Vayero, fue+fut, 1781 grafts+1820 grafts, 13-14/1/2014

vayero

Member
Χαίρετε. Νιώθω την ανάγκη να μοιραστώ μια επιθυμία που πιστεύω είναι κοινή ανάμεσα μας! Είμαι 34 και δυστυχώς ένας ακόμη που ένιωσε νωρίς, από 18, ότι δεν θα μπορούσε να έχει τουλάχιστον μια εξωτερική εικόνα όπως οι περισσότεροι συνομήλικοι. Θα ήθελα να ξεκινήσω από την επιμονή και την προσπάθεια που έχω καταβάλει ως σήμερα, που είναι 3 μεταμοσχεύσεις, αμέτρητες θεραπείες σε ινστιτούτα καθώς και πλειάδα διαφόρων σκευασματων.
1η μεταμόσχευση στο L...C... 9/2004 με strip 700 τριχοθυλάκια μάλλον (δεν το ξεκαθαρίζει στο χαρτί),
2η μεταμόσχευση στο D... 11/2007 με fue 2508 τρίχες όπως αναφέρει το χαρτί από αυτούς,
3η μεταμόσχευση πάλι στο D... 1/2009 με fue 1283 τρίχες επίσης.
Προς το παρόν θα ανεβάσω μερικές φωτογραφίες με την σημερινή κατάσταση.


qepe8ema.jpg
ajery4ur.jpg
5ana9amy.jpg
ma7y9amy.jpg


10/2013
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Ματαιοδοξία;

η περιπτωση σου vayero ειναι για μεταμοσχευση παλι αλλα οχι σε ελληνικη κλινικη αυτην την φορα.
αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα και αποθεμα στην δοτρια φυσικα.
strip θα ελεγα μιας και εχεις ηδη την ουλη για να διορθωθει επισης.
 

n094

Active Member
RE: Ματαιοδοξία;

Φίλε vayero79 έτσι όπως τις βλέπω τις φωτογραφίες σου θεωρώ ότι αυτήν την στιγμή πρέπει να έχει περίπου 2000 άντε 2000 και κάτι μοσχεύματα στο κεφάλι σου, αφού όπως λες ότι έχεις πάνω είναι πλέον μόνο τα μεταμοσχευμένα. Για να καλύψεις όμως ικανοποιητικά αυτήν την έκταση χρειάζεσαι συνολικά πάνω από 6.500 μοσχεύματα (αν θεωρήσουμε ότι όλη αυτή η έκταση είναι τελείως καραφλή) και το λέω αυτό από τη δική μου εμπειρία που κάπως έτσι περίπου ήταν και η δική μου περιοχή, αλλά έχοντας αρκετά μικρότερο κεφάλι (που είναι πλεονέκτημα). Άρα πιστεύω ότι θα χρειαστείς ακόμα 4.000 και πάνω μοσχεύματα για μια σχετικά καλή κάλυψη και με δεδομένο ότι «εμπλέκεται» και το crown που πάντα είναι πιο δύσκολο. Πάντως ούτε ακατόρθωτο είναι ούτε ματαιόδοξο, εύχομαι να τα καταφέρεις και να δεις τον εαυτό σου όπως τον θες.
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Σε ευχαριστώ, χρειάζομαι και εμψύχωση αλλα πάνω από όλα ρεαλισμό. Όταν επιστρέψω σπίτι το μεσημέρι θα δώσω πληροφορίες για τα μοσχεύματα καθώς και τι μου είπαν από ένα γιατρό και μια κλινική πριν από μερικές ημέρες. Μπορω να αναφέρω ονόματα γιατρών, κλινικών;
 

krhtikos21

Member
RE: Ματαιοδοξία;

φίλε πραγματικά στην χειρότερη πάρε δάνειο, πάρε 10000 τράβα Οττάβα στον Ραχαλ βάλε 4000 μοσχεύματα ή οσα βγάζει η δότρια με συνδυασμό μεθόδων και μη ξανα μπεις στο φορουμ ούτε θα ξανα ασχοληθείς με τα μαλλιά.
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Αμ δεν είναι εύκολο ούτε το δάνειο ούτε και το ταξίδι τόσο μακριά. Και πάλι ποιος μου εγγυάται επιτυχία και πόσο;
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Ματαιοδοξία;

vayero79 είπε:
... Και πάλι ποιος μου εγγυάται επιτυχία και πόσο;

