Valandis22, fue, 2000 grafts, 21/4/2015

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

crossfire

Well-Known Member
Σε ποια κλινική crossfire?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Παλιά,πολύ παλιά CVIAL....
Το 2001 Πατησίων και Αλεξάνδρας ....ούτε που θυμάμαι το όνομα....
MEDI κάτι.......αν δεν κάνω λάθος...

Παιδάκι,23 χρόνων,πανικοβλημενος απο την τριχόπτωση χωρίς πρόβλημα αραίωσης και αντί να μου πούνε δεν έχεις τίποτα ,πάρε regaine,κάνε θεραπείες ή έστω πάρε φίνα,με κάνανε strip και έβαλαν 5 τρίχες στην hairline....
Δεν ξέρω ούτε grafts ούτε τίποτα.....
Εγκληματίες.....

Έχοντας περάσει 15 χρόνια απο τότε ,ώριμος πλέον και με ένα αξιοπρεπέστατο κεφάλι και αυτο λόγω φινας γιατί τώρα θα ήμουν Norwood 6 ,προτιμώ να μείνω όπως είμαι παρά να ξανακαταστραφω......
Το έχω ξεπεράσει το σοκ της τριχόπτωσης όπως ειναι όταν είσαι πιτσιρικάς.....

Είμαι 38 χρόνων και δεν υπάρχουν μετριότητες για μένα.....
Ή προχωράω σε σοβαρές κινήσεις ή μένω όπως είμαι ......δεν υπάρχουν περιθώρια για αλλά λάθη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ, για θέματα υγείας ή εμφάνισης τα οποία σε επηρεάζουν ψυχολογικά δεν υπαρχει value for money, υπαρχει μόνο value.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
αν δεν υπαρχει το money υπαρχει το value for money. αν υπαρχει το money μπορει και να υπαρχει μονο το value. για θεματα εμφανισης μονο. γιατι για θεματα υγειας πουλας και το σπιτι σου αν χρειαστει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορει να υπαρχει και το do nothing, γιατι καμμία φορα μπλέκεις χειρότερα όπως ο φίλος παραπάνω αλλα και άλλοι πολλοί. Μην υποτιμάς την εμφάνιση και την επίδραση της στην ψυχολογία Δημήτρη και μέχρι που μπορει να φτάσει κάποιος για να την διορθώσει. Αν είχαμε unlimited donor area θα συμφωνούσα μαζι σου, αλλα επειδή δεν έχουμε, τείνω να συμφωνήσω με τον crossfire. Οποίος καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Εσυ απλά ήσουν τυχερός για αυτό εχεις αυτη την άποψη, δες το όμως και απο την οπτική αυτών που έχουν "καεί"...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

crossfire

Well-Known Member
CVIAL και Δημήτρη συμφωνώ...,

Poseidona,κατα καιρούς έχω γραψει πολλά για τη φίνα και ιδίως τα πρώτα χρόνια του forum ,με αποτέλεσμα να έχω δεχτεί επιθέσεις ....

Με λίγα λίγα λόγια και καλά......
Βάζοντας σε μια ζυγαριά την στεναχώρια της τριχόπτωσης απο την μια πλευρά και τις οποιεσδήποτε παρενέργειες(γιατί υπάρχουν ) αλλά καλη ψυχολογία και όλα τα θετικά παρελκόμενα λόγω μαλλιου,προτίμησα και προτιμώ το δεύτερο.....
Πως νιώθει κάποιος που κάνει μεταμόσχευση μαλλιων?...έτσι ακριβώς ...

Αυτή τη στιγμή θέλω 2000 με 2500 grafts για ένα καλό αποτέλεσμα .....
Χωρίς φίνα θα ήθελα 5 με 6000 για ένα μέτριο αποτέλεσμα και χωρίς να ειμαι σίγουρος αν θα με αναλάμβαναν .....,
αυτα....
 

