Video απο πραγματικα καλο hair system

tsakalos

New Member
Φαινεται πως αυτα τα περουκακια (που ειχα την ατυχια να ζω μαζι τους καθημερινα για 2 χρονια) εξελισονται ολοενα προς το τελειο. τουλαχιστον οπτικα γιατι οι "παρενεργειες" θα ειναι παντα οι ιδιες.


Αν και δεν θα προτεινα σε κανεναν αυτην την λυση, παρα μονο εαν εχει εξαντλησει ολες τις αλλες επιλογες και αν η συντηρηση ειναι μηνιαια και ακριβη και ειδικα το καλοκαιρι υποφερεις δειτε στο παρακατω βιντεο την σχεδον τελειοτητα αυτου του hair system.

ειδικα στο hairline αλλα και στο οτι δινει την εντυπωσγ πως φαινονται οι ριζες και φυσικα το τελικο αποτελεσμα μειωνει παρουσιαστικα την ηλικια αυτουνου που το φοραει κατα 20 χρονακια

http://www.hairlosspics.com/forums/videos/hair-systems-5/cut-hair-system-new-roots-march-2009-movie-hair-94.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Teri

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Στεναχωριέμαι για τον άνθρωπο..

Γιατί πιστευώ ότι μέσα του δεν το χαίρεται και τόσο. Το δείχνει και η εκφρασή του κάποιες στιγμές αν δώσεις λίγο προσοχή.. Γιατί Όσο και να το πεις ρε γμτ δεν αντικαθιστώνται έτσι κι εύκολα τα φυσικά μαλλιά και ας έχεις την καλύτερη περούκα του κόσμου.

Εν πάσει περιπτώσει ναι είναι πολύ καλή λύση με τις προυποθέσεις που ανέφερε ο φίλος παραπάνω.
 

tsakalos

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

βασικα οποιος εχει εμπειρια με τετοια θα ξερει το εξης ,. πως οταν φευγεις απο το hair salon μετα την συντηρηση και για μερικες μερες εισαι παρα πολυ ανεβασμενος. δειχνει πολυ καλο,. μετα ομως αρχισει να πατσαβουρευει η κατασταση, αρχιζει η φαγουρα ψιλοξεκολαει στις ακρες και ειδικα αν δεν ειναι και τοσο τελειο συστημα , φαινεται η ψευτια στο hairline και νιωθεις τον κοσμο να σε κοιταει περιεργα, εκει λοιπον ειναι η πραγματικη φρικη..
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Στo συγκεκριμενο φαινεται τελειο το αποτελεσμα κ δεν φαιεται ψευτικο.
 

Teri

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

akishellas3 είπε:
Στo συγκεκριμενο φαινεται τελειο το αποτελεσμα κ δεν φαιεται ψευτικο.

καλύτερα μετριο αποτέλεσμα σε θεραπεία παρά τέλειο αποτελεσμα σε περούκα..
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

βρε ενταξυ αλλα εστω κ για προχειρη λυση να πας καπου για καμια βδομαδα που δεν σε ξερει κανεις,super.
 
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Δεν περίμενα ποτέ ότι μπορεί να δείχνουν τόσο φυσικά.

Αλλά δεν παύει να είναι περούκα. Καλύτερα κάποιος να προσπαθεί να σώσει τα μαλλιά που έχει ή έστω να κάνει μεταμόσχευση παρά να φοράει αυτά. Πιστεύω ότι πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρο.

tsakalos είπε:
βασικα οποιος εχει εμπειρια με τετοια θα ξερει το εξης ,. πως οταν φευγεις απο το hair salon μετα την συντηρηση και για μερικες μερες εισαι παρα πολυ ανεβασμενος. δειχνει πολυ καλο,. μετα ομως αρχισει να πατσαβουρευει η κατασταση, αρχιζει η φαγουρα ψιλοξεκολαει στις ακρες και ειδικα αν δεν ειναι και τοσο τελειο συστημα , φαινεται η ψευτια στο hairline και νιωθεις τον κοσμο να σε κοιταει περιεργα, εκει λοιπον ειναι η πραγματικη φρικη..
Ο tsakalos τα λέει όλα εδώ.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

