλλά 2 τεχνικοί στο κόψιμο 3000+ grafts δεν είναι λίγοι ; Οση εμπειρία και να έχουν είναι λεπτοδουλειά πολύ κουραστική .Σε γιατρό φίρμα του εξωτερικού έχω δεί ακόμα και 5 να κόβουν
+1 και γω πιστευω οτι ειναι λιγοι (χωρις να θελω ν αγχωσω τον vinnie) τα 2 ατομα στο κοψιμο 3000 graft και χωρις αλλαγη,σιγουρα θα ξεθεωθηκαν οπως και στην τοποθετηση ειναι λιγα 2 ατομα χωρις αλλαγη.Συνηθως και απο οτι ξερω στα μισα αλλαζουν σε αλλες κλινικες οχι για να μην κουραζονται αλλα για να μην κανουν λαθοι απο την κουραση οποτε μιλαμε για 4 ατομα που συμμετεχουν στο κοψιμο και 4 που συμμετεχουν στην τοποθετηση,δηλαδη ενα συνολο απο 8 tecnicians για μια τετοια επεμβαση.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γεωργίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Συγχαρητήρια και απο εμένα φίλε μου και καλή επιτυχία στην επέμβαση σου. Οπως όλοι περιμένουμε φωτογραφίες απο την επέμβαση σου και αναλυτικά σχόλια. Θα ήθελα ειδικότερα να μας πεις τα παρακάτω αναλυτικά όταν ευκαιρήσεις:

Όντως σου κάλυψε όλα τα έξοδα ο γιατρος (μεταφορά - διαμονή πόσες μέρες και αεροπορικά)?
Σχολίασε μας τις εγκαταστάσεις απο πλευράς διαστάσεων, υποδομών, μηχανημάτων και τις γενικές σου εντυπώσεις
Τρείς ή δυο τελικά οι τεχνικοί και ποιοί?
Κόστος?
Άλλες εντυπώσεις απόψεις οτιδήποτε σου έρχεται στο μυαλό?
 
Μπλουζα