dimitris50423

Well-Known Member
Cvial συμφωνω. Οταν διαβασα το μηνυμα του crossfire ειπα ακριβως αυτο που ειπες. Οποιος καει απο το χυλο φυσαει κ το γιαουρτι. Τον καταλαβαινω. Αλλα crossfire να σε ρωτησω κατι αλλο φιλε. Ποσα χρονια σκοπευεις να παιρνεις φινα ακομα; ως τα 40? 45? Πες οτι κανεις κ μια μμ απολυτως πετυχημενη. Αν σταματησεις τη φινα τι θα συμβει στο μαλλι σου; δε θα σκεφτεις ξανα για μμ αν αδειασεις με αυτα πιυ κρατουσε η φινα. Για αυτο κ για αλλους γνωστους λογους ειμαι κατα της φινας
 

crossfire

Well-Known Member
Μπορει να υπαρχει και το do nothing, γιατι καμμία φορα μπλέκεις χειρότερα όπως ο φίλος παραπάνω αλλα και άλλοι πολλοί. Μην υποτιμάς την εμφάνιση και την επίδραση της στην ψυχολογία Δημήτρη και μέχρι που μπορει να φτάσει κάποιος για να την διορθώσει. Αν είχαμε unlimited donor area θα συμφωνούσα μαζι σου, αλλα επειδή δεν έχουμε, τείνω να συμφωνήσω με τον crossfire. Οποίος καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Εσυ απλά ήσουν τυχερός για αυτό εχεις αυτη την άποψη, δες το όμως και απο την οπτική αυτών που έχουν "καεί"...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μπορει να υπαρχει και το do nothing, γιατι καμμία φορα μπλέκεις χειρότερα όπως ο φίλος παραπάνω αλλα και άλλοι πολλοί. Μην υποτιμάς την εμφάνιση και την επίδραση της στην ψυχολογία Δημήτρη και μέχρι που μπορει να φτάσει κάποιος για να την διορθώσει. Αν είχαμε unlimited donor area θα συμφωνούσα μαζι σου, αλλα επειδή δεν έχουμε, τείνω να συμφωνήσω με τον crossfire. Οποίος καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Εσυ απλά ήσουν τυχερός για αυτό εχεις αυτη την άποψη, δες το όμως και απο την οπτική αυτών που έχουν "καεί"...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα το ξαναπώ ακόμα μια φορά ....,
Το αποτέλεσμα του Δημήτρη πολύ καλό αλλά μέχρι να περάσει τις εξετάσεις ο συγκεκριμένος γιατρός ,το θεωρώ και λίγο τυχερό ....
Θα το θεωρούσα confirmed ,αν ο Δημήτρης πήγαινε μελετημένος και απόλυτα διαβασμένος οτι εκει που θα πάω θα έχω αυτο που θέλω ή πουθενά άλλου....
Εδώ ο ίδιος είπε οτι ήταν άσχετος απο μεταμοσχεύσεις ,και προς τιμήν του.....
Έλεγε οτι ειναι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα στις 20 μέρες post op!!!!
....όταν εμείς του λέγαμε οτι στους 6 μήνες θα δει αποτέλεσμα ....

Όσο το κεφάλι του φούντωνε,τόσο περισσότερα μάθαινε για μεταμοσχεύσεις ......χωρις καμία μομφή .....

Ο επόμενος (δεν θυμάμαι nickname)έκανε μεταμόσχευση και δεν ενημερώθηκε ποτέ για τα grafts ....,
Η D@Ι κάποτε χρέωνε με τρίχες και όχι με grafts ......νομίζω οτι αυτο το forum έχει ανοίξει τα μάτια και κλινικών εκτός απο πελατών ,.,,,

Μεγάλη η συμβουλή αυτού του forum μάγκες....
Τους ανάγκασε να βελτιωθούν αλλιώς θα μας σφάζανε ακόμα....,
Όσοι ειναι μέλη απο τα πρώτα χρόνια καταλαβαίνουν τι εννοώ...,

Τέλος πάντων ,δεν τίθεται θέμα αντιπαραθέσης Ελλάδας και εξωτερικού ,ο καθένας κάνει τις επιλογές του..,,,
Αλλά σε λίγο θα βρεθεί μέλος απο την Κρήτη,την κω,την Κομοτηνή,που θα απορρίψει την Κύπρο ή την Τουρκία λόγω αποστάσεως.....έλεος
 

crossfire

Well-Known Member
Cvial συμφωνω. Οταν διαβασα το μηνυμα του crossfire ειπα ακριβως αυτο που ειπες. Οποιος καει απο το χυλο φυσαει κ το γιαουρτι. Τον καταλαβαινω. Αλλα crossfire να σε ρωτησω κατι αλλο φιλε. Ποσα χρονια σκοπευεις να παιρνεις φινα ακομα; ως τα 40? 45? Πες οτι κανεις κ μια μμ απολυτως πετυχημενη. Αν σταματησεις τη φινα τι θα συμβει στο μαλλι σου; δε θα σκεφτεις ξανα για μμ αν αδειασεις με αυτα πιυ κρατουσε η φινα. Για αυτο κ για αλλους γνωστους λογους ειμαι κατα της φινας

Δεν υπάρχει απάντηση φίλε Δημήτρη....
Δεν ξέρω....προχωράω και βλέπω ...