To θεμα (μπορει ν απεφτω εξω) ειναι οτι ουτε κ με μεταμοσχευση δεν προκειται να φτασει αυτα τα "αποτελεσματα... " εκτος αν σκασει τα κερατα του .
 

tsakalos

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

μα καμια μεταμοσχευση δεν μπορει να δωσει την πυκνοτητα που δινει αυτο, ειδικα σε περιπτωσεις NW5 και πανω. το θεμα ειναι πως ακομα και να μην φαινεται, ακομα και να μην σε νοιαζει το κοστος και ακομα και αν εχεις ξεπερασει την ιδεα πως καποιος μπορει να το καταλαβει αυτο το πραγμα ειναι μια πραγματικη ομηρια. οταν αποφασισα να το πεταξω για να παω να κανω μεταμοσχευση, αναγκαστηκα να παραιτηθω απο την δουλεια μου και να αποφευγω να βλεπω φιλους και γνωστους για 8 μηνες για να μην με δουν απο μαλλιαρο καραφλο μεσα σε μια μερα και γινω ρομπα. τελος παντων αυτη η λυση ειναι η τελευταια οπως εχω επισημανει. παντως αρκετοι επωνυμοι φορανε τετοια..
 

kabamarou

Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Και εγώ το θεωρώ μεγάλη ήττα το περουκίνι.Ξαφνικά από εκεί που είσαι φαλακρός θα γεμίσεις με πλούσια μαλλιά και ναι μεν θα αισθάνεσαι καλύτερα μπροστά σε ξένους ανθρώπους ίσως, αλλά μπροστά σε γνωστούς προσωπικά θα αισθανόμουν χάλια θα ένιωθα ότι όλοι με κοιτάνε παράξενα και ότι με σχολιάζουν διαρκώς.Η εμπειρία του tsakalou που παραιτήθηκε μέχρι και από την δουλειά του ο άνθρωπος και δεν έβλεπε τους φίλους του τα λέει όλα νομίζω.Καλύτερα φαλακρός παιδιά παρά αυτό το πράγμα για εμένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

[quote author=tse link=topic=735.msg12548#msg12548 date=1242759828]
Και εγώ το θεωρώ μεγάλη ήττα το περουκίνι.Ξαφνικά από εκεί που είσαι φαλακρός θα γεμίσεις με πλούσια μαλλιά και ναι μεν θα αισθάνεσαι καλύτερα μπροστά σε ξένους ανθρώπους ίσως, αλλά μπροστά σε γνωστούς προσωπικά θα αισθανόμουν χάλια θα ένιωθα ότι όλοι με κοιτάνε παράξενα και ότι με σχολιάζουν διαρκώς.Η εμπειρία του tsakalou που παραιτήθηκε μέχρι και από την δουλειά του ο άνθρωπος και δεν έβλεπε τους φίλους του τα λέει όλα νομίζω.Καλύτερα φαλακρός παιδιά παρά αυτό το πράγμα για εμένα.

Πάντως το αποτέλεσμα στο βίντεο φαίνεται τέλειο!
 

tsakalos

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

α και πριν το βαλω ειχα εξαφανιστει. ειπα οτι εκανα μεταμοσχευση και δηθεν περιμενα να βγουνε , βεβαια δεν ημουν καραφλος περιπου ΝW 3V
 
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

tsakalos είπε:
οταν αποφασισα να το πεταξω για να παω να κανω μεταμοσχευση, αναγκαστηκα να παραιτηθω απο την δουλεια μου και να αποφευγω να βλεπω φιλους και γνωστους για 8 μηνες για να μην με δουν απο μαλλιαρο καραφλο μεσα σε μια μερα και γινω ρομπα.
Το γεγονός ότι παραιτήθηκες από τη δουλειά σου τότε δείχνει το πόσο μπορεί να επηρεάσει έναν άνθρωπο ένα πρόβλημα αισθητικό.
Στις αρχές που έμπαινα εδώ και είχα δεί την διπλή φωτογραφία που έχεις νόμιζα ότι ήταν 2 διαφορετικοί άνθρωποι και δεν είχα καταλάβει ότι ήταν το αποτέλεσμα σου από μεταμόσχευση.
Φοβερό το αποτέλεσμα σου! Μπράβο σου!
 

