Tsamers, fue, παπανικολάου, 1400 grafts, 16/6/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
όντως υπάρχει σημαντική διαφορα.. πιστεύω πως αυτό που έκανες και στην πρώτη αλλά και στη δεύτερη εμφύτευση,το να βάλεις δηλαδή από 1500 περίπου grafts στην κάθε μια και να τα μοιράσεις σε όλο το κεφάλι είναι και το σωστότερο και εξυπνότερο έτσι όπως εγώ το βλέπω τουλάχιστον.τώρα έχεις ένα ομοιόμορφο κεφάλι,που έχει παντού μαλλιά με ένα πολύ ωραίο αισθητικά αποτέλεσμα..θα ήταν μέγα λάθος να έκανες αυτό που σου πρότειναν κάποια παιδιά..να τα βάλεις τα grafts μόνο μπροστά..πίσω θα ήταν χαλια και θα ήσουν μόνιμα με ένα τοπικ...άθλιο δηλαδή..καλή συνέχεια tsamers!
 

andy.k

Active member
Tsamers ωραιο αποτελεσμα, πολυ μεγαλη μεταβολη...θεωρω πολυ επιτυχης πυκνωση για τα grts που εριξες...την πρώτη φορά που έκανες μμ ειχες φτάσει σε αντίστοιχο αποτελεσμα και μετά αραίωσαν τα δικά σου? Εννοώ μετά την πρώτη μμ ήσουν καλύτερα χειρότερα ή όπως είσαι τώρα? Αν θυμάσαι δλδ γτ φωτό δε νομίζω να εχεις από τότε. Θα ήταν ενδιαφέρον παντως αν το
παρουσιάζες όλο μαζί το
concept. Εχεις κάνει
παρουσίαση και την πρώτη
σου μμ? Αν ναι βάλε κανένα link. Καλή φυτρωση εύχομαι, να δώσει κι άλλο...
 

aeratos28

Just aeratos
ρε φιλε tsamers,επειδή κοιτάζω προσεκτικά τις φωτό και το μάτι μου πέφτει πολύ στα πλαϊνά μαλλιά..δεν ξέρω αν είναι αχτενιστα ή όχι αλλά φιλε και πλαγια και πίσω φαίνονται πολύ αραια..αν σου είναι εύκολο κάποια στιγμή βάλε μια φωτό που θα τα έχεις χτενισει και θα είσαι έξω με ήλιο κτλ..ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

aeratos28

Just aeratos
ο tsamers που είναι ο φίλος??πάει εξαφανίστηκε?? τι κακό είναι αυτό ρε .! τότε για ποιο λόγο ανοίγουν νήμα?? πραγματικά ποιος ο λόγος? anyway ας κάνει ο καθένας ότι θέλει.
 

Tsamers

Member
Παίδες δεν μπαίνω πολύ τελευταία έχω τρεξίματα έχω παραθέσει τελευταίες φωτογραφίες. Έτσι είμαι ακόμα δεν έχει αλλάξει κάτι πιστεύω ότι πέφτουν τελευταία το καταλαβαίνω στο λουσιμο τώρα εντάξει έτσι έπεφταν και παλιά. Παραθέτω άλλες 2 φώτο είναι κοντό το μαλλί και φαίνεται αραίωση κάτω από το φως πριν κουρευτώ ήταν πολύ διαφορετικό. Συνεχίζω θεραπεία με regain 5% 3 ψεκασμούς πρωί βράδυ.δεν ξέρω αν υπάρξει βελτίωση άλλη μελλοντικά νομίζω έφτασε στα peak του τώρα απλά πέφτουν ότι έχει απομείνει από τα αρχικά .ελπίζω να βοήθησα

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
6665d5b050c595d9f2f5674f16aea400.jpg
749a835fa27020bab3178c799916409f.jpg
 

tasos33

Well-Known Member
Καταρχάς το μήκος αυτό σου παει, απο hairline μέχρι την μέση εισαι καλα, υπάρχει απόθεμα να ρίξεις αλλα 1500 grafts πίσω να το κανεις πιο ομοιόμορφο?
 