Όπως εκατομμύρια χρήστες φινας λόγω τριχόπτωσης στον πλανήτη γη...
 

Bouklas

Well-Known Member
εμένα από d*i ένα μου αρέσει πολύ φιλε bouklas..του raphael2012..πιστεύω ότι είναι ένα παρά πολύ ωραίο αποτέλεσμα και αυτο
Συμφωνώ φιλε ωραίο και το αποτέλεσμα του raphael2012, απλά ο Δημήτρης έβαλε 2.300 σε καμένη γη και έγινε norwood 0, ο Raphael είχε κάποια μαλλιά μπροστά, έδειχνε μικρό το πρόβλημα και πως με 2.500 θα ξεμπερδέψει. Χρειάστηκε όμως και δεύτερη με αλλα 1000 για να είναι καλύτερη. Σαν αποτέλεσμα είναι ωραίο και αν δεν με ξεγελάει ο φακός πιστεύω πως ο Raphael έχει καλύτερη πυκνότητα. Απλά το θέμα dimitris50423 μπορείς να το δεις και από πολλές πλευρές, αντικατοπτρίζει αυτό που λέμε στην καθημερινότητα μας "έχω ένα πρόβλημα-θεμα-αγγαρεία και θέλω να το λύσω όσο πιο γρήγορα γίνετε και ακούραστα." Ήταν άδειος, έδωσε λίγα λεφτά, δεν έλιωσε στο net να αποφασίσει που θα πάει, δεν κάνει καμια θεραπεία, έκανε 1 μεταμόσχευση και αυτή με μόλις 2.300 grafts. Και όχι απλά ελάττωσε το πρόβλημα, το εξαφάνισε.

Σε κάποιους ίσως φαίνεται αραιή η hairline και να χάνει πόντους, σεβαστή η άποψη σας, εγώ πάντως θα ήθελα να να είχα το αποτέλεσμα του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yorkifun

Active Member
Tο αποτέλεσμα του dimitri είναι super φοβερό, καταπληκτικό και ότι άλλο θέλει ο καθένας..εγώ προσωπικά τα λέω όλα γιατί έτσι το βλέπω..αλλά! υπάρχει ένα μεγάλο αλλά..δεν σημαίνει ότι αν πήγαινα εγώ ας πούμε στον ίδιο γιατρό θα είχα το αποτέλεσμα του dimitri...
παιδιά ο καθένας μας είναι διαφορετικός..άλλη τρίχα,υφή,πάχος,χρώμα...υπάρχουν ένα σωρό παράγοντες..δεν χρειάζεται να θεοποιούμε κανέναν γιατρό είτε εξωτερικού είτε εσωτερικού..παρόλα αυτά αναμφισβήτητα υπάρχει μια διαφορά προς τα κάτω στο εγχώριο προϊόν και εύχομαι αυτό να αλλάξει κάποτε..

Y.Γ δεν φταίει σε κάτι ο dimitris που το κεφάλι του φαίνεται ιδανικό για μεταμόσχευση..το αποτέλεσμα του παραμένει εξαιρετικό..απλά άθελα του "παραπλανεί" κάποιον υποψήφιο που νομίζει θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα ενώ έχει διαφορετικό κεφάλι..με την ίδια λογική βέβαια θα πει κάποιος τότε στο εξωτερικό γιατί πάμε σε 5-10 ονόματα ενώ και εκεί μιλάμε για διαφορετικούς τύπους κεφαλιών..και η απάντηση είναι απλή..μα γιατί έχουν αυτό που δεν έχει προς το παρόν καμιά ελληνική κλινική..συνέπεια! συνέπεια στα αποτελέσματα..(και ας υπάρχουν και εκεί κάποια άσχημα αποτελέσματα..στατιστικό στοιχείο είναι αυτό..ήταν αδύνατο να μην υπάρχουν και αποτυχημένες επεμβάσεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
απλά άθελα του "παραπλανεί" κάποιον υποψήφιο που νομίζει θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα ενώ έχει διαφορετικό κεφάλι..με την ίδια λογική βέβαια θα πει κάποιος τότε στο εξωτερικό γιατί πάμε σε 5-10 ονόματα ενώ και εκεί μιλάμε για διαφορετικούς τύπους κεφαλιών..και η απάντηση είναι απλή..μα γιατί έχουν αυτό που δεν έχει προς το παρόν καμιά ελληνική κλινική..συνέπεια! συνέπεια στα αποτελέσματα..(και ας υπάρχουν και εκεί κάποια άσχημα αποτελέσματα..στατιστικό στοιχείο είναι αυτό..ήταν αδύνατο να μην υπάρχουν και αποτυχημένες επεμβάσεις.