NGL

Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

tse είπε:
Και εγώ το θεωρώ μεγάλη ήττα το περουκίνι.Ξαφνικά από εκεί που είσαι φαλακρός θα γεμίσεις με πλούσια μαλλιά και ναι μεν θα αισθάνεσαι καλύτερα μπροστά σε ξένους ανθρώπους ίσως, αλλά μπροστά σε γνωστούς προσωπικά θα αισθανόμουν χάλια θα ένιωθα ότι όλοι με κοιτάνε παράξενα και ότι με σχολιάζουν διαρκώς.Η εμπειρία του tsakalou που παραιτήθηκε μέχρι και από την δουλειά του ο άνθρωπος και δεν έβλεπε τους φίλους του τα λέει όλα νομίζω.Καλύτερα φαλακρός παιδιά παρά αυτό το πράγμα για εμένα.

συμφωνω 100%
δεν μπορεις να κανεις μπανιο στην θαλασσα,οταν φυσαει ποιος ξερει τι γινεται,μια κοπελα στο κρεββατι που θα παει να σου χαιδεψει το κεφαλι!συνεχεια μεσ το αγχος και τον περιορισμο!αλλα το χειροτερο φανταζομαι θα ειναι οταν θα το βγαζεις μπροστα στον καθρεφτη και θ αντιμετωπιζεις καταμουτρα την αληθεια!το απολυτο ξενερωμα γιατι τον εαυτο σου δεν γινεται να τον ξεγελασεις!
μακρια λοιπον απο τετοια γιατι μονο κομπλεξ,αναστολες και κοινωνικη απομονωση μπορεις να παρεις μετα την προσωρινη(?) τονωση της αυτοπεποιθησης!
ενα ξυρισματακι στην χειροτερη και ολα καλα!
 

nikos76

Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Φοβερή η δουλεια που έκανε ο τύπος του video παιδιά... :) Το μόνο που με ανυσηχεί είναι αυτό που επισήμανε ο φίλος παραπάνω...αν πας στο κρεβάτι και θέλει να σου χαιδέψει η γυναίκα τα μαλλιά τι γινετε? :-\ Ξεφτιλίστικες! :D

Πάντως πάρα πολύ χρησημοποιούνται σε ταινίες που γυρίζονται στο hollywood..
 

dont

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Μια ιδεα ειναι ολα. Αρκει το καταλληλο marketing, για να πλασαριστει ως μοδα και να ερθει η μερα οπου θα ειμαστε ολοι με ξυρισμενα κεφαλια και θα αλλαζουμε λουκ καθε βδομαδα φοροντας διαφορετικη περουκα...ως τοτε...τα γνωστα.
 

gigozoyzoy

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

τι να πω ρε παιδια εχω παθει την πλακα μου..πιστευα πως μονο εγω εχω τοσο φοβερο κολλημα με τα μαλλια..Απο την αλλη παντως μας εχουνε φλομωσει στη μ..... φαρμακο απο δω φαρμακο απο εκει,μεταμοσχευση,λοσιον,περουκες,μυδια στρειδια.κερατα βερνικωμενα,ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ...Ολοι εμεις φταιμε ομως που παμε και αγοραζουμε οτι μας πλασαρουν...φανταστειτε απο αυριο να μην αγοραζε κανενας τιποτα?χαχαχαχαχαχαχαχαχα...ή να μην εκανε κανενας μεταμοσχευση?μπουχαχαχαχα...Θα μας διναν την λυση ναι ή οχι?ΝΑΙ ρε θα μας την εδιναν..αλλα αντε να συννενοηθεις με ολους τους πασχοντες...Απελπισια ακου πως παιζουν με την ψυχολογια σου οι αλητες..Φιλε τσακαλε σε καταλαβαινω και στεναχωριεμαι γιατι καλλιστα μπορει να ημουν εγω στη θεση σου.Θαυμαζω ομως και το κουραγιο σου.
 