Κανένας και τίποτα δε μπορεί να σου εγγυηθεί ... Αυτή είναι η αλήθεια.
Απλά παιζεις με τις πιθανότητες. Αν πας σε καλό γιατρό πιθανόν να έχεις ένα σεβαστό αποτέλεσμα αν πας σε έναν μέτριο πιθανόν να έχεις ένα μέτριο αποτέλεσμα κοκ.
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Σίγουρα, απλώς τα οικονομικά και το σθένος είναι περιορισμένα, γι'αυτό ξεκίνησα μια έρευνα από κοντά στο Γκ... και στο D... αλλα γι'αυτό και θα ήθελα την βοήθεια σας, επίσης ένας δερματολόγος που πάω μου πρότεινε έναν Π...Α...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
RE: Ματαιοδοξία;

Γειά σου Φίλε Vayero και απο μένα. Bλέπωντας τις φωτογραφίες σου μπορώ να συμπεράνω οτι στην τελευταία "κάτι πάει να γίνει". Τι εννοώ. Εννοώ οτι οπτικά το αποτέλεσμα φαίνεται φυσικό αλλά αραιό. Ο αριθμός των τριχών που έχεις μεταμοσχεύσει είναι λίγος αδερφέ μου. Πόσο μάλλον δε, σε μια περιοχή που δεν έχει καθόλου υπάρχον μαλλί. Εγώ για την ίδια περιοχή χρειάστηκα 8500+ τρίχες απο τις δυο μου μεταμοσχεύσεις αλλά δόξα το θεό είχα (και έχω) και υπάρχον μαλλί. Και επειδή έγραψες την λέξη κλειδί <<ρεαλισμός>> θα σου πω ακριβώς τι γίνεται. Εγώ είμαι 28 στα 29, ξέρω πολύ καλά οτι δεν θα μείνω μαλλιάς για πολύ καιρό ακόμα. Πιθανόν στα 35-40 να χρειαστώ ή τρίτη μεταμόσχευση ή απλά να αποδεχθώ την κατάσταση. Μακάρι να συμβεί το δεύτερο! Με καμία μεταμόσχευση δεν θα πετύχουμε μαλλιά 18χρονων. Ναι μαζί με body και γένια ίσως φτάσουμε σε μια πολύ καλή πυκνότητα αλλά θα χρειαστούμε πολλές χιλιάδες ευρώ ενώ και οπτικά θα υπάρχει μια -μικρή έστω- ανομοιομορφία.. και εντάξει, θεωρώ οτι το μαλλί μας είναι το μέσο, και όχι ο σκοπός.

Δεν χρειάζεται να απογοητεύεσαι, αν έχεις χρήματα, επειδή είσαι δύσκολη περίπτωση κάνε την έρευνα σου για το εξωτερικό με συνδυαστικές τεχνικές. Αν δεν εχεις τα χρήματα, ξυρίσου, ξεκίνα γυμναστήριο, ανέβασε την ψυχολογία σου και κάνε οικονομία.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα οπότε σε κάθε επιλογή σου, εγώ θα είμαι συμπορευτής..
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Ματαιοδοξία;

vayero οτι και να επιλεξεις ευχομαι καλη επιτυχια.....φανταζομαι οτι οσα σου απομειναν στο πανω μερος του κεφαλιου ειναι μεταμοσχευμενα η εχεις και καποια δηκα σου?παντος για rahal που ανεφερε ο κρητικος εγω πιστευω πως ειναι πολυ λιγα τα 10 000e που σου ειπε ειδικα για τοσα πολλαgrafts ππυ σκοπευεις να βαλεις...θα παει τουλαχιστον 15 000e το ιδιο ισχυει και για hasson και για ολους αυτους τους μεγαλογιατρους του καναδα...
 