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα. Για αυτό επιμένω και στην ανάλυση των πυκνοτήτων του Δημήτρη έστω και αν γίνεται κουραστικό. Κανονικά έπρεπε να βάλει spoiler στην φώτο του με λεζάντα: "αυτό που βλέπεις είναι αυστηρά προσωπικό και δεν αποτελεί εγγύηση ότι θα γίνεις και εσύ έτσι" για να το καταλαβαίνουν και αυτοί που δεν έχουν εμβαθύνει και τρέχουν σαν άκριτοι κατανάλωτες στον Β. για να τους κάνει σαν τον Δημήτρη. Το μόνο που θα καταφέρουμε έτσι θα είναι να ανεβάσει κάποια στιγμή τις τιμές του, να βάλει και άλλες γιατρούς να χειρίζονται τα pen και τα μηχανάκια, και να γίνει και αυτός ακριβοθώρητη φίρμα με ένα μόνο παράδειγμα όπως συμβαίνει συνήθως εδώ στην Ελλάδα της υπερβολής. Αν θέλουμε να κάνουμε καλό σε όλους αυτούς που τον βλέπουν σαν μια πιθανή λύση για τις περιπτώσεις τους πρέπει να κάνουμε ακριβώς το αντίθετο. Να χρησιμοποιήσουμε την δύναμη του φόρουμ (όποια είναι αυτή) για να καταλάβει ότι το "ένα ίσον κανένα" και να αρχίσει να τεκμηριώνει με δομημένο τρόπο (site, παρουσιάσεις, κλπ) τα πλεονεκτήματα της κλινικής του όπως κάνουν σε όλον τον κόσμο οι σοβαροί άνθρωποι.
 

