Tsamers, fue, παπανικολάου, 1400 grafts, 16/6/2015

Tsamers

Member
Καλησπέρα παίδες. Έχω μπει στην διαδικασία για δεύτερη φορά να κάνω ακόμη μια εμφύτευση στα μαλλιά την πρώτη την έκανα πριν 5 χρόνια περίπου και μπορώ να πω ότι έχω μείνει ευχαριστημένος.είμαι 29 χρονών και ως αποτέλεσμα έπεσαν οι δικές μου τρίχες και έχουν μείνει τα εμφυτεύματα μόνο. Χρειάζομαι περισσότερα σε όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού που ακόμη μπορώ να πω ότι δεν είναι σε χαλιά κατάσταση. Από ότι συζήτησα με το γιατρό μιλάγαμε για περίπου 2.5 με 3 χιλιάδες τρίχες γύρω στα 1500 ευρώ. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν το πόσο είναι λογικό. Επίσης μου είπε ότι καλύτερο θα ήταν να τα έβαζα όλα από μπροστά μέχρι λίγο πιο πίσω από την μέση. Αλλά μετά πιστεύω θα φαίνεται διαφορά σε σχέση με τώρα που έχουν την ίδια πυκνότητα οπότε λέω να πιάσω από πίσω μέχρι μπροστά ώστε να καλύψει όσο το δυνατόν μεγαλύτερη επιφάνεια.
Τι λέτε?
8863588dd58e14be0ff951729ab70dbc.jpg
ad15f3a3fc49e70e34543b6d0cb8c3f0.jpg
9c646145eb1995adda2492328dd6a9d1.jpg
76cf89c98214eb64df498bcf9d255505.jpg
f55c11a63ddeafa8046cca18272af803.jpg
[/IMG]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsamers

Member
Ναι οι περισσότερες είναι από την πρώτη χωρίς αυτές πιστεύω θα ήμουν σχεδόν ζουγανελης.υπό συνθήκες κανονικού φωτισμού και όχι κάτω από την λάμπα δεν φαίνονται τόσο αραια.
 

Tsamers

Member
Τρίχες ή grafts, έχει διαφορά
Τρίχες απλά δεν έχω τόσα μοσχευματα να πάρουν από την δότρια περιοχή μιας και τα πλαϊνά μου είναι αραιά οπότε ότι κάνω με τις 2.800 με 3.000 τρίχες .απλά δεν ξέρω κατά πόσο διάφορα θα έχει εφόσον τις σκορπισω γιατί δεν είναι πολλές για όλη την επιφάνεια
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Δεν φτάνουν, απο σωμα ή γένεια εχεις να δώσεις;
 

sven

Active Member
Για να κανονίσατε με τρίχες στην D*I θα πήγες ε?Την πρώτη φορά πόσες τρίχες ή θυλάκια έιχατε μετρήσει ότι βαλατε?Απο αυτά που είναι τώρα επάνω πόσα ειναι τα μη μεταμοσχευμένα στο περίπου?Σχεδόν τίποτα?Αν πόυμε 2,5 με 3 χιλίαδες τρίχες που υπολογίσατε στο περίπου λέμε τώρα ένα ποσό 1500 θυλάκια χοντρικά και σου ζητήσανε 1500 ευρώ έιναι φθήνα.
 

Tsamers

Member
Για να κανονίσατε με τρίχες στην D*I θα πήγες ε?Την πρώτη φορά πόσες τρίχες ή θυλάκια έιχατε μετρήσει ότι βαλατε?Απο αυτά που είναι τώρα επάνω πόσα ειναι τα μη μεταμοσχευμένα στο περίπου?Σχεδόν τίποτα?Αν πόυμε 2,5 με 3 χιλίαδες τρίχες που υπολογίσατε στο περίπου λέμε τώρα ένα ποσό 1500 θυλάκια χοντρικά και σου ζητήσανε 1500 ευρώ έιναι φθήνα.
Νομίζω γύρω στις 3 και τότε αν θυμάμαι τώρα δεν ξέρω πόσα έχουν απομείνει. Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει καλές κριτικές?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Μου είπε ότι από εκείνες τις περιοχές δεν είναι τόσο αποτελεσματικα τα μοσχευματα εξάλλου μέχρι εκείνα τα λεφτά είμαι διαθέσιμος να δώσω και σε μια συνεδρία
Εγώ κοιτάω και το μέλλον, γιατί αν δεν επαρκεί η δότρια μπορεί να μετανιώσεις που άρχισες αυτό το χορό. Από τη στιγμή που η δότρια σου δεν μπορεί να δώσει μεγάλα νούμερα, θα πρέπει να έχεις χαμηλές προσδοκίες και θεωρώ πως ο αριθμός που αναφέρεις μπορεί να μη σε ικανοποιήσει. Η τιμή που σου δώσανε είναι καλή, αλλά αυτό από μόνο του δεν σημαίνει κάτι.
 