Adriano

Well-Known Member
RE: Ματαιοδοξία;

Εγώ προσωπικά θα απαιτούσα να διορθώσουν το αποτέλεσμα αυτοί που το προκάλεσαν.Και μιλώ για την τελευταία κλινική.Δώσε τους και 1000 ευρώ για την καλή σου την καρδιά.Να λέμε και τα καλά τους αλλά να τονίζουμε και τα λάθη τους.Ένα λάθος που πρέπει και μπορούν να διορθώσουν.
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Ματαιοδοξία;

το θεμα ειναι αν μπορουν να το κανουν....μην παει για μαλλι και βγει κουρεμενος......δεν εχει περιθωρια για αλλο λαθος το παλικαρι
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, Gio σε ευχαριστώ πολύ για την στήριξη! Σωστα όπως είπατε δεν έχω περιθώριο για λάθη αλλα ούτε και τόσα χρήματα. Θα ανεβάσω και μερικές φωτό από παλιότερα για να δείτε το αποτέλεσμα ολοκληρωμένα. Σε γιατρό Έλληνα εδώ θα προτείνατε; Ο δερματολόγος (γνωστός από Πειραιά) μου πρότεινε έναν συνάδελφο του.
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Ματαιοδοξία;

εγω με την μικρη εμπειρια που εχω θα σου προτεινα να κοιταξεις μονο τους καλυτερους του κοσμου οπως hasson rahal bissangra ...αν κανεις κατι καντο σωστα η καθολου...απο ελλαδα εχεις ηδη 3 εμπειριες
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Τις προσπάθειες που κατέβαλα δεν μπορείς να τις αντιληφθείς, ίσως και γι'αυτό με κρίνεις έτσι. Πάντως συνεχίζω να ρωτώ γιατί τελευταία είδα σε θέματα εδώ από μερικούς θετικές ανταπόκρισεις για την Ελλάδα, όχι ότι δεν είμαι καχύποπτος!
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Ματαιοδοξία;

θα συμφωνησω με Elmaliko εγω..Φιλε Vayero πιστευω πως ηρθε η ωρα να τραβηξεις ενα καλο χαρτι και αυτο δεν θα ειναι απο Ελλαδα σιγουρα..Αν παρολα αυτα δεν σε παιρνει για εξω πηγαινε DHI και πιεσε να σε φτιαξουν δωρεαν γιατι δεν εχουν κανει και την καλυτερη δουλεια πανω σου. Πες και για το φορουμ στην τελικη και ας βοηθησει και ο Ν094 ή ο Gio σε αυτο.Νομιζω δεν θα διαφωνησουν για την ποιοτητα της δουλειας που σου εδωσε η εταιρεια και πως πρεπει να σε διορθωσει.
 

Gio

New Member
RE: Ματαιοδοξία;

Σαφώς φίλε Flosk πρωτίστως και Εlmajiko δευτερεύοντως η δουλειά που του έγινε δεν είναι καθόλου ικανοποιητική. Δεν θα μιλήσω για L@serline αλλά για D*I καθώς έχω προσωπική εμπειρία και μάλιστα δις. Το 2008 πράγματι η δουλειά που μου έκαναν και μένα δεν συγκρίνεται με την φετινή. Αν έπρεπε να βαθμολογήσω τότε θα έβαζα 6 και σήμερα 8, μπορεί και 9 αν το τελικό αποτέλεσμα με ικανοποιήσει. Έχουν αλλάξει πολλά απο τότε βεβαίως, και αν μπορώ με οποιονδήποτε τρόπο να βοηθήσω τον φίλο vayero θα το κάνω με ευχαρίστηση! Ωστόσο, ξαναλέω οτι επειδή είναι ιδιάζουσα περίπτωση καλό θα ήταν να μην πάρει το ρίσκο. Και όταν λέω ρίσκο , δεν λέω οτι θα του κάνουν ξανά κακή δουλειά, αλλά η δότρια του είναι περιορισμένη και χώρος για πειραματισμούς δεν χωρά. Αν μπορεί η D*I να του εγγυηθεί για το αποτέλεσμα τότε ας το σκεφτεί, αλλά και εγώ στην θέση του, για εξωτερικό θα κοιτούσα. Αν τους εμπιστευτεί για τρίτη φορά τότε μόνο τον γιατρό Παπ@νικολάου.

Βέβαια ξαναλέω οτι ο αριθμός τον τριχών ήταν πολύ λίγος για την συγκεκριμένη περιοχή. Μιλάμε για περίπου 1500-1700 μοσχεύματα συνολικά.. εγώ για την ίδια περιοχή έβαλα 3800 μοσχεύματα και έχω και υπάρχον μαλλάκι.
 
Μπλουζα