AmazingG

Member
Δεν θέλω να επέμβω αλλά δεν υπάρχει λόγος να είναι το νήμα αυτό στις παρουσιάσεις.Δεν υπάρχουνε φωτογραφίες πριν και μετά την μεταμόσχευση, όχι καλές φωτο παρα μίας που βλέπουμε μόνο την καλή φύτρωση (και καλά).
Συμφωνώ σε όλα όσα είπε ο cross, επισημαίνω ότι το παράδειγμα του valandi είναι μηδενικό έως γελοίο άμα μου επιτρέπετε για όσους θέλουνε κάτι ολοκληρωμένο και όχι μόνο (όχι φαλακρός αλλα αραιωμένος.........) Και μην διαβάσω από κάποιον ότι ήθελε να βελτιώσει την εικόνα του , πάει συντηρητικά λόγω δότριας και άλλα τέτοια. Θα προτιμούσα να είχες κάτι ολοκληρωμένο έστω και για ένα μικρό χρονικό διάστημα κάποιων ετών παρά να μπεις 2-3 φορές στο χειρουργείο με μια μέτρια-κακή για πολλούς- εικόνα.Και στο τέλος θα έπρεπε να παραδεχτούμε ότι δεν είμαστε όλοι υποψήφιοι για καλή μεταμόσχευση (κακή δότρια, κακή ποιότητα τρίχας κ.α), θα προτιμούσα να μου το πει η κλινική (ακόμα και του Β.) στα στεγνά και μετά να την κάνω η όχι, παρά να με δεχτεί μόνο και μόνο για τα λευτά.
Για να μην έχουμε παρεξηγήσεις, δεν τον κρίνω κάνει ότι θέλει τα λευτά του.
Aerate, σε όλα τα πράγματα που κάνεις ειδικά στην υγεία σου, επιλέγεις τον γιατρό με τις μεγαλύτερες πιθανότητες. Άμα μάσεις λευτά ίσως να το σκεφτόσουνα το ταξίδι για να πραγματοποιήσεις αυτό που θέλεις σε κάποιον καλό γιατρό, άμα ήτανε ας πούμε η καρδιά σου ή τα νεφρά σου? τι διαφορετικό με τα μαλλιά σου (ψυχική υγεία, αυτοπεποίθηση). Ίδια άποψη ξενοφοβίας έχω αλλά... το ξανασκέφτομαι. (Και η κύπρος είναι εξωτερικό μην ξεχνιόμαστε)
Οπότε όπως λέει ο CVIAL δεν υπάρχει value for money
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν θέλω να επέμβω αλλά δεν υπάρχει λόγος να είναι το νήμα αυτό στις παρουσιάσεις.Δεν υπάρχουνε φωτογραφίες πριν και μετά την μεταμόσχευση, όχι καλές φωτο παρα μίας που βλέπουμε μόνο την καλή φύτρωση (και καλά).
Συμφωνώ σε όλα όσα είπε ο cross, επισημαίνω ότι το παράδειγμα του valandi είναι μηδενικό έως γελοίο άμα μου επιτρέπετε για όσους θέλουνε κάτι ολοκληρωμένο και όχι μόνο (όχι φαλακρός αλλα αραιωμένος.........) Και μην διαβάσω από κάποιον ότι ήθελε να βελτιώσει την εικόνα του , πάει συντηρητικά λόγω δότριας και άλλα τέτοια. Θα προτιμούσα να είχες κάτι ολοκληρωμένο έστω και για ένα μικρό χρονικό διάστημα κάποιων ετών παρά να μπεις 2-3 φορές στο χειρουργείο με μια μέτρια-κακή για πολλούς- εικόνα.Και στο τέλος θα έπρεπε να παραδεχτούμε ότι δεν είμαστε όλοι υποψήφιοι για καλή μεταμόσχευση (κακή δότρια, κακή ποιότητα τρίχας κ.α), θα προτιμούσα να μου το πει η κλινική (ακόμα και του Β.) στα στεγνά και μετά να την κάνω η όχι, παρά να με δεχτεί μόνο και μόνο για τα λευτά.
Για να μην έχουμε παρεξηγήσεις, δεν τον κρίνω κάνει ότι θέλει τα λευτά του.
Aerate, σε όλα τα πράγματα που κάνεις ειδικά στην υγεία σου, επιλέγεις τον γιατρό με τις μεγαλύτερες πιθανότητες. Άμα μάσεις λευτά ίσως να το σκεφτόσουνα το ταξίδι για να πραγματοποιήσεις αυτό που θέλεις σε κάποιον καλό γιατρό, άμα ήτανε ας πούμε η καρδιά σου ή τα νεφρά σου? τι διαφορετικό με τα μαλλιά σου (ψυχική υγεία, αυτοπεποίθηση). Ίδια άποψη ξενοφοβίας έχω αλλά... το ξανασκέφτομαι. (Και η κύπρος είναι εξωτερικό μην ξεχνιόμαστε)
Οπότε όπως λέει ο CVIAL δεν υπάρχει value for money