tasos33

Well-Known Member
3000 τριχες δηλαδη 1300 περιπου μοαχευματα ειναι τριχες γιαυτην την επιφανεια..εχει να κανει βεβαια και απο τι προσδοκας ςσυ...1500 ευρω ειναι καλα παντως..αν μπορεις βαλε κ φωτο απο δοτρια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsamers

Member
Πιστεύεις ότι θα καλύψει τα περισσότερα κενά? Θα ανεβάσω αύριο για να πάρετε μια ιδέα
 

Bouklas

Well-Known Member
Θες πολλά grafts για να καλύψεις όλη την περιοχή. Εγώ θα έβαζα ότι μπορούσα μπροστά και πίσω θα τα κάλυπτα με toppik ή dermmatch. Από δότρια πως είσαι? Eάν θες ανέβασε καμια φωτογραφία.

Επίσης, θεραπεία κανεις? Έχεις σκοπό να κανεις?
 

sven

Active Member
Ίδια φάση είμαστε αλλά εχω με ξανθό μαλλί. Χέστα αδερφε. Είμαι σε φάση η ξηλώνω όλη την δότρια πέρνω και μούσια , μετά τα κόβω και ιοθετώ ένα ημιξυρισμένο look , για να φαίνετε η αραίωση πιο ομοιόμορφη,σε άλλη κλινική βέβαια ή να μην κάνω τίποτα.

O bouklas αυτό που προτείνει έχει πιο καλό αποτέλεσμα αλλά μετά είσαι παντρέυμένος με το τοπικ.
 

tasos33

Well-Known Member
οχι μονο παντρεμενοςαλλα και κολλημενος...και να θες να χωρισεις δεν βγαινει δθαζυγιο βε τιποτα
 

Tsamers

Member
Παίδες toppik φοράω τα τελευταία 4 χρόνια το έχω βαρεθεί. Αν θα κάνω κάτι μαζί με την εμφύτευση θα είναι καμιά θεραπεία και όσο αντέξω τι έχετε να προτείνετε?σας παραθέτω και την δότρια περιοχή ότι έχει απομείνει τέλος πάντων.
c69fc5493431e536b55acd0d171fd84f.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παντως θελει προσεχτικη δουλεια για να σε τα βαλουν αναμεσα στα αλλα μαλλια.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Κανε υπομονη και μαζευε λεφτα για να βαλεις περισοτερα γκραφτς για 1300 μην μπεις στην διαδικασια...και το πισω το ξεχνας λογω δοτριας,βαλε α και β ζωνη οπωσδηποτε 3000 με συντηριτικη πυκνωση και εαν ειναι καλη επεμβαση θα δεις μεγαλη διαφορα. Καλη επιτυχια στην αποφαση σου
 

Tsamers

Member
Μα δεν μπορώ να πάρω περισσότερα εξάλλου μια συνεδρία θα κάνω με την πρώτη που έβαλα τον ίδιο αριθμό τριχων ήμουν ευχαριστημένος. Ουσιαστικά αυτά έχουν μείνει πάνω οπότε πιστεύω ότι θα καλύψω λίγο τα περισσότερα κενά
 

graham

Member
Πάρε γνώμες κι από περισσότερους γιατρούς για το πού και πόσα grafts θα πρότειναν να σου βάλουν, να έχεις κι εσύ ένα περιθώριο επιλογών και μια ιδέα για το αισθητικό αποτέλεσμα.
 
Μπλουζα