cmos516

Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Παιδια οντως το αποτελεσμα απο το βιντεακι ειναι οντως εκπληκτικο-απιθανο θα ελεγα,εαν δεν ειχε και τα μειωνεκτιματα που αναφερθηκαν απο τα παιδια παραπανω.
Οντως μια τετοια λυση μπορει να εχει το καλυτερο οπτικο αποτελεσμα(τι καλυτερο? -το τελειο-φυσικο αποτελεσμα 99,999%)
ομως δεν παυει να ειναι εκτος απο ψυχοφθορο ,(και αυτο θα μου πεις το αντιμετωπιζεις ,μιας το "συνυθηζεις"),εκεινο ομως που δε "παλευετε"ειναι η ρομπα που μπορει να γινεις και να γελοιοποιηθεις εντελως ,καποια ατυχη στιγμη...συν τις φαγουρες και τα ξεκολληματα τα οποια αναφερθηκαν παραπανω.
Γιαααααα μια στιγμη ομως!!!
Το οπτικο αποτελεσμα ειναι τελειο και φυσικοτατο,ενα μεγαλο μερος του προβληματος αν αναλογιστει κανεις εχει λυθει..., σωστα?
Και αν κατσει και αναλογιστει λιγο περισσοτερο (ειμαι σιγουρος πολυ περισσοτεροι θα το χετε κανει),θα παρατηρησει οτι ολα τα μειωνεκτηματα της λυσης αυτης,ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ ,ανερχονται στη μη μονιμοτητα του προιοντος.
Φανταστητε λοιπον μια μερα αυτο το φυσικοτατο περουκακι να γινοταν με καποιο τροπο(που πιστευω δεν ειναι και τοσο δυσκολο) ενα με το κεφαλι (εστω χειρουργικα-με ραμματα κατι!)να μην εβγαινε ποτε ,οπως ποτε δεν βγαινει ενα ψευτικο δοντι του οδοντιατρου ,ή η σιλικονη-εμφυτευμα του πλαστικου ή ενας πλαστικος αρθρωτος συνδεσμος γονατου,τις αρθρωπλαστικης χειρουργηκης.
Με λιγα λογια θελω να πω πως ναι μεν τα μειωνεκτηματα της μεθοδου συμφωνω την καθιστουν "απαγορευτικη ",αλλα με βαση αυτο που αναφερα παραπανω πιστευω βρισκομαστε (μαλλον βρισκοντε καποιοι ,γιατι δεν εχω ανδ.αλωπεκια-ακομη τουλαχιστων :D-ολους τους αντρες τους φοβιζει ομως...) πολυ κοντα στην οριστικη λυση μια για παντα του προβληματος.

Βεβαια το ιδανικοτερο θα ητανε για ολους , μαζι με τα εμβολια που μας κανουν στο στρατο να μας καναν μια μερα μαζι και εμβολιο κατα τις ανδρ.αλωπεκιας και να μη καραφλιαζαμε ποτε οι ανδρες, ομως επειδη ακομη αυτο αργει πολυ απ'οτι βλεπω και επειδη τα φαρμακα δεν κανουν τιποτα,και η μεταμοσχευση δεν μπορει να σου δωσει τα μαλλια που ειχες παιδι...
 

gigozoyzoy

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

cmos516 τωρα τελευταια σκεφτομουν ακριβως το ιδιο πραμα..δλδ ποσο δυσκολο ειναι "να βγαλουν' το σκαλπ κατα καποιο τροπο ή ρε παιδι μου να κανουν ενα χειρουργειο και οντως να τοποθετηθει κατι το τελειως natural και μονιμο..τι δουλεμα τρωμε ρε παιδια με τις μεταμοσχευσεις και τα φαρμακα..πω πω τελειως ποντικια ημαστε τελικα..δλδ εδω κανουν εγχειρηση ανοιχτης καρδιας..! αλλαζουν κεφαλια..!(ΕΛΕΟς)..ΚΟΒΟΥΝ ΚΑΙ ΡΑΒΟΥΝ ΠΟΔΙΑ-ΧΕΡΙΑ..και δεν μπορουν να κανουν μια πατεντα για την τριχοπτωση..?ε..οχι...
 
Μπλουζα