Επειδή επανέρχεται το θέμα για το αν η φαλάκρα είναι θέμα υγείας ή όχι οπότε πρέπει να τυγχάνει ανάλογης σοβαρής αντιμετώπισης όπως σε θέματα υγείας έχω να πω το εξής: Για μένα είναι σοβαρότερο. Σε επηρεάζει κάθε μέρα, σου μειώνει την αυτοπεποίθηση και χαλάς απίστευτα πολύ χρόνο ξοδεύοντας το δεύτερο πολυτιμότερο πράγμα που έχεις στην ζωή μετά την υγεία που είναι ο χρόνος για να ασχοληθείς μαζί της. Το παράδειγμα βρίσκεται εδώ στο φόρουμ. Πόσες ατελείωτες ώρες χάνονται κάθε μέρα από μέλη με λάδια, μέντες, κρέμες, roller για marginal αποτελέσματα? Αν κάποιος κοστολογήσει αυτόν τον χαμένο χρόνο θα δει ότι τα διαφυγόντα κέρδη είναι τεράστιο ποσό, πολύ μεγαλύτερο από αυτό που θα έδινες για έναν καλό γιατρό (και δεν εννοώ Lorenzo, Hasson, κλπ). Με αυτό λοιπόν το σκεπτικό, η εξασφάλιση επιτυχημένης μμ είναι κεφαλαιώδους σημασίας και αξίζει να επενδύσει κάποιος σε έναν αποδεδειγμένα καλό γιατρό γιατί σου λύνει στον μικρότερο δυνατό χρόνο το πρόβλημα με μεγάλη ασφάλεια και σου επιτρέπει να επικεντρωθείς στα σημαντικά πράγματα στη ζωή σου. Το value for money είναι καλό όταν αγοράζεις ηχεία, ενισχυτή, ή αυτοκίνητο. Εδώ είναι άλλη περίπτωση, πρώτα βάζεις τον πήχη του value και όταν τον περάσεις μετά κοιτάζεις δευτερευόντως και το money. Γιατί δηλαδή να συμβιβαστώ με την ιδέα ότι ο Β. μπορεί να πετυχαίνει καλές φυτρώσεις με μέτριες πυκνότητες (μένει να αποδειχθεί), αλλά θα έχω μια μέτρια ή κακή hailine και καθόλου dense packing? Όταν η διαφορά μεταξύ Κύπρου, Τουρκίας (θα έβαζα προβάδισμα στην Κύπρο λόγω γλώσσας για πολλά μέλη που νοιώθουν ανασφάλεια) και Β. είναι 1€ το graft, είναι προφανές ότι μαζεύεις 100€-150€ το μήνα κάνοντας οικονομία, περιμένεις 1.5-2 χρόνια και πας εκεί. Αν στο μεσοδιάστημα που μαζεύεις, ο Β. (γιατί για μένα η D*I έχει δομημένο χρόνιο πρόβλημα - σαν την οικονομία της χώρας - και χρειάζεται ριζικές αλλαγές για να ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο) γίνει Κύπρος ή Τουρκία θα αισθανθούμε όλοι περήφανοι σαν Έλληνες και θα πάμε εκεί και θα μας μείνουν και τα χρήματα. Αυτό λέει η λογική και ο ασφαλής προγραμματισμός. Αλλιώς τζογάρεις και θα υποστείς τις συνέπειες, καλές ή κακές, όπως όλοι οι παίχτες.
 