Tsamers

Member
Δεν ξέρω αν θα κάνω άλλη πραγματικά κουράστηκα με την ιστορία αυτή. Προτιμώ να τα ξυρίσω και να ησυχάσω παρά να μπω σε αυτή την διαδικασία. Ξέρω αυτό θα ακουστεί σε κάποιους αποθαρρυντικο αλλά η αλήθεια είναι πολλά τα λεφτά και δύσκολες οι εποχές για να ασχολούμαστε με τρίχες. Πιστεύω ότι σε λίγα χρόνια θα βγουν μέθοδοί ώστε να μην χρειαστεί να σε γεμίσουν τρύπες.αλλά προς τα κάλλη τι είναι ο πόνος έτσι? Εξάλλου δεν έχω και πολλά να πάρουν από την δότρια περιοχή.Προσωπική μου γνώμη με βάση την εμπειρία την δικιά μου τέτοιες διαδικασίες πρέπει να γίνονται σε μεταγενεστερα στάδια και όχι σε πρόωρα για τον λόγο ότι θα ξέρεις ότι το αποτέλεσμα θα παραμείνει παρόμοιο μετά από λίγα χρόνια εφόσον οι τρίχες που ήταν να πέσουν έχουν πέσει. Οι καραφλοί πλέον έχουν γοητεία.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ωραιος εισαι με το κοντο μαλλι και με λιγο τοππικ εξαλλου εισαι μπομπα και δε εχεις και μεγαλους κροταφους παλι καλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsamers

Member
Έβαζα τοπίκ πολλά χρόνια και γέμιζα τον τόπο με αυτήν την σκόνη είναι κουραστικό γιατί πρέπει να λούζεσαι καθημερινά διαφορετικά γεμίζεις μαξιλάρια και όσο το αφήνεις ειδικά με το spray που το κρατΑ εί φράζεις τους πόρους του κεφαλιού. Γενικά όταν δεν είμαι κάτω από λάμπα συνήθως δεν φαίνεται μπιφτέκι μόνο όταν σκύψεις. Η συγκεκριμένη πυκνώση έχει γίνει με τέτοιο τρόπο ώστε να φαίνεται πιο γεμάτο το κεφάλι χωρίς να είναι. Με λίγο χτένισμα λουσιμο φαίνεται πιο κομπλέ και όχι σαν ψιχάλισμενο πεζοδρόμιο. Επίσης και τα πλαϊνά και πίσω βελτιωθηκαν φαινόντουσαν πολύ αραιά. Το μόνο που αναρωτιέμαι είναι όταν σταματήσω το regain πως θα γίνω...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
ωραιος ρε φιλε.. ειδα τις φωτο σου στην αρχη.. αν σε καλυπτει η εικονα σου που εγω την βλεπω καλη γιατι να ασχοληθεις ξανα με μμ. και τοπικ να μη βαζεις ας ειναι και λιγο αραιο. καραφλο δεν ειναι με τιποτα.. εγω σε βλεπω μια χαρα
βαζε αν θες μια φορα τη μερα αφρο με μινοξιδιλη να κρατησεις μαμα μαλλια που ειχες να κανεις και styling και εισαι σουπερ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
και με κοντο και με μακρυ μαρεσεις,εχεις καλα χαρακτηριστικα και κεφαλι σε παει.
 

dimitris50423

Well-Known Member
και το κοντο σου παει.. δες τι σου αρεσει περισσοτερο και κρατα τα ετσι. με τα μακρια νομιζω οτι εισαι καλυτερος. τοπικ μην ξαναβαλεις στο κεφαλι σου.. αποδεξου την εικονα π εχεις τωρα η οποια ειναι καλη
 

Tsamers

Member
Το έχω αποδεχτεί φίλος δεν με απασχολεί πλέον και για αυτό και δεν μπαίνω και συχνά εδώ. Τα ξυρίζω και τελειώνει η υπόθεση .ούτε ζελέ ούτε τοπικ ούτε χτένισμα σηκώθηκα πλύθηκα έφυγα τι καλύτερο.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
tsamers,να σαι καλά καταρχήν και καλά έκανες και ενημερώσες..δεν το έκανες και από μόνος όμως λίγο νωρίτερα??γιατί πάλι έγινε ο κακός χωρίς πραγματικά όμως να έχω πρόθεση..στα σημαντικά τώρα.!εγώ πιστεύω ότι είσαι αρκετά καλά.!σίγουρα όπως είπαν και πιο πάνω αν έκανες άλλη μια πίσω από hairline με 1200 grafts σε β ζώνη και crown θα επιανες και πολύ καλή πυκνότητα..όμως και έτσι όπως είσαι μια χαρά φαίνεσαι..απόλυτα ομοιόμορφο.και αυτό διότι και στις 2 εμφυτεύσεις δουλεψατε όλο το κεφάλι και όχι μόνο μπροστά όπως σου είχαν πει και εδώ κάποια μέλη..θα ήσουν γεμάτος μπροστά και πίσω καραφλο τοπίο και έτσι θα επιβαλλόταν τώρα να κανείς οπωσδηποτε ακόμα μια για να φτιαξεις το crown.ενώ τώρα για μένα έτσι όπως σε βλέπω και τίποτα να μην κανείς μπαμ θα είσαι..;)
 

poseidonas77

Well-Known Member
ρε σεις πηγε μια γνωστη και εκανε στον βαλβη μμ...σημερα μου το ειπε..
τον ξερει κανενας???
δεν ηξερα που να το γραψω....μπαρδον..
 
Μπλουζα