poseidonas77

Well-Known Member
Και για να τα λεμε ολλα ουτε ενας κορυφαιος γιατρος σου εξασφαλιζει πολυ καλο αποτελεσμα..στο φορουμ εχουμε περιστατικο μελους που πηγε στον hasson με εκπληκτικο αποτελεσμα και την ιδια εποχη πηγε και αλλο μελος που δεν εμεινε ευχαριστημενο...μαλιστα ουτε καν παρουσιασε την μμ παροτι πιεστικε ιδιαιτερα...για να μην αναφερθω στο σφαξιμο του rahal που το παληκαρι εχασε 4500graffs....
γιαυτο λεω παντα στα νεα μελη να μελετουν παντα πρωτα το νημα με τις μμ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολυ σωστο Ποσειδωνα απλα όπως είπε και ο crossfire εχεις πολυ μεγαλύτερες πιθανότητες, αυτό πληρώνεις, βεβαιότητα δεν υπαρχει ποτε, το ίδιο ισχύει και για την περιπτωση μου...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@CVIAL θα συμφωνησω κατα βασην μαζι σου.Καθε περιπτωση ειναι ομως διαφορετικη.Η τριχοπτωση ειχε εξελιχθει πλεον σε μια ψυχοφθορα κατασταση γι μενα,οπως κ στην πλειοψηφεια των μελων του φορουμ.Πιστευα οτι οι φαρμακευτικες αγωγες δε θα μ προσεφεραν κατι(κακως) κ σκεφτομουν πολυ καιρο να προχωρησω σε εμφυτευση.Οι πληροφοριες που βρηκα στο διαδυκτιο εκεινη τη περιοδο δε με καλυψαν κ σε συνδιασμο με τα ζωντανα αποτελεσματα που ειδα γυρω μου(πανω απο 5 παραδειγματα αποτυχημενων στριπ σε γνωστους μου),εγκατελειψα την προσπαθεια.Πριν απο ενα χρονο ειδα ενα αποτελεσμα που μου αρεσε απο τη συγκεκριμενη κλινικη,απο ατομο π εμπιστευομουν κ στη συνεχεια προχωρησα αρων αρων στην επεμβαση.Δεν εκανα μεν σωστη προσεγγιση της καταστασης,αλλα δεν το μετανιωνω.Ηθελα να αλλαξω οσο πιο γρηγορα την εικονα μ.Αν πηγαινα συντηρητικα θα εκανα κατι τετοιο σε βαθος δεκαετιας η' κ παραπανω,κυριως γτ δεν υπηρχε περιπτωση να μαζευα ενα σεβαστο ποσο για να πηγαινα εξωτερικο(ακομη κ τα 3000Ε,ηταν πολυ μεγαλο ποσο για μενα αυτη την περιοδο).Σε οσο πιο νεαρη ηλικια βρισκεται καποιος τοσο πιο παρορμητικος ειναι σε τετοια ζητηματα.
Για να μην κουραζω αλλο,ο καλυτερος κριτης για την επιτυχια μιας τετοιας επεμβασης,ειναι ο ιδιος σου ο εαυτος σε πρωτη φαση.Αν σ'αρεσει το αποτελεσμα κ εισαι ικανοποιημενος ,αυτο περισευει.Ο καθενας εχει την δικη του οπτικη. @AmazingG εσυ μπορει να βλεπεις το ποτηρι μισοαδειο,εγω το βλεπω μισογεματο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL θα συμφωνησω κατα βασην μαζι σου.Καθε περιπτωση ειναι ομως διαφορετικη.Η τριχοπτωση ειχε εξελιχθει πλεον σε μια ψυχοφθορα κατασταση γι μενα,οπως κ στην πλειοψηφεια των μελων του φορουμ.Πιστευα οτι οι φαρμακευτικες αγωγες δε θα μ προσεφεραν κατι(κακως) κ σκεφτομουν πολυ καιρο να προχωρησω σε εμφυτευση.Οι πληροφοριες που βρηκα στο διαδυκτιο εκεινη τη περιοδο δε με καλυψαν κ σε συνδιασμο με τα ζωντανα αποτελεσματα που ειδα γυρω μου(πανω απο 5 παραδειγματα αποτυχημενων στριπ σε γνωστους μου),εγκατελειψα την προσπαθεια.Πριν απο ενα χρονο ειδα ενα αποτελεσμα που μου αρεσε απο τη συγκεκριμενη κλινικη,απο ατομο π εμπιστευομουν κ στη συνεχεια προχωρησα αρων αρων στην επεμβαση.Δεν εκανα μεν σωστη προσεγγιση της καταστασης,αλλα δεν το μετανιωνω.Ηθελα να αλλαξω οσο πιο γρηγορα την εικονα μ.Αν πηγαινα συντηρητικα θα εκανα κατι τετοιο σε βαθος δεκαετιας η' κ παραπανω,κυριως γτ δεν υπηρχε περιπτωση να μαζευα ενα σεβαστο ποσο για να πηγαινα εξωτερικο(ακομη κ τα 3000Ε,ηταν πολυ μεγαλο ποσο για μενα αυτη την περιοδο).Σε οσο πιο νεαρη ηλικια βρισκεται καποιος τοσο πιο παρορμητικος ειναι σε τετοια ζητηματα.
Για να μην κουραζω αλλο,ο καλυτερος κριτης για την επιτυχια μιας τετοιας επεμβασης,ειναι ο ιδιος σου ο εαυτος σε πρωτη φαση.Αν σ'αρεσει το αποτελεσμα κ εισαι ικανοποιημενος ,αυτο περισευει.Ο καθενας εχει την δικη του οπτικη. @AmazingG εσυ μπορει να βλεπεις το ποτηρι μισοαδειο,εγω το βλεπω μισογεματο

Καθε κανόνας εχει και εξαιρέσεις, οι εξαιρέσεις όμως δεν διαμορφώνουν τον κανόνα. Εγω απευθύνομαι σε αυτούς που παρασύρονται ενώ θα μπορούσαν να έχουν και άλλες επιλογές. Στους συνειδητοποιημένους που ξέρουν τι κάνουν και θέλουν να ρισκαρουν για τους δικούς τους προσωπικούς λόγους (οποίοι και να ειναι αυτοί) δεν εχω να πω κάτι, ειναι δικαίωμα τους και δεν μου πέφτει λόγος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Επισης θα προτιμουσα να διαγραφει το νημα αυτο,γτ με τον τροπο π ξεκινησε κ εξελιχθηκε εχει γινει αχταρμας.Θα προτιμουσα να ανεβαζα καποια στιγμη φωτογραφιες του πριν κ μετα, σε ενα αλλο νημα της αντιστοιχης κλινικης ωστε να εχετε μια εικονα παραπανω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα